gigi

Ecsetelő!
Regisztráció dátuma: 2011. szeptember 16.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Ecsetelő!
Regisztráció dátuma: 2011. szeptember 16.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Yves Saint Laurent Fusion Ink Cushion

Yves Saint Laurent Fusion Ink Cushion
2018. február 21.

Az alapozó fantasztikus szerintem, bőrszerű, dewy finish, amit imádok, fedése is van, ami minimálisan építhető. A kompakt gyönyörű és táskába dobálás ellenére sem kopott meg a felülete: látszik, hogy igényes, jó minőségű termék. Egyetlen problémám vele a mennyiség és az ár viszonya. Emiatt természetesen elég gyorsan fogy.
Nem kifejezettem a YSL-re vonatkozik, hiszen az összes cég fele akkora mennyiséget tesz az alapozóiból a cushion verziókba. Na most ez már a drogériás árkategóriában is “fájdalmas” lehet, pláne a tizenXezresnél. Szívesen újravenném, de még nem döntöttem el, hogy megér-e számomra ennyi plusz kiadást, még az utántöltő termék vásárlása esetén is...
Ennek ellenére nem vonok le pontot, mert maga a termék csúcskategóriás szerintem.

Tindigo Shake & Shine Serum 15% C-Vitaminnal

Tindigo Shake & Shine Serum 15% C-Vitaminnal
2018. január 30.

Az első verziót is szerettem, de ezt még jobban! Csomagolás szuper, ha utazom vele akkor sem folyik, jól zár. És bár hűtőben kell tartani, azért néhány órát kibír anélkül is és így sem romlik meg, nekem ez nagyon fontos! A hatása... hogy is mondjam, frissítő, talán ez a legjobb szó rá. Nagyon jó antioxidáns bomba, gyulladást lehúzza, halványít. Nagyon szeretem, nagyon meg vagyok vele elégedve!

Tindigo Mild & Pure Cleansing Liquid Balm

Tindigo Mild & Pure Cleansing Liquid Balm
2018. január 30.

Látom nagy port kavart ez a lemosó, így szerettem volna én is megosztani a véleményemet a nagyvilággal. Őszintén szólva nem értem a negatív véleményeket, ugyanis nekem semmi gondom nincsen a tisztítóképességével. Egy kicsi pumpálásnyi elég belőle. Én leginkább simán, vizes arctörlő bevetése nélkül használom ezt a lemosót, egyszerűen így esik jól, meleg vízzel lemosni. Nekem minden sminket leszed, az alapozón át a szemfestékig. Volt, hogy második lépésben használtam másik lemosót is, egy hosszabb nap után, lényegesen többet nem adott hozzá a tisztaság érzetemhez.
És végül, véleményem szerint ez egy nagyon különleges formula, szerintem a piacon egyedi, az összetevői hibátlanok. Örülök, hogy ezt egy magyar márka termékskáláján találhatom meg.

La Roche-Posay Anthelios XL Napvédő Krém 50+

La Roche-Posay Anthelios XL Napvédő Krém 50+
2017. június 30.

Nem igazán értem a sok negatív véleményt. Valószínűleg még egy régi formulára vonatkozó vélemények lehetnek. Mintákat próbálgatok belőle és még csak fehér színe sincs ennek a krémnek. Enyhén sárgás, gélkrém állagú termék, amely nagyon könnyen elosztlatható, könnyen beszívódik és hagy egy kis fényt a bőrön. Akinek nagyon olajos a bőre, annak lehet ez sok, de számomra még pont belefér. Összetevőit tekintve kellemes meglepetés, részben fizikai (titanium dioxid) és részben kémiai szűrőket tartalmaz. Kémiaiból is leginkább a legmodernebbeket (Triazine, Triazone). Számomra a legérdekesebb az, hogy nem tartalmaz Octocrylene-t, hiszen a márka szinte összes többi fényvédő terméke igen. Az alkoholba ugyan bele lehetne kötni, de nem teszem, szerintem minimális van benne, mert sem az illatán, sem a hatásán nem lehet érezni hogy benne lenne.
A PPD (UVA védelem) extrém magas, 42!, ami igazán egyedülálló és nagyon szimpatikus a márkában, hogy mindig jelölik a termékeken.
És a legeslegjobbat hagytam a végére, nem csípi a szememet! Ez az egyetlen, kémiai fényvédőt is tartalmazó termék, ami számomra nem okozott ilyen problémát!

Bioderma Hydrabio Tonik

Bioderma Hydrabio Tonik
2017. április 10.

