Hajnal02

Regisztráció dátuma: 2020. május 7.
Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín

Regisztráció dátuma: 2020. május 7.
Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín

almost 1.168 98% Nmf Betain + Sodium PCA Natural Face Toner

almost 1.168 98% Nmf Betain + Sodium PCA Natural Face Toner
2021. augusztus 12.

Alap a tudatos bőrápolásban egy jó toner.
Ez a funkciójának tökéletesen eleget tesz.
Megfelelő ph-ra viszi vissza a bőrt, enyhén hidratál-nyugtat, és kellemes narancsvirágos illata van, a virág hidrolátumnak köszönhetően.
Szerintem teljesen megfelelő.

almost 1.618 Cica + Ceramide Soothing And Regenerating Cream

almost 1.618 Cica + Ceramide Soothing And Regenerating Cream
2021. augusztus 12.

Aki inkább a szérumokat szereti rétegezni, és a végén lezárni a rutint egy bőrnyugtató krémmel, annak teljesen megfelelő lehet.
Testes krém, ami kombinált bőrön inkább este jobb.
Kevés is elég belőle nekem.
Az arcomon kezdődő rosacea van sajnos, és nagyon könnyen "megkap a nap". Emiatt jó hogy szépen hidratál, és pár perc alatt felszívódik. Van egy lágy, virágos-gyógynövényes illata.
Érdemes tenni vele egy próbát összességében.

Phi Cosmetics Fekete Gyöngy Gel To Milk Pórustisztító Olajzselé

Phi Cosmetics Fekete Gyöngy Gel To Milk Pórustisztító Olajzselé
2020. június 17.

Igazából ezt a terméket többedmagammal használom :D annyira multifunkciósan működik a különböző bőrtipusokon, hogy szuperül tudjuk otthon többen is használni.
Én többlépcsősen szoktam arcot tisztítani. Ehez meg igazán jól jön hogy ebből elég 1-2 borsónyi is.
Így sokkal gazdaságosabb.
Nekem a kombinált bőrömet szépen kitisztítja.
Heti pár alkalommal szoktam használni, főleg akkor ha sminkelek. Nagyon szépen fellazítja/leszedi a szennyeződéseket. Utána sokkal könnyebb a többi termékemmel a rutin, mert valóban tisztának érzem a bőröm.
A páromnak az ekcémás bőrét szépen hidratálja, neki kifejezetten jó a mindennapos használata.
Az édesanyámnak is ilyet adtam ajándékba, nagyon szereti azóta is használni. Neki kifejezetten az volt a fontos hogy visszahidratálja a száraz bőrét.
Az olajos rész tisztít, utána meg nedves kézzel újra átmaszírozva már tejes állagú. :D szerintem szuper ez az "átalakulás"

Phi Vitis Vinifera Mud 100% Szőlőmag Iszap

Phi Vitis Vinifera Mud 100% Szőlőmag Iszap
2020. június 17.

Szeretem ezt a arcradírt/maszkot.
Akkor szoktam használni amikor hajatmosok, és felpuhult már az arcbőröm. Hajbalzsamozás után pont jó vele kivárni azt a pár percet.
Olyan jó vele átmaszírozni a bőrömet, pont jók a magörlemények hozzá.
Egy nagyon kellemes, aromás kényesztetés heti 1-2 alkalommal a bőrnek.

Phi Camellia Sinensis Oil 100% Kamélia Olaj

Phi Camellia Sinensis Oil 100% Kamélia Olaj
2020. június 17.

Bár még az arcbőröm nem igényli a túl sok olajat, időnkét cseppentek az esti krémemhez vagy a szérumomhoz belőle.
Viszont amihez szuperül bevált már tutira: a hajápolásnál ha pakolásba teszek belőle pár cseppet, vagy ha a hajbalzsamom mellé használok belőle. Na akkor extra fényes/sima és hidratált lesz... Szóval szuperül hidratál :)

Phi C2 Maximum C-Vitamin Szérum Bojtorján Kivonattal

Phi C2 Maximum C-Vitamin Szérum Bojtorján Kivonattal
2020. június 17.

Most fogyott el egy teljes üvegnyi.
Én a hegek, acne és a rosacea gyógyítására/csillapítására választottam ezt a C vitamin szérumot.
Olyan terméket kerestem, amit nem kell hűtőben tartani, nem romlik meg hamar, és jól fogadja a kombinált bőröm is az állagát.
Nappalra szeretem használni, tonizálás után.
Nagyon gyorsan felszívódik. Könnyű, vizes állaga van. A hidratálás utána úgy vettem észre fontos, mivel ez egy vizes formula/nem célja a hidratálás. Enélkül enyhén húzódott a bőröm, de ezt egy könnyű hidratáló gyorsan orvosolta.
Hatásában úgy vettem észre, hogy tényleg jót tesz a problémás bőrömnek, hamarabb lecsillapodik. Nélküle nem olyan "üde" az arcbőröm.
Hogy a rosaceát mennyire tudja visszatartani arról majd később tudok beszámolni. De arra hogy rugalmasítsa ott az érfalaimat arra elvileg a C vitamin jó hatással van, így kitartok mellette, remélem beválik erre is.

