GNóri

Regisztráció dátuma: 2013. július 11.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Vízhiány

Regisztráció dátuma: 2013. július 11.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Vízhiány

Juliette Has A Gun Anyway

Juliette Has A Gun Anyway
2019. május 20.

Nagyon tetszettek a vélemények és leírások róla, de egy kis fújós szerencsére megkímélt a felesleges vakvásárlástól és pénzkidobástól. Leginkább azért szeretem a JHG illataimat, mert tökéletesen egybeolvadnak a bőrömmel, úgy viselkednek, mint egy puha sál. Ezzel szemben az Anyway éles, rideg, erőszakos, idegen, el akar uralkodni rajtam. A bőrömön ez a nerolis, limeos jázmin valami szörnyű, szintetikus katyvasz lesz, tényleg kicsit hajlakkos beütése van. Nekem nem tiszta illat, sokkal inkább fullasztó, nyomasztó.

Montale Intense Tiare

Montale Intense Tiare
2019. május 16.

Parfümválasztás szempontjából számomra a nyár a legnehezebb időszak. Utálom a meleget, és minden kényelmetlen helyzetet, ami ezzel jár (izzadás, levegőtlenség, minden ruhától megőrülök, legszívesebben óránként lezuhanyoznék), így nagyon nehéz megtalálni azokat az illatokat, amiket ilyenkor el tudok viselni magamon. Csak tiszta-pézsmás, és citrusos illataim vannak nyárra, amiket nagyon szeretek, viszont már meglehetősen unok, így megpróbáltam nyitni más kategóriák felé. Nagyon tetszene az elképzelés, ahogy a szellő meglebbenti a hajam, és finom naptejes, tiarés kókuszillat árad szét körülöttem, de sajnos ez marad csak elképzelés. Akármennyire is akarom, én nem vagyok ilyen 'természetgyermeke' típus, nem állnak jól, és nem is finomak rajtam a népszerű nyári illatjegyek (kókusz, tiaré, füge, tengervíz, stb). Hiába erőltetem, ez nem én vagyok. Érdekes ez a parfüm egyébként, mert a nyári jegyek ellenére rajtam egészen nehéz, émelyítő, krémes illat. Erős, tartós, máson biztosan tetszene.

Elizabeth Arden White Tea EDT

Elizabeth Arden White Tea EDT
2019. április 30.

A Bvlgari fehér teás parfümje nagy kedvencem, így azt hittem, hogy ezt az illatot is imádni fogom. Sajnos azonban nem így lett. Míg a Bvlgari friss, légies, bőrre simuló, addig ő nagyon éles, karcos, maszkulin rajtam. Nagyon friss, nagyon szúrós, nagyon fehér, nagyon rideg. Rajtam baromi tartós (bár ez általában mindig így van az olyan illatoknál, amik nem tetszenek), és egy idő után szelídül is, de összességében nekem nem kellemes.

The Different Company De Bachmakov

The Different Company De Bachmakov
2019. április 30.

Az egyik nagy kérdőjel volt számomra az utóbbi pár hónapban. Mikor megismertem, még tél volt, és a hidegben csodálatos volt a bőrömön. Jeges, citrusos, minimálisan édeskés, a frézia felfrissítette, a koriandertől és ámbrától pedig volt egy kis természetes, finom (nem izzadtságszagú!) testszagos jellege. Aztán ahogy tesztelgettem az egyre jobb időben, sajnos a bőrömön elvesztette a szépségét. Melegben rajtam a füge dominál, és bántóan savanyú lesz. Még próbálgatom, de egyre kevésbé tetszik.

Gucci Bloom Acqua Di Fiori EDT

Gucci Bloom Acqua Di Fiori EDT
2019. április 30.

A Gucci illatok nem az én világom, a Bloom anyaillattal pedig konkrétan vallatni lehetne. Egy kedves krémmániástól kaptam ebből a flankerből mintát, egy ideig csak pakolgattam jobbra-balra, de a múltheti meleg időben gondoltam, kipróbálom. Nagyon meglepődtem, rajtam isteni!
Olyan, mint a frissen vágott, harmatos fű. Nyers, hűvös, természetes, modern zöld illat. Az elején a zöld jegyek mellett aquásnak érzem, de a leszáradásnál már a virágok (jázmin, lonc), veszik át a főszerepet, viszont abszolút nem olyan agresszív és émelyítő módon, mint az anyaillatban. Felüdülés ez az illat, remek alkotás a mainstreem parfümök között! Nekem az üvege is nagyon tetszik <3

Lorenzo Villoresi Teint De Neige EDT

Lorenzo Villoresi Teint De Neige EDT
2019. április 17.

