Guttmann Natasa

Regisztráció dátuma: 2012. október 30.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Pigmentfoltok

Regisztráció dátuma: 2012. október 30.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Pigmentfoltok

Yves Rocher Testápoló Szárazolaj

Yves Rocher Testápoló Szárazolaj
2013. október 31.

Kellékek egy tökéletes októberi estéhez: narancsos gyertya, kibontott, göndör haj, Yves Rocher Hammam tusfürdő és ez a csodálatos olaj.

Yves Rocher Pure System Pórusösszehúzó Tonik

Yves Rocher Pure System Pórusösszehúzó Tonik
2013. szeptember 1.

Ez az a termék, amiről én is csak szuperlatívuszokban tudok nyilatkozni... Nem volt zöldpontos, így szinte ''ingyé'' vihettem haza a márkaboltból a törzsvásárlói képeslappal. Három használaton vagyok túl, de már teljesen-totálisan beleszerelmesedtem. Véleményem szerint inkább géles az állaga, nem pedig zselés. (Nem tudom. Talán az új összetételnek köszönhetően?) A vattakorongra bőségesen kell önteni, mert textúrája okán könnyen beszívódik-mint ahogy a bőrbe is. Rendkívül gyengéd, az extraszáraz bőrömet nem szárította tovább, mitöbb, hidratál és előkészíti a pórusokat a következő lépésekre, a szérumra, s a gazdag éjszakai krémre. A nózim kicsillogását szépen visszafogja, az arcom többi részén pedig tömör, puha és minimális, egészséges ragyogó, nem csillogó bőrt prezentált.

Yves Rocher Regeneráló Hajbalzsam Nagyon Száraz Hajra

Yves Rocher Regeneráló Hajbalzsam Nagyon Száraz Hajra
2013. augusztus 31.

Szintén az itteni vélemények ösztönöztek a megvásárlására, és meg kell mondjam, nagyon jól tettem. (Ó, de még milyen jól!) Tömény, édes-mézes mandulaolaj és jojoba illata van-ennél kellemesebbet el sem tudnék képzelni egy hajápoló terméknek. Könnyű, de azért kellően tömör állagú, gyöngyházszín folyadékot adagol a jól záródó tubuska. Felvitelnél szépen siklik a hajon, az igazán sprőd hajvégek is maximum két diónyit szívnak fel, tehát gazdaságos is. Bőségesen elég 10-15 percig fönt hagyni, a hajtő sem zsírosodik gyorsabban tőle. Ha oda kerül, akkor azt is szépen leápolja. :-) Könnyen kiöblíthető, s mint már előttem is mondták: a göndör fürtöket nem nehezíti el. Néhány használat után láthatóan javult a sós víz és a napfény által károsodott hajam állapota. Remek termék kúraszerű használatra. Bátran ajánlom!

Yves Rocher Retropical Tusfürdő

Yves Rocher Retropical Tusfürdő
2013. augusztus 27.

Amennyire poshadt dinnye szagúnak találtam magamon az EDT-t, annyira varázslatosnak gondolom ezt a tusfürdőt. Csoda egy illat, én mondom. Mikor élőholtként hazavánszorgok a munkából és bevetődöm a fürdőszobába, s a tenyerembe folyatom ezt a mennyei nedűt... Teljesen átértékelem az időjárást, a napomat és a világot. Még ebben a borús-nedves-sötét borzalomban is képes egy falatnyi likőrös trópusi mámort csempészni a bőrömre. Egyáltalán nem szárít és tökéletesen habzik is.
Egy kókusztejet azért küldhetne mellé valaki, természetesen koktélesernyővel, színes szívószállal! ;-)

Signal Deep Fresh Fogkrém

Signal Deep Fresh Fogkrém
2013. augusztus 20.

Mit is mondhatnék... Valóban remek fogkrém ez, a páromnak és nekem is nagyon bevált. Kellemes géles állaga miatt könnyen jön a tusbusból, a közepében pedig rendesen látszik a kék színű szájvíz csík. Brutális habzása és tökéletes íze okán szinte élmény vele a fogmosás. Hyperol tabletta mellett is tapasztaltam azt a bizonyos plusz fogfehérítő hatást! Nagyon ajánlom, érzékeny fogazatúaknak is.

