GNóri

Regisztráció dátuma: 2013. július 11.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Vízhiány

Regisztráció dátuma: 2013. július 11.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Vízhiány

Oscar De La Renta Oscar Velvet Noir EDP

Oscar De La Renta Oscar Velvet Noir EDP
2018. szeptember 1.

Meglepő illat. Rajtam nagyon-nagyon maszkulin, az oudnak és a gyömbérnek köszönhetően. Bár bors nincs az illatjegyek között, én borsosnak is érzem. Vártam, hogy egy idő után kicsit felmelegszik, lágyul, de nem, végig ilyen keményvágású marad. Elegáns, szokatlan, de nekem kicsit rideg és szigorú. Fragranticán többen is az Oro-hoz hasonlítják, de szerintem ez nem annyira reális. Abban hasonlítanak, hogy mindkettő erősen fűszeres, de amíg az Oro egy kellemes, melegen fűszeres illat, amelyről egyértelműen meg lehet mondani, hogy női parfüm, addig ez a Velvet Noir-ról nem mondható el.

Comptoir Sud Pacifique Coco Extreme

Comptoir Sud Pacifique  Coco Extreme
2018. augusztus 30.

Na jó, ez a parfüm konkrétan felidegesített. Úgy gondolom, azért nyit az ember a niche illatok felé, mert megunta a kommersz, mindenmásodikugyanolyan drogériás parfümöket, valami újra, valami másra, valami olyan parfümélményre vágyik, amit eddig nem talált meg. Illetve joggal várná az ember, hogy a niche illatok az árukért cserébe különleges, minőségi illatjegyekkel dolgozzanak.
Nyári illatkereséseim közben ezen elvek alapján gondoltam kipróbálom, mennyivel többet, mennyivel különlegesebbet tud adni egy niche illat kókusz-fronton. Jelentem, hogy semmivel.
Ez egy rettentően harsány, édes, szirupos kókusz, ráadásul az olcsó, szintetikus fajtából. Egysíkú, idegesítő, gagyi. Luna1024-hez hasonlóan nekem is az jutott eszembe, hogy az otthon légfrissítőnek használt ~kétezer forintos kókuszos Yves Rocher parfümöm is kifinomultabb, természetesebb ennél. Tényleg nem tudom, hogy ez most a parfümvásárlók totális hülyének nézése, vagy a parfümház ezt tényleg jónak és különleges illatnak gondolta? Bár igazából teljesen lényegtelen, mindegyik verzió gáz. Lassan tényleg ott tartunk, hogy a közönségnek mindent el lehet adni, nem lepődnék meg, ha jönne a mekis sajtburger menü fine diningolva tízezerért. Ez egy filléres illat, drága körítéssel.

Guerlain EAU de Shalimar

Guerlain EAU de Shalimar
2018. augusztus 27.

Bájos kistestvére a Shalimar-nak. Nagyon citrusosan nyit, az elején kicsit meg is ijedtem, első szaglásra nagyon műanyagnak éreztem, de idővel szépen belepuhul a bőrbe. Nem harsányan, élesen citrusos egyébként, sokkal inkább édes-krémes, mint egy finom citromos pite. Benne van az anyaillat jellegzetes púderessége, de sokkal vaníliásabb, lágyabb, kedvesebb, könnyedebb. Igazán jól sikerült flanker, méltó helye van a Guerlain parfümök közt, de az anyaillatot nálam ő sem übereli.

Versace Pour Femme Oud Oriental for Women

Versace Pour Femme Oud Oriental for Women
2018. augusztus 22.

Oud, rózsa, ylang-ylang. A három illatjegy, amiket egész egyszerűen ki nem állhatok, mégis, fogalmam sincs, hogy miért, de folyamatosan tesztelem az ilyen összetevőjű parfümöket. Ez a gyönyörűséges üvegű Versace megdobogtatta a szívem, akárhányszor csak megláttam. Alig vártam, hogy kipróbálhassam, a külseje és a vélemények alapján egy igazi fűszeres luxusillatnak gondoltam.
Hát, micsoda meglepetés, rajtam sajnos ez a parfüm is szörnyű. Az oud és a rózsa nem működik a bőrömön, együtt meg aztán pláne. Kellemetlen, fanyar, rideg, már-már férfias, a rózsát ráadásul kifejeztten műnek érzem. Jaj, nagyon nem.

Kelsey Berwin Osmond De' Noir

Kelsey Berwin Osmond De' Noir
2018. augusztus 22.

Igazából mindent leírtak már előttem. Szappanos-szúrós-rózsás illat, meglehetősen gyenge hatósugárral és tartóssággal. A Noir név, a fekete üveg, és a sejtelmes női sziluett ellenére ez nem egy sötét, erotikus illat, sokkal inkább tiszta, egyszerű, hétköznapi, amolyan irodai, senkit nem bánt. Engem nem fogott meg, és nekem valahogy az üvege is olyan kis gagyika.

