gigi

Ecsetelő!
Regisztráció dátuma: 2011. szeptember 16.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Ecsetelő!
Regisztráció dátuma: 2011. szeptember 16.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Balea Trend It Up Szárazsampon Spray

Balea Trend It Up Szárazsampon Spray
2015. április 22.

Legjobb az eddigi száraz samponjaim közül! Pedig próbáltam jópárat, köztük a Klorane-t is, ami nagyon híres, sokan szeretik, de engem annyira nem győzött meg. Nem mondom, hogy ez 100%-ig tökéletes, de amire szeretném megfelel. Nem akarok minden másnap hajat mosni, erre ez tökéletesen megfelel. Fújok a tövekre, majd beledörzsölöm és kifésülöm a hajam. Nálam akár +2 napot is kibírt így a hajam, extrém esetben +3 napot. Nagyon szeretem, egy baja van, hogy gyorsan fogy.

Uriage Bariésun Mineral Krém SPF50+

Uriage Bariésun Mineral Krém SPF50+
2015. április 4.

Update: Megfosztom néhány csillagocskától, hosszú távon nem vált be, így a maradékot elajándékoztam. Fizikai fényvédő létére néha előfordult, hogy csípte a szemem, mint a kémiaiak, bár azért nem annyira intenzíven... Száraz bőrre még mindig jó lehet, de nyáron a kombinált, pattanásra hajlamos bőröm nem tudta elviselni magán. Most sokkal ígéretesebbnek tartom a legújabb patikai mineral fluid fényvédőt a Biodermától.

2014.júl.8: Bár a Paula ultra light továbbra is a kedvenc, muszáj meg adnom neki az 5 pontot, hiszen ár-érték arányban a nálunk kapható fizikai fényvédők közül messze a legjobb. Bátran lehet kenni babákra is!

2014. Június. 9: Újabb Update: csak nem tudok szabadulni tőle... Fura bőröm van, ma is felkentem és semmi gond vele, úgyhogy felpontozom. Nem a legkellemesebb krém, de nem is rossz, szem előtt kell tartani, hogy ez egy fizikai fényvédő, ami sosem lesz ultrakönnyű...

2014. Június 7. Update: most már pontozom is. Kaptam belőle mintát. Az első fizikai fényvédő, ami marja a szemem körüli bőrt. Nem olyan vészes, de nem is kellemes. Az arcomra azért nem használok kémiait, mert egyszerűen nem bírja a szemem. De most hogy ennél a fizikainál is előjött ez a probléma, kicsit elkenődtem. Amugy sem vagyok túlságosan elégedett, mert sminkelni nem volt egyszerű rá, max. Púderalapozóval tudom elképzelni. Plusz gondoltam "összeveszett" az alapozommal, azért okozott gondot. De nem, mert ma már semmit sem kentem fölé és így is ugyanaz a helyzet.
Nagyon örülök, hogy nem vettem meg nagyban. De azt azért jó lenne tudni melyik összetevőt nem szereti a bőröm... Pedig aztán ennek nagyon szép az INCI-je. :(
Azt hiszem itthoni vásárlással nem úszom meg olcsón a fényvédőt. Szerintem visszatérek a Paulához vagy adok egy esélyt a Clinique Even betternek.

Ha megengedtek egy gyors csillag nélküli véleménynyilvánítást.... Gondolom mindenki aki fizikai fényvédőt szeretne vásárolni, felmerül a kérdés, hogy vajon mennyire nehéz a krém. Tesztert próbáltam, meglepődtem, mert hamar beszippantotta a bőröm és minimális fehér réteget hagyott. Nem maradt extrán ragacsos, nem volt túl sok vagy túl fényes érzésem, sőt kifejezetten mattnak éreztem, némely fényvédőhôz képest. Patikus néni kedvesen meg is jegyezte, hogy sokan panaszkodtak a Bioderma mineralra, de mióta bejött ez az országba, már inkább ezt ajánlják, mert sokkal könnyedebb. Bár imádom Paula ultra light fényvédőjét, olcsóbb alternatívát keresek, mert a fényvédőből sok kell és gyorsan fogy. Ez 100ml és 5500 Ft, míg a Paula 60 és 10 ezer, ok utóbbiban vannak szuper antioxidánsok...
Ami plusz, hogy aug. 31-ig olyan akció van, hogy ha bármilyen napozót vásárolsz tőlük, akkor választhatsz egy másik terméket a teljes kínálatból fél áron. Remélem tudtam segíteni. :)