Tchibo Púdergolyók

Tchibo Púdergolyók
2013. augusztus 10.

Csak néhány hete konstatáltam, hogy egy elég korrekt szépségszekció épült az Árkád Tchibo boltjában (a szemfestékektől az IPL-es szőrtelenítőig minden, amit el lehet képzelni), a vásárlási ingerenciámat pedig végül ezzel a púderrel sikerült csillapítanom.
Olcsó műanyagnak néztem először, de mint kiderült, anyagához képest elég strapabíró a termék csomagolása. A tető alatt egy fehér, rózsaszín masnis, végtelenül puha pamacs rejtőzik, amivel szépen az orcákra lehet applikálni a bronz színt. A golyókat és az ''ecsetet'' egy vékonyabb, fehér szivacs választja el. Higiénikus és komfortos megoldás ez, de ha SOS sminkfrissítésre vállalkozik az ember lánya, akkor azért nem túl praktikus dolog a szivacspakolgatás... A finom csillogású, egymással harmonizáló narancsos-barnás tónusú golyók megfelelő állagúak (ha túl kemények lennének, akkor sokat kéne körözni bennük; ha pedig túl puha lenne, hamar elporladnának) és matt finisht adnak a bőrön. A napbarnított bőr kedvelőinek ajánlom, és azoknak, akik jó minőségű bronzosítót keresnek jó áron!

Blanx White Shock Fogkrém

Blanx White Shock Fogkrém
2013. július 31.

Már majdnem felvettem új termékként, de ahogy látom, Uplifting ismét megelőzött. Én még csak egyhetes vagyok Blanx-fogfehérítés ügyben, de már szemmel látható a változás! Leegyszerűsítve arról van szó, hogy minél tovább tart a fogmosás és a lámpázás, annál hatásosabb lesz az eredmény. Így történhetett meg az, hogy már néhány napon belül észrevettem a változást. Hangsúlyozom, közben felfüggesztettem a Hyperol tablettás öblögetést, a fogfehérítő fogkrémek használatát, s csak a Blanxra koncentráltam. :-) Egy hosszú, alapos fogmosást prezentálok a termékkel és egy elektromos fogkefével napi kétszer. Különben egy enyhén mentholízű fogkrémről van szó, ami babakék színnel és közepes habzással rendelkezik, de közben remekül tisztít is-nekem ezért nem is kell előtte semmi más. Itt elmondható (mint néhány fogászati kezelésnél is) jó, ha fogmosás után, de még a lámpázás előtt fölviszünk egy kis szőlőzsírt vagy valamilyen ajakbalzsamot a szájra, mert nem túl kellemes enélkül vicsorítani sokáig.
Ha ez megtörtént akkor 1 percig, -de inkább tovább- rávilágítok a LED-del a fogsor közepére, ezzel tökéletesen szétszóródik a fény. A fogaknak nincs semmilyen kényelmetlen, ''hideg'' , diszkomfort érzete akció közben. Jelenleg két árnyalat fehéredésről tudok beszámolni, de még ha nem is lesz ragyogóbb, már akkor is megérte.
Mert:
-Nincs fogérzékenységem.
-Egységes színűek a fogaim.
-Ehetek színes étkeket,
-Nincs kellemetlen torokkaparászás sem, mint a peroxidos fehérítőknél.

A drogériákban különben már kapható a termék másik változata is (BlanX White Shock Treatment), amit azt hiszem 6000 Ft körül kínálnak, méghozzá egy ''igazi'', azaz hagyományos LED lámpával (tenyérnyi műanyag cucc, gumiból készült, fogsorhoz illeszthető résszel). Nekem még működik ez a kupak-lámpa, de legközelebb a másikat fogom megvásárolni, mert abban talán lehet majd elemet is cserélni, ha esetleg valaki úgy járna, mint Zsuzsuska.

Estée Lauder Pure Color Körömlakk

Estée Lauder Pure Color Körömlakk
2013. július 30.

