Ginderclyde

Regisztráció dátuma: 2019. augusztus 31.
Bőrprobléma: Bőröregedés

Regisztráció dátuma: 2019. augusztus 31.
Bőrprobléma: Bőröregedés

Nivea Hidratáló Arctisztító Olaj Normál Bőrre

Nivea Hidratáló Arctisztító Olaj Normál Bőrre
2019. december 3.

Nagyon akartam szeretni ezt a terméket, mert lényegesen olcsóbb mint a piac többi jó minőségű olajos lemosója, de sajnos nem vált be. Nem érzem, hogy maradéktalanul lemosná a sminket, fényvédőt és pár percig használat után tényleg homályos marad a látásom. Nem irritál, szépek az összetevői és végül is egynek elmegy, de újravenni nem fogom. Kétlépéses arctisztítást használok, utána lemosom egy géles lemosóval is, de nem az igazi. Ha pár évvel ezelőtt vettem volna, akkor el lettem volna ájulva tőle, mert a micellás vizekhez meg lemosó tejekhez képest szuper, de ha más olajos lemosókkal hasonlítom össze, akkor nem állja meg a helyét. Labdába se rúghat egy Body Shop Kamillás olajos lemosó vagy egy Clinique Take the day off balm-hoz képest.
Gondolkoztam a 3 ponton, mert a termék nem rossz, de kategóriájában igen, úgyhogy 2.
Akir érdekel az arctisztító készítmények működése akkor nagyon ajánlom ezt a videót (0:37 - 3:29 a márkafüggetlen rész)

Savannah Bee Honey Body Lotion Blackberry Rose

Savannah Bee Honey Body Lotion Blackberry Rose
2019. november 27.

Egy szuper kis krém, kézkrémnek vagy utazó testápolónak használom. Tartósan hidratálja az igénybevett kezemet, télen is elég. Finom illata van, bár ezt a blackberry rose-t már csak hébe hóba találom meg Ebay-en.
Nem hagy ragacsos réteget, azonnal beszívódik.

Innisfree The Minimum Sun Cream SPF25 / PA++

Innisfree The Minimum Sun Cream SPF25 / PA++
2019. november 26.

Fél tubus használata alapján:
Pozitívumok: Nem irritálja a bőrömet, illatmentes, nem okozott pattanást vagy mitesszert. Verhetetlen ár :) Picit hidratál is, tökéletesen el lehet oszlatni. Nekem nem von az arcom fölé egy réteget, ami alatt izzadnék, tökéletesen lehet fölé alapozni.
Negatívumok: Kell is fölé alapozni, mert egy fehéres kékes réteget viszont hagy... Ha az előírt mennyiséget ( lapos teáskanálnyi az arcra) felviszem, akkor elképesztően látszik. Kicsit kevesebbet használok most, de így is elüt a bőrömtől. Meleg sárgás túnusú a bőröm, lehet hogy emiatt vakít rajtam a kékesfehér, el tudom képzelni, hogy egy világos hideg bőrtónusnak nem zavaró. Plusz Titanium Dioxid nano a fényvédője, és a nanorészecskés fényvédelemről elég vegyeseket olvastam.
Összességében 4 pont nekem, mert a PC fényvédők jobban bejöttek, de az túl drága.

UPDATE: Egy tubus használata után egyre jobban megszerettem! Nekem az a titka, hogy kicsit zsírosabb állagú hidratáló kell alá pl a Cicaplast vagy egy két csepp arcolaj. Így nekem nem látszik a fehéres réteg és sokkal szebben tudok rá alapozni is. A Mizon hidratáló krém vagy a Benton High Content Lotion fölé próbáltam még, de az nem volt tökéletes, néhol darabos lett rajta a fényvédő és kékes volt.

Babor Grand Cru Maszk+Ampulla

Babor Grand Cru Maszk+Ampulla
2019. november 21.

Korábban nem használtam fátyolmaszkot, különösebb problémám nincs a bőrömmel, de ez nagyon bejött.
Igazi szombat délelőtti wellness szeánszot csináltam belőle, kis jóga, kis kádban pihenés majd jöhetett a maszk és a relaxálás :) A kiszerelése szórakoztató, neked kell összegyömöszölni, esküszöm élveztem a kis előkészületet. Sok szérum van benne, bőven jutott a dekoltázsomra nyakamra is, majd a levett maszkkal még kb az egész testemet át tudtam törölni. A maszk nem csúszkál, tényleg teljesen rátapad az arcra, 20 percig volt fent. Nem irritált nagyon kellemesen hidratált, nem csípte a szemem, használat közben tökéletes volt. ( Tipp: jól be kellett fűtenem előtte, mert egy vizes réteg az arcomon télen nálam instant arcüreggyulladás)
A parfümöt kicsit sajnáltam benne, bár jó illata van, de arcra való készítményekben nem szeretem.
Na és a lényeg, hogy utána elmentem bulizni, amitől általában a bőröm másnap vállalhatatlanul száraz, húzódik, fakó, karikás a szemem stb... De reggel azt vettem észre, hogy teljesen normálisan nézek ki, el sem tudom képzelni milyen tökéletes lett volna az eredmény, ha ki is pihenem magam.
Egyszer egyszer megengedem magamnak ezt a luxust a jövőben is, bár az ára miatt valószínűleg nem minden szombaton.

