Guerlain Fangirl

Regisztráció dátuma: 2012. október 12.
Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín

Regisztráció dátuma: 2012. október 12.
Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín

Shiseido Barnító Kompakt Alapozó SPF6

Shiseido Barnító Kompakt Alapozó SPF6
2013. február 4.

Én is pici mintadobozban kaptam, és amint elfogyott, vettem is egyet. Kompakt alapozónak nevezi magát, de én bronzosítónak használom, mert még legjobban lebarnult színemhez is túl sötét, viszont bronzosítónak nagyon jó. Szépen oszlatható, és természetes napcsókolta színt lehet vele varázsolni az arcra. Nem olcsó, de megéri az árát. Hasonló minőségben ajánlom a Shiseido Waterproof alapozóját, ami van világosabb bőrre is és gyönyörűen harmonizál ezzel a bronzosítóval.

Bebe Young Care Quick & Clean Arc- és Szemfestéklemosó

Bebe Young Care Quick & Clean Arc- és Szemfestéklemosó
2013. január 29.

Pici termékmintát próbáltam ki belőle és azt hiszem, ez lesz a legközelebbi beruházásom. Nem nagyon volt benne bizodalmam, nem sok jó tapasztalatom van a tiniknek kifejlesztett termékekkel, de ha már itt volt, adtam neki egy esélyt, és nem bántam meg. Szépen, alaposan lehozza a sminket, nem csípi a szememet (ez ugyebár alap lenne a sminklemosóknál, de sajnos nem az), kellemes, nagyon enyhe illata van és elég kiadósnak is tűnik. Öt csillagot nem kap, sosem fog kapni egy sem, amíg a lemosók készítői meg nem tanulják, amit a bőrdíszművesek már évszázadok óta tudnak: ahhoz, hogy ne csak feloldja, hanem le is szedje a szennyeződést, kell bele valami, amihez a feloldott szennyeződés jobban tapad, mint a bőrünkhöz. Amíg ezt nem sikerül bedolgozni, addig oldhat a lemosó akármilyen jól, a végén úgyis a törölközőn köt ki minden - mert ahhoz viszont tényleg jobban tapad. :- )

Guerlain Abeille Royale Nappali Krém

Guerlain Abeille Royale Nappali Krém
2013. január 19.

Én a zsíros-kombinált bőrre valót használtam, és bár hamar beszívódik, de nappali krémhez képest kicsit nehéznek találtam. Jól oszlatható, nagyon kevés kell belőle (mindennapos használat mellett is 2-3 hónapig elég egy 30 ml-es tégely), kellemes a textúrája és az állaga, imádom a jellegzetes, de enyhe illatát (hamar elillan, nem "üti" a parfümöt).

Az Abeille Royal szerintem a Guerlain legjobb krémsorozata, de nem ez a legjobban sikerült terméke. Nappalra inkább a szérumot szeretem használni, de ennek is bérelt helye van a polcomon.

Guerlain Secret De Pureté Eye & Lip Make-Up Remover

Guerlain Secret De Pureté Eye & Lip Make-Up Remover
2013. január 19.

A szemfestéket szépen lehozza, a szemhéjtust és a szempillaspirált is.
Én sosem éreztem, hogy csípte volna a szemem, a bőrömet nem szárítja.
Ajándékba kaptam, de annyira nem nagy szám, hogy meg is vegyem, inkább maradok az Abeille Royal toniknál, az igazi csodaszer.

Tonymoly Pocket Bunny Arcpermet

Tonymoly Pocket Bunny Arcpermet
2012. december 14.

Nem tagadom, ezt a cukiságot nem a tartalom, hanem a forma miatt vettem meg, de a tartalom is meggyőzött, hogy nem csináltam rossz vásárt. Nem szoktam ilyen arcfrissítő permetet használni, mert hiába ígérik az ellenkezőjét, a legtöbb, amit korábban kipróbáltam, mindig összezilálta a sminkemet, "meztelen" arcon pedig azok is hagytak maguk után valami enyhe olajos-ragadós érzést, amelyek azt állították magukról, hogy abszolút olajmentesek. Ez a kis nyuszi azonban nem hazudott, nagyon friss, matt kellemes érzést hagy az arcon. A kombinált bőrre valót (a fehér nyuszit) próbáltam ki és nekem nagyon bevált.

L'Oreal Excellence Creme Hajfesték

L'Oreal Excellence Creme Hajfesték
2012. december 14.

Ha valaki nem fodrásznál festet, akkor szerintem ez a legjobb választás a piacon. Elsősorban a vörös színekről tudok véleményt mondani, mert a családomban, baráti körömben több fejre is felhordom havonta.

