Gina19

Regisztráció dátuma: 2013. október 15.
Bőrprobléma: Tág pórusok

Regisztráció dátuma: 2013. október 15.
Bőrprobléma: Tág pórusok

Zara Ebony Wood EDP

Zara Ebony Wood EDP
2019. december 8.

Izgatottan vetettem rá magam a Jo Malone kollekcióra a Zarában, papírcsíkon viszont csak ez meg a Vetiver Pamplemousse tetszett. Nos, a bőrömön pedig egyik sem... Eleinte nem rossz, fás, ugyanakkor picit édeskés is, de egy idő után nagyon zavaróan szúrós lett a csuklómon. Szerintem nem uniszex, hanem nagyon férfias, markáns. El tudom képzelni, hogy valakinek jól áll, de sajnos nem én vagyok az. :) Tartóssága egyébként 3-4 óra.

Missguided Babe Power EDP

Missguided Babe Power EDP
2019. december 3.

A papírcsíkon tetszett, a bõrömön borzasztó szúrós katyvasszá fejlõdött, megfájdult tõle a fejem. Pár óráig érezhetö volt, ez amúgy elõny, de esetemben hátrány.. :D Lehet hogy csak velem nem kompatibilis, de szerintem az eredeti áráért egyedibb és kifinomultabb illatot lehet venni.

Dr. Konopka's Tápláló Arckrém

Dr. Konopka's Tápláló Arckrém
2019. november 29.

Eddig a sárga, nyugtató verziót használtam a márkától, legutóbb viszont "kell egy kis változatosság" alapon erre esett a választásom. Nem bántam meg, mert sokkal jobban tetszik az illata, mint a sárgának, mindemellett csak nagyon diszkréten lehet érezni (szerencsére, nem agyonparfümözött). Hatásában ugyanazt tudom elmondani, mint a másikról, könnyed krém, baromi gyorsan beszívódik, hidratáló hatása közepes, szérum fölött kicsit jobban érvényesül. Személy szerint én még télen se szeretem a testes arckrémeket, szóval télre-nyárra egyaránt tökély lesz. A kiszerelés kicsit csalóka, kevesebb van benne, mint amit a tégely sejtet, és elég hamar fogy. Ennek ellenére részemről ötös.

Cosrx BHA Blackhead Power Liquid Moisturizer

Cosrx BHA Blackhead Power Liquid Moisturizer
2019. november 23.

Az AHA nagyon bejött, kordában tartja az arcbőröm, és szinte sosincs pattanásom, mióta használom. Ezt a testvérét viszont hiába tesztelgetem, borzasztóan irritálja a bőröm. Felvitel után pár perccel annyira kipirul és ég, mintha a tűző napon felejtettem volna magam. Emiatt nem szívesen nyúlok érte. Az AHA sosem bántja így a bőröm.

L'Angelica Natural Whitening Teafaolajos Természetes Fehérítő Fogkrém

L'Angelica Natural Whitening Teafaolajos Természetes Fehérítő Fogkrém
2019. november 11.

A Dabur fogkrémet váltottam le erre,elsõsorban az alacsonyabb ára miatt, de szerencsére hatásban is jobbnak tūnik. A Dabur ugyanis nem nyugtatta az érzékeny ínyem, mindig diszkomfort érzésem volt a fogmosás után. Ez viszont jó kis nyugtató krém, tetszik az állaga, az íze semleges, szerencsére nem túl gyógynövényes. Olcsóbban vettem a DM-ben, mint ami itt fel van tüntetve (600 körül).

Dabur Gyógynövénytartalmú Fogkrém

Dabur Gyógynövénytartalmú Fogkrém
2019. október 29.

Nagyon akartam szeretni, de valahogy nem vagyok megelégedve a nyugtató hatásával. Ugyanis elég gyakran gyulladt és vérzik az ínyem, alapvetően emiatt keresek natúr, gyógynövényes fogkrémet. Nem rossz amúgy, az állaga és az íze sokkal jobb, mint az átlag, de nem annyira segít a fogínyérzékenységen. Egy másik fogkrémmel felváltva használom, úgyhogy nem tudom, ennek köszönhető-e ez a hatás, de fehérebbek a fogaim, mint régebben. A DM-ben úgy emlékszem olcsóbb, mint az itt feltüntetett ár, olyan 1100 körül van.

