Guinevere97

Regisztráció dátuma: 2015. január 8.
Bőrprobléma: Tág pórusok

Regisztráció dátuma: 2015. január 8.
Bőrprobléma: Tág pórusok

CeraVe Moisturizing Cream

CeraVe Moisturizing Cream
2019. október 2.

Nagyon szeretem! :)) Elképesztően gazdag állagú, sűrű krém, mégis könnyen beszívódik, nem hagy zsíros érzetet a bőrön. Nekem szereti a kombinált bőröm.
Ha pedig egy kis pluszt szeretnék mellé, tök jól lehet boosterekkel keverni :)

By Wishtrend Mandelic Acid 5% Skin Prep Water

By Wishtrend Mandelic Acid 5% Skin Prep Water
2019. augusztus 18.

Érdekes, hogy gyenge hámlasztónak írják. Én mintát próbáltam, kb. 10 hónapja használok AHA-t (Isntree), ami elvileg ennél magasabb százalékú, mégis csípte a bőrömet.
Szerintem tuti kis cucc lehet, de nem feltétlenül tolnám minden nap, erősebbnek tűnik nekem. Kezdőként semmiképp sem ezt ajánlanám, csak "haladóbb AHA-soknak" :)

Purito Comfy Water Sunblock SPF50+ / PA++++

Purito Comfy Water Sunblock SPF50+ / PA++++
2019. augusztus 18.

Majdnem tökéletes, majdnem :D
Messze a legjobb fizikai fényvédő, amit használtam eddig. Egyáltalán nem irritál, kordában tartja a diszkógömb-zsírosságú T-vonalamat, nekem nem is szárított (bár ez gondolom bőrtípus függvénye is - pont ezért nem ajánlanám mondjuk száraz bőrre, inkább csak kombinált/zsírosra).
Nagyon világos fehér bőröm van,abszolút nem hagy fehér "gésa-réteget" rajta, számomra az állaga is tökéletes, könnyen eldolgozható.

Egy dolog, ami miatt szívesebben adnék 4.5 csillagot (ha lehetne :D ): annyira nem szereti, ha aláhidratálok, főleg szem környékén. Ilyenkor pedig sajnos hajlamos leperegni :( Valószínűleg ide érdemes más terméket használni, vagy egyáltalán nem hidratálni előtte (ami mondjuk télen lehet inkább problémásabb).

Manna Vanília Ajakbalzsam (régi)

Manna Vanília Ajakbalzsam (régi)
2019. július 2.

A Mannától csak két terméket bírok elviselni, ez az egyik. Csodát művel az ajkaimmal, van, hogy néha már a bőrt húzom le róla, fáj, vörös, csípő érzés, este rákenem és reggelre nyoma sincs.
Kár, hogy már új változat van, azt még nem próbáltam, de szomorúan látom, hogy kevesebb lett a mennyiség, viszont drágult és a formula is megváltozott (nincs már benne méhviasz :( )

Manna Ében Arctisztító Szappan

Manna Ében Arctisztító Szappan
2019. július 2.

Az oké, hogy az orvosi szén tényleg jó arctisztításra....de itt megint a szappanról van szó. Minden csidicsoda összetevő szappanosítva van. A szappanok ph-értéke 10 körüli, a bőré kb 5. Pl. az aknéért felelős baktériumok a 10-es ph-értéket imádják. Ezek után miért mondják még a mai napig, hogy moss arcot szappannal? Nemcsak szárít, de még a bőrgyulladásért felelős baktériumoknak is kellemes környezetet teremt.
Szerencsére csak mintám volt belőle, hátha kézmosónak még elmegy.

Manna Tündérkert Szappan

Manna Tündérkert Szappan
2019. július 2.

Pozitívum, hogy szép színe és illata van...:D
A többiről csak annyit, hogy szárít, mint a fene, pedig elvileg száraz bőrre ajánlják. Hámlóan csikorgósra mossa az arcot. Alapból nem is szabadna szappannal arcot mosni, tekintve, hogy kb. 10-es ph-értéke van, a bőrnek meg 5 körüli...
Főleg az a zavaró, hogy a cég marketingje ezt is valami csodaszerként próbálja eladni. Kézmosásra elmegy.

Holika Holika Less On Skin Micellás Arclemosó

Holika Holika Less On Skin Micellás Arclemosó
2019. július 2.

Én a double cleansing 2. lépéseként használom a kókuszolajos lemosás után. Nagyon szépen leviszi az olajat, illetve a maradék sminket is. Tényleg nem irritál, még a szemet sem, a mennyiség is jó sokáig elég, nem kell belőle sok egy használatra (egyénként ebay-en rendelve olcsóbb is, mint magyar webshopból).
Amiért mégsem ő a Szent Grál:
- Tényleg nem szárít, irritál, viszont nem is hidratál, amire a kombinált vízhiányos bőrömnek viszont igénye van. (Nálam ezért lett Szent Grál a két CeraVe lemosó). Nem száraz bőrrel, vagy utána hidratálással abszolút okés szerintem, minimális INCI, tényleg azt teszi, amit ígér: kíméletesen tisztít.

Innisfree The Minimum Cleansing Lotion

Innisfree The Minimum Cleansing Lotion
2019. június 28.

Most nézem, hogy nincs is benne szilikon, mert olyan puha tőle a bőröm, hogy azt hittem, biztos van benne :))
Magában szerintem egy jó, kellemes hidratáló lemosó, én elsősorban szárazabb bőrűeknek ajánlanám. Nekem double cleansing-nél nem hozta le az olajos lemosót, így csak reggelente használom. Mindenesetre ár-érték arányban szuper, ahogy az összetevői is és tényleg bababőr csinál :)

Terra Naturi Mineral Powder Foundation

Terra Naturi Mineral Powder Foundation
2019. június 28.

Nekem a világosabb árnyalat van meg, az is picit sötétebb az ultravilágos bőrömön, de így, hogy fizikai (kicsit fehérítő) fényvédőt kenek alá, abszolút jó a szín. A kombinált bőrömön átlátszó púderrel viszonylag tartós is, szépek az összetevői, nem fullasztja a bőrt.
Ár-érték arányban szerintem abszolút tökéletes.

L'Oreal Paris Pure-Clay Mask Detox & Brighten Treatment Mask

L'Oreal Paris Pure-Clay Mask Detox & Brighten Treatment Mask
2019. június 26.

Nagyon csini üvegcséje van, de számomra teljesen hatástalan volt. Zavaró az illata (egyáltalán minek bele parfüm?), nehéz lemosni + semmilyen hatását nem érzékeltem.