UPDATE: A harmadik napon már sajnos semmilyen hatást nem éreztem, minden visszatért a rendes kerékvágásban, de a wellness élmény így is meg volt!

Benton Snail Bee High Content Lotion

Benton Snail Bee High Content Lotion
2019. november 14.

Nagyon megszerettem, hidratálóként használom reggel/ este a Farm Stay Kollagén és Hyaluron savas ampulla után ( ez is egy remek termék). Könnyen beszívódik, nem irritál és szép bőrkép az eredménye. Gazdaságos kiszerelés, szép összetevők, cruelty free :)
Nekem az illata nagyon nem jön be, nem is tudom mihez hasonlítsam, méhkaptár szaga van. De parfüm nincs benne és pillanatok alatt elillan úgyhogy nem zavaró.
A High Contect jelző nagyon találó rá, sűrűségben, színben, illatban is azt érezni, hogy van benne hatóanyag.

Organic Shop Eper Yoghurt Testápoló Mousse Bio Eper és Tej Kivonattal

Organic Shop Eper Yoghurt Testápoló Mousse Bio Eper és Tej Kivonattal
2019. november 1.

Nekem annyira nem jött be, hidratál valamennyire, de elég gyenge. Nagyon mű eper illata van és lassan szívódik be. Rettenetes ez a kiszerelés, valahol mindig kenődik, folyik, nem lehet úgy kinyitni, hogy ne legyen minden maszatos. Várom, hogy elfogyjon de az is lehet kidobom.

Farm Stay Collagen & Hyaluronic Acid All-in-One Ampoule

Farm Stay Collagen & Hyaluronic Acid All-in-One Ampoule
2019. október 21.

Pár hete kezdtem el használni, az itteni pozitív vélemények alapján és eddig csak megerősíteni tudom.
Pozitív: Szép összetevők, könnyen beszívódik, hatalmas kiszerelés jó áron, szépen hidralál. Hidratáló tonik és szérum között használom, nagyon szépen rétegezhető, eddig semmivel nem veszett össze. Kisimultnak kipihentnek tűnök tőle, lehet rá sminkelni, nem okozott pattanást/mitesszert.
Negatív: Egy picit húzza a bőrömet egy pár percig, és bár finom illata van, az a parfüm nem kellene bele. A kiszerelése nem túl praktikus, belenyúlós tégelyben van. Bár adtak hozzá egy kis műanyag kanalat, továbbra sem tudom értelmezni, minden használat után mossam el? :D Azonnal áttöltöttem pumpálós flakonba, így viszont jár az 5 csillag.

Zadig & Voltaire This Is Him EDT

Zadig & Voltaire This Is Him EDT
2019. október 21.

Csatlakozom az előttem szólóhoz :D
A barátomnak kerestem parfümöt. Ez volt kb a második illat amit megszagoltam, beleszerettem, de nem vettem meg, gondoltam még alaposan körbenézek. Nagyon-nagyon alapos voltam, de semmi nem tudta felülmúlni :) Megvettem és rajta is imádom 10 pontos. Állítólag megosztó, de eddig akiknek mutattuk tetszett.
Nekem nem Uniszex, nagyon férfias, bár nincsen benne az a tipikus arcszeszes férfiillat, úgyhogy akár magamon is elviselném.
Fás, bőrkabátos, tömjénes és úgy vaníliás, hogy közben nem édes. Ezt a nem gej, nem édes de határozott fűszerességet szeretem benne legjobban.
Extrém tartós, néha még mosás után is érzem.

Maybelline Eye Studio Lasting Drama Zselés Szemhéjtus

Maybelline Eye Studio Lasting Drama Zselés Szemhéjtus
2019. október 8.

Évek óta használom, nagyon szépen egyenletesen tudok vele dolgzozni, tartós, viszont sminklemosóval könnyen lejön. Nekem egész nap nem kenődik el.
A hozzátartozó ecsetet is szeretem, az a titka, hogy minden használat után el kell mosni (vagy megtörölni szárazon).
Hidegben eléggé megkeményedik, télen nehezebb vele.
Örökké elég, akkor cserélem ha lejárt, még sosem fogyott el.

CeraVe Foaming Cleanser

CeraVe Foaming Cleanser
2019. szeptember 12.

Nekem nagyon bejött! Többlépéses arctisztítást végzek este, először eltávolítom a sminkem sima kókuszolajos vattakoronggal, utána a The Body Shop kamillás olajos lemosójával az olaj alapú szennyeződéseket szedem le, majd végül ez a termék következik a víz alapú szennyeződésekhez (pl izzadtság). Eléggé habzik, viszont nem szárítja a bőrömet. Reggel csak ezt használom. Annyira icipici elég belőle, hogy szerintem örökké fog tartani, amit nem bánok. Kellemes tiszta érzetet hagy.