gabbica

Regisztráció dátuma: 2012. december 16.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín

Regisztráció dátuma: 2012. december 16.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín

John Frieda Sheer Blonde Highlight Activating Volumen Shampoo

John Frieda Sheer Blonde Highlight Activating Volumen Shampoo
2016. október 17.

Nekem nagyon nem vált be. Egy samponnal sem jártam még így, csupa kiütés lett a bőröm tőle. Először nem esett le, hogy ő lesz a bűnös, de mivel pont a lapockám vonaláig voltam kiütéses, ameddig a hajam ér és ő az egyetlen új szer a palettán, más nem lehet. Nah meg amióta nem használom, sehol semmi ismét. Nem tudom melyik összetevő lehet a bűnös, mert egyáltalán nem érzékeny a bőröm, soha semmire nem reagált még így, pedig kapott kiképzést fiatalabb koromban rendesen. Ráadásul a márka másik szőke hajra való samponjáról jó értékeléseket olvastam itt. Bár hozzá kell tenni, hogy a balzsamjával együtt használtam, előfordulhat, hogy ő a bűnös, könnyen ki lehetne deríteni, de még egyszer magamra nem kenem őket külön-külön is.... Egyébként jól habzott, illata rendben volt, és szép fényt adott a hajamnak, tényleg kiemelte a szőkeségét. Még filózom, hogy elajándékozzam, de nem akarok senkivel kitolni. Jah és meg sem említettem, hogy mindezt nem olcsón tette. Az 1 csillagot is sokallom neki.

Giorgio Armani d'Idole Armani

Giorgio Armani d'Idole Armani
2016. október 11.

Hogy lehet, hogy én ezt a parfümöt még nem véleményeztem? Féltve őrzöm az utolsó üvegcsémet belőle, nehéz feldolgozni, hogy már nem gyártják. Megjelenése óta tudtam, hogy nekem ő a nagybetűs PARFÜM. Előtte sok-sok parfümmel próbálkoztam, szerettem is többé-kevésbé, de egy sem volt az igazi, igazán én illat. Az Idole lett az én signature illatom.Ráadásul pont akkor voltam életem először szerelmes, amikor ő is a társam lett, azzal az igazán jó időszakkal párosul. A fiú már sehol, de ezt a parfümöt nem engedem el soha. Nagyon jól működik rajtam, nőies, egyedi, és szexi illat. Már hétköznap nem használom, ahhoz túl becses darab, de ha meg kell kicsit a magabiztosságom támogatni, mindig érte nyúlok. Szerintem egyáltalán nem asszonyos illat, 24 éves korom óta használom és volt pár parfümöm már, de eggyel sem zsebeltem be annyi bókot az illatomra, mint vele. Nem mindenkihez passzol, ennyi.

Akneroxid 5 Pattanástalanító Gél

Akneroxid 5 Pattanástalanító Gél
2016. szeptember 16.

Meg baratkozunk, bar mar legalabb egy fel eve megvan. Eloszor alkalmankent probalkoztam vele, ha ramnott egy szornyeteg. Na igy egyaltalan nem valt be, semmit nem csinalt, azon kivul, hogy brutal kiszaritotta azon a ponton a borom. Alapvetoen nincs rossz borom, csak az allamon szokott lenni pattanas, altalaban az is ritkan, de akkor jo mely, kinyomhatatlan, fajdalmas dudor. Valamiert nyar elejetol ezek el kezdtek allandosulni, ugyhogy ravettem magam, hogy a teljes allamat kenjem estenkent vekonyan, minden nap, ha van szemetlada ha nincs...most ott tartunk masfel honap utan, hogy ahol kenem szepen kitisztult, de eltolodtak a patik a hatarra, ahova mar pont nem szoktam felvinni a kremet...Szoval kicsit tanacstalan vagyok, erzem az eredmenyeket, de nem szuntette meg a problemat. Meg adok neki 1-2 honapot szerintem. Legalabb irritaciot nem tapasztaltam, egyelore adok egy 4 alaala csillagot.

