GNóri

Regisztráció dátuma: 2013. július 11.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Vízhiány

Regisztráció dátuma: 2013. július 11.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Vízhiány

Atelier Cologne Blanche Immortelle

Atelier Cologne Blanche Immortelle
2018. szeptember 21.

Őszintén szólva, nem nagyon tudtam korábban semmit a szalmagyopárról, így az illatát sem ismertem. Azt írják róla, hogy a száraz, sziklás területeken honos, és ezt a parfüm abszolút vissza is adja. Meleg, száraz, poros, földes illat. Érdekesen, kesernyésen édes, engem kicsit a juharszirupra emlékeztet, de a szárazsága, porossága miatt számomra túl sok, úgy érzem, hogy rám telepszik, és nem kapok levegőt. Értékelem a különlegességét, de magamon nem tudnám viselni.

Atelier Cologne Café Tuberosa

Atelier Cologne Café Tuberosa
2018. szeptember 20.

Finom, enyhén kesernyés, krémes, kardamomos jegyekkel nyit, ez a fázisa kifejezetten tetszik, hasonló puha, fűszeres illatra vágytam most a hidegebb napokra. Azonban hamar felerősödnek a virágos jegyek, illetve a vanília. Kifejezetten tubarózsát nem érzek, illetve a virágok a vaníliával együtt számomra kicsit olyan 'katalógusos', szintetikus érzetet keltenek. Ezen felül valahogy olyan idegen, katyvaszos, össze nem illő a fűszerek és a virágok párosítása. Mivel nagy kávérajongó vagyok, így a kávésságára is borzasztóan kíváncsi voltam, azonban rajtam ez elég csekély. Sokkal testesebb, kesernyésebb kávés jegyre számítottam, ez jó indulattal is csak egy kedveske, lightoska tejeskávé. Kifejezetten tartósnak sem mondanám, így ő számomra megint egy niche illat, ami sem különlegességében, sem tartósságában nem éri meg az árát.

Serge Lutens Feminite du Bois

Serge Lutens Feminite du Bois
2018. szeptember 20.

Úgy tűnik, hogy nincs új a nap alatt, ez az illat nagyon hasonlít a CK Secret Obsession-re. A CK 2008-as, ez pedig 2009-es, nem hiszem, hogy véletlen a hasonlóság. Mindkettőre a nagyon karakteres, már-már maszkulin, fás-fűszeresség jellemző. A CK számomra ridegebb, férfiasabb, a Feminite Bois egy icipicit szilvásabb, kedvesebb. Sajnos a szilvás illatok nem viselkednek finoman a bőrömön, így nem tartott sokáig az ismerkedésünk.

Serge Lutens Daim Blond

Serge Lutens Daim Blond
2018. szeptember 20.

Nos, benne sem találtam meg a bőrös illatomat. Tetszik az eleje, az íriszes, kardamomos, krémes, puha velúrbőr, de ez a fázis nagyon gyorsan elillan, és a helyében csak egy kis szúrós pézsmás, virágos valami marad. Sajnos számomra nem annyira különleges, és tartósnak sem mondanám.

Guerlain Vetiver

Guerlain Vetiver
2018. szeptember 9.

