hekata87

Regisztráció dátuma: 2012. október 15.
Bőrprobléma: Bőröregedés

Regisztráció dátuma: 2012. október 15.
Bőrprobléma: Bőröregedés

L'Oreal Elsève Fibralogy Hajszálvastagító Sampon

L'Oreal Elsève Fibralogy Hajszálvastagító Sampon
2014. október 16.

[Gondoljuk újra a hajápolást!]

Sziasztok!

Újabban (egy év használat után) nekem is elkezdett nagyon hamar zsírosodni a hajam a Fibralogy sampontól. Elmentem a fodrászomhoz és ott ugrott be egy ötlet nála. A fodrászok általános tisztító sampont használnak mindenki hajára. Úgyhogy arra gondoltam, kipróbálok egy új elvet a hajápolásban. Megvettem a L'Oréal multivitaminos samponját zsírosodára hajlamos hajra, de megtartottam a Fibralogy balzsamomat és pakolásomat. A hajam vékony szálú, a vége hajlamos töredezni, a töve meg zsírosodni és ahogy látom, sokan küzdötök hasonló problémával. Szóval belekezdtem egy kísérletbe: a samponom tisztítson, a balzsamom és a pakolásom vastagítson, plusz a töredező végekre a fodrászom ajánlotta a Mátrix Esquisite olaját, azzal próbálom majd kezelni az utóbbi problémát.

Most a Fibralogy sampon kap egy kettest, de korábban írtam véleményt róla, nekem eleinte nagyon szuper volt. A kísérletemről pedig pár héten belül írok nektek update-et, hátha sikerül valami csodálatos hatást elérni azzal, hogy nem dőlünk be a reklámoknak és veszünk egy komplett termékcsaládot, hanem rendeltetése szerint és a nagyon sokféle hajunk igényeinek megfelelően alakítunk ki egy hajápolási procedúrát! :)

Yves Rocher Ovale Lifting Supra Lift Maszk

Yves Rocher Ovale Lifting Supra Lift Maszk
2014. október 13.

Az erősödő mimikai ráncok miatt elkezdtem összeállítani egy új arcápoló csomagot. Emiatt vettem meg ezt a maszkot.

Az első használat tapasztalatait írom le, két hét múlva update-elek.

A termékhez nem tartozik magyar használati útmutató. A kiszerelése a heti egy használat miatt talán nem teljes befürdés, de kevesellem. A felvivő ecset egyáltalán nem praktikus. A tubust nagyon erősen kell nyomni, hogy kijöjjön belőle a maszk és nagyon nehéz egyenletesen eloszlatni. Nem szárad meg rendesen, nehéz lemosni.

A lemosás után pár percig viszont elképesztően látszott a hatása már első alkalommal is. A bőröm kisimult, nagyon szép, matt fénye lett és bársonyos volt a tapintása is. Fél óra elteltével a bársonyosságból már semmi sem érződött, a látvány még tartja magát. Majd meglátjuk, a környezetemben vesznek-e észre változást. Egyelőre nem igazán vagyok elégedett a termékkel, az árát a jelenlegi állás szerint egyáltalán nem éri meg. Most kap egy hármast, később meglátjuk, tud-e valamit.

Ha van tippetek nem Avonos lehúzható maszkra, ami bőrörgedés gátló, szívesen várom a javaslatotokat. :)

L'Oreal Elseve Fibralogy Hajszálvastagító Balzsam

L'Oreal Elseve Fibralogy Hajszálvastagító Balzsam
2014. február 12.

Kifejezetten vékonyszálú, hosszú hajam van. És bár én sem feltétlenül hiszek a reklám dumáknak, kíváncsi voltam, hogy jobb-e a Volume Collagene-nél.
Nekem első használatra érezhető a különbség. Meglepetésemre valóban sokkal dúsabbnak tűnik a hajam és nem is szárítja ki a végét, ami szintén fontos szempont. Írok update-et, hogy milyen hamar zsírosodik, addig csak négy csillagot adok neki, de engem eddig meggyőzött, meg fogom venni a samponját is.
Amúgy a flakonon szerepel, hogy a kívánt hatást csak a sampon+balzsam+szérum váltja ki, így önmagában azért ne számítsatok csodára. Az illata szokatlan, de egészen kellemes, a hatás nekem eddig nagyon tetszik.

Update1: A samponnal együtt is szuper, ő lett az új kedvenc. Nem zsírosodik olyan gyorsan a hajam, nagyon selymes, ragyogó, nem száll- egészen átalakult az elmúlt három hónapnyi használat alatt. Nekem bejött. Újra veszem és öt csillag. :)
Update2: A Párom a minap megkérdezte, lehetséges-e, hogy valamitől dúsabb lett a hajam, mert ő meg van róla győződve, hogy egészen más a tapintása, a textúrája és nagyon tetszik neki. :)))

Rimmel Volume Flash Extreme Black Szempillaspirál

Rimmel Volume Flash Extreme Black Szempillaspirál
2013. március 19.

Siralmas. Rengeteg festék marad a kefén, összetapasztja a szempillákat, nem dúsít, nem hosszít. Csak szimplán ultra fekete. Próbáltam a hűtőszekrénybe tenni negyed órával a használat előtt, hátha sűrűbb lesz az állaga, de nem hatotta meg. Senkinek nem ajánlom.

