gugan16

Regisztráció dátuma: 2015. május 1.
Bőrtípus: Zsíros
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Regisztráció dátuma: 2015. május 1.
Bőrtípus: Zsíros
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Effezel Gél

Effezel Gél
2020. május 31.

Aknés bőrre kezdtem el használni esténként, eleinte gyógyszeres kezelés mellett és máig tartó diétával, így nem tudom azt mondani, hogy csak ennek köszönhetem a bőröm rendbejövetelét, de a pattanásaim 95%-ban megszűntek, és az az Effezel érdeme, hogy ami van az hamar leszárad és eltűnik. Azt az utasítást kaptam, hogy az első nap 1-2 pöttyöt használjak, második nap 3-4-et és így tornázzam fel magam az egy pumpányi adagig, ezzel a módszerrel nálam nem okozott irritációt. Most vagyok a második kiszerelésnél, úgy 8 hónapja használom. Egyrészt tényleg szárít, így az orvosom írt fel mellé egy nehezebb hidratálót is nappalra, másrészt jobban is zsírosodik tőle szerintem a bőröm, de ez kis ár az akne mentességért. Érzékenyebb is a bőröm amióta használom, a fényvédő használatára nagyon oda kell figyelni mellette. Figyelmeztettek, hogy az ágynemű színét kiszívja, ez tényleg igaz, úgyhogy ajánlott a fehér párnahuzaton alvás a használata alatt.

Lush Coalface Arctisztító

Lush Coalface Arctisztító
2020. május 31.

Nagyon szeretem! Bőrgyógyász ajánlotta, hogy a zsíros bőröm tisztítására használjam, ezzel a bőrtípussal engem nem szárít napi kétszeri használat mellett. Úgy érzem jól tisztít, 7 hónapja használom és még mindig van egy kis darab belőle, így szerintem teljesen megérte az árát is.

Bourjois Always Fabulous 24 Hrs Korrektor

Bourjois Always Fabulous 24 Hrs Korrektor
2020. január 20.

Évekig használtam a Bourjois Radiance Reveal korrektort, leginkább azért, mert más márkáknál túl sötét szokott lenni még a legvilágosabb árnyalat is. Amikor láttam, hogy azt kiárusítják, gondoltam kipróbálom ezt. A színe ennek is tökéletes, és ahogy a leírásban szerepel, ez a termék kevésbé fényes, inkább egy természetes, de nem túl matt eredményt ad. Ez nagyon tetszik benne, alapozóként és korrektorként is használtam, jól működött (az Essence banana púderjével fixáltam szem alatt). Viszont semmiképp nem nevezném magas fedésűnek, építeni kell a közepes fedésért is. Összességében nem rossz, de problémás bőrre nem igazán ajánlanám, ez egy természetes hatású termék, nem fogja eltüntetni a komolyabb karikákat/ bőrhibákat.

Catrice Generation Plump & Shine Lip Gloss

Catrice Generation Plump & Shine Lip Gloss
2019. december 13.

110-es árnyalat van meg, szeretem használni. Nagyon szép, tartós, kicsit ragacsos, de ez engem nem szokott zavarni.

Bio-Oil

Bio-Oil
2019. december 7.

Hónapokig használtam arcomra, a pattanások utáni hegeket szerettem volna halványítani, de ebben nem hozott semmi változást. Az illata kellemes, hidratálni valamit hidratált, de ezt ennél sokkal olcsóbb olajokkal és krémekkel is el lehet érni. Az összetevői nem szépek, arcra most már nem is szívesen használom, nem tudom egyébként, hogy ajánlhatják érzékeny bőrre.

Essence Brighten Up! Banana Púder

Essence Brighten Up! Banana Púder
2019. december 6.

Szem alá használom, nedves blenderrel viszem fel, aztán eldolgozom ecsettel. Nagyon szépen világosít (pedig a bőröm is nagyon fehér), tartóssá teszi a korrektort és megakadályozza, hogy bele üljön a ráncokba. A csomagolás zárása elég hamar eltört, de nálam minden ilyen típusú terméknél ez szokott történni.

Isana Borotválkozó Olaj Sensitiv

Isana Borotválkozó Olaj Sensitiv
2019. december 6.

Hát nagyon nem vált be. Ahogy előttem is írták a borotvát eltömíti, lassabb vele a borotválkozás és nem éreztem, hogy hidratáltabb lenne a használata után a bőröm, mint sima géllel. Azt észrevettem, hogy mintha simább lenne vele az eredmény, de aztán gyulladást okozott, így ebből a szempontból sem éri meg.

PomPom Botanikuskert Nappali Arckrém

PomPom Botanikuskert Nappali Arckrém
2019. április 19.

Nagyon tetszik, az én száraz bőrömön viszonylag gyorsan beszívódik és jól lehet rá sminkelni, de normál bőrre már nem biztos, hogy ajánlanám. Nem igazán van illata, nem irritál, de szépen hidratál. Illetve a pumpás kialakítás is nagyon praktikus.

NYX Worth The Hype Szempillaspirál

NYX Worth The Hype Szempillaspirál
2019. február 8.

A l'oreal lash paradise és a maybelline lash sensational helyett keresek egy cruelty free alternatívát. Ez a spirál nagyon szépen szétválasztja a pilláimat és hosszabbít is, viszont nekem nem elég "mű" hatású. De ezért nem vonok le pontot, mert egyébként ha ezeknél egy fokkal természetesebb spirált keres valaki, akkor ez egy jó választás lehet.

BH Cosmetics Floral Blush Duo Cheek Color

BH Cosmetics Floral Blush Duo Cheek Color
2019. február 7.

A honolulu hideaway árnyalatot rendeltem meg, ami egy nagyon szép szín lenne, viszont tele van arany csillámokkal, így számomra hordhatatlan. Próbáltam leszedni, hátha csak a felső réteg van befújva, de sajnos nem javított a helyzeten. Sajnálom, mert maga a csomagolás egyébként nagyon tetszik. Lehet, hogy valakinek sötétebb bőrtónussal nem lennének ilyen zavaróak a csillámok, de így én nem tudom ajánlani ezt az árnyalatot.