Bioderma Sébium Mikrohámlasztó Gél

Bioderma Sébium Mikrohámlasztó Gél
2016. szeptember 16.

Nagyon megszerettem ezt a borradirt, lassan 2 honapja hasznalom es abszolut bevalt. Heti ketszer szoktam estenkent radirozni, szuper selymes utana a borom, tokeletesen vegzi a dolgat. Nem tul karcos, es nem szaritja ki a borom. A Sebium habzo gellel egyutt hasznalom, a ketto egyutt szuper parositas, javult a borom allapota lathatoan miota bevettem oket a napi rutinba, de csodat azert nem kell varni tole. Egy mogyoronyi nekem eleg belole, igy lassan fogy. Biztos, hogy ujra fogom vasarolni, abszolut ajanlas!

Bioderma Sébium Moussant Habzó Gél

Bioderma Sébium Moussant Habzó Gél
2016. szeptember 13.

Két hónapja használom lassan és nagyon megszerettem. Reggel és este vele mosom meg az arcom, kiegészítve a sébium mikrohámlasztó géljével heti 2-szer. Tökéletesen megtisztítja a bőröm és nem szárít. Ha nem sietek nagyon arckefével felturbózom a használatát, hát akkor szuper selymes lesz a végeredmény. Nem a legolcsóbb, de nagyon jó az adagolója, lassan fogy, nekem még kb az 1/3-a hiányzik csak, szóval talán idén kitart. Nem habzik túlzottan fel, de ez nem ront az tisztitó hatásán. Szerintem maradok nála, ha elfogy, újra fogom venni, pláne, hogy jó kis akciókat is ki lehet fogni.

Dove Pure Care Dry Oil Makadámia Olajjal

Dove Pure Care Dry Oil Makadámia Olajjal
2016. szeptember 8.

Az első üvegemet lassan másfél éve fogyasztom, szóval bár drága, de sokáig kitart cserébe, mivel nagyon kevés kell belőle. Én minden hajmosás után eloszlatok a még vizes hajamban 1 pumpálásnyit, ez a mennyiség nem nehezíti el. Egyébként váll alattig érő,vékonyszálú, szőkitett hajam van. Szép fényes, selymes lesz tőle a hajam, de csodát nem kell várni, hosszútávú ápoló hatása nincs, nem töredezik kevésbé a hajam. Az illata közönséges szerintem, és nagyon erős, de hála az égnek nem tartós. Ha elfogy (ami nem idén lesz) szerintem kipróbálok egy másikat.

InstaNatural Age-Defyning 2,5% Retinol Serum

InstaNatural Age-Defyning 2,5% Retinol Serum
2016. június 5.

Lassan egy hónapja használom, 2 naponta ezt a szérumot. Előtte a skin clearing verzióból használtam el egy üveggel, az nagyon bevált. Ennek a szérumnak is fincsi citrusos illata van, az állaga kicsit sűrűbb, szörpösebb a másikhoz képest. Ugyanúgy egy pipettányit oszlatok el az arcomon ebből is, nem irritálja a szemkörnyékem sem. A bőröm ettől is szuper üde és tömör, nagyon bevált ezen a téren, a pattanásaim viszont kezdenek előbújni a bha hiánya miatt, de egyelőre nem vészes a helyzet. Nyárra szerintem tökéletes lesz ez a szérum, majd szeptemberben visszatérek a hámlasztós verzióhoz, ez van, sajnos az én bőrömhöz az jobban passzol, de ez nem von le ennek az értékéből.
Az összetevői kicsit valóban túl szép, hogy igaz legyen kategória, nem tudom miből mennyi van benne valójában, de nem is érdekel, ameddig használ. Egyébként én az amazonról rendeltem, bár nem magyarországra, hanem ausztriába,de kiszállítással együtt fizettem 22euro körül, csodálkozva olvastam előttem, hogy drága a postaköltség, nekem 1-2 eruro volt csak.

Dove Derma SPA Summer Revived Önbarnító Testápoló (Világos és Normál Bőrre)

Dove Derma SPA Summer Revived Önbarnító Testápoló (Világos és Normál Bőrre)
2016. május 26.

