Gyalogkakukk

Regisztráció dátuma: 2017. december 1.
Bőrprobléma: Tág pórusok

Regisztráció dátuma: 2017. december 1.
Bőrprobléma: Tág pórusok

Nivea Goodbye Stress Tus és Habfürdő

Nivea Goodbye Stress Tus és Habfürdő
2020. július 17.

Nagyon kellemes, szeretem használni. Tényleg nem szárít annyira, nincs az a borzalmas húzódó érzés a bőrömön. Habfürdőként kevés mennyiséggel is nagy volument lehet elérni, ami ráadásul tartósan meg is marad. A illata sem túlzó. Személy szerint részemről lehetne még egy picit intenzívebb, maradandóbb. Tusfürdőként egyaránt szuperül funkcionál. Megadja azt a jóleső, tiszta érzést. Lemosni is könnyű. Érzékeny bőrömön nem okozott irritációt. Összességében rendben van, ajánlom, újra meg is venném. Nagy mennyisége miatt lehet, ráunok a végére.

Cien That's Bananas Banános Hajpakolás

Cien That's Bananas Banános Hajpakolás
2020. július 17.

Azt gondolom, elégedett lehetek ezzel a lidlis cuccal. Impulzív vásárlás volt, de én sem bántam meg. Jó összetevők, kicsit mű, de kellemes illat, amit mosás után is enyhén lehet még érezni. Könnyen öblíthető. Puhít. Balzsam helyett is ideális. Nagy csodát nem kell várni, de ajánlom, érdemes kipróbálni.

HiPP Baby Shampoo Sensitiv

HiPP Baby Shampoo Sensitiv
2020. július 17.

Az én - alapból szárazabb, vékonyka - hajamat is szárította. Korpás lett és viszkettem is. De a legrosszabb, hogy nagyon gyorsan zsírosodott tőle a hajtövem. Egyéb irritációt nem okozott. Illata rendben van. Nekem egész jól habzott, főleg másodszori mosásnál. Nem veszem újra, de a meglévőt is kézmosásra fogom elhasználni.

Töpfer Babycare Fürdető és Sampon 2in1

Töpfer Babycare Fürdető és Sampon 2in1
2020. július 17.

Elsősorban hajmosásra vettem. Kerülöm a szilikonos dolgokat. Szép összetevői ellenére, illetve a hozzáfűzött remények miatti sajnos nagy csalódás számomra. Az egyébként is (hosszában) száraz, sprőd hajamon nem volt a legeredményesebb, matt lett és durva tapintású. A korpa is megjelent. Irritációt nem okozott. Illatát nehéz meghatározni, mindenesetre nem kellemetlen, de amolyan "gyógy" hatást kelt. Összességében - főleg - ennyi pénzért pénzkidobás a javából. Mosakodni sem túl nagy élmény vele, de ez már csak szubjektív vélemény. Szeretem, ha érzem, ahogy tisztább leszek, de valahogy ez sem akar működni.
Igaz, hogy valószínűleg babáknak jó lehet a mindenmentessége miatt (amiért egyébként én is választottam), de nekem sajnos nagyon nem jött be.

Lirene Healthy Skin Hidratáló és Nyugtató Arckrém

Lirene Healthy Skin Hidratáló és Nyugtató Arckrém
2020. július 17.

Úgy tűnik, én leszek az első, akit nyert meg teljesen ez a kence. Nos az illata finom, enyhe, ami felkenés után tova is tűnik. Állaga sűrű, testes. Az én érzékeny bőrömet sem bántotta, de nálam nem akar felszívódni teljesen, és mintha bevonná a felszínt egy réteggel, amit az esti mosakodás során távolítok el. Olyankor az az érzésem, mintha egy zsíros (szilikonos) bevonattól szabadulnék meg. Nem annyira rossz termék, de újra biztosan nem veszem. Pedig nagyon megörültem, amikor itt, ezen az oldalon rátaláltam egy olyan arckrémre, ami tartalmaz C-vitamint, viszont szilikont és/vagy annak származékait, illetve egyéb káros összetevőt nem. Elhasználgatom, de nem lett a kedvencem. Az összetevők, az ára és mert rossznak azért nem mondanám, megérdemli a 4-est.

Balea Aqua Feuchtigkeitsserum

Balea Aqua Feuchtigkeitsserum
2020. július 17.

Nekem eddig nagyon tetszik! Ezt viszonylag kevés alkalommal tudom elmondani, pedig tényleg nagyon sok kence-ficét próbáltam már. A bőröm meglehetősen érzékeny, kissé tág pórusú, pattikra hajlamos, no és ott vannak azok a zavaró, pici hajszálerek is. Reggel és este szoktam használni, mosakodás után. Könnyen eldolgozható, gyorsan felszívódik. Az illata elsőre tényleg kicsit erős, de hamar elillan. Egyébként engem nem zavar. Ha csak önmagában használom (elsősorban szemkörnyékre kenem, onnan dolgozom el a többi területre), akkor feszül egy kissé a bőröm. Ellenben egyéb krémekkel, vagy amikor a szőlős arcpermettel együtt alkalmazom, teljesen rendben van és elegendő. Legalábbis ebben a nyári/fél-nyári időszakban. Nálam - kb.3 hét után - nem okozott semmilyen irritációt, egyéb bibit. Felkenve, beszívódás után sem érzem ragacsosnak. Nem borul tőle zsírba a fejem a nap folyamán sem. Ez nagy szó! :) Szeretem használni. Az ár-érték arányát tekintve megérdemli az 5 csillagot. Ajánlom a terméket, szerintem érdemes kipróbálni. Nálam ez újravevős lehet (persze abban az esetben, ha a végére érve sem tapasztalok problémát).