L'Oreal Casting Creme Gloss Hajfesték

L'Oreal Casting Creme Gloss Hajfesték
2019. október 27.

Meguntam a fodrászos hajfestés költségeit, úgyhogy ezúttal a barátnõm festette be a hajam. Erre a hajfestékre esett a választásom, elsõsorban az ammóniamentesség és a viszonylag jó értékelések miatt. Egészen pontosan a 432-es Chocolate fondant árnyalatra. Nem az adagolóval vittük fel, hanem tálban kikeverés után ecsettel, és a félhosszú hajamra két adagot kevertünk ki a biztonság kedvéért. Lehet,hogy emiatt,vagy azért mert kicsit tovább hagytam fenn (kb. 25 percet) de sokkal sötétebb lett, mint a dobozon. Ettõl függetlenül szép a szín,maradéktalanul befedte a pár õsz hajszálam. A balzsam tényleg mennyei, nagyon fincsi illatú és szép fényes lett a hajam, mintha szalonban lett volna befestve. Összességében elégedett vagyok, max legközelebb egy kicsit világosabb árnyalatot választok. Az ára se vészes, fõleg leárazva. A kopásáról majd írok update-et.

L'Oreal Color Riche Ajakrúzs

L'Oreal Color Riche Ajakrúzs
2019. október 14.

Glamour-napokon beszereztem féláron a Magnetic Coral nevū árnyalatot, amit már rég kinéztem. Nos, a szín csodás, bár a csillámoktól frászt kapok, fõleg amikor a rúzs már rég lekopott, a csillám viszont továbbra is ott virít a számon. És bizony a szín kb.negyedóra alatt eltūnik, mintha ott se lett volna. Szerintem még a párszáz forintos Alverdés rúzsom is tovább bírja. Ráadásul nem is szépen kopik, hanem néha ottmarad csak a szám szélén, mintha ki lenne kontúrozva. XD Szóval az eredeti ára ennek tükrében nettó röhej, hiába L'Oreal. Az állaga jó krémes, az illata semleges, és csak enyhén szárítja a szám, ezek, és a szín különlegessége a pozitívumok. Plusz maga a kiszerelés igényes.

Patanjali Kesh Kanti Sampon

Patanjali Kesh Kanti Sampon
2019. október 14.

Egy ideje ezt használom, a hajmosás után és másnap nagyon szép a hajam, utána elég hamar elkezd zsírosodni, meg kicsit rendezetlen hatású lesz. Kb 3 naponta kell hajat mosnom. Maga a sampon szokatlan állagú, de hamar hozzá lehet szokni, elég jól habzik is. Az illata kellemes, natúr, de nem túlságosan gyógynövényes. Az adagolóval gazdaságosan lehet használni. A Wesselényis India boltban van kisebb és nagyobb kiszerelés is, a nagyobb jó sokéig elég, jobban megéri szerintem. Amire érdemes figyelni, hogy néha olyan termékeket is kiraknak, amin rajta van az 'Export quality' felirat, ennek más (úgy vettem észre, hogy silányabb) az összetevőlistája. Összességében én elégedett vagyok, a natúrság jegyében elviselhető az a kis negatívum, hogy kicsit gyakrabban kell hajat mosni.

Lovely Curling Pump Up Volume Black Szempillaspirál

Lovely Curling Pump Up Volume Black Szempillaspirál
2019. október 2.

Eddig a sima pump up-ot használtam, ami abszolút megérdemli a hype-ot, ennek a változatnak viszont sajna nem ugyanaz az állaga. Többször észrevettem, hogy elmaszatolódik, "lefolyik" a pilláimról, ami a másikkal soha, még edzés közben sem fordult elő. Pedig ez drágább. Amúgy szépen göndörít, a hatására nem lehet panasz, de nem fogom újravenni, visszatérek a másikhoz.