Alapvetően elmondható rólam, hogy nem szeretem az önbarnítókat, a szaguk és a természetellenes színük miatt. A fehér bőrömmel viszont muszáj kezdenem valamit. Elég sokat végigpróbáltam, és azt kell hogy mondjam ez toronymagasan veri a többi drogériás önbarnítót! Könnyű vele bánni, szerintem kb lehetetlen túlzásba vinni, soha senki nem fogja megmondani, hogy önbarnítóztam, csak annyi színt ad, hogy egészséges fehérnek nézek ki :) A tipikus szag az megvan itt is, de nem olyan elviselhetetlenül erős, a barátom észre sem szokta venni, pedig írtózik tőle. 2naponta használom, egy hónapja és biztos, hogy újra fogom venni! Korábban a Lancaster egyik önbarnítóját használtam, de az aranyáron van, ezzel pedig kompromisszum nélkül váltottam ki, már csak az arcomra használom a drágábbat. 5csillag!

Mizon AHA 8% Szérum

Mizon AHA 8% Szérum
2016. május 4.

update: Jöttem felpontozni, végülis csak sikerült kitapasztalnom a nekem megfelelő használatot. 2-3 naponta este szoktam felkenni, és nagyon sokat igényel belőle a bőröm. Három adagot is elbír a pipettából, és akkor végre lehámlaszt és selymes lesz tőle a bőröm. Csodaszernek azért nem kiáltanám ki, de egész jó alternatíva lehet egy drágább aha-val szemben.

márc.7: Hetek ota halogatom a velemenyt rola, vartam, hogy hatha egyszer csak elerek vele valami attorest. Korabban pc 5%os ahat hasznaltam evekig, elegedett is voltam vele, azert tertem at vegul erre, mert a retinolos szerumom mellett nem akartam napi szinten hamlasztani.
Nagy remenyeket fuztem hozza olvasva a sok jo velemenyt, es egyebkent is elszomorito allapotba kerult a borom az utobbi idoben, rafert valami uj csodaszer. ( ez volt korabban a pc aha)
Mar lassan 2 honapja hasznalom, de akarhogy is probalkozom vele, en semmi, de semmi hatasat nem latom...:( probaltam heti 2szer, utana ezt besuritettem 2 napontara, eloszor estenkent hasznaltam, utana reggel, de sehogyse tortenik semmi. Meg csak le sem hamlaszt, ugyanugy meg van vastagodva a borom, mint elotte. Jo par eve hamlasztok mar rendszeresen, nem vagyok kezdo, tudom milyen ph-n mukodik, betartok mindent, de mintha semmi hatoanyag nem lenne benne.
Egyebkent a kiszerelese nagyon nagyon tetszik, a pipetta megoldast imadom, nagyon igenyes a kis uvegcse es lassan is fogy.
Nekem nagy csalodas egyelore, most az a tervem, hogy 2-3 hetig pihentetem, hatha esetleg a boron erzi a hianyat majd.
Visszaterek, ha lesz barmi valtozas, de addig ez nekem nem er tobbet 2 csillagnal, azt is csak az uveg miatt kapja...

InstaNatural Age-Defying Skin Clearing Serum (régi)

InstaNatural Age-Defying Skin Clearing Serum (régi)
2016. május 4.

update: Most fogyott el az első üveg, 2,5 hónapig volt elég, heti 3-4 alkalommal használva. A bőröm 360fokos fordulatot vett, évek óta nem volt ilyen tiszta és szép, rengeteget küzdöttem érte és ez a termék egy csodaszer! Pattanásaim hírből sincsenek, ha 1 véletlenül próbálkozik 1-2 nap alatt meg is gondolja magát. A ráncocskáimon is javított kicsit, persze nem tűntek el, de kevésbé mélyek, ennél többet szerintem csak a botox tud. De aminek a legjobban örülök, hogy egészséges, üde, tömör a bőröm, tél vége és a folyamatos hámlasztás ellenére kicsit sem vagyok sápadt vagy fakó! Most a retinolos tesójának az érkezését várom, de ha hiányozni fog a bha, akkor vissza fogok térni ehhez.