Fene sem gondolta, hogy az egyik kedvenc nyári illatomat a férjemnek rendelt minták között fogom megtalálni. Mondhatni véletlenszerű találkozás volt. Próbálgatta a neki rendelt mintákat, aki ismeri a notino-s 1ml-s üvegcséket, biztos tudja, hogy nem mindet egyszerű kinyitni. A lendülettől kicsit rám is, és az asztalra is került belőle. Aztán napközben, ahogy mozogtam, meg-megcsapott egy isteni friss illat, mire rájöttem, hogy ez bizony a Vetiver. Nem sokat dilemmáztam, még aznap megrendeltem, így a közös parfümünkké vált.
Könnyed, légiesen zöld, hűs, tiszta, friss illat. Diszkrét, modern, elegáns. Kiegyensúlyozott, megnyugtató. Nem egy csíkhúzós parfüm, de nyáron szerintem ez nem is hátrány.
Boldog vagyok, hiszen régóta kerestem az igazi zöld illatomat. Nagyon szeretem a Mitsouko-féle ódon zöld szépségeket, de a környezetem már kevésbé.
Tetszenek Hermés kertjei, a L'artisan fügés illatai, de nekem mind túl édes. A limonádés/zöld teás parfümökből pedig úgy érzem, hogy már kinőttem. A Vetiver viszont egy abszolút hordható, befogadható illat, zárt térben sem bántunk vele senkit. Nem édesedik be, és anélkül friss és citrusos, hogy a szokásos nyári limonádés/zöld teás közhellyé változna.
Csodálatos!

Tom Ford Noir Pour Femme EDP

Tom Ford Noir Pour Femme EDP
2018. szeptember 9.

Vaníliás légfrissítő luxus körítéssel. Egyszerű, lineáris illat, mindenféle mélység és kreativitás nélkül. Nem tartós, nem merész, és végképp nem Noir. Nem tudok többet írni, egyszerűen nem értem, a körülötte lévő hype-ot sem.

Aigner In Leather

Aigner In Leather
2018. szeptember 4.

A nem bőrös bőrillat:) Érdekes a virágok és gyümölcsök játéka, hogy bőrös összhatást eredményeznek. Meleg, mély, gyümölcsösen fanyar, ámbrásan balzsamos, száraz bőrös csavarral. Édes illat, de nem bántóan. Egyedi, szerethető, nem értem, hogy miért nem népszerűbb.

Gres Piéce Unique EDP

Gres Piéce Unique EDP
2018. szeptember 1.

Bár a gyümölcsös parfümök, főleg a szilvásak, meglehetősen távol állnak tőlem, a többi érdekes illatjegy miatt kíváncsi lettem erre az illatra. Ma ebben a borús időben egész nap őt próbálgattam. Nem tudom még eldönteni, hogy tetszik-e, de annyi biztos, hogy folyamatosan a csuklómon az orrom, mert vitathatatlanul érdekes illat. A velúr és pézsma intim, selymes, puha alapot képeznek. Halványan érzem a szilvát és a narancsot, a rózsabors pedig ad még egy kicsit csavart az illatnak. Még tesztelgetem, talán az én ízlésemnek édes, de mindenképpen figyelemreméltó darab, a különböző oldalakon található kevés vélemény miatt azonban úgy tűnik, hogy egy eléggé mellőzött, kevésbé népszerű parfüm.

Lalique Living Lalique EDP

Lalique Living Lalique EDP
2018. szeptember 1.

Eddig egyetlen Lalique sem lett a szívem csücske. Ő tulajdonképp egy maszkulin Bois Farine rajtam. Van egy finom, fás, kasmíros alapja, de a szerecsendió, a bors, a levendula és a menta nagyon rideggé és férfiassá teszik. Érdekes élmény volt kipróbálni, de nem viselném.

Oscar De La Renta Oscar Velvet Noir EDP

Oscar De La Renta Oscar Velvet Noir EDP
2018. szeptember 1.

Meglepő illat. Rajtam nagyon-nagyon maszkulin, az oudnak és a gyömbérnek köszönhetően. Bár bors nincs az illatjegyek között, én borsosnak is érzem. Vártam, hogy egy idő után kicsit felmelegszik, lágyul, de nem, végig ilyen keményvágású marad. Elegáns, szokatlan, de nekem kicsit rideg és szigorú. Fragranticán többen is az Oro-hoz hasonlítják, de szerintem ez nem annyira reális. Abban hasonlítanak, hogy mindkettő erősen fűszeres, de amíg az Oro egy kellemes, melegen fűszeres illat, amelyről egyértelműen meg lehet mondani, hogy női parfüm, addig ez a Velvet Noir-ról nem mondható el.