Hú, hát nem tudom. Ő az utóbbi hónapok nagy talánya számomra. Alapvetően nem tetszik, mégis, ha viselem, a csuklómhoz van tapadva az orrom egész nap. A púderes tisztaságillatok a kedvenceim, de szeretem, ha van azért bennük valami extra, valami csavar, amitől nem csak egy egyszerű babapúderillat a parfüm. Na úgy érzem, hogy benne ez a valami nincs meg, hiszen tulajdonképp, hatalmas hype ide vagy oda, ez egy végtelenül egyszerű tonkás, krémes rózsaszín babapúder. Az elején rajtam konkrétan rózsaszín Johnson's baby lotion, aztán ahogy telik az idő, egyre inkább felerősödik benne a sokak által említett műanyag szag. Furcsa az édes púder és a szúrós műanyag kettőse, kicsit a régi, gagyi, illatosított műanyag játékok jutnak róla eszembe, mint a sütibabák szoknyája :D A hó illatának szerintem ő túl nyomulós, túl édes-ragacsos, nem elég éteri. Talán tusfürdőként, testápolóként szívesen használnám, de parfümként biztos, hogy nem.

Lorenzo Villoresi Iperborea

Lorenzo Villoresi Iperborea
2019. április 17.

Niche tisztaságillat, jól elkülöníthető szakaszokkal. Kifújáskor megjelenik a Villoresi illatokat jellemző erős, számomra kicsit régies, húsvéti kölnis nyitány, ami szerencsére hamar tovább száll, és jön a hihetetlenül finom, tiszta, Niveás, krémes szakasz. Ha ezt érezhetném végig, már rég a szekrényemben díszelegne a szép kis üvege. Viszont sajnos rajtam ez a Niveás vonal is hamar eltűnik, és felváltja az áttetsző, hideg, savanykás gyöngyvirág. Egyébként ez a szakasz sem rossz, de ekkor már alig érzem magamon az illatot. Sajnos sem a tartóssága, sem a hatósugara nem túl nagy. Hiába a gyönyörű üveg és a szép leírás, számomra nem éri meg az árát.

Clean Warm Cotton EDP

Clean Warm Cotton EDP
2019. április 8.

Szerintem ez a parfüm nem árult zsákbamacskát, így sosem értem, amikor azért pontoznak le egy terméket, amiért azt hozza, amit ígér. A weboldalon a leírása szerint a napon száradó, frissen mosott pólók illatát akarja visszaadni. Így aki kipróbálta a Warm Cottont, és arra panaszkodik, hogy öblítőillatú, az mégis mire számított?
Én imádom ezt a parfümöt, az elmebeteg tisztaságmániás énemet teljes mértékben megnyugtatja ez a friss, szúrós, enyhén citrusos, szintetikus mosószer illat. Nagy melegben imádom a leginkább, amikor rosszul vagyok a parfümök 90%-ától, olyankor teljesen hűsítő, frissítő, komfortos érzetet kelt. A Clean illatokhoz képest ráadásul ő nagyon tartós és nagy hatósugarú rajtam.

Clean Shower Fresh EDP

Clean Shower Fresh EDP
2019. április 8.

Bár nem ő a kedvencem a Clean-től, nagyon jó kis illat. Gyümölcsösebb, mint a többi tisztaságillatuk (pl. Fresh Laundry, Warm Cotton), de ennek ellenére ő is megmarad hűs, friss, savanykás tisztaságillatnak. Tényleg Head&Shoulders-es. Rajtam a tartóssága is rendben van, reggel 8-kor fújtam fel, és még mindig érzem magamon. Nyilván egyik Clean sem egy csíkhúzós illat, de mivel én ezeket az illatokat általában vagy nagy melegben, vagy akkor használom, amikor nem érzem jól magam, vagy nem kívánok különösebb illatot magamon, így nem bánom.

Jil Sander Sun

Jil Sander Sun
2019. március 28.

Régóta szerettem volna kipróbálni, és ma ezen a szép napsütéses napon végre lehetőségem nyílt rá.
'89-es, nem mai darab, ez a kis bénácska üvegén is látszik, és magán az illaton is érződik (de számomra ez abszolút pozitívum). Már kifújáskor is tudtam, hogy valamire nagyon emlékeztet. A Coty Exclamation, Joop Le Bain, Kenzo Flower futott át az agyamon, majd pár óra után rájöttem...rajtam teljesen olyan, mint a Cacherel LouLou finomabbra hangolt, kevésbé agresszív változata. Balzsamos, de erős fűszerek nélkül, szép benne a selymes rózsa, a citrusok kicsit felfrissítik, de a legjobban a szegfű száraz, kesernyés jegye tetszik.
Jó kis illat, de számomra egyelőre inkább őszi-téli, kíváncsi leszek rá az igazi nyári melegben is.