Hajnacinci

Regisztráció dátuma: 2016. november 19.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Vízhiány

Regisztráció dátuma: 2016. november 19.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Vízhiány

Kell a púder! Alapozó- és Púderecset

Kell a púder! Alapozó- és Púderecset
2019. november 21.

Nagyjából egy éve használom már néhány testvérével együtt. Valóban jól el lehet vele dolgozni a folyékony alapozókat, szebb a végeredmény mint szivaccsal. Viszont minden egyes tisztításnál hullajtja a szőrt, a kontúr ecsettel együtt, amit például sem a Sigma sem a FYB ecseteknél nem tapasztaltam. Szóval sajnos nem "örök darab és örök kedvenc" :-((

Herbavitál Finomítatalan Sheavaj

Herbavitál Finomítatalan Sheavaj
2019. november 21.

Történet a következő; évekkel ezelőtt, csúnya ekcéma jött ki az orrom és szám körül. A bőrgyógyász fölírt egy krémet+mosakodókenőcs és javasolta hogy váltsak Bioderma, la Roche stb. kozmetikumokra, közben figyeljem hogy mire vagyok érzékeny és cseréljem le azt. Szóval, kb. ő találgatott, én pedig sok-sok ezer forintot elköltöttem és nagy sokára rendbe jött az arcom. Idén télen megint megjelent, s mivel sokára kaptam időpontot az orvoshoz, kénytelen voltam magam kiművelni a témában. Így jött a mosakodókrém+sheavaj+gyógyteás lemosásos combo, ami gyorsabban rendbe hozta mint a korábban felírt kence! Így le is mondtam az időpontot. Visszatérve a shea vajra, igen ez egy nyers/finomítatlan, egy összetevőjű kozmetikum afrikában honos fa termése..., igen nem egy többszörösen feldolgozott kinci-fenci illatos, fehér/rózsaszínű cuki-muki kencefice. De jó és működik, az ekcémánál, a pikkelysömörnél, striánál, száraz bőrnél. Szóval nagyon remélem, hogy még jó sokáig elérhető lesz ez a sárga és "büdös" krém a piacon!!
(Aki meg nőgyógyászati betegségre használja annak gondolom még mindig fennáll a problémája, mert ez nem arra való :-))

Paris Berlin Top Lissage

Paris Berlin Top Lissage
2018. április 28.

Mit mondhatnék, nem egy olcsó termék, de hozza a megszokott minőséget. Tényleg kevés mennyiséggel ki tudom egyenlíteni az arcomon, főleg az orromon lévő tágabb pórusokat és a szem körüli ráncosabb helyeket is simává teszi. Sokkal szebben, ül rajta az alapozó és nálam kombatibilis mindegyikkel: a natúrral és vízállóval, a folyékonnyal, krémmel is. Szóval külön öröm, hogy nem muszáj egy márkán belül válogatni. Ajánlom!

Kimért Francia Parfüm

Kimért Francia Parfüm
2018. április 28.

Nekünk volt már belőle Chanel Chance, Lancome La vie est belle, D&G light blue, Boss Orange. Nagyban hasonlított mindegyik illata az eredeti edt-hez!! Tartósságáról csak annyit, hogy napokig ott marad a kendőmön, sálamon is! Ami nekem még szimpatikus ezzel a bolt hálózattal kapcsolatban, hogy készségesek az eladók, ha akarom, akár 10-15 illatot is kifújnak a számozott papírcsíkra!! Nem nekem kell memorizálgatnom, hogy kabát, jobb-bal zseb, táska külső-belső zseb, péntárca stb. és vajon melyik csíkon, vajon melyik illat lehet?! :-) Otthon a listából kikeresem, sorszám alapján az illatot és eldöntöm úgy 2 nap múlva is tetszik-e. És úgy őszintén, a parfümériában hány eredeti parfümre mondanám, hogy "büdös"...sokra. Ráadásul, ott örülök ha találok tiszta papírt, kb. 5 fújás után kinéznek az üzletből, ha meg irkálni merek a tesztcsíkra még a biztonsági őr is mellém áll:-/ Hajmeresztőnek találom, hogy 25.000- egy 50 ml. parfüm! A kimértet, még ha webáruházas árakkal nézve is, alig tizedéért lehet megvenni!! Birtoklok még egy eredeti 100ml Chanel Mademoiselle-t, kb 10 éves, nagy becsben tartva, különleges alkalmakra (most közel 50e) , de ha hónapokig nem használom, az első két fújásra annak is másabb az illata. Így mitől lenne másképp a kimérősnél. Szóval osztom a többi pozitív véleményt.

Terra Naturi Nude Perfection Alapozó

Terra Naturi Nude Perfection Alapozó
2018. április 28.

