GNóri

Regisztráció dátuma: 2013. július 11.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Vízhiány

Regisztráció dátuma: 2013. július 11.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Vízhiány

L'Artisan Parfumeur Traversee Du Bosphore

L'Artisan Parfumeur Traversee Du Bosphore
2018. november 12.

Alma, bőr, írisz...külön-külön is szuper illatjegyek, így azt hittem, együtt még nagyobbat fog szólni. Sajnos azonban rajtam ez az illat nem működik, elviselhetetlen, levakarhatatlan, estére rosszul lettem tőle. Sült almás, szirupos, ugyanakkor poros/porcukros, émelyítő, valahogy olyan ridegen, nyersen édes...

L'Artisan Parfumeur Seville a L'Aube

L'Artisan Parfumeur Seville a L'Aube
2018. november 8.

Narancsvirágos-jázminos illat meleg, puha mézes alapon. Igazából nem rossz, de számomra semmi különöset nem nyújt, a tartóssága és hatósugara is elég gyengécske.

L'Artisan Parfumeur Safran Troublant

L'Artisan Parfumeur Safran Troublant
2018. november 8.

Nem tudom, melyik illatjegy lehet a ludas, de rajtam masszív, szúrós izzadtságszaga van. Eleget utazom BKK-n, köszönöm, nem akarom még parfümként is érezni. Egy idő után egyébként sokat finomul, és egy kellemes, meleg, fűszeres illattá alakul, viszont ekkor már csak nagyon gyengén érzem magamon.

Montale Red Aoud

Montale Red Aoud
2018. október 28.

Nagy kérdőjel még Ő nekem. Akárhányszor próbálom, mindig más arcát mutatja. Valamikor bársonyos, pikáns, szantálos, elegáns gourmand, máskor meg csak a szúrós rózsát érzem. Ha mindig az első állapotot érezném, gondolkodás nélkül megrendelném. Még barátkozunk. Egyébként valamikor reformulálták az illatot? Csak mert a csokit nem találom már sehol illatjegyként.

L'Artisan Parfumeur Noir Exquis

L'Artisan Parfumeur Noir Exquis
2018. október 28.

Update: Heteken-hónapokon át kutattam az új őszi-téli illataimat, és bár találtam új szerelmeket, valami végig hiányzott. Végül rájöttem, hogy Ő. Minek keresgéltem egyáltalán? A Noir Exquis számomra maga az ősz. Az ősz pedig a kedvenc évszakom. Szeretem melankóliáját, a csendjét, a nyugodt befelé fordulást, a szürke, hűvös reggeleket, ugyanakkor az elképesztő színekben pompázó természetet, a szemerkélő esőt. Ez a parfüm adja vissza nekem leginkább ennek a hangulatát. A lehullott levelek édes-földes illatát, az égő fát, a fűszeres italokat, az évszak sötét kesernyésségét. Egy néhány évvel ezelőtti kirándulást juttat eszembe, amikor októberben Erdélyben voltunk. A hegyekben már hó volt, mi pedig ültünk a rönkházban, a kályha mellett, kint már sötét volt, és meleg kakaót ittunk..varázslatos volt. Csakúgy, mint ez a parfüm, így már a szekrényemben csücsül a szép kis üvege <3

Végre egy L'artisan illat, ami kifejezetten tetszik, és hordható is a bőrömön. A gesztenyének elég jellegzetes illata van, én ezt nem érzem ki, rajtam inkább kakaós/kakaóvajas. Érdekes kettősség van ebben a parfümben, itt van egyrészt ez a finom, meleg, krémes, édeskés alap, amibe belehasít egy éles, rideg, kesernyés vonal. Utóbbi rajtam bőrös összhatású, de az illatjegyek alapján a kávé és juharszirup kettőse lehet ez a kesernyésség.
Hihetetlenül tetszik, a tartóssága is figyelemreméltó (reggel fújtam be magam, és még mindig érzem).

Etat Libre d'Orange Divin`Enfant

Etat Libre d'Orange Divin`Enfant
2018. október 17.