Avon Anew Clinical E-Defence Bőrvédő, Regeneráló Nappali Lotion SPF 30

Avon Anew Clinical E-Defence Bőrvédő, Regeneráló Nappali Lotion SPF 30
2015. március 19.

Az egyik legjobb krém az Avonnál az biztos. Mind csomagolás mind öszetevők terén. Jobb lenne több ilyet látni náluk, sokkal elérhetőbb árú termék, mint sok más hasonló a piacon. Én csak azt sajnálom, hogy nem bírom a kémiai fényvédőket az arcomon, de ez nem a krém hibája, így megérdemli az 5 csillagot.

Balea Professional Fülle + Pracht Sampon (régi)

Balea Professional Fülle + Pracht Sampon (régi)
2015. március 17.

Hiányzik a szilikon... vagy vmi más. De olyan szálló lett tőle a hajam, amilyen nagyon régen nem volt. Pedig a balzsamját is használtam utána. A végek kiszáradtak, a hajtöveknél is össze-visszaálltak a hajszálak. :( Csak az összetevők miatt kap két csillagot, mert vannak benne nagyon jó dolgok... Nagyon sajnálom, ert jó lett volna találni olcsón egy jó sampont-balzsamot.

Neutrogena Öregedésgátló Kézkrém Norvég Formulával SPF 25

Neutrogena Öregedésgátló Kézkrém Norvég Formulával SPF 25
2015. március 15.

Hatalmas pacsi a Neutrogenanak ezért a ritkaságnak számító kézkrémért. Ilyen magas fényvédelmet nem nagyon találni kézkrémben, pláne nem ebben az árkategóriában. Kicsit fényvédős állaga van, de ehhez képest hamar beszívódik. Meg akarom óvni a kézfejemet a foltososdástól, ezért használom minden nap többször is. Nem akarom a nagy flakon fényvédőmet magammal hordani, így ez nagyon jó megoldásnak bizonyult. Elég jól hidratál is, én viszont úgy használom, hogy a kézfejem tetejére nyomok belőle és összemasszírozom a két kezemmel. Tehát a tenyeremre ritkán teszek belőle, ott úgysem nagyon éri a nap, így meg se kell várni, hogy beszívódjon.
Fekete pont az illatanyagért, így is eléggé fényvédő szaga van, ezen nem sokat javított, de mivel a végén van, talán belefér.
Azt még meg kell említenem, hogy sztem sokkal jobb, mint a Paula's Choice kézkréme. Most akciós a DM-ben, ha valakit érdekel, 799-ért vettem darabját.

Paula's Choice Clinical 1% Retinol Treatment

Paula's Choice Clinical 1% Retinol Treatment
2015. február 13.

Azt hiszem már mondhatom, hogy én és a retinol, mint hatóanyag jó barátságban vagyunk. Használtam már a Barrier repair krémet, az Intensive Wrinkle szérumot, mindegyiket jól bírta a bőröm, viszont ettől kicsit tartottam, hogy túl erős lesz. Kb. másfél hónapig hetente egyszer, max kétszer használtam, aztán olvastam róla, hogy ha hozzászokik a bőr, akkor lehet sűrűbben használni. Egymás után három nap is felkentem, és a hatása vmi elképesztő! A foltjaim gyönyörűen halványodnak, kisimultabb a bőröm. Azért nem hiszem, hogy a napi használatot bírni fogja az érzékeny bőröm, de egy-egy nap szünet beiktatásával sztem szuper lesz. Az ára elég húzós tényleg, de kb. egy EL szérum árában van és állíthatom, hogy sokkal hatásosabb ez, mivel pont az ANR szérumom végén járok. Nyilván érdemes szem előtt tartani a realitást, mindent egyszerre nem fog eltűntetni, sőt vannak más ténylezők is, amik befolyásolják egy termék hatékonyságát.
Őszintén meglepődtem a sok negatív vélemény láttán és nem tudom megállni, hogy ne fűzzek ehhez hozzá én is valamit. A retinol tipikusan az az összetevő, amit nem mindenkinek bírja a bőre, sőt sokan allergiásak rá és használni sem bírják (főleg ekkora %-os koncentrációban). Nos, én úgy vélem, hogy ez a tény köztudott és nem maga a termék hibája! Sztem érdemes ezt végiggondolni, mielőtt pontozunk.

