GNóri

Regisztráció dátuma: 2013. július 11.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Vízhiány

Regisztráció dátuma: 2013. július 11.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Vízhiány

Chanel Les Exclusifs De Chanel Coromandel

Chanel Les Exclusifs De Chanel Coromandel
2019. augusztus 24.

Pont a minap láttam színes képeket Chanel lakásáról. Fényűző, nagypolgári lakás, fehér, barna, arany színekkel. Minden csupa fa, bőr, aranyozás, és ott vannak a csodálatos coromandelek, a festett, lakkozott kínai fa paravánok. Ennek megfelelően a Coromandel egy fás, selymesen fűszeres illat. Mély, meleg, telt. Imádtam, addig a pillanatig, amíg rájöttem, hogy rajtam teljesen olyan, mint a CCC cipőboltok illatosítása. Ami számomra viszont idegesítő és fullasztó, emiatt nem szívesen járok oda. Így akármennyire is szeretném szeretni a Coromandelt, sajnos mindig ez jut eszembe róla, nem tudok a CCC-től elvonatkoztatni:((

Sospiro Erba Pura EDP

Sospiro Erba Pura EDP
2019. augusztus 23.

Ez a Sospiro/Xerjoff láz valahogy engem nem kapott el, viszont egy vásárlásom mellé kaptam mintát az Erba Purából. Elképesztő hatósugarú, egy kis minta konkrétan beillatosítja a szobát és a táskámat. A kis üvegfiolából szagolva kifejezetten tetszik, ekkor füstös-citrusosnak érzem, na de bőrön...Hát, ez rajtam valami pusztulatos, bocsánat. Egyrészt tényleg olyan baltával faragott illat, két részre tagolható, van benne szúrós füst, meg vannak a gyümölcsök aztán jónapot', a kettő közt semmi kapcsolódás, összemosódás, vagy átmenet, mintha két külön parfüm lenne rajtam. Másrészt ezek a gyümölcsök az ámbrával és a vaníliával rajtam nagyon poshadt, förtelmes, irritáló hatásúak.

Givenchy L'Interdit EDP

Givenchy L'Interdit EDP
2019. augusztus 23.

Az ikonikus illat, mely annyira tetszett Audrey Hepburnnek, hogy kijelentette, tiltsák be a forgalmazását, hogy ez csak az ő illata lehessen. Innen jön a L'Interdit név, mely tiltottat jelent. Sajnos nem ismerem az eredeti verziót, de biztos vagyok benne, hogy Audrey ezt nem akarná letiltatni. Émelyítően és torokkaparóan édes, poros körte, mely idővel csillapodik a virágoknak köszönhetően, de nekem így is olyan száraz, szintetikus, idegen az egész.

Frassai Teisenddu EDP

Frassai Teisenddu EDP
2019. augusztus 22.

Hú, hát ez bitang jó, imádom! Az új mániám a boróka, csak emiatt vettem meg a mintát, de ezerszer jobb illatot kaptam, mint amire számítottam. Az elején finom mézeskalács, amiben kicsit túltolták a fűszereket. Felsejlik a rum, de csak egy kis frissességet ad, nem erős, émelyítő, nem uralja az illatot, mint sok más parfümnél. A leszáradás pedig isteni, száraz, már-már maszkulin bőr. Naaggyon jóó!

Frassai Tian Di EDP

Frassai Tian Di EDP
2019. augusztus 22.

'Fresh spicy' barackillat. Érdekes, különleges, kifinomult, csak sajnos rajtam a barack nem muzsikál szépen, de aki szereti ezt az illatjegyet, mindenképp érdemes kipróbálnia:)

Frassai A Fuego Lento EDP

Frassai A Fuego Lento EDP
2019. augusztus 22.

Gyönyörű, bőrös, balzsamos, erotikus virágillatot vártam, mint mondjuk a Histoires Tubéreuse 3, csak sokkal kifinomultabb kivitelben. Sajnos azonban rajtam is csak jázmin, nagyon minimális narancsvirággal, semmi bőr vagy balzsamosság. Semmi különös.

Chanel Les Exclusifs De Chanel Boy

Chanel Les Exclusifs De Chanel Boy
2019. augusztus 19.

Boy volt Chanel nagy szerelme, lelki társa, és "alter egoja". Ha ilyen szemmel nézzük, nagyon különleges és intim parfümélményt nyújt ez az illat. Valóban benne vannak mindketten. Az elején Coco, majd egyre inkább Boy. Szép transzformáció, kicsit megható is számomra, hogy ezt így ilyen kifejezően meg tudták alkotni parfümként. A leszáradás szerintem abszolút férfi illat, szúrós, fás, levendulás, így nem viselném, de élménynek szuper volt.

Chanel Les Exclusifs De Chanel 1932

Chanel Les Exclusifs De Chanel 1932
2019. augusztus 19.

Akármennyire is tisztelem a Chanel házat, ez az illat nagyon középszerű. Érdekes, fragranticán fás-aldehidesnek jellemzik, rajtam sokkal inkább a tipikus Chanel-pacsuli citrusokkal és rózsával, a Gabrielle vonalába illik leginkább. Édes, kicsit friss, és meglepően modern illat. A nevét annak az évnek a tiszteletére kapta, amikor Chanel megjelentette az első ékszer kollekcióját, ehhez egyébként teljesen illik is, mert egy nagyon 'szikrázó', nőies illat, de sajnos nekem nagyon "parfümös", "drogériás", ismeretlenül meg nem mondanám róla, hogy Chanel.

Byredo Gypsy Water

Byredo Gypsy Water
2019. augusztus 13.

Két Byredo parfüm van, ami tetszik és amiben látok kreativitást és minőséget, ő az egyik. A Gyspy Water egy igazán különleges, misztikus illat, egyszerre fás, citrusos, hűs, és puha, de nem húz egyik irányba sem, tökéletesen harmonikus. Rajtam nagyon nyugtató, relaxáló hatású. Érdekes egyébként, a citrusossága ellenére nem nyári parfümnek érzem, inkább a hűvös, harmatos kora tavaszhoz, vagy a levélhullós, enyhe őszhöz illik. Erősebb tartóssággal és hatósugárral tökéletes illat lehetne.

Byredo 1996 Inez & Vinoodh EDP

Byredo 1996 Inez & Vinoodh EDP
2019. augusztus 13.

Számomra toronymagasan ő a befutó a Byredo-k közt, hihetetlenül érdekes, izgalmas és különleges illat, nem éreztem még hozzá hasonlót. Naaaaggyon édes, ugyanakkor púderes-velúros, és a borókától van benne egy kis savanykás akkord is. A tartóssága és hatósugara Byredo-khoz képest elképesztő. Az egyetlen dolog, ami visszatart a beszerzésétől, az az erős édessége, nem tudom, hogy ezt hosszútávon el tudnám-e viselni magamon.