harmonia93

Regisztráció dátuma: 2013. április 20.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Regisztráció dátuma: 2013. április 20.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Manna Aloe Vera-Citromfű Szappan

Manna Aloe Vera-Citromfű Szappan
2019. május 14.

Néhány napja használom még csak, de nagyon tetszik. Kellemes az illata, és jól is habzik. Borotválkozáshoz is szuper, soha semmilyen zselé/hab használata mellett nem lett ilyen sima a lábam :)

Manna Natúr Sampon Száraz, Normál Hajra

Manna Natúr Sampon Száraz, Normál Hajra
2019. május 12.

Roaccutan kúra vége felé vettem, amikor rettenetesen száraz volt a fejbőröm, és hullott a hajam. Arra az állapotra nagyon bevált, általánosságban heti egyszer használtam. Szerettem az illatát! Viszont amióta visszaállt a fejbőröm normál működése, nem nekem való, mert eredetileg gyorsan zsírosodó hajam van. Az én tapasztalataim szerint viszont a nagyon száraz hajra jól működik, ezért semmiképp nem pontozom le.

The Ordinary Niacinamide 10% + Zinc 1%

The Ordinary Niacinamide 10% + Zinc 1%
2019. május 7.

Elhasználtam egy egész üvegcsével, de semmi változást nem tapasztaltam. Nem a pattanások miatt próbáltam ki, hanem inkább a faggyútermelés csökkentésére, de semmi különbséget nem vettem észre. Ha 1-1 apró pötty véletlen kijött az arcomon, nem tűntette el. Nem hiányolom, amióta elfogyott. Viszont nem is okozott semmi irritációt vagy hasonlót, tehát számomra teljes mértékben semleges termék.

Lush Sugar Daddy'o Szilárd Hajkondicionáló

Lush Sugar Daddy'o Szilárd Hajkondicionáló
2019. május 6.

A hajam alsó 5-10 centije még egy 2 évvel ezelőtti nagy szőkítés utolsó maradványa, amit ugyan visszafestetek a természetes hajszínemhez közel állóra, de ahogy kopik, hajlamos zöldülni. Ezért gondoltam, hogy a lila balzsam jó ötlet lesz. Egyelőre nem használom még annyi ideje, hogy meg tudjam állapítani, mennyire segít az elszíneződés elkerülésében, de az illata nagyon tetszik, és kellően puha lesz tőle a hajam (bár nagyon más érzés, mint a szilikonnal telenyomott balzsamoktól, azt az érzést senki ne várja).

Lush Dear John Szilárd Sampon

Lush Dear John Szilárd Sampon
2019. május 6.

Korábban a new szilárd sampont használtam, de ez jobban tetszik, kevésbé szárít. Az illata furcsa, engem vizesen a frissen készülő nemezre emlékeztet, és hajmosás után már szinte egyáltalán nem érződik. Az eladósrác javaslatának megfelelően szappantartón hagyom megszáradni, és csak utána rakom vissza a fém dobozkájába. Valószínűleg nagyon sokáig elég lesz :)

Remington FC1000 Reveal Arctisztító Készülék

Remington FC1000 Reveal Arctisztító Készülék
2018. december 1.