Avon Care Intensive Relief Intenzív Bőrnyugtató Kézkrém Nagyon Száraz és Érzékeny Bőrre

2015. február 12.

Kellemes krém, végre illatmentes, szép INCI az Avontól! Ha a megfelelő mennyiséget viszem fel, akkor hamar beszívódik, ha túladagolom, akkor ragad... Igazából semmi extra, végzi a dolgát. De értékelem ezt az irányt az Avontól, ezért a csillagok száma... :)

Avon Luxe Alapozóecset

Avon Luxe Alapozóecset
2015. február 4.

Borzasztó!! :) Néhány használat után elengedte a ragasztás és leesett a feje, pedig egyszer sem mostam ki! Amúgyis nagyon ritka szőrű, ezért nehéz vele eloszlatni az alapozót. Senkinek nem ajánlom! Az meg, hogy Luxe kategóriában árulják egyszerűen nevetséges...

Nuxe Huile Prodigieuse Bőrápoló Száraz-Olaj Arcra, Hajra és Testre

Nuxe Huile Prodigieuse Bőrápoló Száraz-Olaj Arcra, Hajra és Testre
2015. február 4.

Nem tehetem meg, hogy 3-nál több csillagot adjak neki, sőt kicsit még ezt is túlzásnak érzem. Az üveg gyönyörű, a pumpás adagoló mesés, de akkora merényletet soha nem követnék el magam ellen, hogy az arcomra használjam. Iszonyúan túl van illatosítva, nem elég az INCI elején a parfüm, még a végére is került jónéhány illatanyag... és már pszihésen is hat, hogy szétirritálja a bőrt.
Túl van árazva a maga majdnem 7000 Ft-jával, ahhoz képest, amit tud. Hogy miért vettem meg? Kíváncsi voltam a márkára és a nagy "hájpra", ami ekörül és az ajakbalzsam körül van. Testre próbáltam, nagyon nehezen szívódik be és nem éreztem extra hidratáltságot, amit mondjuk egy testvajjal ne érhetnék el. Hajra is próbáltam, ha nem mosom ki nem számít a mennyiség, vállalhatatlan lesz a hajam tőle, és még kimosással sem távolítható el teljesen, érezhető és látható a réteg, amit maga után hagy.

Dr. Theiss Körömvirág Kenőcs

Dr. Theiss Körömvirág Kenőcs
2015. február 3.

A legszebb összetevőlistás körömvirág krém a piacon. Végigvizslattam minden egyes fellelhető darabot és sokszor megdöbbenve tapasztaltam, hogy a legtöbbnél alig van körömvirág, az így elnevezett krémekben. Illetve, hogy tehetnek tele illatanyaggal egy olyan krémet, amit eleve gyulladásra és égési sérülésekre ajánlanak, ez számomra örök rejtély...
Ennek nincsen ugyan parfüm illata, de nagyon kellemes natúr (abszolút nem zavaró) gyógynövény illata van. Sűrű, szinte kemény állagú. Abszolút hatásos, én sebeken próbáltam, hamar gyógyultak vele.
Igaz, hogy drágább, mint a többi gyártó körömvirág krémei, de kérlek nézzetek INCI-t, mielőtt valamit sebre kentek!
Az Allee gyógyszertárban árulják cuki 15 g-os kiszerelésben is (8-900 ft), ami szintén nagyon sokáig elég.