GNóri

Regisztráció dátuma: 2013. július 11.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Vízhiány

Regisztráció dátuma: 2013. július 11.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Vízhiány

Omnia Profumi White Madera

Omnia Profumi White Madera
2019. január 7.

A sima Madera számomra túl édes és egysíkú, ezért kíváncsi voltam a White testvérkéjére. Sokkal különlegesebb édes alkotás! Neki is a krémes vanília az alapja, benne viszont jobban érzem a kókuszt. Légiesebb a virágok miatt, de a legkülönlegesebb benne a domináns ánizs. Eleinte ijesztő és idegen volt, de nagyon szép lesz, ahogy összeolvad a többi illatjeggyel, ad a parfümnek egy érdekes, hűvös, éles, enyhén kesernyés jelleget. Nagyon tetszik, de a tartóssága elég minimális, így nem szerzem be.

Casamorati 1888 Lira

Casamorati 1888 Lira
2019. január 7.

Csak én érzem abszolút pofátlanságnak ~70 ezer forintot elkérni egy teljesen basic vaníliás illatért? Irigylem, aki szerint ez narancshéjas, meg fahéjas, kürtőskalácsos...Én csak kifújáskor érzem nagyon-nagyon minimálisan a citrusokat és a fűszereket, hamar el is illannak, és marad az édes vanília. Ez csak egyszerű vanília, akármilyen szépen nevezzük el és cicomázzuk aranyszínű díszpalackba. Vicc. Mintha az Yves Rocher vaníliás illatát szagolgatnám..

Omnia Profumi Madera

Omnia Profumi Madera
2019. január 7.

Édes kis alig érezhető, vaníliás karamell fuvallat. Se több, se kevesebb. Hogy kell-e ehhez az "illatélményhez" egy ~17 ezer forintos olasz niche parfüm? Nem hiszem.

Mancera Pink Prestigium EDP

Mancera Pink Prestigium EDP
2019. január 6.

A Black Prestigium a kedvenc őszi-téli illatommá avanzsálódott, így kíváncsi voltam a pink verzióra is. Nem vagyok oda a gyümölcsös illatokért, őt sem bírtam magamon hosszú távon, de ez persze nem von le az értékéből. Eleinte a Gucci II. lágy, légies gyümölcsösségére emlékeztet, aztán megjelenik egy kis rágógumi, bekúszik a bőr és a fás jegyek, majd felerősödik a krémessége. Összefoglalva egy krémes gyümölcsös illat, enyhe kesernyésséggel és bőrösséggel, amihez hasonlót még nem éreztem, nagyon egyedi, minőségi alkotás.

Mancera Red Tobacco EDP

Mancera Red Tobacco EDP
2019. január 4.

Hát ez nagyon érdekes. Rajtam a gyümölcsök és a fűszerek összjátéka teljesen cseresznyés hatást kelt, pedig annak se híre, se hamva az illatjegyek közt. Hiába próbálom külön jegyekre elkülöníteni illatolgatás közben, már nem tudok elvonatkoztatni a cseresznyétől. Meleg, ragacsos gyümölcsös, enyhén fűszeres és dohányos illat, egyébként nem rossz őszi-téli választás annak, aki szereti az édeskés, gyümölcsös illatokat, de én reméltem, hogy erősebben érvényesülnek majd a fűszerek és a dohányos füstösség.

Mancera Black Prestigium EDP

Mancera Black Prestigium EDP
2018. november 19.

Örülök, hogy én írhatok elsőként erről az illatról. Az üveg, a név, és a leírások miatt sokkal erősebb, uniszex fás illatra számítottam, de ettől függetlenül nem lett csalódás, sőt, nagyon megszerettem, az őszi-téli szignatúrámmá vált. Kifújáskor kicsit katyvaszos, bár ezt a legtöbb niche-nél így érzem, majd szépen megmutatkozik az első felvonás, ami a Kelly Caléche és a rózsaszín Shalimar-ok hűvös, poros, borostyános púderességére emlékeztet. Egy darabig tombol ez a púderesség, majd leszárad egy nagyon finoman fűszeres, komfortos, puha bőrös illattá. Ő eddig az egyetlen illatom, amit magamra fújva a Light Blue-Incandessence-Dove szappan tűrőképességű anyukám is megdicsért, hogy milyen finom, és, hogy igazán az én illatom.

