GNóri

Regisztráció dátuma: 2013. július 11.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Vízhiány

Regisztráció dátuma: 2013. július 11.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Vízhiány

Byredo Bal d'Afrique EDP

Byredo Bal d'Afrique EDP
2019. augusztus 13.

Már több alkalommal rendeltem belőle mintát, mert nem akartam elhinni, hogy rajtam ez a parfüm egy ekkora semmi. De bevallom, a több minta ellenére is alig emlékszem az illatra, bennem semmi nyomot nem hagyott. Egy nagyon légies, könnyed, citrusos-zöld illat, az én bőrömön ez a Byredo is alig érezhető. Nekem ez szörnyen unalmas, bocsánat.

Byredo Mojave Ghost EDP

Byredo Mojave Ghost EDP
2019. augusztus 13.

Írtam már más termékek véleményezésekor, hogy összességében nekem a Byredo márka nagy csalódás. Örültem volna, hogyha a parfümjeik minősége (mind maga az illat, a kreativitás, tartósság terén) is olyan exkluzív lenne, mint amit a letisztult, minimál design és az áraik alapján próbálnak magukról sugallni. A Mojave Ghost egy nagyon trendi, modern virágos illat, valóban a Chanel Chance Eau Tendre-re hasonlít. A Ghost név elég találó, hiszen percek alatt eltűnik a bőrről. Aki szeretné a Chanel-t felhigított, alig érezhető verzióban, annak ez biztos jó választás, de én elég indokolatlannak érzem.

Byredo Seven Veils

Byredo Seven Veils
2019. augusztus 13.

Egy újabb Byredo csalódás, egyben az egyik legszörnyűbb parfümélményeim egyike. Imádom a répatortát, de sajnos rajtam semmi köze hozzá. Nem tudom és nem is akarom illatjegyekre szedni, a bőrömön egy kifejezhetetlen módon, hidegrázósan, zsigerileg idegesítő, émelyítő, rám telepedős, sunyi, furcsa édes illat. Lemoshatatlan, egész délutánra leterített, konkrétan hányingerem volt tőle. Soha többet nem akarom érezni.

Byredo Black Saffron

Byredo Black Saffron
2019. augusztus 13.

Összességében nekem a Byredo márka csalódás. Egyediek az illatjegyek, izgalmasak (lehetnének) a koncepciók, de valahogy számomra mégis olyan unalmas és vérszegény a parfümök többsége. Nem tudták kihozni az illatjegyekben rejlő lehetőségeket, úgy is mondhatnám, hogy némely illatuk kifejezetten gagyi hatású, cserébe viszont jól felárazták őket. A Black Saffron átolvasva az összetevőit (bőr, ibolya, sáfrány) instant szerelem volt, azonban nekem ez nem a finom fajta sáfrány, nem a mély, kesernyés-fűszeres szépség, hanem egy végtelenül idegesítő, szúrós gyümölcsös, enyhén, naaagyon enyhén fűszeres illat.

Francesca Bianchi Under My Skin

Francesca Bianchi Under My Skin
2019. július 27.

Egyetértek Marcsival, ez a parfüm valahogy szerintem is nagyon félrement. Ahogy olvasgattam az illatjegyeit (bőr, mósusz, írisz, bors, tolubalzsam hmmm) előre borítékoltam, hogy imádni fogom, és nagyon izgatott lettem, amikor megláttam, hogy az N-betűs luxusparfümériában van belőle minta. A neve, és az összetevői alapján egy intim, érzéki, meleg, púderes-bőrös illatot vártam. Felkentem, és...hihetetlenül csalódott lettem. De nem csak csalódott, hanem mérges is, mert nem értettem, hogy ennyi isteni összetevő hogy állhat össze ilyen szörnyű katyvasszá. Az elején harsány, édes, szirupos, ugyanakkor irritálóan, fémesen szúrós, majd a leszáradása Chanel Allure-ös, de annál jóval zavarosabb, furcsább. Nekem ez semmiképp nem under my skin, hiszen kiabál a bőrömön, nem simul rá szépen, uralkodni akar. A legjobb szó rá számomra az, hogy idegesítő.

Van Cleef & Arpels C.E. Bois D'iris

Van Cleef & Arpels C.E. Bois D'iris
2019. július 26.

