guccigirl

Regisztráció dátuma: 2011. július 31.
Bőrprobléma: -

Regisztráció dátuma: 2011. július 31.
Bőrprobléma: -

L'occitane Cherry Rose 4 Reines Kézápoló Krém

L'occitane Cherry Rose 4 Reines Kézápoló Krém
2012. december 28.

Oh, úgy érzem, nálam ez A KÉZKRÉM. Imádom az illatát, a legtermészetesebb rózsaillat, amit valaha szagoltam. Először mennyiség szempontjából túllőttem a célon, de nagyon hamar beszívódott, teljesen maradéktalanul. Mikor elkezdtem használni, nem volt nagyon száraz a kezem, de nem is engedi kiszáradni. Azt nem tudom, hogy akinek eleve száraz, azt mennyire hozza helyre, vagy csak megelőzésként ilyen jó.

Lush Soft Coeur Masszázstömb

Lush Soft Coeur Masszázstömb
2012. december 28.

Nálunk ez a masszázs dolog egyáltalán nem működött. Az illata finom ugyan, de szerintem nagyon gyorsan olvad, ha magával a tömbbel masszíroz az ember, akkor rengeteg leolvad belőle, szinte lehetetlen bemasszírozni. A párom szerint ráadásul gusztustalan megfogni, pont a fentiek miatt. A kezemre néha kenek belőle, de másra nem hasznosítom. Túlárazott a termék, ha nem nagyon erős elhatározással mentem volna a boltba, akkor tuti ottmarad, amint megláttam, hogy milyen picike.

Lush Snow Fairy Tusfürdő

Lush Snow Fairy Tusfürdő
2012. december 16.

Valamilyen régen elfeledett gyermekkori fogkrémemre emlékeztet az illata, szerintem nagyon finom. A tusfürdőkkel nincs általában bajom, szerencsés bőrrel vagyok megáldva, így a "hatásáról" nem tudok nyilatkozni. Az tény, hogy nem igazán habzik. A legnagyobb probléma vele az ára, 2700 Ft egy közepes - normál - méretű tusfürdőért elég horror, pláne, hogy ha valakit nem allergizálnak a tusfürdők, akkor az szinte csak az illat alapján választ. FInom / különleges illatot pedig a Balea is gyárt, 300 Ft-ért.

Lush Sweet Lips Ajakradír

Lush Sweet Lips Ajakradír
2012. december 13.

Vegyesek az érzéseim ezzel a termékkel kapcsolatban. Igaz, hogy szép egyenletessé teszi az ajkakat, nem csak érzetre, de látványra is sima lesz tőle a szám. Nehéz viszont megállni, hogy utána ne nyalogassa az ember a száját, egyrészt mert iszonyú édes, másrészt mert ragad (ami engem speciel zavar). Ráadásul ha nyalogatom a szám szélét, akkor kiszárad, szóval ez egy ördögi kör... A legnagyobb negatívuma az ára, 25 g "cukorért" 2300 Ft szerintem elég húzós. Ajándékba kaptam, el fogom használni, de biztosan nem vennék magamnak.

Clinique Cream Shaper For Eyes

Clinique Cream Shaper For Eyes
2012. december 11.

Nekem nagyon bejött az a ceruza. Mindig a túl kemény ceruzákkal gyűlt meg a bajom, így eleve egy jó ideje puhákat használok. A legutóbbi ceruzám (Bourjois) után egyáltalán nem érzem puhábbnak, vagy nehezebben kezelhetőnek. Az én szememen tartós, nem halványul el nap végére. A színe intenzív, szinte tusvonal-hatást lehet elérni vele. Az egyetlen dilemmám a benne lévő csillámok kérdése. Néha úgy érzem, hogy pont emiatt különleges, és nem olyan, mint egy átlag fekete szemceruza, máskor meg pont a csillámok miatt érzem gagyinak. Ettől eltekintve szuper.

Clinique High Impact Szempillaspirál

Clinique High Impact Szempillaspirál
2012. december 11.

Igyekszem objektív véleményt alkotni, ugyanakkor azzal kezdeném, hogy tudom, hogy mindenkinek más válik be, és mindenki másra esküszik. Én eddig Max Factor spirálokat használtam, de mivel árban lassan alig jobban a Clinique spiráloktól, így beruháztam egy High Impact-re. Pozitívuma, hogy szuper jól fed (nekem van pár szőke! szempillám, és maradéktalanul befeketíti őket). Szintén előny, hogy illatanyagmentes, így kontaktlencse mellett is megfér, nem irritál. Még egy plusz pont a már-már bántóan hosszú szempillákért, amit 2 réteggel könnyen el lehet érni. Negatívuma viszont, hogy én bizony láttam kis lepergett festéket a szemem alatt nap vége felé, plusz a dúsító hatásával egyáltalán nem vagyok megelégedve (konkrétan ilyen hatást nem is nagyon tapasztaltam). Aki azért vásárolja meg, mert presztízs, annak ajánlom, mert nem jár vele nagyon rosszul. Aki viszont jó ár-érték arányú spirált keres, az szerintem nyugodtan körülnézhet lower kategóriában is.