Otthoni körülmények között is biztonságosan, könnyen használható, az ember azt a színt kapja, amit a doboz ígér. Nem csöpög, nem folyik, szépen oszlatható. Egy doboznyi általában egy tőfestésre vagy rövid hajra elég, már félhosszú hajra is érdemes másfél adagot bekeverni, de ha összehasonlítom a többi festékkel, amit használtam, még így is ez a legkiadósabb. (Volt olyan jó nevű márka, amiből egy doboznyi egy átlagos négyhetes lenövés tőfestésére sem volt elég.)

Szépen tartja a színét, az őszfedése tényleg tökéletes, viszont ősz alapon láthatóan gyorsabban fakul, így azon nem mindig elég lenövésnél a tőfestés.

A balzsamja igazi luxustermék, kár, hogy nem lehet külön is kapni.

A flakonra csavarható mini oszlatófésű szerintem használhatatlan, de lehet, hogy én vagyok ügyetlen, de ecsettel és/vagy stilfésűvel is tökéletesen felhordható.

Egyetlen hibája van: az, hogy az elmúlt években fokozatosan lecserélték a benne lévő kézvédő kesztyűt. A régi olyan jó volt, hogy mindig megtartottam használat után, mindent lehetett vele csinálni, de ez az új ugyanolyan gagyi, mint a többi hajfestéké. Kár érte.

L'Oreal Elnett De Luxe Gyémánt Tartású & Fényű Hajlakk

L'Oreal Elnett De Luxe Gyémánt Tartású & Fényű Hajlakk
2012. december 14.

Az Elnett még sosem okozott csalódást. Nem tudom, mit tesznek bele, amit a többi hajlakkba nem. Professzionális minőség. Gyönyörű fényt ad, nem ragad, nem tapad, tökéletesen kifésülhető és tart, mint a veszedelem mégis rugalmas, puha tőle a haj. Imádom.

Azért öt csillag, mert tíz nincs a skálán.

Federico Mahora Body Sign Natural Body Mousse

Federico Mahora Body Sign Natural Body Mousse
2012. december 13.

Nem igazán tudtam elképzelni, hogy mi az a testhab. Sűrű állagú, gazdag hidratáló, aminek imádom a tápanyagait, viszont elég zsíros és lassan szívódik be. Nem az a "csak felkenem és már indulok is" testápoló, hanem a ráérős "home spa" stílus, amit akkor igazán érdemes felkenni, ha van időnk húsz percet várni a teljes beszívódásra puha frottírköntösbe burkolózva. Időigényes termék, nálam maximum heti egyszer fér bele az időbe, de azt az egy alkalmat wellness ünneppé teszi.

A természetes kozmetikumok híveit talán nem sokkolja le annyira a hosszú beszívódási idő, hiszen a shea vaj és a kókuszolaj nem a gyors beszívódásról híres. (Ami gyorsan szívódik be, abban biztos, hogy csak mutatóban van mindkettő.)

Mindennapos használatra nem javaslom, de a heti rutin részeként nagyon elégedett vagyok vele.

Vigyázat! Felkenni, nem megenni! Az illatát megérezve ez a figyelmeztetés nem túlzás!

Federico Mahora Glossy Lipstick

Federico Mahora Glossy Lipstick
2012. december 13.

Mindent tud, amit egy szájfénytől elvárok: fényes és csillogó, tartós, nem folyik és nem is ragad. Bár hivatalosan szájfény és rúzs egyben, én inkább színes szájfényként használom, amikor nem akarok rúzst feltenni. Rúzsnak túl áttetsző, viszont egy folyékony szájfénynél intenzívebb a színe. Nagyon jól hidratál, a leghidegebb időben sem hagyja kicserepesedni a számat. Az egyetlen hátránya, hogy nagyon gyorsan fogy, viszont annyira jó ár-érték arány képvisel, hogy ezt könnyű szívvel megbocsátom.

Kíváncsi leszek a csomagolás tartósságára, mert a mindennapos használatú sminkeknél ez szokott lenni az leggyengébb pont. Erről majd még a későbbiekben referálok.

Federico Mahora Body Sign Natural Sugar Body Scrub

Federico Mahora Body Sign Natural Sugar Body Scrub
2012. december 13.

A sós-olajos testradír és az ananászos lábradír után most kipróbáltam a cukros testradírt is az FM kínálatából és ismét arra jutottam, hogy ha radírozás, akkor nálam az FM mindenvivő.Mindent leszed, amit az ember bőre hagy magáról lehántani, de annyira nem "brutális", mint a sós-olajos. (Bár én radírban a brutálisat szeretem.) A szemcséi nem oldódnak fel túl hamar és a használata után úgy szívja a bőröm a testápolót, mint a szivacs. Az illata "zabálnivaló" (csokis cserkó), a csomagolása pedig a maga egyszerű eleganciájával a fürdőszoba éke. Nagyon ajánlom annak, aki az amúgy remek só+olaj kombinációt valamiért nem szereti, mert annál egy picit gyengédebb, és nem hagy maga után olajos felületet.