GNóri

Regisztráció dátuma: 2013. július 11.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Vízhiány

Regisztráció dátuma: 2013. július 11.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Vízhiány

Just Vital Just Sminklemosó

Just Vital Just Sminklemosó
2019. március 20.

Nem követem nyomon az MLM-es márkákat, ennek több oka van, egyrészt szerintem baromira túl vannak árazva, másrészt nincs kedvem tanácsadókat keresni és rajtuk keresztül rendelgetni, beszállni meg végképp nem fogok. Ezt a rózsavizes arclemosót ajándékba kaptam egy családtagtól, eleinte nagyon szkeptikusan álltam hozzá, el is raktam a szekrény mélyére, napokig hozzá sem nyúltam. Aztán közelebbről megvizsgálgatva rájöttem, hogy egész szép összetevőlistája, így végül csak használatba vettem. Nincs benne parfüm, kellemes rózsavíz illata van. Az állaga mintha enyhén olajos lenne, de nem nehezíti el a bőröm, gyorsan beszívódik, és remekül hidratálja, puhítja a bőröm. Az őszi-téli rutinomban ő lett a toner, szerintem nagy mértékben hozzájárult (persze a többi termékkel együtt), hogy ezen a télen jó állapotban volt a bőröm, nem repedezett, hámlott a szárazságtól. Nagyon megszerettem, kellemes termék.

Signal Long Active Nature Elements Coco White Fogkrém

Signal Long Active Nature Elements Coco White Fogkrém
2019. március 20.

Hozzá vagyok szokva a furcsa ízű fogkrémekhez, mivel évekig a különféle Parodontaxokat használtam, de ez a kókuszos íz még engem is meglepett. Eleinte nagyon finom, igazi élethű kókusz, mintha kókusztejjel mosnék fogat, aztán sajnos átalakul az íze valami dianás cukros rettenetté. Egyébként jól tisztít, a fehérítő hatására kíváncsi vagyok, így elhasználom, de elég szokatlan, az biztos.

Purito Fermented Complex 94 Boosting Essence

Purito Fermented Complex 94 Boosting Essence
2019. március 20.

Imádom, a rutinom állandó, must have tagjává vált. Sőt, azt is ki merem jelenteni, hogy az egyik legjobb koreai arcápoló termék, amit próbáltam. Én esszenciaként használom toner után, remekül hidratál, feltölti, puhítja a bőrt. Elég könnyed állagú esszencia, ha valakinek olyan vízhiányos-sivatagszáraz az arca, mint nekem, nem lesz elég önmagában, kell még utána szérum és krém, viszont nagyon jó alaptermék, amire lehet építeni a rutin további lépéseit. Az összetevők csodásak, a kiszerelés nagy és gazdaságos, én már fél éve használom, és még mindig van benne egy jó egy havi adag. A Purito márka amúgy is az egyik kedvencem, de ez a leglegleg, csillagos ötös!

Pure Vitamin 10% C Serum

Pure Vitamin 10% C Serum
2019. március 20.

Fú, kozmetikum nem nagyon tud felidegesíteni, de ennek sikerült. A régi változatot nagyon szerettem, a kedvenc C-vitaminos szérumom volt, nem is figyeltem, hogy megújították, csak automatikusan rendeltem az utánpótlást. Elméletben biztos jó ötletnek tűnt, hogy az állagát lecserélték gél szerűre, viszont nekem ez lett a fő problémám vele. Rettenetesen szárítja a bőröm, míg az eredeti verziónál ezt nem tapasztaltam. Ragad, nehezen szárad. Szörnyen béna az adagolója, egyszerűen képtelen vagyok vele kis mennyiséget kinyomni, feleslegesen elpacsálom csak a nagy részét. De ami a legijesztőbb volt, és szintén ezt sem tapasztaltam az eredeti kiadásnál: ég és kivörösödik tőle az arcom. Így nem merem már egész arcra használni, csak ha néha kijön egy-egy patti, azokra kenem rá. Egyébként a pattanáslehúzó-sebgyógyító hatásával nincs baj, továbbra is hatásos, de ez az új kiadás nem az igazi:(

The Different Company White Zagora

The Different Company White Zagora
2019. február 18.

Néhány hete, ahogy megjelentek az első napsugarak, nagy tavaszi-nyári illatkeresésbe kezdtem. Bevallom, a White Zagora-nak a neve fogott meg, de fragrantica-n nagyon szépeket írtak róla, így rendeltem belőle egy kis mintát. Sajnos nekem nagy csalódás. Rajtam cseppet sem citrusos, inkább barackvirágos-pézsmás. Kellemes, üde, tiszta illat, de a drogériákban minden második parfüm ilyen. Semmi egyedi, semmi különleges nincs benne.