Ahalo Butter Shampoo

Ahalo Butter Shampoo
2020. július 16.

Nekem is rögtön felkeltette az érdeklődésemet, ahogy megláttam a dm weboldalán. Folyton keresem-kutatom az újabb és újabb kencéket, "hajas" cuccokat. Már megannyi terméket kipróbáltam (többnyire negatív tapasztalatokkal), így ezt is muszáj volt letesztelni. Borsos ára miatt szemeztem vele egy ideig, mire rászántam magam a vásárlásra. Miután megvettem, még aznap rögtön ki is kellett próbálnom. Mivel a zacsis verziót vettem meg, amit nem töltöttem át "felhasználóbarátabb" flakonba, elég rendes mennyiséget sikerült a tenyerembe zúdítani.
Na a lényeg, hogy szépen felhabzik (max kétszer elegendő megmosni vele a hajat), finom az illata (mosást és öblítést követően is halványan megmarad). Jó érzés vele hajat mosni, bár mindig úgy érzem, hogy nehezen tudom lemosni. Mintha egy pici olajos réteg lenne, amitől nem tudok megszabadulni. Persze, kitartó öblítéssel jó lesz az, csak eltart egy darabig.
Aztán jön a fésülködés: mindig használok balzsamot + még fésülés előtt egyéb kencét is. Kissé gubancolódik így is, de nem vészes.
Ha szárítom/formázom nagyon szép fényes, puha az eredmény. Ha nem csinálok vele semmit, csak hagyom a levegőn szikkadni, akkor kb. semmi extra. A teteje ekkor is fényesebb a korábbi állapotnál, de a hossza mattabb.
Pozitívum, hogy az én hajam is tovább bírja ezzel a samponnal. A korpa is redukálódott, de azért el nem tűnt. Viszketést ritkábban tapasztalok a többi termékhez képest.
Összességében nem vagyok 100%-ig elájulva ettől sem, de ez tényleg egy nagyon jó sampon szerintem is. A vékony szálú, nem túl sok, felül zsírosabb, alul sprődebb hajamra eddig talán ez vált be leginkább. Mindenképpen ajánlom, egy próbát megér. Újravevős kategória lehet ;)
A zöld változatát is szeretném majd kipróbálni. Itt, a KM oldalon annál a sampinál szerintem rosszul szerepel az összetevő lista, mert úgy tudom, mindkét sampon szilikonmentes. A balzsamokat éppen ezért nem is akartam kipróbálni, mert egy ideje kerülöm a szilikontartalmú és egyéb, nagyon mesterséges dolgokat.

Signal White Now Detox Mineral Clay & Activated Charcoal Fogkrém

Signal White Now Detox Mineral Clay & Activated Charcoal Fogkrém
2020. július 16.

Használom már egy ideje, de semmi különöset nem tapasztalok az előző saját márkás termékhez viszonyítva. Kávét és teát egyaránt fogyasztok, így lenne mit fehéríteni... De nálam semmi. Ártani persze nem ártott (érzékenységet, egyéb irritációt nem okozott), ellenben meglehetősen borsos az ára a mennyiségéhez képest.
Biztosan NEM veszem újra.

Yves Rocher Hajtöredezés Elleni Erősítő Szérum

Yves Rocher Hajtöredezés Elleni Erősítő Szérum
2020. január 30.

Ez egy amolyan arany középút lehet az eddigi tapasztalatom alapján. Összetevőit tekintve nem kimondottan mentes mindenféle rosszaságtól, de legalább végre egy hajápoló kence, amiben nincs szilikon. Valóban nagyon kellemes illata van, amit személy szerint nem bánnék, ha picit kevésbé lenne ilyen erőteljes. Használat szempontjából nálam akkor működik jobban, amikor beszárítom és/vagy ki is egyenesítem a sérót. Na akkor tényleg puha és fényes eredményt kapok, amit sok más (akár drágább) terméknél nem tapasztaltam. Amikor viszont csak annyira főnözöm a hajamat, hogy ne legyen totál száraz, de ne is csöpögjön belőle a víz, már nem ennyire tuti a helyzet. Még mosás után, törülköző-száraz hajra kenve (szigorúan az aljára 2-3 pumpálásnyit) kissé ragacsos érzetet nyújt. Ez többnyire szárítás után eltűnik (de függ attól, hogyan is járok el a fent említett módszerek közül). Összességében eddig meg vagyok vele elégedve és ajánlom ezt a szérumot, de nyilván hosszútávon derül majd ki, mit művel a ténylegesen a tincsek végével.

Isana Young Active Clear Anti-Pickel Serum

Isana Young Active Clear Anti-Pickel Serum
2020. január 27.

Olajosan kifényesedő, tág pórusú, itt-ott pattanások. Leginkább ez jellemző az én bőrömre. Így a sok jó véleményt olvasva gondoltam, beszerzem ezt a szupi kis kencét. Sajnos nem leszünk barátok. Az én bőröm annyira húzódik tőle, hogy egész nap kitart ez a kellemetlen érzés. A pattanásokra biztos jó lenne, de ez a feszülés borzalmas. Szerencsére nem volt drága, de azért azt a pénzt is sajnálom...