GNóri

Regisztráció dátuma: 2013. július 11.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Vízhiány

Regisztráció dátuma: 2013. július 11.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Vízhiány

Estée Lauder Modern Muse Nuit

Estée Lauder Modern Muse Nuit
2020. március 31.

Az Estée Lauder illatok nem igazán nekem vannak kitalálva, de megragadta a tekintetem a drogéria polcán a szép, elegáns, sötét üvege, így gondoltam, kipróbálom. Az elején felidegesített, azt hittem, hogy egy újabb unalmas édes-pacsulis rettenet, de mire hazaértem, nagyon finom és érdekes illattá vált rajtam. Idővel csillapodott az édessége, és leginkább a szantálfás és tonkás jegyek váltak uralkodóvá. Ettől függetlenül amúgy magamon kicsit egyszerűnek és kihívónak tartom, inkább esti, alkalmi illatnak tudom elképzelni. A tartósságára nem lehet panasz.

The Ordinary Serum Foundation

The Ordinary Serum Foundation
2019. szeptember 20.

Szegény alapozónak sem itt, sem nemzetközi fronton nincs túl jó megítélése. Ez engem meglepett, én nagyon megszerettem, már harmadszorra rendelem újra. A fedése nyilván nem a legerősebb, de nekem hétköznapokra teljesen elég, szépen egységesíti azért a bőrképet. Könnyed állagú, jól eloszlatható, nem ragad, nem darabos-poros. Szeretem, hogy nem matt, hanem természetes, 'bőrfényű'. Púderrel nekem a tartósságával sincs problémám. A színt eltaláltam elsőre, teljesen olyan, mint a bőröm, ami a drogériás alapozóknál ritka. Összességében egy korrekt árú, átlagos, hétköznapi alapozó.

iUNIK Propolis Vitamin Synergy Serum

iUNIK Propolis Vitamin Synergy Serum
2019. szeptember 20.

Nyáron rendeltem, akkor még nem voltam tőle hasra esve, de a hűvösebb idő beköszöntével egyre jobban értékelem a rutinomban. Nincs benne parfüm, de isteni finom illata van, az állaga könnyed, szépen felszívódik, nem ragacsos. Jól hidratál, egységesíti, nyugtatja a bőrt. Nem tudom, hogy konkrétan neki, vagy összességében a rutinomnak köszönhető, de mostanában tiszta, pattanásmentes az arcom. Szépek az összetevői, kiadós mennyiség, korrekt az ára, szeretni való kis termék.

Cosrx PHA Moisture Renewal Power Cream

Cosrx PHA Moisture Renewal Power Cream
2019. szeptember 20.

Sajnos harmatos megjelenésű bőrt nem tapasztalok, viszont tényleg baromi jól hidratál! Csak éjszakára használom, mert elég sűrű állagú és nehezen szívódik be, így viszont kevés is elég belőle, kiadós az 50 ml-s tégely. Szeretem az enyhe kókuszos illatát is.

Benton Cacao Moist and Mild Cream

Benton Cacao Moist and Mild Cream
2019. szeptember 20.

Kellemes krém, abszolút pozitív csalódás. Nincs illata, a textúrája könnyed, kicsit vizesebb, gyorsan beszívódik. Megfelelően hidratál, de azért annyira nem erősen vagy kiemelkedően, így száraz bőrre nekem csak az átmeneti időjáráskor jó, pl. tavasszal, vagy most kora ősszel, de hidegebb időben már kevés lesz.

Laboratorio Olfattivo Nerosa

Laboratorio Olfattivo Nerosa
2019. augusztus 28.

Kicsit vadabb illatot vártam, de így is nagyon szép. Nem szeretem magamon a rózsás illatokat, mert besavanyodnak a bőrömön, de ő végig finom marad. Fűszeres, sáfrányos, enyhén bőrös rózsa, egy idő után inkább balzsamos az összhatás, mintsem bőrös. Kifinomult őszi-téli illat, abszolút hordható és befogadható, nem "Montalés", nem arabos-füstölős, nem fogjuk vele kiirtani magunk körül az embereket. Ha kicsit erősebb lenne benne a bőr, megkapná a max csillagot.

Chanel Les Exclusifs De Chanel 28 La Pausa

Chanel Les Exclusifs De Chanel 28 La Pausa
2019. augusztus 28.

Friss, légies, virágos-zöld illat, összességében nekem kicsit retró érzete van. Sajnos rajtam a bőr nem igazán érezhető, a zöld virágosság pedig nem az én kategóriám. A tartóssága is elég gyenge.

Van Cleef & Arpels Collection Extraordinaire Moonlight Patchouli EDP

Van Cleef & Arpels Collection Extraordinaire Moonlight Patchouli EDP
2019. augusztus 24.

Isteni finom, puha, kakaós velúrral kezd, ez a fázis el is tart egy darabig, majd jön a leszáradás, ami tönkreteszi számomra az egészet. A rózsa és pacsuli együtt mindig szörnyű, szúrós-savanyú, rideg a bőrömön, itt sincs másképp. Sajnálom, ha csak a velúr maradna, imádnám.

Chanel Les Exclusifs De Chanel Coromandel

Chanel Les Exclusifs De Chanel Coromandel
2019. augusztus 24.

Pont a minap láttam színes képeket Chanel lakásáról. Fényűző, nagypolgári lakás, fehér, barna, arany színekkel. Minden csupa fa, bőr, aranyozás, és ott vannak a csodálatos coromandelek, a festett, lakkozott kínai fa paravánok. Ennek megfelelően a Coromandel egy fás, selymesen fűszeres illat. Mély, meleg, telt. Imádtam, addig a pillanatig, amíg rájöttem, hogy rajtam teljesen olyan, mint a CCC cipőboltok illatosítása. Ami számomra viszont idegesítő és fullasztó, emiatt nem szívesen járok oda. Így akármennyire is szeretném szeretni a Coromandelt, sajnos mindig ez jut eszembe róla, nem tudok a CCC-től elvonatkoztatni:((

Sospiro Erba Pura EDP

Sospiro Erba Pura EDP
2019. augusztus 23.

Ez a Sospiro/Xerjoff láz valahogy engem nem kapott el, viszont egy vásárlásom mellé kaptam mintát az Erba Purából. Elképesztő hatósugarú, egy kis minta konkrétan beillatosítja a szobát és a táskámat. A kis üvegfiolából szagolva kifejezetten tetszik, ekkor füstös-citrusosnak érzem, na de bőrön...Hát, ez rajtam valami pusztulatos, bocsánat. Egyrészt tényleg olyan baltával faragott illat, két részre tagolható, van benne szúrós füst, meg vannak a gyümölcsök aztán jónapot', a kettő közt semmi kapcsolódás, összemosódás, vagy átmenet, mintha két külön parfüm lenne rajtam. Másrészt ezek a gyümölcsök az ámbrával és a vaníliával rajtam nagyon poshadt, förtelmes, irritáló hatásúak.