Juliette Has A Gun Moscow Mule EDP

Juliette Has A Gun Moscow Mule EDP
2019. február 7.

Aki unja a nyári zöld teás-citrusos illatokat, annak a Moscow Mule egy érdekes és igényes alternatíva lehet. Jó kis jeges-hűvös-citrusos koktél, viszont az a helyzet, hogy leszáradás után rajtam szinte ugyanolyanná válik, mint a Not A Perfume.

Chanel N°5

Chanel N°5
2019. január 17.

Az 1000. véleményemet megünnepelvén jövök bocsánatot kérni ettől a parfümről, mert korábban nem írtam túl szépeket róla. Fogalmam sincs, mi történt a 3 év alatt, a bőrkémiám változott, vagy az ízlésem, netán már egy reformulált üveg került hozzám, de azóta az egyik kedvencemmé, és az illatgardróbom oszlopos tagjává vált.
Erősen szúrós aldehides és citrusos a nyitánya, a leszáradása pedig isteni, krémes, szappanos írisz. Klasszikus, időtlen, de modern. Egyszerű, de nagyszerű, nincs túlbonyolítva, de minőségi. Kifinomult, de nem hordja fent az orrát. Légies, könnyed, de tiszteletet parancsol. Nőies, de lazán sikkes, nem közönséges, nem ordít figyelemért. Pont olyan, amilyen egy igazi nőnek lennie kell.
Nem véletlen, hogy a népszerűsége tartotta magát az évtizedek során, és én roppantul örülök neki, hogy a mai cukorkák világában még megtalálhatók ezek a klasszikus szépségek.

The Different Company Adjatay EDP

The Different Company Adjatay EDP
2019. január 17.

A nyitánya valami elképesztően finom. A forró, nedves bőr a krémes, kicsit rágógumis tubarózsával és egy kis szantállal nagyon narkotikus és izgalmas illatot eredményez. Ennél a pontnál még biztos voltam benne, hogy megtaláltam végre az igazi, különleges tavaszi tubarózsás illatom. Sajnos azonban hamar elbizonytalanodtam, mert egy kis idő után csillapodik a bőr, és bekúszik a képbe a jázmin és a heliotróp, amik számomra eléggé tönkreteszik, összekutyulják az illatot. Ettől a virágos leszáradásától nagymamám és a lakása jutott eszembe, fogalmam sincs egyébként, hogy pontosan mire emlékeztet (parfüm? krém? púder? öblítő?), de emiatt nekem kicsit öreges asszociációm van az illattól.

Omnia Profumi Bronzo

Omnia Profumi Bronzo
2019. január 11.

Oh istenem! Karácsonymániásoknak Ő maga az álom! Ahogy felkentem, a szemem előtt megjelentek a világító égősorok, a csillogó karácsonyfák, a fülemben megszólalt az It's beginning to look a lot like christmas, és kedvem támadt újra bejglit sütni...hát ez valami mennyei! Melengető, fűszeres, karamellás vanília, de nem akarom illatjegyekre szedni, mert annyira tökéletesen egyben van az egész. Nem émelyítően, lineárisan édes, inkább a fűszeressége erősebb. Nem sütis, ha hasonlítani kell valamihez, akkor inkább olyan, mint egy finom, minőségi karácsonyi illatgyertya. Imádom!

Montale Aoud Cuir D'arabie

Montale Aoud Cuir D'arabie
2019. január 11.

Hú, ez bitang! Keresem már egy ideje a bőrös illatomat, de valahogy egyik sem volt az igazi. Vannak a 'fresh spicy' bőrös illatok, amik rajtam nagyon hűvösek, férfiasak, vannak a nyers, poros bőrkabát illatok, vannak az égetett gumis rettenetek, és vannak a meleg, balzsamos, bőrös illatok, mint például a Histoires 1740, amik egyébként isteniek, de a bőrömön nagyon beédesednek. Ezért tovább keresgéltem, és így akadtam rá erre a fekete démonra.
Kicsit félve fújtam magamra, mint a Montale Black Aoud-ot, mindkettőnél a vélemények alapján azt hittem, hogy majd leszakad az arcom, vagy minimum kifordul a gyomrom, azonban nem történt semmi rémisztő. Valóban nagyon mély, sötét, nyers, naturális, de rajtam nincs benne semmi mogorvaság és brutalitás. Nyilván a bőrös mivoltából adódóan van benne egy kis hűvös távolságtartás, de velem szépen együttműködik. Kifújáskor, majd körülbelül még egy óráig isteni erős, füstös bőr, aztán sajnos valóban elhagyja az ereje, és utána már szinte csak az oudot érzem. A tartóssága csalódás, de ettől függetlenül nagyon finom, az eddig megismertek közül számomra a legjobb bőrös illat.