hidewatch

Regisztráció dátuma: 2012. június 4.
Bőrprobléma: Vízhiány

Regisztráció dátuma: 2012. június 4.
Bőrprobléma: Vízhiány

Essence Silky Touch Pirosító

Essence Silky Touch Pirosító
2012. augusztus 13.

Nekem a 30-as Secret It Girl van meg, én imádom, életem legjobb pirosítója eddig. Nagyon selymes, az ecsetemmel pont megfelelő mennyiséget veszek fel belőle, matt, csillámmentes, mi kell még? Én az alapozóra viszem fel közvetlenül, púderezés előtt, így egy kcisit nehezebb eloszlatni, viszont nálam tartósabbnak bizonyult ezzel a módszerrel.

UPDATE: Kezdett elfogyni, így hát újra megvettem, és azt kell mondanom, hogy sajnos megváltoztatták a terméket. Egy selymesen pigmentált és építhető pirosítóból lett egy vastagon púderes kevésbé pigmentált termék... Sajnálom, RIP Secret IT Girl! Ezért most durcásan levonok 2 csillagot az 5-ből, és újra nekiállok jó pirosítót keresni...

2012. július 17.

Azóta megvettem a 350-es Starlight Expressot is. Nagyon jó állaga van, krémes, lágy, könnyű eldolgozni, szépen terül, igazán nagyon pigmentált. Kicsit féltem, hogy mivel az essence testvére a catrice, talán nem lesz olyan kiváló a minősége a szemhéjpúdereknek, de nagyon kellemesen csalódtam, ez a 350-es szín is legalább sleek minőség. És meg kell állapítanom, hogy sokkal nagyobb a minőségbeli különbség a catrice és az essence szemhéjpúderek között, mint amennyi az eltérés az áraik között, én a kettő közül már maradok kizárólag a catrice termékeknél.

2012. július 12.

A Sleek Au Naturel palettájából a sötétbarnát szerettem volna helyettesíteni, erre kerestem megfelelő színt, valamint kerestem még a felső sorbeli csillámos pezsgőszín helyett valami mást.

A barnát egész jól helyettesíti a 080 Go Charlie Brown! nevű matt barna szín, talán kicsit világosabb, nagyon krémes állagú szép szín, vékonyan és vastagon is lehet vele dolgozni, abszolút megérte az árát. A pezsgőszínnek a 340 Ooops...Nude Did It Again! nevű színt találtam jónak, ez annyival jobb, mint a Sleek, hogy teljesen selyemfényű, nem csillogós, ami negatívum volt a Sleeknél. Ráadásul vettem még egy highlighter színt, a 090 Bring Me Frosted Cake nevű, nagyon halvány rózsaszínt.

Mind a 3 színnel elégedett vagyok, Paint pottal változás nélkül kibírtak 50 perc izzadást az edzőteremben, magam is meglepődtem, és örülök, mert így a legkedvencebb színem kifogyásakor nem kell az egész Sleek palettát megvennem, ráadásul a kiszerelés egész nagynak tűnik.

MAC Studio Fix Fluid Alapozó SPF15 / PA++

MAC Studio Fix Fluid Alapozó SPF15 / PA++
2012. július 3.

Nemrég vettem meg, azóta próbálgatom a felvitelt, ami valljuk be nem egyszerű, de nem is lehetetlen, és ha sikerül, akkor tényleg nagyon szép az eredmény.

Mindig egy letisztított cd tokra nyomom ki, azon elkenem körkörösen a kabukival.

-Szóval próbáltam két nyomásnyit lapos kabukival, így nehéz volt eldolgozni, nagyon tapadt a bőrre, néhol vastag, néhol foltos lett.
-Hidratálóval 1:1 arányban is szépen terül, de így nekem azért fényesedett az orrom és a homlokom.
-Aztán próbáltam ugyanígy, de fix+-t fújtam az ecsetre. Így szépen terült, de túl sok volt.
-Most legutóbb próbáltam úgy, hogy fix+ az ecsetre, 1-2 fújás az arcra hidratálókrém helyett, ezt bemasszíroztam, majd kinyomtam az alapozót a lapos felületre, és arra is fújtam fix+t. Így volt a leges legszebb, igazán gyönyörű finish, de mivel kevert bőrőm van, így a fix+ miatt az orrom és a homlokom így is fényesedett.

Ami még fontos, hogy felvitel után közvetlenül nem szabad akármilyen púderrel fixálni, mert megcsúszik rajta, és nagyon ronda lesz. Hagyni kell, és a nap folyamán már lehet púderezni, mikor már "összeért" a bőrrel.

Ami nem tetszik benne az az, hogy felvitel után gyönyörűséges, de utána ez a szépség nálam csökkent. Nyilván nem túl tartós, és ezt nem is rejti véka alá, de állítólag 8 órát bír, hát az orromról valahogy eltűnik kb 4 óra után, és fénylik is.

Ami tetszik, hogy iszonyúan illik a színe a bőrömhöz!

Szóval elég macerás, és nem is túl tartós, de nagyon szép az eredmény, és jó színek. A legszebb fix+-os arcon fix+-al keverve, de így annak nem ajánlom, akit idegesít a picit fénylő arc, viszont akit nem, annak nyárra jó lehet, sőt, még akár kombinált bőrűeknek is, csak ki kell tapasztalni.