Fendi Fan Di Fendi Eau Fraiche

Fendi Fan Di Fendi Eau Fraiche
2018. augusztus 10.

Az idei nyár legnagyobb meglepetése számomra. A kedvező ára miatt bevállaltam a vakvásárlást, és teljesen megérte. A neve és az üvege alapján nem árul zsákbamacskát, ez egy friss, zöld illat. Olyan, mintha a Versace Versense, a Chanel Chance Eau Fraiche, és a Galliano Parlez-Moi D'Amour Eau Fraiche igényes keveréke lenne. Az eleje harsány, karcos, zöld teás-citrusos, de benne van a Chanelhez és a Gallianohoz hasonló különleges, zöld-gyümölcsös enyhe édesség. Rajtam nagyon finom, és meglepően tartós is.

Cacharel Noa

Cacharel Noa
2018. július 25.

Update: Az egyik elsőszámú kedvencemmé lépett elő. Imádom ezt a tiszta, krémes, enyhén kesernyés illatot. Igazán finom, igényes tisztaságillat, ami mindig jól esik és felüdít. Tartós is, és azt kifejezetten szeretem benne, hogy nem édesedik be, hanem végig megmarad a pézsmás-zöld fanyarsága.

Ő volt az első Cacharel illat, amit megismertem. Ajándékba kaptam, még sok évvel ezelőtt. Eddig csak arra emlékeztem, hogy olyan kis "semmi különös" illat, így nem annyira vágytam rá, hogy újból kipróbáljam. Aztán csereberék útján hozzám került egy kis minta, és most újra megszerettem. Finom, tiszta, krémes, pézsmás, fehér virágos illat. Teljesen diszkrét, ha úgy vesszük valóban semmi különös, de vannak napok, főleg így a kánikulában, amikor a semmi különösre vágyik az ember.

Clean Clean Skin EDP

Clean Clean Skin EDP
2018. július 4.

Szeretem a Clean illatok minimalizmusát, és szerencsére jól együtt is működnek a bőrömmel. Ez a Skin viszont csalódás volt. Eleinte púderes, édeskés, már-már balzsamos-borostyánosnak érzem, majd egy kis pézsmás, Pur Blanca-szerű illat lesz belőle.

Guerlain Jicky

Guerlain Jicky
2018. június 28.

Én már csak az új üveges változatot ismerhettem meg, de így is azt kell mondanom, hogy Ő maga a csoda!
Először csak kis fújóst vettem belőle, de amióta megvan, szinte csak érte nyúlok. Minden hangulatomhoz, szituációhoz, időjáráshoz illik, nem tudom megunni. Leegyszerűsítve tényleg a Shalimar könnyedebb, levendulás verziója, de ha odafigyelünk rá, megmutatja sokoldalúságát. A levendula abszolút domináns, ráadásul nagyon finom természetes, kesernyés levendulát érezhetünk. A rozmaring karcosságot, a citrusok frissességet, a tonkabab és vanília puha, krémes alapot adnak az illatnak. Összességében egy enyhén édeskés, levendulás, szappanos-szúrós, bőrös illat. Időtlen vintage szépség, egyedi, karakteres. Számomra varázslatos, megnyugtató, komfortos. Alkalmi illatnak is megállja a helyét, de én hétköznapokra is használom, imádom most a melegben ezt a puha, levendulás illatfelhőt, ami körbevesz. Jövőhéten a tihanyi-badacsonyi kirándulásunkra nem is vagyok hajlandó más parfümöt magammal vinni. Mások egyébként nem igazán osztják a lelkesedésem, a férjem szerint bogárszagú (?? jelentsen ez bármit is:D), a kolléganőim szerint büdös és férfi arcszeszhez hasonlít. Hát, ízlések és pofonok, sajnos a vintage illatok nem mindig népszerűek, bár nem is kell, hogy azok legyenek. Ezt az egyenüveget egyébként egyáltalán nem értem ebben az esetben, annyira csodálatos az eredeti, hogy hatalmas művészeti ballépés volt megválni tőle. Ha a Shalimar-okat is berakják az egyenflakonba, kardomba dőlök.

Hermès Eau Des Merveilles Bleue EDT

Hermès Eau Des Merveilles Bleue EDT
2018. június 28.

Olyan gyönyörű és hívogató az üvege, de már az első szippantás után tudtam, hogy ő nem lesz az én illatom. Hűvös, savanyú, sós, fenyős, az ilyen karakterű illatok a könnyed jegyek ellenére nagyon nehézzé, töménnyé, férfiassá válnak a bőrömön. A Tuscan Soul-ra hasonlít rajtam, ő volt a tavalyi nagy nyári vívódásom, de végül ő sem kellett.