márc.1: Ohh imádom, jelenleg a kedvenc kozmetikumom lett, röpke 2 hét után, olyan látványos a hatása. Az utóbbi időben elég rossz állapotba került a bőröm, nem változtattam semmit a bőrápolásomon, úgyhogy a kor számlájára írom....Főleg, hogy olyan lassú folyamat volt, hogy pár hónapja kezdett csak feltűnni, amikor 1-2 évvel ezelőtti képeket megnéztem, hogy na jó most miért nem így nézek ki? Korábban nagyjából probléma mentes bőröm volt, egy bb krémmel tökéletes természetes baba arcot tudtam magamnak varázsolni. Persze mindig odafigyeltem rá. Aztán szépen fokozatosan elkezdtem szürkülni, sápadni, fénytelen lenni, egy-egy pattanás is megjelent,végül kb állandósult, komedók az államon, tág pórusok az orromon. Mindig volt rá magyarázatom, hogy ó csak tél vége van, ó most voltam beteg, ahh múlthéten éjszakáztam és még nem pihentem ki magam, vagy csak azok a bizonyos napok miatt van. Hát nem, akár a fejem tetejére is állhattam, nem volt annyi alvás, a bevált kence és smink, hogy elégedett lehessek a bőrömmel.
Aztán 2016 eljött és elhatároztam, hogy ez így nem mehet tovább, nem törődök bele, igenis még lehet üde a bőröm, 30 évesen nem kell elásnom magam. Ennek fényében tettem egy próbát többek között ezzel a szérummal. Én 2 naponta használom most, egyrészt nem tudtam, hogy a retinolt hogy fogja bírni a bőröm, másrészt felváltva használom a 8%os aha hámlasztómmal, hogy a kettő együtt ne legyen túl sok. Már a hámlasztás is hozott némi javulást, nah de ez a szérum valami csoda! Tisztul a bőröm, egységesebb, tömörebb, kezd életteli színe lenni, vééégre! Most ott tartok, ha kisminkelem magam végre elégedett vagyok az eredménnyel, és remélem ez még csak a kezdet....
Maga a szérum fehéres, halványsárgás folyadék. A pipetta nekem pont egy arcra való adagnyit szív fel, de nem szabad egyszerre kinyomni, mert nagyon folyós az állaga, könnyen szétfolyik az ujjak között, én három részben szoktam elosztani, két pofi és homlok. A bőröm egyből beszívja, nem ragacsos, nem szárít, nem irritál és szemkörnyékre is szoktam kenni.Fincsi grapefruitos az illata.
A 30 ml szerintem elég sokáig elég lesz, még alig fogyott belőle valami 2 hét alatt, tippre 3 hónapig legalább ki fog tartani. Az ára szerintem teljesen rendben van, igazából többet is kiadnék érte szó nélkül, szállítással együtt került 8-9 ezer forintba azt hiszem.
Tuti, hogy marad egy jó darabig, már szemezek a többi szérumával is a márkának, ha sikerül a pattanásokkal és miteszerekkel leszámolnom, lehet nyárra másikat fogok kipróbálni. Sőt a krémjeik is csábítóak és sokkal olcsóbbak a most használt estée lauderemnél....Szóval nagyon örülök, hogy sikerült felfedeznem ezt a szérumot, engem lehengerelt, meggyőzött, megvett kilóra, akarom a többi termékét is! Végre látom a fényt az alagút végén,maxiötcsillag

update: továbbra is imádom, nagy lelkesedésemben sikerült is túlzásba vinnem a használatát. Kiróbáltam a napi szintű használatot, nekem így sok volt. A szemkörnyékemet nagyon irritálta és kiszárította a bőröm, valamint a pattanásaim is előbújtak. Most ismét minden másnap használom csak, és így tökéletesen működik.Tanulság, hogy nem szabad telhetetlennek lenni :)