hemish77

Regisztráció dátuma: 2012. március 21.
Bőrprobléma: Vízhiány

Regisztráció dátuma: 2012. március 21.
Bőrprobléma: Vízhiány

Dove Original Krémszappan

Dove Original Krémszappan
2013. február 25.

Engem az összes Dove termék( szappan, tusfürdő, sampon, testápoló) elég rövid idő után szárít. Gyakorlatilag egy flakon nem fogy el, de már viszketek mint egy rühes macska, a bőröm úgy húzódik mintha sodrófával nyújtanák. Már feladtam, hogy visszatérjek rájuk.

Avon Supershock Szájfény

Avon Supershock Szájfény
2013. január 24.

2012.11.07.
Én nagyon el vagyok keseredve! Egyáltalán nem erre számítottam! Akkora ez az applikátor, hogy szerintem még Angelina Jolienak is nagy lenne! Oké persze, honnan nézzük, nekem van kicsi szám, na persze!
12ml-t pedig nem tudom mikor fogok elhasználni, ez brutálisan sok! Komolyan nem értem miért nem lehet csak 6ml-est készíteni, úgyis többféle színt használnak a nők - én legalábbis biztosan! Nem vagyok elégedett, sőt! Nem is érdekel már, hogy jó-e a termék vagy nem! Részemről ez elégtelen!

Update: 2013.01.24
Adtam még egy esélyt ennek az izének. Mostanra egy nyúlós ragacs lett. Kb. fél óra alatt kopik le a számról és tűnik el teljesen, semmi értelme nem volt megvenni. A színe amúgy rendben lenne de ez az egyetlen dolog ami az elvárásoknak megfelel, de hát ki kenegeti magát fél óránként?!
Sokadjára csalódtam az avon termékekben.
Még ezt az egy csillagot is szívem szerint levonnám.

Marionnaud Swiss Apple Formula Serum

Marionnaud Swiss Apple Formula Serum
2012. november 12.

Nemrég vettem a Marionnaudban, akciós volt 7990 Ft. Nagyon jellegzetes zöld almás illata van, nekem kifejezetten tetszik. Amikor először használtam, erősen bizsergette a bőrömet (kissé csípős érzés volt), de mostanában nem érzek ilyesmit.
Én napi egyszer használom, este. Nagyon meggyőző hatása van, de persze nem csodaszer. Egyelőre adok neki 4 csillagot, mert még nem használom olyan régóta.

UPDATE 2012.11.12:
Most már leírhatom, hogy nagyon elégedett vagyok ezzel a szérummal. Annyira, hogy hamarosan megveszem a szemkörnyékápolót és a nappali krémet is. Kíváncsi vagyok, hogy a krém milyen lesz az arcomra (remélem kérhető belőle minta). A szérum összetevői nagyon tetszenek. Bár most már csak hetente csak 1x használom (hogy ne fogyjon el olyan hamar) nagyon szeretem. Imádom zöld almás illatát is, semmilyen bőrirritációt nem okozott, sőt, határozottan látom az eredményt. Megérdemli az 5 csillagot.

Balea Creme Peeling Krémes Arcradír (régi)

Balea Creme Peeling Krémes Arcradír (régi)
2012. október 26.

Anyukámnál használtam egyszer és én is megvettem. Tökéletes arcradír. Nem szárít, jó sok radírozó szemcse, és nagyon szeretem az aloe-s illatot.

Nekem kifejezetten jó, hogy egy kicsit olajos, vagy zsírosabb hatású, nem szeretem ha radírozás után feszül a bőr az arcomon.

A St Ives barackos radírját használtam, utána pedig a Sothys arcradírt, ezutóbbinál nem jobb, de akkor is megadom neki a 4 csillagot.

UPDATE: A sothys-t röptettem, maradok ennél!

Update 2: Most már nem használom. Sőt nem is fogom újravenni.
Mire végére értem a tubusnak már olyan érzésem volt mintha lenyúzná az arcbőröm. Megutáltam a szagát is, végül már csak a dekoltázsomra használtam el kínkeservvel, de ott meg pattanásos lettem (hogy ettől-e azt nem tudom).

Áttértem az Alverde barackos-körömvirágos arcradírjára. Számomra a legjobb most. Kevesebb szemcse és nem annyira durva, sokkal finomabb illat. Most már nálam ez a Baleás csak 3 csillagot ér.

Alverde Szemránckrém Szemvidítófű- és Körömvirág-kivonattal

Alverde Szemránckrém Szemvidítófű- és Körömvirág-kivonattal
2012. október 3.

Nagyon szeretem ezt a krémet. Eddig egy krém sem tudta elérni nálam, hogy huzamosabb ideig használjam, de ez valami csoda. Remekül hidratál, nem nehezíti el a szemhéjam, csodálatos illata van. Annyira bejön, hogy az alverde többi körömvirágos arcápoló termékét is megvettem. Nekem nagyon bevált, egy darabig nem is fogok váltani, pedig tényleg rengeteg terméket kipróbáltam már. Nem a ránctalanítás volt a lényeg, hanem a hidratálás, szóval maximálisan elégedett vagyok!