Újravettem. Ez nálam nagyon sok mindent elárul, mert folyamatosan új termékekekt próbálgatok ki. Roaccutan kúrán avgyok épp és minden extra hidratálás jól jön. Önmagában persze nem elég, de rétegezős rutin részeként fantasztikus. Keletkezik általa egy plusz hidratáló réteg, így nem "nyeli el" egyből a bőröm az utána következő hidratáló krémet. Hosszabban is hidratáltabb a bőröm, ha ezt is használom. Szuper termék, nagyon jó ár-érték arányban!

Adrienne Feller Aromazen Florina Arcolaj

Adrienne Feller Aromazen Florina Arcolaj
2017. január 1.

Maga Feller Adrienne személyesen ajánlotta a problémás bőrömre ezt az olajat a Herba Aromaqua-val együtt. Arctisztítás után permetezek az Aqua-ból az arcomra majd belemasszírozok néhány csepp olajat a bőrömbe. Nagyon könnyű olajról van szó, nem hagy olajos réteget a bemasszírozás után, mégis ragyogó bőrt hag maga után. Jól eső érzés a bőrömnek, olyan mintha adnék a bőrömnek egy tápláló ételt. Sokféle olaj található a márkánál és nem olyan egyértelmű, hogy melyik olajat melyik bőrre ajánlják, így érdemes szakember segítségét igénybe venni. Én meg voltam győződve, hogy a Salvia olaj kell a bőrömre, aztán mégsem. :) Ajánlom mindenkinek, hogy próbálja ki ezeket az olajokat legalább egy minta erejéig. :)

La Roche-Posay Effaclar H Bőrnyugtató és Kompenzáló Hidratáló Krém

La Roche-Posay Effaclar H Bőrnyugtató és Kompenzáló Hidratáló Krém
2016. november 3.

Roaccutan kúrához ajánlotta a bőrgyógyász. Kellemes használni, nem irritál. Kifejezetten az akne terápiák mellé ajánlott krém, azonban nekem 3 hét alatt elfogyott és nem hidratál eléggé már, pedig az elején vagyok a gyógyszerszededésnek... Erős négyes.

La Roche-Posay Toleriane Hidratáló Krém Érzékeny Bőrre

La Roche-Posay Toleriane Hidratáló Krém Érzékeny Bőrre
2016. november 3.

Szerintem szuper ez a krém! Néha a legegyszerűbb dolgok a legnagyszerűbbek. Jól hidratál, sima krém illata van. Egy hibája van, nagyon gyorsan fogy.

Clinique City Block Sheer Oil-Free Daily Face Protector SPF25

Clinique City Block Sheer Oil-Free Daily Face Protector SPF25
2016. október 20.

Nem véleményeztem volna még?! :o Ez hogy lehet? Na, mindegy is, gyorsan pótlom, mert ez tarthatatlan állapot. :)
Az egyik legszuperebb fényvédő, amit valaha próbáltam. Csak nyáron használok mást, a többi évszakban most már azt hiszem 3. éve csak ezt veszem, annyira imádom. Színezett, szépen illeszkedik a bőrbe, és tisztán fizikai fényvédő van benne. Soha, semmilyen körülmények között nem okozott irritációt. Biztos helye van a rutinomban, nem találtam nála jobbat, amiért lecserélném. Az viszont jó lenne, ha kapható lenne belőle magasabb SPF értékű, ami csak fizikai fényvédős szintén. Akkor egész évben biztosan ezt használnám. :)

Tom Ford Black Orchid EDP

Tom Ford Black Orchid EDP
2016. október 13.

Amikor vége, amikor úgy érzed nincs tovább... amikor azt érzed, hogy kellene egy támasz, egy kapaszkodó, vmi személyesebb, mélyebb, amit csak Te érthetsz meg. Ami akkor ölel át, amikor csak akarod és átsegít azon az időszakon, amivel egyszerűen nem tudsz egyedül megbírkózni...

Akkor jön a Black Orchid, hiszen ordít róla a bánat, a komorság és a fájdalom. Van hogy a fájdalmat is meg kell élni, azt amikor a lelked kettészakad. Csak így juthatsz túl rajta, így léphetsz tovább anélkül, hogy a szőnyeg alá söpörve belülről égetne egy egész életen át. Megértés és elfogadás, ezt nyújtja ez a parfüm, mintha azt mondaná: átérzem, voltam már ott...

A háttérben érzed a gyönyört, az extázist, amit egykor Te is éreztél, de mára már csak az emlék maradt meg belőle, az akkori érzések emléke. A halott virágok illata az emlékeket idézik, a csoki illata pedig gyógyítja a lelket. Leszáradását zöldes, fűszeres akkordok jellemzik, maszkulin vonásokkal, ami számomra az erőt testesíti meg. Az erős nőt, aki szívós, mindent túlél és továbblép, ha annak eljött az ideje...