Összességében nekem bevált, mind állag, mind funkció szempontjából. :)

Phi Violet Retinol A+C+E Liposzómás Szérum Ibolya Kivonattal

Phi Violet Retinol A+C+E Liposzómás Szérum Ibolya Kivonattal
2020. június 17.

Elkezdtem az anti-aging vonalat is belevinni a rutinomba. Ehhez kerestem olyan termékeket, amik könnyed állagúak, és most is szereti a bőröm a hatását, nem csak a jövőben hálás érte : )
Azért tetszett meg ez a szérum, mert nem egy nehéz olajos formulában van benne az A vitamin, hanem egy kifejezetten könnyűben. Ráadásul van mellette C és E vitamin is.
Este szoktam használni, mert azért az A vitamin ha tartósan használja az ember, akkor könnyen fényérzékenyítő tud lenni. Meg nekem így jobban beleillik az esti rutinomba. Akkor tudok tartalmasabb/koncentráltabb termékeket használni a bőrtipusom miatt.
Amit észrevettem: a hegeim sokkal gyorsabban gyógyulnak.
Még ugye nem tudok a hosszútávú hatásairól nyilatkozni, de eddig jól esett a bőrömnek.

Phi B1. Hajápoló Balzsam

Phi B1. Hajápoló Balzsam

Először is: Imádom ezt a hajbalzsamot!!! :D
Festett, töredezésre hajlamos hajam van. (Főleg egy adott hajhossz után.)
De ezzel a balzsammal végre, nagyon szépen rendben tudom tartani.
(Eddig az összes általam próbált natur hajápoló balzsamnál volt valami probléma.
Elhiszem hogy szilikon nélkül már nehezebb összehozni egy valamire való hajápolót. Nem ehhez szoktak hozzà a márkák. De azok nem táplálják valójában a hajszálakat/eltömítik a fejbőrt, és nagyon hamar hozzászokik a haj a szilikonhoz, utána pedig hiába próbálsz mást, ha az is csak szilikonnal akar javítani rajta...)
DE! Végre egy hajbalzsam ami tényleg táplál, nem spóroltak a hidratáló anyagokkal, és könnyen ki lehet utána fésülni a hajamat ;D
Nem az álltalános alcoholt használják tartósítónak, amitől csak még jobban kiszárad a haj, és semmit sem érnek mellette a hidratáló anyagok.
Ilyet elég nehéz találni hajbalzsamból.
Én úgy használom, hogy a már kimosott, törölköző száraz hajhosszomra viszem fel, és rajta hagyom legalább 5-10 percig. Addig simán el lehet intézni a zuhanyzást/arctisztítást/többi női szépítkezést..
Így van ideje hatni rendesen a balzsamnak. Utána meg kiöblítem, és könnyen ki lehet fésülni a hajat egy nagyobb fogú fésűvel :)
Ha pedig nagyon szeretnék valami extra táplálót hozzá, akkor néha csepegtetek hozzá tiszta kamélia olajat 1-2 cseppet a kezemben lévő balzsamhoz, és azt hagyom rajta a hajamon. Így már egy hajmaszkot is kitudok pipálni ;D

Phi S1. Hajtisztító Sampon

Phi S1. Hajtisztító Sampon
2020. június 17.

Már legalább 3 flakonnal elhasználtam belőle.
Festett hajam van, de a hajszárítón kívül más hőkezelésnek nem nagyon teszem ki.
Első és legfontosabb szempont nálam hogy szilikonos/SLS-es tartalmú sampont nem használok már legalább 2 éve, így sokkal egészségesebb a hajam.
Nekem nem fogy gyorsabban mint általában a többi. Ugyan úgy 2* kell megmosnom a hajam vele. Az elsőnél nem habzik úgy fel, mivel azért manapság van szmog/por bőven a levegőben stb..
De másodszorra már rendesen felhabzik, így már át tudom maszírozni vele a fejbőrömet is.
Én hajmosás előtt mindig kifésülöm a hajam, és sosem "kaparom" erőszakosan a fejem. Sokkal sérülékenyebb vízesen a haj, mint szárazon.
Így meg a hajmosás irányába fésülöm, kevésbé "kócosodik" tisztítás közben.
Nekem így bevált a sampon.
Utána meg a saját balzsamjukat használom, amit finoman belemaszírozok/simítok a törülközőszáraz hajhoszomoba.
Azt vettem észre, hogy a balzsamot nem elég pár percre rajtahagyni.(Ez egyébként kb minden balzsamnál igaz)
Én álltalában 5-10 percre hagyom rajta, közben elintézem a zuhanyt/arctisztítást/ esetlegesen a többi női "szépítést"...
Így bőven van ideje felszívódni, és könnyű utána kifésülni is a hajam.
Nekem így jobban bírja, kb 3-4 naponta mosom. Nem viszket, és nem irritál. Pont amiatt ,mert nem tartalmaz olyan brutál tisztító anyagokat mint az SLS. Attól mindig rosszul volt a fejbőröm, és sokkal hamarabb zsírosodott is.

Organic Shop Grapefruit Punch Aktív Tusfürdő

Organic Shop Grapefruit Punch Aktív Tusfürdő
2020. május 8.

Fhu ennek a tusinak imáádtam az illatát. :)
Szépen tisztított, csak nagyon gyorsan fogyott.