Ajjaj...
Életem egyik legrosszabb döntése volt ez a termék. Egy sokadik high-end, bordós-rózsaszínes, pirosas lakkra vágytam, így a doboz kivágásán keresztül végigcsekkoltam a színeket még a parfümériában -biztos, ami biztos-, és végül az Enchanted Garnet (03) lett az enyém. Itt hozzátenném, hogy a vélemények elolvasása nélkül vásároltam, az egyetlen dolog, ami akkor vezérelt, az az ideális szín megtalálása volt a mutatós kiszerelés mellett. Az elegáns, szögletes, de sarkainál lekerekített üveg jól teljesíti utóbbi elvárásomat, viszont a csomagolás nyersanyagának brutális súlya okán mindig azt hiszem, hogy jól vásároltam, pedig nem. (Mindössze 9 ml.) Felkenve, alaplakk nélkül nem a vágyott árnyalatot kaptam, hanem egy sima... ribancvöröset. Ezt már csak az tetőzte, hogy a délutáni mosogatást, jobban mondva az edények vizes átöblögetését (!) a mosogatógép előtt sem bírta ki a körömlakkom pattogás nélkül. Legközelebb alaplakkal, s két réteggel próbálkozom, de a remény már elveszett.

Yves Rocher Hydra Végétal Hidratáló Micelláris Víz 2 az 1-ben (régi)

Yves Rocher Hydra Végétal Hidratáló Micelláris Víz 2 az 1-ben (régi)
2013. július 26.

Ha valaki azt kérdezné, hogy jelen pillanatban melyik a kedvenc termékem, habozás nélkül vágnám rá: Yves Rocher Micelláris Víz!
A márka Hydra Végétal vonalából a tonikkal nagyon meg vagyok elégedve, így két hete tettem egy próbát ezzel is. Csinos, átlátszó műanyag flakonban árusítják, a micellás oldat pedig világoskék és a márka arcápolóira jellemző, növényi nedv illata van. :-) 100% pamut vattakorongra csöpögtetek belőle és néhány másodpercig ebben ''fürdetem'' a szempilláimat, majd egy könnyed mozdulattal letörlöm a sminket. Az illata egészen hosszan érezhető, az ápoló-hidratáló hatása szintúgy. Napi kétszeri (azaz reggeli és esti) használat mellett sem okozott irritációt a sokszor árpás, kontaktlencsés, hiperérzékeny szemem körül-ennek én kifejezetten örülök. A bőrre kenve kissé olajos, síkos érzete van, de nem kell megijedni, mert ahogy letörlöm az anyagot, csak a hidratált, puha bőrt érezni. :-)
Néhány csöpp elegendő a két szemre, az egész arcot pedig egy löttyintéssel le lehet kezelni, és még belefér a nyak és a dekoltázs is, tehát nagyon gazdaságos.
Bátran ajánlom mindenkinek, ebben a hőségben különösen jól jön!

Hyperol Tabletta

Hyperol Tabletta
2013. július 15.

Használtam már Hyperol tablettát a blogbejegyzés előtt is, többek között használati tárgyak lefertőtlenítésére. Az, hogy a hajkefét a loboncmosások között tisztítom ezzel, hihetetlenül sokat segített az egészséges fejbőr elérésében és most, szerencsére már csak a megtartásában. A fogkefét is gyakran tisztítom ezzel, úgy, hogy egy kupakba török egyet-kettőt, és ebben az oldatban áztatom a fogkefe fejét. A színes fogkrémek nyomait szépen leszedi ez a szer, és különben is, sokkal komfortosabb a művelet után a fogmosás, garantált a higiénia. Tisztaságmániásoknak jó lehet még arra, hogy a sminkecseteket samponos mosás után sterilizáljuk, ez főleg akkor fontos, hogyha mást is sminkeltünk vele. (A természetes szőrből, pl. mókusszőrbőr készült eszközöket enyhén kiszívhatja, világosíthatja!) Nem szépségápolási téma, de a páromnak a májbetegség okán kialakult halitózisát teljes mértékben megszűntette! Én jelenleg fogfehérítéshez használom. Egy egytablettás oldattal öblögetek napi egyszer (a 2-től valamiért megfájdul a torkom), miután fogat mostam a Signal White Now Triple Power Gold-dal, és büszkén állítom, hogy még soha nem voltak ilyen ragyogóak a fogaim. :-)