Isteni finom, tiszta írisz, nem a szokványos púderes típus. Lágy, légies, enyhén fás. Azt is mondhatnám, hogy az egyik legfinomabb íriszes illat, amit eddig éreztem. De ezt nem mondom szívesen, mert a tartóssága és hatósugara rajtam konkrétan semmi. Még csuklóra tapasztott orral is alig érzem. Kár érte.

Van Cleef & Arpels Collection Extraordinaire Lys Carmin

Van Cleef & Arpels Collection Extraordinaire Lys Carmin
2019. július 25.

A mintacsomagomból őt hagytam utoljára, hiszen eddig ki nem állhattam az ylang-ylang jegyet, korábban mindig fejfájást és émelygést kaptam tőle, nem gondoltam volna, hogy tetszeni fog. Na kérem, olyannyira tetszik, hogy egy tesztelés után már úton van hozzám üvegesen! Ő az egyik nyári csodám. Eleinte krémes, szinte már naptejesnek mondanám, majd fokozatosan jönnek elő a virágok. A liliom és az ylang-ylang is elég erőszakos, erős, tömény illatú virág, ebben a parfümben mégis olyan csodálatosan lágyak és légiesek. A virágok mellett egy idő után előbukkannak finoman a fűszeres és fás jegyek, végül a leszáradása a bőrömön kicsit szúróssá válik, az aranyszínű Dove tusfürdőre emlékeztet. Rajtam a tartóssága és hatósugara is teljesen rendben van.

Van Cleef & Arpels Collection Extraordinaire Gardénia Pétale

Van Cleef & Arpels Collection Extraordinaire Gardénia Pétale
2019. július 25.

A sorozatból ő az egyik kedvencem. Eleinte tényleg kicsit karcos, szappanos gardénia, de idővel egyre krémesebbé válik. Szépen egybeolvadnak a fehér virágok, nem lóg ki egyik sem, nem harsány, nem régies-klasszikus-virágcsokros az összhatás. Azon ritka parfümök egyike, amiben még a jázmint is el tudom viselni. Egyszerű, de nemes, lágy, valóban fehér blúzos illat, ami akár állásinterjúra is tökéletes. Én például nagyon értékelném, ha a színházban mellettem ülő ezt viselné, a literszámra fújt Coco Mademoiselle helyett.

Hermès Voyage d'Hermès

Hermès Voyage d'Hermès
2019. június 3.

Úristen <3 Nagyon örülök, hogy rátaláltam! Még évekkel ezelőtt, a nászutunkon, a tengerparti sétányon, egy kis gagyis-szuveníres üzletben szagolgattam a no name, másolat parfümöket, és ez az illat nagyon megtetszett. Minden este beszaladtam megillatolni, és a fejemben volt, hogy meg kell majd keresni, minek a másolata lehet. Aztán ez így a nyaralás élményei hatására, illetve az idő múlásával elfelejtődött, most pedig teljesen véletlenül, mintarendelés közben rátaláltam.
Valóban uniszex, de rajtam nagyon finom, nem mondanám bántóan férfiasnak. A bőrömön levendulásan nyit (pedig elvileg ez az illatjegy nincs is benne), majd egy könnyed, friss, jeges, citrusos, kardamomos, pézsmás illattá változik. Lazán sikkes nyári finomság, imádom!

Tom Ford Black Orchid EDP

Tom Ford Black Orchid EDP
2019. május 23.

Annak ellenére, hogy valószínűleg én nem fogom hordani, teljesen megértem a népszerűségét. Nehezen bekategorizálható illat, de talán pont ez a legjobb benne. Az orientálison, virágoson, gourmandon át mindennek írják, a fragranticán még földesnek is jellemzik. Meghökkentő, szokatlan, rafinált, de abszolút működik. Rajtam mézes pacsuli, egy kis savanykás gyümivel, és mindent ledomináló keresű csokival. Az elején egy pillanatra felsejlik a szarvasgomba is, de örülök neki, hogy hamar távozik, mert ételként is rosszul vagyok tőle. Kesernyésen édeskés, fülledt, sötét dög. Sokkal szívesebben érezném ezt túladagolva a villamoson, mint a LVEB-eket.