Update: Rájöttem, hogy nem a fáradtságtól vörösödnek a szemeim, hanem ettől a spiráltól. Akinek érzékeny a szeme, semmiképpen ne vegyen ilyet! (Nekem amúgy eddig semmire nem volt érzékeny, de úgy tűnik, ez a spirál ebben is alulmúlja az összes eddig általam használtat).

Bourjois Flower Perfection Alapozó

Bourjois Flower Perfection Alapozó
2013. február 14.

Erős fedésű alapozó, nagyon szép textúrával, furcsa zselés állaggal és egészen kellemes illattal. Akciósan sikerült beszereznem a Marionnaud-ban az 51-es árnyalatot. Már két hónapja kerestem a fehér bőrőmre alapozót elfogadható árban, amióta a L'oréalnál is megszűnt a legvilágosabb mindhárom bőrtónusra, a sápadtaknak nagyon nehéz dolga van. Na, ez az alapozó nekem tökéletes. Télen neutrális, nyáron sárgásabb a bőröm tónusa, vannak szeplőim és kis pirosság is- nagyon szépen elfed mindent, de óvatosan kell vele bánni, mert a textúrája miatt nagyon elkülönül a természetes bőrétől, miközben árnyalatában enyhén sápaszt és illeszkedik. A kupakjában lévő szivacs tragikusan használhatatlan.

Gliss Kur Shea Kasmír Balzsam

Gliss Kur Shea Kasmír Balzsam
2012. augusztus 16.

A samponnal együtt valóban azt adja, amit ígér. A korábbi sampon-balzsam kombinációtól extra puha, de szálló,nagyon töredezett volt a hajam, ez viszont a töredezés legalább 70%-át megszüntette. Dúsabbnak, vastagabb szálúnak hat az összkép, nem gondoltam volna, hogy van olyan sampon-balzsam, ami ennyire gyorsan (1-2 használat után) helyrehozza, amivel hónapokig hiába küzdöttem. :) Az illata elég szokatlan, de a hatása annyira lenyűgöző, hogy nagy, kövér 5-öst kap! :)

Update: Viszont néha hamar (2 nap után) zsírosodik tőle a hajam és nem csak simán zsírossá, hanem kifejezetten durvává teszi, ezért egy csillag mínuszt kap.

Gliss Kur Shea Kasmír Sampon

Gliss Kur Shea Kasmír Sampon
2012. augusztus 16.

Most használtam először ezt a terméket és érdekes hatása van. Az illata kicsit szokatlan és a hajam durvább tapintású (legalábbis a hozzá tartozó balzsam nélkül), mint az előző sampon-balzsam kombinációm, viszont sokkal dúsabbnak és erősebbnek tűnik így frissen mosva, mint a korábbinál. A töredezett hajvégek egyáltalán nem látszanak, ami már önmagában véve komoly eredmény. Még a héten megveszem hozzá a balzsamot is, a tapasztalatokat pedig megosztom iziben. :)

Update: a balzsammal együtt határozottan segít a töredezésen. Nekem is vékony szálú hajam van, de a haj állapota nem csak attól függ, mit kensz rá kívülről, hanem attól is, mit eszel, milyen az időjárás, stb. Nálam van, hogy 2 nap után már zsírosodik, máskor 4 napig szuperül rendben van ezzel a sampon-balzsam összeállítással a frizurám. Nekem ez vált be, már lassan fél éve használom és újra fogom venni.

Bourjois Liner Pinceau Tus

Bourjois Liner Pinceau Tus
2012. augusztus 13.

Álom szuper tus. Éjfekete, könnyű vele különböző vastagságú vonalakat húzni, nem kell többször átmenni rajta és a vízvonalon is tökéletesen fog-akkor is, ha bekönnyezek, úgyhogy minden tiszteletem az alkotóké. Valóban igen híg az állaga, ezért meg kell szokni a használatát, de összességében véve soha nem cserélném másikra, főleg, amióta belejöttem a használatába. A kupakja olyan kialakítású, hogy hamar kézre áll majd a kezdőknek is. Csak ajánlani tudom, használjátok egészséggel! :)

Balea Kókusz & Tiaravirág Deo Spray

Balea Kókusz & Tiaravirág Deo Spray
2012. augusztus 13.

Teljesen mindegy, mennyire tartós, olcsó vagy jó az illata. Én csak most vettem észre, hogy hazahoztam: propán bután meghajtással lehet kinyerni belőle a deo sprayt. Komolyan mondom, hogy sokkolt, hogy a 21. században még készítenek olyan sprayt, ami kimutathatóan környezetszennyező hatású. Soha többé nem veszem meg újra.

Bourjois Volume Glamour Szempillaspirál (régi)

Bourjois Volume Glamour Szempillaspirál (régi)
2012. július 30.

Nagyon jó spirál. Szépen dúsít, nem csomósodik, nem pereg, nem kenődik fel a szemhéjra és sokáig elég. Azért kap csak négy csillagot, mert a szagát nem szeretem és mert nem olyan igazi fekete, viszont emiatt hétköznapra ideális viselet.