havana74

Regisztráció dátuma: 2017. május 10.
Bőrtípus: -
Bőrprobléma: -

Regisztráció dátuma: 2017. május 10.
Bőrtípus: -
Bőrprobléma: -

Chopard Happy Chopard Lemon Dulci EDP

Chopard Happy Chopard Lemon Dulci EDP
2020. január 14.

Rettenetesen sok citrommal indít, hamar szappanillat lesz belőle. Semmi egyéb, szerencsére csak egy gyári minta erejéig ruháztam be erre a Chopardra. A kívánságomat elvette, de nagyon gyenge szegény.

Gucci Guilty Absolute Pour Femme

Gucci Guilty Absolute Pour Femme
2019. május 24.

""Jószagú málnabokor""
Az utóbbi 10 év felhozatalából a nekem leginkább tetsző illat, kifújástól leszáradásig hibátlan, tartóssága reggeltől estig bírja, szilázsa sem csekély. Erdei gyümölcsök pacsulis csavarral megbolondítva cukrosság nélkül.

Karl Lagerfeld Sun Moon Stars

Karl Lagerfeld Sun Moon Stars
2018. december 18.

A ''szexiszegfű'' már nevéhez méltóan árfekvésügyileg felzárkózott az égboltot díszítő égitestekhez. Az én korosztályom fiatalságának meghatározó illata volt. Ereklyeként őrzöm ezt a királykék mítikus gömböcskét. Kezdetekben csak az Oriflame SMS ihletésű katalógusillata volt az enyém. Emlékeim szerint az erre hajazó parfüm a Moon néven tündökölt. Megvolt mindhárom a kínálatban, de külön-külön palackba zárva.
A reklámfotó azzal a hideg szőke nővel, nem is a Föld nevű bolygón csücsült, elérhetetlennek tűnt.
Az illat rettenetesen megosztó. Őt csak szeretni vagy utálni lehet, középút nincs.

Kenzo Parfum d'Été EDT

Kenzo Parfum d'Été EDT
2018. november 6.

Az én ízlésem szerint ez a parfümös üveg a világ 3 legszebbje között van. Most már boldog birtokosa vagyok egy 50 ml-s és egy mini üvegcsének is.
Azok az erezetek, görbületek, a harmatcsepp, az üveg tapintása, arányai, nagyon el lett találva.♡
Illatában érezni a korát, harmatdús fiatalságom idejét. Csak csínján fújok belőle, mert illatában van nagyon hasonlóm, a Rochas Fleur d'Eau, abból két üveggel is.
Frissítő zöld illat mindkettő, kortalan klasszikus.

Ma újra elővettem ezt a tavaszi virágos kertet, jácint, nárcisz, gyöngyvirág így szépen jönnek sorba, épp ahogy a krókusz és hóvirág után megindulnak az első tavaszi napsugarak hívására a természetben is.
Ez azért egy kesernyés, fanyar illat, fiatal orrocskáknak idegen....

Guerlain Aroma Allegoria Aromaparfum Apaisant

Guerlain Aroma Allegoria Aromaparfum Apaisant
2018. november 6.

Timi ajándékaként bejött a hálószobámba így novemberben az ablakunk előtti hársfa. :-) ... és mindez virágzás idején a döngicsélő szorgos méhekkel együtt. Guerlain: Június ez is lehetne a fiolán.
Royne minden szavával egyetértek, pont így következnek az illatjegyek, ahogy Ő azt leírja. Köszönöm az illatélményt! <3

Elizabeth Arden Green Tea Spiced

Elizabeth Arden Green Tea Spiced
2018. november 6.

Leszáradás után frissen felvágott zeller. Nem szerettem meg.

Boucheron Jaipur Saphir

Boucheron Jaipur Saphir
2018. október 24.

A Gioia magazinos idők óta becsípődésem volt ennek a kék "karkötőnek" a birtoklása, akármilyen illat is rejtőzik benne. Ez az álmom most valósággá vált, parfümös vitrinem ékköve lett Ő! Mesebeli hercegnőknek való, puha, érzéki, simogató illat. Az üvege is igazán gazdag, arany és ezüstszín fém! (nem műanyag), ami a keleti kultúrában jól megfér egymás mellett, a kék szín is áttetsző és homokfúvott matt kombinációja.
Ha hasonló illatot ajánlhatok Nektek, akkor az a Donna Karan Cashmere Mist edt, az illatjegyeikben azonos az ámbra, pézsma, vanília és a citrusfélék.

Annick Goutal Mandragore Pourpre

Annick Goutal Mandragore Pourpre
2018. október 18.

Többnek, másnak gondoltam. Egyáltalán nem passzol a bőrkémiámmal, a 13 éves úrficska alkarján határozottan kellemesebb az összhatás. Csak a neve miatt kellett kipróbálni, borsos, fanyar, kicsit hűsítő hatású a mentától, túl férfias. Korábban a vonzó lila üvege miatt fontolgattam a vakvásárlást, aztán mindig beelőzte valami fontosabb.Most egy kisfújóshoz jutottunk, hála érte Melindának.
Utoljára ennyire borsos illattal Lolita Lempicka Sí-jével és a Hermes Mediterrán Kertjével találkoztam, messze kerüljük egymást. A mirha és a tömjén sosem kerültek elő belőle, a bors leural minden összetevőt.

Emporio Armani White for Him

Emporio Armani White for Him
2018. október 18.

Nagyon különleges illat, először a narancs, mandarin érződik, utána a fűszerek és nyugtató kamilla pézsma alapon. Olyan esti bekuckózos flanelpizsis, kint már hideg van, forró teát kortyolgatok, ez az illat pedig körbeölel. A pézsma leszáradás után tartósan megmarad. Ha a fehér Habanitához hasonlítom, akkor ez tetszik sokkal jobban, izgalmasabb a kamillával.Kicsit Otto Kern Noa parfümjére emlékeztet.

Donna Karan Cashmere Mist EDT

Donna Karan Cashmere Mist EDT
2018. október 12.

Elsőre nem akartam Őt, olyan értelmezhetetlennek tűnt az üveg formája. Aztán egy csere folytán lett ilyenem, mindjárt egy 50 ml-s üvegcsényi mennyiség. Második, harmadik próba után már kezdtem megkedvelni. Edt létére kitart 8 órán át. Most ebben az őszi időben ideális, az irodába is. Megnyugtató, púderes, diszkrét finomság. A mósusz, ámbra, szantál alap nagyon simogatóan összerakott elegy, hiába a friss virágok, nem érezhetőek ki a kompozícióból. Azóta vettem mellé tartalékot, hátha egyszer nem lesz már Ő sem. Most a régi Kenzo falevél mellett ácsorog, anyagukban, korukban rokonok. Tehát végre ez egy sikeres vakvásárlás volt.