heedi

Regisztráció dátuma: 2015. június 16.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Regisztráció dátuma: 2015. június 16.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Zhou Hairfluence Hajvitamin

Zhou Hairfluence Hajvitamin
2020. április 16.

Kipróbáltam már többféle hajnövesztő csoda-kapszulát. Többek között ez volt az egyik leghatásosabb, 1,5 hónap után elkezdett látszani a sok-sok picike új hajszál a fejem tetején. Összességében is gyorsabban nőtt a hajam tőle. Én naponta csak 1 kapszulát vettem be, nekem így is hatásosnak bizonyult. :-)

Neutrogena Oil-Free Acne Wash

Neutrogena Oil-Free Acne Wash
2020. április 16.

Én az USA-ban találtam rá erre a gél állagú arctisztítóra. Nagyjából 7 hónapja használom a zsíros kombinált bőrömön. Csodát ne várjon tőle senki, talán picit szárít is, ha túl sokat használunk belőle, de nagyon jól tisztít. Hidratálni egyébként is kell az arcbőrt, így összességében kellemes érzést hagy maga után. Tapasztalatom szerint ha csak fél "nyomásnyit" használok belőle egyszerre, nem hagy húzódó száraz bőr érzést.

Now Foods Now D-Mannose Por

Now Foods Now D-Mannose Por
2019. november 29.

Ezt mindenkinek ismernie kellene! Természetesen az orvosoknak nem kifizetődő, hogy ezt ajánlják így sorozatosan felírják az antibiotikumot..
Tavaly nagyjából 5 hónap alatt 5 doboz antibiotikumot szedtem be felfázás miatt, mielőtt rábukkantam erre a csodaszerre.
Próbáltam a kapszula és a por változatot is, mindkettő hatásos.
Nekem a kialakulóban lévő felfázást is néhány órán belül elmulasztja, csak időben kell bevenni. Mindig van nálam :)

Update:
Egy kisebb kutatás során sok mindent megtudtam és a szenvedések során sajnos volt lehetőségem kitapasztalni, hogy mi vált be, ezt szeretném megosztani veletek:
Kiegészítésképpen, ha érzem, hogy gond van, negyed kávéskanál cayenne paprikát (fájdalomcsillapító és gyulladáscsökkentő) veszek be egy pohár frissen facsart citromos vagy pedig szódabikarbónás vízzel, mindkettő lúgosítja a vizeletet, ez itt a lényeg. Ez nem gyógymód, hanem fájdalomcsillapító, illetve csökkenti a baktérium szaporodását, ami 30 perc alatt a duplájára tud nőni, ezt mindenki tudja, akinek 1 órán belül rettenetes fájdalmai vannak miután belobban a fertőzés. Ha a cayenne paprika (sokan borsként emlegetik, de valójában paprika) 40 perccel az elfogyasztása után bizsergető érzést kelt, az jó jel!
Ezen kívül olajfalevél kapszulát és frissen reszelt fokhagymát szedek étkezések mellé.

Fontos tudni, hogy a D-mannose csak akkor használ, ha E-coli okozza a "felfázást", ez egy Gram-negatív baktérium. Ez az esetek 95%ára igaz is, de a maradék 5%ban lehetséges, hogy streptococcus, staphylococcus vagy enterococcus okozza a tüneteket, ezek Gram-pozitív baktériumok, rájuk sajnos nem hat a D-mannose.

Balea Tusfürdő mit Mir, Kókusszal és Ananásszal

Balea Tusfürdő mit Mir, Kókusszal és Ananásszal

Szuper tusfürdő, szuper nyári illattal, szuper olcsón. Ennyi. 🙂

U.S. Prestige White Crystal EDP

U.S. Prestige White Crystal EDP
2019. június 22.

650 ft-ért vettem a héten a DM-ben leárazva. Ennyit bőven megért :)
Jó az illata rajtam, kellemes tisztaság érzetet nyújt, de bőrre fújva sajnos csak 3 órát bír.
Emiatt 5-ből 4et kap.

Garnier Fructis Coco Water Sampon

Garnier Fructis Coco Water Sampon
2019. június 22.

Tegnap este mostam meg vele a hajam két soron, fél nap telt el, de mintha már legalább 4 napja nem mostam volna meg. Sajnos nekem nem jött be, pedig reméltem, hogy szilikonmentessége miatt barátok leszünk. Zsíros tőből még zsírosabbat csinált, a száraz véggel pedig semmit sem. Ráadásul még viszket is tőle a fejem.

Gillette Blue2 Eldobható Borotva

Gillette Blue2 Eldobható Borotva
2019. április 12.

Sokfélét kipróbáltam már, de ez a kedvencem.
Valóban kb. 5 használatra jó. Nálam hibátlan.

La Roche-Posay Cicaplast Baume B5

La Roche-Posay Cicaplast Baume B5
2019. február 8.

Ősszel hajlamos volt mindkét szájzugom berepedni. Este bekentem, reggelre meggyógyult.
Még hidratálóként is alkalmaztam, esténként bekentem vele az arcbőrömet, és reggel puha bőrrel ébredtem.
Nálam csodaszer kategória.

Kallos Botaniq Superfruits Hajmegújító Spray

Kallos Botaniq Superfruits Hajmegújító Spray
2019. február 7.

Miután lecseréltem a szilikonos samponomat, elkezdtem keresgélni szilikonmentes hajápoló után.
Mivel jó véleményeket olvastam itt, gondoltam, ennyi pénzért miért is ne próbálnám ki.
És milyen jól tettem. :) Hajmosás után, szárítás előtt fújok a középhosszú hajamra 2-3-at.
Szuper jó puha lesz a hajam tőle. Nálam lekörözi a több ezer forintos hajápolókat.

Fabulon Acne Stop Szárító Keverék

Fabulon Acne Stop Szárító Keverék
2018. október 26.
(!)

Update:
Használom már egy jó ideje, és azt kell mondjam, hogy tényleg bevált, tartja az előzőleg leírt tapasztalatokat,
illetve mintha másnap kevésbé lenne zsíros a bőröm.
Még annyit róla, hogy fontos, hogy eléggé felrázzuk használat előtt.

Kb. 3 hete használom 2-3 naponta esténként, illetve néha reggel is, ha van időm.
Nekem bevált a zsíros és időnként pattanásos bőrömre.
Meglévő pattanásokat szépen leszárítja és begyógyítja nagyjából 2 éjszaka alatt. Újak sokkal ritkábban alakulnak ki.
Köszönöm a KM-nak, hogy tesztelhettem! :)