The Body Shop Banános Sampon

The Body Shop Banános Sampon
2012. december 10.

Nem gondoltam volna, hogy a BS-ben sikerül megvennem életem legrosszabb ár-érték arányú samponját, de összejött... Az illata megfogott (ami engem inkább valami rágógumira emlékeztet, nem banánra). Itthon amikor kipróbáltam, az első, ami feltűnt az volt, hogy ez nem lesz egy gazdaságos sampon, mert szinte bármennyi eltűnik a a hajamban anélkül, hogy habzana. Tisztítani jól tisztít, a fodrászom által "nyikorgós tisztaságnak" nevezett állapot hamar elérhető, viszont csak azon az áron, hogy szárítja a hajat. Mivel göndör a hajam, ez nagyon durván tud kinézni (lásd tépett oroszlán effekt). Ha még habot is teszek utána a hajamra, akkor az utcára is félve merészkedek ki. Nem vásárolnám újra, bármelyik drogériás sampon (pl.: az általam egyébként használt Pantene) sokkal jobb, és olcsóbb is. Ráadásul ennyi pénzért fodrászkellékesnél is lehet kapni valóban profi terméket.

Clinique Anti-Blemish Solutions Alapozó

Clinique Anti-Blemish Solutions Alapozó
2012. december 10.

Nem használom olyan régóta, hogy 100%-os megbízhatóságú véleményt alkossak róla, de az első benyomásaimat leírom. A bőröm nagyon halvány, pláne így télen, így a 02-es árnyalat az egyetlen, ami szóba jöhet. Nekem ez is sötétnek tűnt, de végül az arcomon szépen igazodott a színe a sápadtságomhoz. Valóban illatanyagmentes, nekem nem is hiányzik, hogy egy alapozónak illata / szaga legyen. A tubusa hagy némi kívánnivalót maga után, mivel először általában nem jön belőle elegendő mennyiség, aztán meg egy kissé idegesebb nyomásra túl sok is. A fedése közepes-erős, a gyógyszertárban forgalmazott márkáktól (Vichy Dermablend, LRP) gyengébb. Hatalmas pozitívuma, hogy nem fényesedik ki a bőröm, még púder nélkül sem. Mióta használom, nem tűnt ugyan el az összes kis pattanásom, de a bőrképen szebb. Kézzel és ecsettel is szépen felvihető. Mivel lusta vagyok naponta ecsetet mosni, én kézzel viszem fel, a hölgy is ezt javasolta a boltban, mondván, hogy így nem viszek fel bacikat az arcomra (persze ha tiszta kézzel ügyködik az ember :D). Az ára átlagos, ha azt nézem, hogy egy drogériás alapozó is 4000 Ft körül van, akkor mindenképp megéri inkább erre beruházni. Egyetlen hátránya, hogy nem túl tartós, de ezért nem vonok le pontot, mivel én nem fixálom púderrel. Ha megtenném, valószínű tovább tartana.

Alverde Ethno Reloaded Ajakrúzs

Alverde Ethno Reloaded Ajakrúzs
2012. november 27.

Sötétebb színű, bordós-pirosas rúzst kerestem, és mivel nagy utánajárásra nem volt időm, beugrottam egy dm-be, ahol épp leárazva elcsíptem a 30-as (Ruby) árnyalatot. Mivel a szín volt a lényeg egyből meg is vettem. Sajnos az én véleményem nem olyan pozitív, mint az előttem szólóké. Szerintem nagyon kemény (vagy csak én vagyok nagyon krémes rúzsokhoz szokva). Talán a keménysége miatt van, de nagyon nehezen fog, legalábbis a számon 4-5-ször át kell szántani vele, hogy a vártnak megfelelő színt kapjam.

Alverde Alm Beauty Rúzs

Alverde Alm Beauty Rúzs
2012. november 27.

A Sandgestein árnyalatot vásároltam meg. Nem akartam, de annyira megtetszett, hogy muszáj volt megvenni. Nem is a színe, hanem az ezüstös csillogása fogott meg. Nem óriási csillámokat kell elképzelni, amik a szín eltűnése után 4-5 órával is ott csillognak az ember arcának leglehetetlenebb pontjain, hanem egy nagyon finom, szinte ünnepi hangulatú, lágy, fényes csillogása van. A színe nude, bár a világosabb fajtából, így el tudom képzelni, hogy nem mindenkinek áll jól, és könnyen hullaszínű szájat csinál. Egyébként maga a rúzs krémes, a tok jól zár, a kialakítása praktikus. Ha valaki bőrtónusához megfelel ez a szín, mindenképpen érdemes beruházni egyre.