Na, ez igen! Ilyen parfümélményekre vágyom, ha niche illatról van szó. Nem indokolatlan, együtt nem működő illatjegyekre, hordhatatlan szagokra, vagy teljesen középszerű, felhypeolt lötyikre. Hanem egy ilyen parfümre, ami egy órára a csuklóra ragasztja az ember orrát, mert minden pillanatban történik valami érdekes változás.
Ragacsos, erőteljes narancsvirág-lökettel nyit (mit nyit, inkább arcon rúg) majd a puha, rózsaszín kis mályvacukor felhőkön át megérkezünk a mély, sötét alapillathoz. A leszáradásnál ott marad a háttérben halványan a narancsvirág, de sokkal erősebb a bőr, a dohány, és a kávé. Mély, telt, kesernyésen édes illat, a Cacharel Eden mocsaras, buja édességére emlékeztet, de sokkal hordhatóbb, bőrbarátabb annál. Nagyon tetszik, de a tartóssága nem túl jó, így még nem döntöttem el, hogy beszerzem-e.
Nem tudtam elképzelni egyébként, hogy miért hívják Isteni gyermeknek, mert végképp semmi köze a cuki babapúderes illatokhoz, de a fragranticán olvasható a jópofa magyarázat. A gyerekek lehetnek édesek, ugyanakkor meg is őrjíthetnek minket, egyszerre angyalok és kis ördögök, az illat teljesen jól hozza ezt a kettősséget. A kávé és dohány pedig az álmatlan éjszakákat jelképezik.

Etat Libre d'Orange Noel au Balcon

Etat Libre d'Orange Noel au Balcon
2018. október 17.

Imádom a karácsonyt. Ahogy elmúlik a nyár, nekem már fejben karácsony van. Én vagyok az idegesítő facebookos ismerős, aki ahogy bejön az ősz, téli-karácsonyi posztokat tesz ki. Aki otthon egész évben karácsonyi dalokat dúdolgat, és aki már októberben felvásárolja a karácsonyi dekorációkat, és kész van az adventi koszorúval.
Az összetevők és a neve miatt így majdnem megrendeltem ezt a parfümöt ismeretlenül. Jó hogy nem tettem, nagy csalódástól mentettem meg magam.
Rajtam ez a parfüm mézes-virágos-barackos. A háttérben halványan érzem a fűszereket, de tényleg csak nagyon minimálisan. Nekem ennek az illatvilágnak semmi köze a karácsonyhoz. Én karácsonykor szeretem a giccset, számomra akkor semmi sem túl sok, szeretem, ha minden illatos. Mézeskalács, fűszeres sütik, forralt bor, teák, tojáslikőr, édes gyertyák...Valami hasonló meleg, puha, édeskés, fűszeres parfümöt vártam, amitől egyből elfog a boldog, földfeletti lebegés lelkileg.

Diptyque Paris Eau Duelle

Diptyque Paris Eau Duelle
2018. október 17.

Körbenéztem a szekrényemben az őszi-téli illataim között, és rájöttem, hogy mind túl erős, karakteres. Vágyom most egy hétköznapibb, egyszerűbb, enyhén fűszeres-vaníliás illatra, így az Eau Duelle-t is kipróbáltam. Bárcsak éreznék mást is a vanílián kívül!:( Kardamom, bors, tea, olyan jól hangzik...de a bőrömön nem mutatkozik meg semmi mélység, semmi fűszer, csak végtelenül egyszerű, lineáris vanília:( Sajnálom, mert olyan jónak tűnt, de számomra ő semmi különös.

Juliette Has a Gun Not A Perfume

Juliette Has a Gun Not A Perfume
2018. október 9.

Rajtam egész jól érezhető, sőt, még azt is mondanám, hogy finom, viszont olyan, mintha a Citizen Queen lightosabb, lebutítottabb verziója lenne, így számomra teljesen felesleges.

Juliette Has a Gun Calamity J.

Juliette Has a Gun Calamity J.
2018. szeptember 27.

Az egyetlen JHG parfüm, ami igazán tetszik, és jól is működik a bőrömön. Az eleje nekem kicsit zavaros, nagyon fahéjas, szúrós, és van benne valami szintetikus, fémes mellékzönge, de pillanatokon belül szépen rásimul, rámelegszik a bőrre, és egy fantasztikus illattá alakul. Ámbrás, gyantás-balzsamos, igazi őszi-téli finomság, egy kis enyhe, fás, pimasz, maszkulin csavarral. Az az igazság, hogy az ilyen ámbrás-gyantás illatok mocskosul szexik a bőrömön, úgyhogy sajnálom, hogy csak most találtam rá, amikor már nehezen beszerezhető.