gigi

Ecsetelő!
Regisztráció dátuma: 2011. szeptember 16.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Ecsetelő!
Regisztráció dátuma: 2011. szeptember 16.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Rimmel Moisture Renew Rúzs

Rimmel Moisture Renew Rúzs
2014. május 22.

Nagyon szuper az állaga, ahogy terül az ajkakon, nem szuper tartós, de hidratál cserébe és nem is csúszkál annyira, ha felkenés után fixálódott. A fényvédő szuper benne. Egyik kedvenc rúzsom mostanság. 'Piccadilly Pink' és 'In love with ginger' árnyaltabban van meg.

Clinique Anti-Blemish Solutions Oil-Control Cleansing Mask

Clinique Anti-Blemish Solutions Oil-Control Cleansing Mask
2014. május 19.

A legjobb maszk, amit valaha próbáltam. Paula agyagos maszkjával próbálkoztam először, de ez lett a befutó, pedig Paula's Choice... igen, akkor is az marad a kedvenc márkám... :)
Hetente többször is használom. Akkor tettem szert rá, amikor elég stresszes időszakomban voltam, és a szuper bőrápolási rutinom ellenére kiragyultam. :( Hajjjajjj azok a fránya lelki gondok... na de ezzel maszkkal ezt is sikerül átvészelni, ugyanis nagyon szépen kitisztítja az arcom. Paula BHA liquid-jével együtt igazi nagyágyú. Nagyon szép összetevők, nem szárít, nem húzódik a bőröm utána. 100 ml egyébként, számtalanszor használtam már, de meg sem kottyant neki, szóval sokáig elég, ha gyakran használom, akkor is. Az ára kb. 8500 Ft, ha valakit esetleg érdekelne... én inkább egyszer megveszek egy ilyet ennyiért, mint más olcsóbb (esetleg drágább..?) alkohollal teletűzdelt testvérét, amivel többet rontok hosszú távon. Csillagos 5!

Pflanzenkosmetik von Müller Jojoba-Öl

Pflanzenkosmetik von Müller Jojoba-Öl
2014. május 18.

Eléggé felkapták mostanában a "Cleansing oil" vagyis tisztító olaj elnevezésű smink lemosó termékeket. Próbálkoztam több félével, de nem voltam teljesen elégedett, mert a legtöbb termékben illatos olajakat (de fura kifejezés ez magyarul...) illetve illatanyagot is használnak, ami sem a bőrömnek, defőleg a szemem környékének nem túl ideális. Ekkor töltöttek fel egy videót, ahol Paula (Paula's Choice) kutató csapatának egyik tagja beszél a smink lemosó olajokról. Ott említi meg, hogy nem kell rengeteg pénzt áldozni egy külön ilyen termékre, hanem csupán válasszunk egy 'non fragrant' (illatmentes) tiszta olajat (oliva, mandula, jojoba...stb.) ami ugyanolyan jól fog működni. Elég érdekesnek találtam, gondoltam kipróbálom. Olívaolaj nem jöhetett szóba, bár az lett volna a legkézenfekvőbb, mivel komedogén, így emellett döntöttem. Az acne.org is árulja a jojoba olajat, nem komedogénként, amit használhatsz pattanásos bőrre is a hidratálódba keverve, ha a pattanás kezelés következtében kiszáradna a bőröd és nem lenne elég az enyhe hidratálás.
Megvettem ezt, 2e Ft körül van a 100 ml. Nem tetszett először, mert valahogy nem szedte le teljesen a sminkemet. A pumpalós kiszerelés praktikus és higiénikus is, de nagyon kevés jön egy pumpálással az üvegből. Rájöttem, hogy ezzel van a baj, nem használok eleget belőle. És így is volt. Nagyobb mennyiséget a száraz arcomba masszirozva könnyedén leoldotta még a szempillaspirált is. A legjobb benne, hogy nem irritál még a szemem közelében sem. Azóta használom testre és hajvégekre is, nagyon bevállt.
Olajszagú, ami senkit ne riasszon el! Nagyon hamar meg lehet szokni, ha az ember illatanyag mentes termékeket használ, és nekem már az a fura ha magamra kenek vmi illatos dolgot.
Lányok, ne az illat alapján válasszatok kozmetikumot, vagy az alapján döntsétek el, hogy jó-e egy termék vagy sem! Pont ez a célja a gyártóknak szó szerint, hogy az "orrunknál fogva" vezessenek minket az illatokkal és másodlagos legyen az illat mellett a termék minősége... Bocsánat az "off"-ért, de sajnos itt a krémmánián is azt olvasom, hogy rengeteg vélemény azzal kezdődik "finom az illata"... Nálam ez huszadrangú kérdés, hogy milyen egy krém illata, egy parfüm nyilván más tészta...

Bourjois CC Eye Cream

Bourjois CC Eye Cream
2014. május 16.