Alverde Peeling Aprikose

Alverde Peeling Aprikose
2012. október 3.

Egy darabig használtam a Balea aloe verás radírját, de amikor ezt véletlen kipróbáltam, asszem szerelembe estem. Régebben használtam az alverde gyöngykivonatos, algás, kék radírját de az nagyon nem tetszett, úgy lemattított, hogy kiszárította a bőröm. De ez, ez valami csoda. Annyira megtetszett, illatra, állagra, hatásra, hogy az alverde összes többi körömvirágos arcápolóját (lemosó, hidratálókrém, tisztítókrém) azonnal megvettem és együtt használom. Soha, tényleg soha életemben nem volt ennyire sima és tiszta és csodálatosan szép a bőröm eddig! Gyönyörű lett az arcom, a sminkek pedig fantasztikusan állnak, mert jó alapot is ad ez a termékcsalád!

Nivea Fresh Natural Deo Spray

Nivea Fresh Natural Deo Spray
2012. szeptember 5.

Alumínium mentes készítményt kerestem, véletlenül akadtam rá. Amúgy nem kedvelem a Nivea-t valahogy az a standard nivea-illat nekem nem tud bejönni. Se tusiban, se samponban, de még azt is utálom, ha a párom Nivea-s arcvizet használ borotválkozás után.
Ez volt az egyetlen spray amit el bírtam fogadni, de nem fogom újravenni. Az összetevői pocsékak.
A durva izzadtságszagot (edzés) nem bírja elfedni, se rövid, se hosszú ideig.
Tény, hogy nagyon keveset szoktam magamra fújni, de azt is azért, mert nem bírom a szagát. Mostanában is csak akkor fújom magamra, ha nagyon muszáj.
3 hónapig nem használtam semmilyen izzadásgátlót. Helyette a Balea nedves arckendőjével törölköztem naponta többször (kék, rózsaszín). Jobb mint egy izzadásgátló, komolyan! Egyre jobban csalódok a Nivea-ban az a helyzet.

A vélemények miatt lehet kipróbálom a dr. Organic termékeket.

Balea Med pH5,5 Hautneutral Shampoo (régi)

Balea Med pH5,5 Hautneutral Shampoo (régi)
2012. július 1.

Megvettem de minek. Csalódás volt, még az összetevők ellenére is.
Rettenetesen szárít és gubancossá teszi a hajam. Ok használok balzsamot, de nem sokat segít.

Azt vettem észre, hogy aminek nincsenek káros összetevői azok egyszerűen nekem nem használnak, vagyis borzalmasak. Állagra, hatásra, mindenhogy, bárhogy.
Amiben minimum két parabén van, vagy paraffin, máris sokkal jobbnak érzem a hatását, jobb a véleményem róla.
Nem értem miért van ez!
3 csillagot azért megkapja, mert olcsó, de soha többet nem veszem újra.

Selective Kétkomponensű Azonnali Hatású Kondícionáló Spray

Selective Kétkomponensű Azonnali Hatású Kondícionáló Spray
2012. június 27.

A fodrász használta a fejemen mosás és balzsamozás után. Remek lett tőle a hajam, de az összetevői miatt elbizonytalanodtam.
Döbbenetesnek tartom - valahol belül legmélyen - hogy a pocsék összetevőkkel rendelkező termékek (nem csak !) nekem jobban beválnak, mint a csupa természtes, bio összetevőkkel rendelkezők.

Amiben csak "zöld" összetevő van, az rendre kiszárítja a hajam, a bőröm, a körmöm. Bármit, mindegy.
Amiben van egy-két piros, plusz némi parabén, szilikon és fluor az valahogy valamiért működik.
pl: fogkrém: vettem egy nagyon biot, nagyon jó összetevőkkel és 3 nap alatt olyan érzékennyé váltak a fogaim, hogy a szobahőmérsékletű víztől megfájdult az egész fogsorom.
utána visszatértem a jól megszokott clynomin sensitive-hez ami tartalmaz fluoridot és láss csodát, ismét rendben voltak a fogaim. Nem volt se érzékeny, se kellemetlen.

Nemrég voltam kozmetikusnál:
A csak természetes, anti-allergén termékektől úgy begyulladt a bőröm, hogy 2 napig csak fogtam a fejem, a kezelés után rosszul lettem!
Ami meg tele van tartósítószerrel az meg valami elképesztően jól beválik nálam, nemcsak az illata, hanem az egész termék - állagra, használhatóságra, hatásmehanizmusra szóval egyben az egész.
Nem értem. Valaki magyarázza meg ezt nekem!

Nivea Expressz Hidratálás Testápoló

Nivea Expressz Hidratálás Testápoló
2012. június 13.

eddig azt hittem, csak nekem van bajom a tipikusan Nivea illattal.
Most vettem próbából egy kis kiszerelést, adok neki még egy esélyt, de csak azért mert sós (tengeri ásványos)
Az én bőröm nem ennyire száraz, inkább vízhiányos, közben meg olajos hatású. Szóval nekem nem kell semmilyen hidratálás, mert nem szívja be a bőröm. Ha mégis felkenem, sokáig marad csúszós, olajos, a felét felszívja a ruha, vagy a lepedő, törölköző.