Juliette Has a Gun Midnight Oud EDP

Juliette Has a Gun Midnight Oud EDP
2018. november 16.

Bár korábban ki lehetett vele kergetni a világból, most ősszel nálam is beütött az oud. Rosszul vagyok az édes rózsás, és a ragacsos, bogyós gyümis oudoktól, így több tucat oudos mintát rendeltem, hogy megtaláljam a nekem valót. Ő lett az egyik kedvencem. Először megijedtem, üvegből illatolva nagyon gyógyszertári szaga volt, de bőrön szerencsére teljesen más. Elég kemény, erős, súlyos darab. Mennyeien fűszeres, füstös-fás illat, ő is rózsás, de ez a rózsa sötét, mély, olajos, nem ripacskodik. Tökéletesen egyben van az egész illat, nem lóg ki egy illatjegy sem. Abban igazuk van a korábban véleményezőknek, hogy tényleg egy buldózer, egyetlen fújás bőven elég. Egy fújásnyi mennyiségtől is sokan megjegyezték a munkahelyemen, hogy milyen jó illat van az irodában.

Maison Francis Kurkdjian Baccarat Rouge 540 EDP

Maison Francis Kurkdjian Baccarat Rouge 540 EDP
2018. november 16.

Eddig tudatosan távol tartottam magam a híres Baccarat Rouge-tól. Ennek az egyik oka, hogy általában a nagyon felkapott illatok nekem nem tetszenek. Másrészt olyan ára van, ami nálam már átlép egy lélektani határt, még ha tetszik is, parfümre egyszerűen ennyit nem fogok költeni, nekem nem ér ennyit, akkor inkább utazom és élményeket szerzek ebből a pénzből. Na, de mindegy is, végül, mivel már a csapból is ő folyik, egy Nerolis mintarendelésem során csak bedobtam belőle is egy mintát, hogy megtudjam, mitől őrül meg az insta-lányokon át a családanyákig a fél világ.
Hát, elnézést kérek, de szerintem rettenetes. Az elején a hűvös, szúrós fenyő-sáfrány duóról még azt gondoltam, hogy egész érdekes, de fokozatosan beédesedik, és rajtam egy fura, édes-karamelles, ugyanakkor sós, savanyú, szúrós, fenyős katyvasszá alakul, amiben szegény fenyő olyan magányos, valahogy kilóg, nem illeszkedik bele. Az biztos, hogy a tartóssága és szillázsa verhetetlen, de számomra sajnos nagyon nyomulós, közönséges illat.

Shay & Blue Black Tulip

Shay & Blue Black Tulip
2018. november 16.

Bár a szilvás illatokkal alapvetően hadilábon állok, a többi illatjegy miatt nagyon kíváncsi voltam rá. Azt gondoltam, hogy a fehér csoki és a hóvirág miatt ez egy finom, krémes, lágyan édeskés parfüm lesz, ezzel szemben egy savanyú, tömény illatot ismerhettem meg. Elsőre a joghurtos-málnás túrórudi jutott róla eszembe, de az nyilván nem lehet, mert az málnás, ez pedig szilvás, így inkább a jó hasonlat szilvás müzli lenne. Van benne rajtam valami nagyon tömény, émelyítő, kekszes/gabonás beütése, ami teljesen elviselhetetlenné teszi. Szívesen megenném, de parfümként necces. Ráadásul azt kell mondjam, hogy éreztem már sokkal finomabb szilvákat is ennél.

L'Artisan Parfumeur Traversee Du Bosphore

L'Artisan Parfumeur Traversee Du Bosphore
2018. november 12.

Alma, bőr, írisz...külön-külön is szuper illatjegyek, így azt hittem, együtt még nagyobbat fog szólni. Sajnos azonban rajtam ez az illat nem működik, elviselhetetlen, levakarhatatlan, estére rosszul lettem tőle. Sült almás, szirupos, ugyanakkor poros/porcukros, émelyítő, valahogy olyan ridegen, nyersen édes...