Kétkedve emeltem le a polcról, mert a korábbi folyékony TN alapozóról nem voltak túl jó tapasztalataim. Engem a jó közepesen erős, matt, de mégis természetes fedése, valamiért a Vichy Dermablend és La-Roche Posay fluid alapozóira emlékeztet. A külső és a pipettás kiszerelés -nagyon jól adagolható, inkább csak a drágább alapozók kiváltsága- meg valamiért a Clinic alapozóira. Könnyű eldolgozni, nem maszkos és nem szárítja bőröm. Nem csoda szer de összességében, ár-értékben jó kis termék.

Sigma 3DHD Precision Brush

Sigma 3DHD Precision Brush
2018. április 28.

Lassan fél éve használom és nagyon elégedett vagyok vele, pedig az ára miatt sokat gondolkoztam rajta. Főleg szem alatti korrektor eldolgozására szántam, de az orr környékére, száj körül és a homlok mimikai ráncainál is ezt használom. Szépen minimalizálhatók a ráncok és még nap végére is vállalható! Nem ül bele a korrektor, alapozó, púder a szem és homlok gyűrődéseibe, szóval 40 fölött pláne ajánlom.

Jimjams Vibrasonic Bőrtisztító Készülék

Jimjams Vibrasonic Bőrtisztító Készülék
2018. január 11.

Már jó pár hónapja használatban van és pont úgy vagyok ezzel a termékkel, mint anno az elektromos fogkefével. Vagyis az első tisztítás után megkérdeztem magamtól, hogy miért nem szereztem ezt be már sokkal korábban??!! Annyira megkönnyíti az életem! Baromi jól tisztit, nem marad a bőrömön smink maradvány, felfrissít és előkerül a régi rózsaszín pofim :-) A szivacsos fejet ki se próbáltam, a puha kefés napi használatban van, a durvább keféssel is hetente többször hámlasztok. Amit észrevettem még mióta arctisztító berendezést használok; hogy kevesebb a mitesszer és sminkelés után sincsenek száraz részek az arcomon, pedig ez nálam téli időszakban rendszeresen visszatérő probléma volt, így szebb a sminkem is. Csak ajánlani tudom!
Hátha segítség, hogy nedves kefével vagy nedves arcon (én víz spayt) érdemes használni, úgy egyáltalán nem "húzza" az arcbőrt. Valóban belefolyhat a víz, de az gondolom, hogy ez a legtöbb fürdőszobai elektromos berendezésnél fennáll, (elem, aksi, akármi..)csak oda kell rá figyelni. Szóval oldalra fordítva érdemes a nyelet fogni, akkor nincs baj. Nekem jobb hogy csak rezeg és nem forog, így nem csapkodja szét az tisztító folyadékot. Remélem hosszú életű kütyüre lesz nálam;-)

Essence Extreme Lasting Szemceruza

Essence Extreme Lasting Szemceruza
2018. január 2.

Másodjára vettem meg a silky nude és az expresso színét. Nagyon jó kis cerkák, nálam a zsíros bőrön is jól működik, nem tűnik el, egész nap fönn marad a szemhéjamon és tényleg vízálló! Lehet hogy kicsit sűrűbben kell hegyezni, de ilyen áron ezt igazán el lehet nézni neki. Ajánlom én is a kis 350- kis hegyezőjét, jó kis darab és nem csak ehhez a ceruzához használható!
ud: osztom Kodi véleményét, hogy a lila és a zöld meg sem közelíti, már kézfejre húzva sem az elődeit, mintha nem is ugyanaz a márka lenne! Gyengén pigmentált csúnyaságok amiért morcos vagyok, mert hogy ismét vissza kell kanyarodnom a B M vagy a Y R szép színes cerkáihoz.

Essence Liquid Ink Szemhéjtus

Essence Liquid Ink Szemhéjtus
2018. január 2.

Ajándékba vettem a Húgomnak, nagy-nagy megelégedésére. Nem túl gyakorlott a macskás kihúzásban, de ezzel a puha, vékony ecsettel egészen jól boldogul. Viszont! Mikor lesznek már végre belőle más színek is pl. barna, lila, szürke, padlizsán?!

Essence Superlast 24h Vízálló Szemöldökformázó Ceruza

Essence Superlast 24h Vízálló Szemöldökformázó Ceruza
2018. január 2.

Nekem jól bevált szemöldök formázó, bár furcsa volt használni először a szilikonos bevágott ecsetét, de olyan szépen elkenhető vele a felrajzolt krém. Ami még nagyon pozitív, hogy tényleg vízálló és három árnyalatban is elérhető! ( Utálom amikor egyből, egyet lehet választani.)