guccigirl

Regisztráció dátuma: 2011. július 31.
Bőrprobléma: -

Regisztráció dátuma: 2011. július 31.
Bőrprobléma: -

Balea Nyugtató Arcmaszk

Balea Nyugtató Arcmaszk
2012. május 22.

Nem sokat vártam ettől a pakolástól, de levendula-megszállott révén meg kellett vennem. Az eredmény: nagyon kellemes csalódás. Ez egyrészt köszönhető annak, hogy nem ígér túl sokat, így eleve úgy kerül a kosárba, hogy "veszek egy sima kis hétköznapi pakolást". Másrészt tényleg jó érzés, a levendula illata miatt felér egy aromaterápiával. Rendeltetésszerűen használva (15 perc után nem lemosni, csak a fölösleget letörölni) tényleg puha lesz utána a bőr (nyilván nem az extrém pikkelyesre kiszáradt esetekre lett kitalálva), és talán a színe is egyenletesebb, nem olyan sápadt-fakó. (Gondolom a keringést serkentik a benne lévő olajok.) 2 adag van egy tasakban, 250 ft-ért kapható, ami szerintem nem pénz érte. Mivel nekem elég sok letörlendő fölösleg maradt az arcomon, így gyanítom, hogy több alkalomra is elég spórolósan használva, vagy jut belőle a nyakra-dekoltázsra is. Nyilván nem egy luxusmárka legkiemelkedőbb terméke, de az árához képest nagyon megéri.

NYC Smooth Skin Bronzing Púder

NYC Smooth Skin Bronzing Púder
2012. május 18.

Sok jót hallottam / olvastam én is erről a termékről, és mivel bronzosítók terén abszolút kezdő vagyok, gondoltam, hogy ez a párszáz forintos termék jó lesz gyakorolni. De sajnos nekem nagy csalódás. Kezdem mégis a pozitívumokkal. Az első, hogy le van fóliázva, így olyan bronzosítót vehetünk, amibe előttünk garantáltan nem mászott bele senki. Szintén jó, hogy van benne egy elég nagy tükör, ami nálam alap lenne minden púder, bronzosító és pirosító esetén. És akkor most arról, hogy mi nem tetszett: Az állaga hihetetlenül kemény, hiába "simogattam" akármilyen kontúrecsettel, alig vett fel valamit (nem az ecset hibája, mert máshoz tökéletesen bevált). A másik pedig a színe. Egy színben találtam, túl nagy választási lehetőségem tehát nem volt. Az én - kicsit már lebarnult - bőrömöm egyáltalán nem látszik, ezzel semmiféle bronzos-árnyekolós hatást nem tudok elérni, mert gyakorlatilag beleolvad a bőröm színébe. Ráadásul a pigmentáltsága is a nullához áll közelebb...

L'Oreal Chrome Shine Szemhéjpúder

L'Oreal Chrome Shine Szemhéjpúder
2012. május 6.

Én is leakciózva vettem 1500 ft körül, és őszintén szólva nekem ettől többet nem ér, ennyit is csak jóindulattal. Tartósnak elég tartós, még alap nélkül is, ezzel nincs gond. A leginkább engem maga a szín zavar. Azt hittem, hogy ez egy szolid, mindennapos használatra alkalmas kis jószág, amit félálomban is szépen fel tudok vinni. Ez sajnos nem igaz, mert egyáltalán nem olyan kis ártatlan, visszafogott szín, hanem ahogy Rege is írta, mintha valami csillogós aranypor lenne. Talán nem szép dolog egy ilyet elengedni, de már-már közönséges, arra emlékeztet, amikor 16 évesen a "minél feltűnőbb, annál jobb" elv alapján válogattam a sminkek között. Sajnos nekem ez az árnyalat azt bizonyítja, hogy indokolatlanul nagy a rajongás a termék körül, vagy csak túlságosan felverték a várakozásaimat a pozitív vélemények...

Essence Nude Glam Körömlakk (régi)

Essence Nude Glam Körömlakk (régi)
2012. május 4.

A 04 iced latte árnyalatot vettem meg. Igaz, hogy az én kezemen nem nude, mert ez egy elég világos rózsaszínes-barnás árnyalat, de egyébként nagyon szép. Mindig valami ilyen színt szerettem volna, és lám, megkaptam. Egy rétegben nekem csíkos, de két rétegben már nem, és tartósabb is, mint a colour&go lakkok. Összességében véve, nagyon elégedett vagyok, jó szívvel ajánlom mindenkinek. Tökéletes lakk a hétköznapokra.

Alverde Testvaj Makadámdióval és Karitévajjal

Alverde Testvaj Makadámdióval és Karitévajjal
2012. május 3.

Már véleményeztem a terméket, de most új véleményt kell írnom, mert csodát művelt velem. Ma voltam szolizni, és az erősebb gépbe mentem. Estére már szép piros voltam, de mivel nem volt ithon semmi olyan krém, ami kifejezetten leégésre való, ezért ezt kaptam elő, és jó vastagon, kb. a fél dobozzal magamra kentem. Negyed óra után a bőröm beszívta, és a pirosság majdnem teljesen elmúlt. Azt hiszem ezek után megérdemli, hogy túltegyem magam a számomra még mindig nem tetsző illatán.

Avéne Diacneal Krém

Avéne Diacneal Krém
2012. április 29.