Ezt Bourjois-ék nagyon eltalálták! Sokáig nem vettem meg, erősen tiltakoztam két dolog miatt: az egyik az illatanyag, egy szemre való termékben ne legyen már, mondjuk másba sem kéne, csak plusz kockázatos összetevő , a masik a kémiai fényvédő , mert nem nagyon bírja a bőröm, pláne a szemem körül. De csak nem hagyott nyugodni, olvasva a jo véleményeket szerte a világhálón. 20%-os akcióban megvettem. Nem irritál. Fantasztikus. És pont. Az összes Mac korrektor elbújhat mögötte, azok borzasztóak, szinte rászáradnak szememre.
Nem veszem be a 24 órás hidratálást, nem vagyok része a CC krém őrületnek, de az illatanyagokon kívül minden az amire vágytam. Felébreszti a szemem alatti területet, szépen terül, felhasználó barát csomagolás, minimálisan ül bele az apró ráncokba, ahova minden bele fog ülni vmennyire sajnos. Még arra leszek kiváncsi meddig elég ez a mennyiség, de szerencsére nem high end kategória, hogy ne lehessen gyakran újravenni.
(Üzenem Bourjois papának, hogy illatok nélkül tökéletes lenne...)

Paula's Choice Skin Balancing Oil-Absorbing Mask

Paula's Choice Skin Balancing Oil-Absorbing Mask
2014. május 15.

Nekem stabil négyes, nem rossz, de nem is a tökéletes. Nagyon szeretem a márkát, szinte minden arcápolóm tőlük van. Nagyon jól felszívja a faggyút. Néhány mintát próbáltam belőle, de nekem a Clinique agyag maszkja jobban bejött az ára ellenére.

Avon Today Tomorrow Always Together

Avon Today Tomorrow Always Together
2014. május 13.

Szerintem borzasztó! Az újságban megtetszett, megrendeltem és küldtem is vissza azzal a lendülettel. Tipikus tucat illat, pedig az üvege nagyon szép. Nagyon szerettem volna szeretni, de egy Avon parfümmel sem tudok megbarátkozni, pedig sokat kipróbáltam már...

Avon True Always On Point Szemkontúrceruza

Avon True Always On Point Szemkontúrceruza
2014. május 8.

Nekem is folyamatosan törik. Alig lehet úgy kihegyezni, hogy maradjon is hegye. Alap nélkül hamar kenődik... A koncepció nagyon jó, de még van mit gyúrni a kivitelezésen.

L'Oreal Magic Lumi Korrektor

L'Oreal Magic Lumi Korrektor
2014. május 6.

Update: régebben nem néztem ennyire az összetevőket, és most látom, hogy tele van alkohollal. :( nálam jó ideje tiltó listás ez az összetevő, emiatt többet nem veszem már meg ezt, mert hosszútávon tönkreteszi a bőrt, szem köré meg egyenesen vétek kenni. Sajnálom...

Először is nagyon nem szeretem ezt a márkát. Egyáltalán nem. Az egész "lenyomom a torkodon" marketing miatt... Az egyik kedvenc külföldi "youtuberem" említi, hogy ugyanaz, mint a Maybelline ecsetes korrektora, ami természetesen nem kapható nálunk, pedig nagyon dícsérik. Ezért adtam egy esély ennek.
Be kell vallanom, ez a korrektor elég jól sikerült. Hónapok óta keresem azt a korrektort, ami működik, ami fed is valamennyit, mégsem ül bele az apró ráncocskákba. Nem mondom, hogy egyáltalán nem ül bele, de messze ez a legjobb eddig, amit próbáltam. Árban is okés, főleg, ha akciós. A karikáimat elfedi és highlight-ként is működik. Nekem az 1-es árnyalat van meg.

Annemarie Börlind Sun Care Ajakbalzsam SPF20

Annemarie Börlind Sun Care Ajakbalzsam SPF20
2014. április 29.

Tudjátok milyen nehéz fényvédős ajakbalzsamot találni, aminek szépek az összetevői és még illatmentes is? Nem volt egyszerű, hiszen a napozó stickeket ki nem állhatom, amiknek naptej szaguk van és keserű az ízük. Nagyon megörültem, amikor megláttam ezt a Müllerben 1500 Ft-ért. Szépen tapad az ajkakra, de nem fényvédő szerű ès elég jól ápol is. Megtaláltam, amit kerestem!

Paula's Choice Resist Ultra-Light Super Antioxidant Concentrate Serum

Paula's Choice Resist Ultra-Light Super Antioxidant Concentrate Serum
2014. április 24.

Elhasználtam belőle egy de luxe mintát, több kicsi mintát is, de valahogy nem éreztem azt a "wow" hatást. Majd egyszer csak kijött az államon két hatalmas patti, volt még egy kicsi a mintámban, gondoltam, ha már van benne gyulladáscsökkentő, használjuk ki. Olyan szépen lehúzta őket, hogy öröm volt nézni! Ok, BHA hámlasztózok is, de egyértelműen látszódott ennek a hatása. Nekem a másik változat jobban bejött, plusz ebből vmiért kb. Kétszer annyit használok. Egyenlőre nem tudom hova tenni ezt a szérumot. :)