gigi

Ecsetelő!
Regisztráció dátuma: 2011. szeptember 16.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Ecsetelő!
Regisztráció dátuma: 2011. szeptember 16.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Retin-A

Retin-A
2016. január 19.

Nekem kb. másfél hónap volt, mire hozzászokott a bőröm a 0,05 %-os verzióhoz. (Előtte elhasználtam már egy tubus PC 1% retinol szérumot.) Elsőre erős hámlással reagált a bőröm, és hamar rájöttem mivel egyensúlyozhatom ezt. Egyrészt lavíroztam a gyakoriság, az AHA hámlasztó és a clarisonic használata között, hogy ne irritáljam túl semmivel, mégis meg tudjam szüntetni a hámlást, másrészt több hidratáló termék rétegezésével szépen kialakult a rutin. A bőröm textúrája egy álom, legelőször a pórusok mérete csökkent. Hatalmas folthalványító hatásról még nem tudok beszámolni, ahhoz kevés ideje használom. Hetente 4-5-ször használom, ezt a gyakoriságot remekül tolerálja a bőröm. kezdésnek semmiképpen sem ajánlom, még a gyengébb változatát sem, előbb érdemes a retinol formáját kipróbálni különböző szérumokban, és ha azok hosszútávú használatával sem érjük el a megfelelő hatást, akkor váltani csak erre.

Uriage Toléderm Krém Normál/Kombinált Bőrre

Uriage Toléderm Krém Normál/Kombinált Bőrre
2016. január 9.

A legjobb középkategóriás hidratáló! Egyszerű, de nagyszerű. Jól hidratál, jól beszívódik. Amikor egy "minden mentes" estét tartok, nagyon jó szolgálatot tesz. PC fényvédőm alá is szuper. Szeretem, újraveszem.

Balea Med 2in1 Ultra Sensitive Arctisztító Tej

Balea Med 2in1 Ultra Sensitive Arctisztító Tej
2016. január 9.

Hiába a szép INCI, nagyon csípi a szemem. Még akkor is, ha közvetlenül nem kenem a szemem köré, így elhasználni biztosan nem tudom.

Clarisonic Mia 2

Clarisonic Mia 2
2016. január 7.

Most már több, mint egy éve megvan, azóta volt, hogy folyamatosan használtam, majd félretettem és aztán újra elővettem. Tipikusan az a termék, amivel úgy érzed, hogy hozzászokott a bőröd és egy idő után úgy érzed, nem lesz tőle jobb. De ugye nem tud hozzászokni a bőröm, hanem a jóból nem tud mégjobbat csinálni és a jó érzését szokja meg az ember.
De amikor újra előveszem, mindig csak ámulok, mennyire szereti az arcom. Rendszeresen hámlasztok (AHA és BHA), és azt hittem emiatt már nem lehet puhább az arcom. De mégis. Ennek a használata valahogy másfajta puhaságot ad, mint a hámlasztók. Az az igazság, hogy ha csak kiegészítő termék is, én nagyon szeretem használni újra és újra. Érdekes, hogy az érzékeny bőröm
Be kell vallanom, hogy a fejet nem cserélem 3 havonta, de mivel nem használom minden nap, vagy ha igen, akkor csak kúraszerűen, ezért nem is látom értelmét ilyen gyakran cserélni.
Én csak ezt és kizárólag ezt a márkát ajánlom az arctisztító készülékekből, szerintem a többi meg sem közelíti ezt a sonic rendszert, még ha azt is állítja magáról... úgyhogy én tényleg azt mondom, hogy megéri az eredetit venni, ha már ilyen készüléket szeretnénk használni.

Batiste Dry Shampoo XXL Volume

Batiste Dry Shampoo XXL Volume
2016. január 7.

Nem ez az első száraz samponom, a Isana, Klorane, Dove, Balea, Lee Stafford, Swiss-O-Par... A Balea Trend it up! változatára konkrétan ráfüggtem, annyira szerettem, aztán persze megszüntették. Be kell vallanom, hogy ezt először utáltam. Nagyon. Jól leírni talán úgy lehetne, hogy vattacukor érzést csinált a hajamból, összeállt, kezelhetetlenné vált. Majdnem az első flakon végére értem már (csak azért is elhasználom érzés), amikor rájöttem, hogy ebből fele annyi kell, mint más szárazsamponokból, ez a titka. Ha keveset és óvatosan használom, olyan sörényem lesz tőle, hogy csak ámulok. Én már nem csak hajmosás kitolására használom ezeket, hanem formázásra is, olyan ez mint egy 'texturizing spray' (van erre magyar szó??). Sőt, azt vettem észre, ha már a hajmosás utáni reggelen használom egyből, akkor tovább bírja a hajam mosás nélkül, mintha csak akkor használnám, ha már zsíros és ki szeretném tolni egy nappal a mosást...
Egyszóval a jelszó a mérték, és akkor fantasztikusan működik.

Tom Ford Velvet Orchid

Tom Ford Velvet Orchid
2016. január 7.

Signature illat gyanús darab, nagyon régóta keresem AZ illatot, az én illatomat, amit évekig, akár évtizedekig is használhatok, de sajnos ilyenre eddig még nem bukkantam, na de talán majd most. :) Számtalanszor magamra fújtam, ízlelgetem, mióta itthon is lehet kapni a Douglasban TF illatokat. Különleges, de nem annyira markáns, mint a Black Orchid. Orchidea ide vagy oda, a kompozíciónak erős maszkulin hatása van, pont emiatt is tetszik annyira. Nem igazán kedvelem a légies és könnyed illatokat, hanem inkább azokat favorizálom, amiknek karaktere és mélysége van. Ennek ellenére nem egy a "torkodon is lenyomom" illat, pedig a Black Orchidnál kicsit ilyen érzésem volt. A fűszeresebb, édesebb illatok ott szoktak elbukni nálam, hogy már-már annyira nehéz, hogy a téli hideg időszakon kívül máskor nem tudnám viselni. Nehéz illat ez is, de valamiért én egész évben el tudnám képzelni magamon, mert pont annyi nehézség van benne, amennyi kell.