A termék nagy előnye, hogy nagyon hamar látványos eredményt produkál, így a türelmetlenek kedvence lesz. Nekem nem kifejezetten problémás a bőröm, csak néha - gondolom hormonális okokból - előjön egy hosszabb-rövidebb pattanásos időszak. Egy ilyen alkalmával kezdtem el ezt a krémet használni, éjszakára, ahogy írják. A problémám az, hogy reggelre száraz foltokban hámlik tőle a bőröm. Az én pár pattanásomat iszonyú gyorsan eltüntette, de velük együtt majdnem a bőrömet is. Akinek pattanásos ÉS zsíros a bőre, azoknak tuti befutó, de akiknek száraz, azoknak hosszú távon nem ajánlanám. (Az én bőrömet 5 nap használat után szárította ki elég durván.) Súlyos esetben talán bevetem, alkalmanként használva, de az ajánlott 2 hónapos kúrát én biztosan nem tudom végigcsinálni.

Babé Stop AKN Bőregyensúlyt Helyreállító Hidratáló Krém

Babé Stop AKN Bőregyensúlyt Helyreállító Hidratáló Krém
2012. április 26.

Mostanában előjött néhány pattanásom, és beszereztem egy ilyet. Már használtam az irritált bőrre való verzióját, de most inkább emellett döntöttem. Mivel Cikkamakkához hasonlóan én sem csak ezt használom, így nem tudom egyértelműen eldönteni, hogy a sok kence közül mi használ, és mi az, ami kimaradhatna, de a cél érdekében inkább szorgosan kenek mindent. Erről pozitívumként a kiszerelését tudom megemlíteni, és azt, hogy nem irritál, + nem dolgozik önmaga ellen, azaz nem okoz további pattanásokat. Viszont nagyon nagy bajom, hogy teljesen csillog tőle a homlokom, mintha egy filmréteg lenne rajta. Hozzáteszem, hogy egyébként soha, még nyáron sem csillogok... Ez vizsgaidőszakban, tanulás közben, itthon ülve nem zavar, de ha rá kellene sminkelnem, vagy akár ilyen fejjel kéne kimennem az utcára, akkor nagyon zavarna. És ha hozzányúlok a bőrömhöz, akkor érzek rajta egy zsíros réteget, órákkal a felkenés után is olyan, mintha be sem szívódott volna, csak elterül a bőr felszínén. Mivel rosszat nem tett velem, kap 3 csillagot, de ezt a be nem szívódós-csillogást nem tudom neki megbocsátani.

Vichy Oligo25 Hűsítő Szekörnyékápoló Stift

Vichy Oligo25 Hűsítő Szekörnyékápoló Stift
2012. április 26.

Én most is ezt használom, viszont őszinte leszek, csak megszokásból, és azért, mert jobbat nem találtam. Bármit tehetek / kenhetek a szemem alá, annyit ér, mint halottnak a csók. A hűsítő hatás igaz, és nem is irritálja a bőrömet. Hátránya, hogy a stift túl nagy, ergó nem lehet pontosan felvinni a szem alá, így marad a kevésbé higiénikus "kézzel belenyúlok és kenegetem" megoldás. Kiszereléséből adódóan nagyon nehéz maradéktalanul elhasználni, és elég kicsi, meg elég sokba kerül ahhoz képest, hogy egy része a kukában végzi.

Wella High Hair Flat Iron Spray

Wella High Hair Flat Iron Spray
2012. április 25.

Nem szeretek egy terméket sem lepontozni, de ezzel kapcsolatban vannak fenntartásaim. Az egyik az, hogy alkoholt tartalmaz, ami köztudottan szárít. A haját az vasalja normális esetben, akinek egyébként göndör/hullámos. A göndör/hullámos haj pedig eleve szárazabb. Szerintem nincs szüksége további szárításra. A visszagöndörödést nekem nem akadályozta meg, a párától vattacukor lett a hajam. A védelemről nem tudok nyilatkozni, 170-200 fok ellen semmi nem véd szerintem (egyébként ha befújja az ember a tincseit, és rávasal, akkor ijesztően gőzölög - a nedves haj vasalása meg ugye még károsabb...). Már csak ritkán vasalom a hajamat, de olyankor sem ezt használom, vannak más, olcsóbb, de jó márkák fodrászkellékesnél is (pl.: carin, lisap, subrina). Összességében nem mondom, hogy egy teljesen rossz termék, de szerintem túl van kicsit lihegve (és árazva is).

Homeodent Fogtisztító Gél Gyermekeknek

Homeodent Fogtisztító Gél Gyermekeknek
2012. április 22.

Én 23 évesen nem tartozom a tipikus gyerek kategóriába, de szeretek "nem-mentolos" fogkrémeket használni, ráadásul homeopátiás termékeket is szedek, ha megbetegszem. Az íze elég mű, se nem málna, se nem eper, nem kifejezetten rossz, de jónak sem mondanám. Nem tudom, egy gyereket mennyire lehetne ezzel az ízzel megvenni, hogy áldozzon a fogmosásnak. Tisztítani nagyon jól tisztít, sokkal jobban, mint más fogkrémek. Azt sajnos nem tudom, hogy ez melyik összetevőnek köszönhető. Újra nem fogom venni (az íze miatt), de a márka más ízű, felnőtteknek kitalált termékei közül biztosan kipróbálom valamelyiket.