Csodálom, hogy erről még nem írtam véleményt, de lassan egy év használat után már egészen biztos vagyok benne, hogy ez az egyik legjobb dolog amit valaha az arctisztítási rutinomhoz adtam. 2017 decemberében írta fel a bőrgyógyász utolsó mentsvárként a Roaccutant, az arcom ekkorra szinte hólyagos pattansáokkal és az azok után maradt élénkvörös hegekkel volt tele. Emiatt képtelen voltam alapozó nélkül kimenni az utcára, így az arctisztítás a korábbiaknál is sokkal fontosabbá vált. Komolyan átgondoltam a termékeket is, amiket használni kezdtem, hogy segítsék a bőröm gyógyulását. Karácsonyra kapott pénzből vettem ezt a csodát kb 20e forintért a Media Marktban. Jó véleményeket olvastam róla, és jóval elérhetőbb volt számomra mint a Philips hasonló terméke. Azóta alig telik el úgy nap, hogy ne használnám az esti arctisztításhoz. Közel 12 hónap alatt elég volt 4x feltölteni, pedig tényleg állandóan használom. A kedvencem a gyengédebbik kefe, mivel nagyon érzékeny a bőröm. A jól kialakított bőrápolási rutinnak és ennek köszönhetően már a 8 hónapos Roaccutan kúrám végére alig maradtak hegek az arcomon, most, egy évvel később pedig már csak a nagyobb, bemélyedéssel járó hegeim vannak meg, de azoknak sincs színe. Meggyőződésem, hogy a mindennapos gyengéd radírozás segít megszabadulni az elhalt hámsejtektől, és felgyorsította a gyógyulást. A mitesszereket abszolút kordában tartja, amióta használom soha nem volt gondom velük, pedig az orromon mindig nagyon meg tudtak gyűlni. Soha életemben nem volt még ilyen szép a bőröm, és ezt többek közt ennek a terméknek is köszönhetem. Ha egyszer tönkremegy, biztosan veszek másikat, de remélem ez csak évek múlva lesz esedékes. :)

Sebastian Hydre Kondicionáló

Sebastian Hydre Kondicionáló
2018. november 23.

Fodrásztól vettem az esküvőm előtt először, aztán annyira bevált, hogy beruháztam a literes kiszerelésére. Másfél éve használom, és még bőven van benne (a minősége egyáltalán nem változott, állag, illat ugyanaz mint amikor megérkezett). A saját samponja nem lett a kedvencem, de bármilyen samponnal tökéletesen használható az enyhe illata miatt. Ha egyszer elfogy, valószínűleg ismét megveszem. Hihetetlenül puhává teszi a hajat, és még a 3x szőkített végek is alig töredeznek amióta használom.

Nature Box Sárgabarack Sampon

Nature Box Sárgabarack Sampon
2018. november 23.

2x használtam eddig, és nagyon tetszik. Finom illatú, és ami a legjobb, hogy gond nélkül kimossa az olajos pakolást! (két samponozással, de az én zsíros hajammal egyszer samponozni sose volt opció) Nem viszket tőle a fejem. A fejbőrömnél ez a lényeg, 2-3 naponta úgyis meg kell mosni.

The Ordinary 100% Organic Cold-Pressed Rose Hip Seed Oil

The Ordinary 100% Organic Cold-Pressed Rose Hip Seed Oil
2018. július 12.

Az Ascorbyl Glucoside Solution mellett kezdtem hegek halványítására használni még decemberben. Voltak már tapasztalataim csipkebogyóolajjal, ezért tudtam, hogy hatásos lesz, de messze ez a legjobb minőség, amit valaha használtam. Az én bőröm nagyon szereti, olajhoz képest hamar beszívódik és puha felületet hagy maga után. A C vitaminos szérummal együtt olyan hatásosnak bizonyultak, hogy szinte el se hiszem - a 8 hónapja még vöröslő, heges arcomon ma már csak néhány bemélyedő hegecske látszik, de rajtam kívül azt se nagyon veszi észre más. Ez a kiszerelés akár 5-6 hónapig is elég!

The Ordinary Argireline Solution 10%

The Ordinary Argireline Solution 10%
2018. július 12.

Én látványos eredményt nem tapasztalok, de egyébként is inkább prevenció szempontjából vettem, mert még csak most leszek 25 :) Nagyon szeretem a hűvös, kicsit bizsergető érzést a szemem körül használa közben és után, és az biztos, hogy nem jelentek meg újabb vonalak az arcomon, mióta használom. Nagyon hamar felszívódik, és jól együttműködik a rutinom többi részével.