Tindigo Siker Anti Aging Szérum 15% C-Vitaminnal

Tindigo Siker Anti Aging Szérum 15% C-Vitaminnal
2016. január 7.

Szeretem ezt a szérumot. Volt szerencsém még a hivatalos megjelenés előtt tesztelni a terméket, így elég régóta használom ahhoz, hogy korrekt véleményt írhassak róla. Nagy kedvencem volt a PC 15%-os C-vitamin boostere, el is használtam belőle kettőt-hármat, de a nehézkes beszerzése miatt (USA) letettem a használatáról. Hiába kerestem alternatívát rá, sajnos nem találtam hasonlót. Egyedül a C20 21,5 C-vitamin szérum volt ami kicsit hasonlított, de nem lett a kedvencem, mert az én bőrömet irritálta.
Szerintem egészen egyedülálló szérum, hiszen a semmi hasonló nincsen a magyar piacon de az itthonról könnyen beszerezhető márkák termékei között sem. Az INCI impozáns, a csomagolás igényes. Használom önmagában, vagy úgynevezett "boosterként" hidratálóba/más szérumba keverve, mindkét módon remekül működik. Semmilyen irritációt nem okozott, szerintem ez a 15% pont megfelelő az érzékeny bőrömre, magasabb koncentráció már túl sok nekem. Annak ellenére, hogy nincsen benne semmilyen "optikai tunning" összetevő, felfrissíti a bőrömet és egészségesebbnek tűnik tőle. Reggel szeretem használni, azonnal felébredek tőle. Ha gyulladásban van az arcom, nagyon szépen lehúzza és a foltjaim is gyorsabban halványulnak. Ha csodaszérum nem is létezik, ez a termék mindenképpen közelít ahhoz. Köszönöm Tindigo! :)

Sebamed Ápoló Gél pH 5,5

Sebamed Ápoló Gél pH 5,5
2016. január 4.

Nagyon megszerettem ezt a krémet, vagy inkább gélt, ami teljesen átlátszó és sűrű. Önmagában ritkán használom, de rétegezni vele, más krémek alá nagyon bevált. Az INCI semmi extra, mégis van benne gyulladáscsökkentő összetevő, és hialuronsav is. Kifejezetten pattanásos bőrre ajánlják, de szerintem jó lehet bármilyen bőrtípusra, aki szeretne egy extra lépést beiktatni a rutinjába, akár a koreai esszenciák egy európai alternatívájaként is el tudom képzelni. Olcsó, szép az INCI, szeretem.
@heyitseszter, @Dorcsa, szívesen, én voltam. :)

Sebamed Hidratáló Krém E-Vitaminnal Ph 5.5

Sebamed Hidratáló Krém E-Vitaminnal Ph 5.5
2016. január 4.

Sokan az egekig magasztalták youtube-on, ezért az illat ellenére megvettem, mert az ára nagyon kedvező, ehhez képest nagy a kiszerelése. Ahhoz képest, hogy a parfüm az INCI végén van, eléggé erős és "olcsó" illata van. Ezt az első perctől kezdve utálom. Mindig próbál az ember (legalábbis én) olcsóbb alternatívákat keresni, de sajnos ez is tipikusan az a termék, aminél nem éri meg, Ha próbált már valaki felsőbb kategóriás krémet, akkor tudja, hogy sem hatásában, sem állagában, sem formulában nyomába sem ér mondjuk egy PC vagy egy Clinique krémnek, de még egy LRP vagy Uriage krémnek sem. Persze az ára miatt nem is várhatná el ezt az ember, mégis hasonló hatásra számítok mindig ezektől is. Sokan állítják, hogy "ugyan, csak a márkát kell megfizetni a drágább termékeknél", azonban biztosan állíthatom, hogy ez ebben az esetben biztosan nem igaz. Kizárt, hogy újraveszem.

Balea Reinigungs Öl Sminklemosó Olaj

Balea Reinigungs Öl Sminklemosó Olaj
2015. december 31.

Amennyire nem szeretem a Balea micellás vizét, annyira odavagyok ezért az olajért. Lemosó olajból is próbáltam már sok félét, drágábbat, olcsóbbat. A TBS lemosó olaja nem annyira jött be, de a L'Oreál-ét kifejezetten szerettem, csak az illatos, ezért baromira örültem, hogy a Balea illatmenteset csinált. Én a száraz bőrömbe masszírozom be, nem hagyom ki a szem körüli részt sem és tényleg mindent leszed, még a szempillaspirált is. Nem irritál, szinte maradéktalanul le lehet mosni vízzel, nem marad olajos érzet utána. Nem okoz aknét.
Őszintén bevallom, hogy nagyon meglepődtem azon, hogy mennyire jól sikerült ez az olaj, mert eddig a Balea számomra leginkább "megalkuvós" termékeket gyártott. Értem ez alatt azt, hogy az árukhoz képest rendben vannak, de ha éppen tehetem, akkor szívesebben használok valami mást. Na ezzel a termékkel megtörte ezt a gyakorlatot a márka, aminek nagyon örülök, mert végre van egy olcsó termék, amivel nem kell kompromisszumot kötnöm. Egy hibáját említeném csak neki, ez a mennyisége, amit ezért az árért kapunk elég kevés és gyorsan fogy. De mivel nem több ezer forintos termékről van szó, ezt elnézem neki. Újra vevős! :)