UPDATE:

Közben kaptam egy sigma F80-as és egy F82-es kabukit, és most már határozottan jól megy a dolog. Először is bekenem az arcom egy Alba Botanica márkájú 30-as napvédőkrémmel (Natural very emollient sunblock facial), melynek primer hatása van, erre gyönyörűen lehet felvinni az alapozót, és valamennyire mattítja is a bőrt, de fényesíteni biztos nem fényesíti ki. Újabban úgy kezdem, hogy felpöttyözöm az arcom sűrűn alapozópöttyökkel középen a kényesebb részeken, teszek egy keveset a szélső területekre is, plusz a nyakra, és ezt dolgozom el ezen kabukik egyikével, körkörös mozdulatokkal. Azt kell, hogy mondjam, egyszerűen gyönyörű az eredmény, nem lehetne szebben eldolgozni. Ha jók a megfigyeléseim, akkor így egy fokkal tartósabb is lett az alapozó. Pedig már majdnem kezdtem feladni :)

Gengigel Gél

Gengigel Gél
2012. június 28.

Elektromos fogkefés tisztítás, fogközkefe, fogselyem, majd a gengigel este egy hónapig a gyulladt ínyre, és az évek óta gyulladt íny már a múlt. Évek óta fennálló ínygyulladást szüntetett meg nálam, szuper termék, rendesen tisztított fogközökkel szuper, nagyon megéri beszerezni, nekem egy dentalhigiénés tanácsadó ajánlotta.

MAC Automata Szemöldökceruza

MAC Automata Szemöldökceruza
2012. június 19.

Ezt használták rajtam sminkeléskor, még este is ugyanúgy és ugyanott volt, nem kenődik, nagyon természetes színű, ráadásul nagyon jól eltalált szín volt, rajta van a "ha-lesz-pénzem-megveszem" listámon. Azt nem tudom, hogy a tompasága mennyire lehet gond vagy sem, de mivel én nem szedem nagyon vékonyra a szemöldökömet, ezért szerintem nálam ez nem akkora probléma.

MAC Fix+

MAC Fix+
2012. június 19.

A mac-ben a sminkeslány felvilágosított, hogy ez tulajdonképpen nem sminkfixáló, hanem egyfajta hidratáló spray, akár smink alá, vagy frissítőnek napközben fölé. Óvatosságból a 30 ml-es kiszerelést vettem meg (kb. 3000 Ft, a nagyobb jobban megéri (100ml kb 5000 Ft), de hátha nem válik be), és próbálgatni kezdtem. Ha sminkre fújom, nekem olajos érzetet ad a kombinált bőrömön. Ha smink alá fújom, akkor is, kitágítja a pórusaimat, valahogy olyan érzésem van, mintha egy nagyon híg és könnyed olajos permet lenne. Kétség kívül nagyon szépen összerakja a vakolat szerű sminket is, ezért elmarasztalhatatlan, de fontosnak tartom megjegyezni, hogy már a kombinált bőrre sincs mindig igazán jó hatással. Azt biztosra veszem, hogy akinek állandóan száraz bőre van, annak ez álmai netovábbja, és télen, amikor szárazabb a bőröm, én is jobban fogom értékelni, de most így nyáron maradok inkább a bioderma pórusösszehúzójánál :)
Ha valaki tényleg fixálót keres, ami arra hivatott, hogy alkalmanként sokkal tartósabb legyen a smink, annak mindenképpen inkább az Artdeco sminkfixálóját javaslom, mert az tényleg arra van kitalálva (nem is ajánlott minden nap használni), a fix+ nem igazán tartósítja a sminket, kombinált bőrön legalábbis szerintem ront a helyzeten, még a matt studio fix is púderezhetetlenül (igaz, nem brutálisan, de) fénylik utána.

Fa Purple Passion Deo Spray

Fa Purple Passion Deo Spray
2012. június 19.

Hatékonyságban nem valami extra, az illata egy idő után sok lett, félretettem. Most edzésre fújom be magam vele, utána zuhany, tehát kb. 2 órát van rajtam, így fog elfogyni egyszer, de nem venném újra, mert nem igazán vált be.

MAC Studio Careblend Pressed

MAC Studio Careblend Pressed
2012. június 19.

Hétköznapra vettem alapozó helyett. Nincsenek komoly bőrhibáim, enyhe pirosság az orr körül. Háromszögletű sminkszivacsot 3 felé vágtam egy éles nagy ollóval, egy ilyen darabnak a legnagyobb felületű felét óvatosan belenyomkodom a púderbe, ezt "tapogatom" fel az előzőleg hidratálóval bekent arcomra a kényes helyekre. Nem kell megvárni, míg beszívódik a hidratáló, jobban tapad a púder ha még egy picit érződik a krém. Szépen fed, púderhez mérten igen jól, és szépen összeáll a bőrrel, nem marad poros hatás utána egyáltalán, igazán bőrszerű. Így a nyári kánikulában persze ki tud fényesedni, de nem tűnik el az arcról egy óra alatt. Valami pórusösszehúzó/fényesedésgátló alappal egész jó lehet. Szerintem kevésbé kánikulás időben nagyon jól ki fogja váltani az alapozót, esetleg majd kipróbálom blot púderrel is, ha majd lesz olyanom is. Összességében púderként csillagos ötös, annyira, hogy kevésbé problémás bőrön még az alapozót is ki tudja váltani. Ami egy picit hátrány, hogy ahogy látom, ezzel a használati móddal szerintem gyorsan fog fogyni, de mivel felváltva használom igény szerint, így azért nem vészes, és még mindig olcsóbb, mint egy alapozó :)

Balea Professional Balzsam Szőke Hajra

Balea Professional Balzsam Szőke Hajra
2012. június 19.

Sötét aranyszőke hajam van. HOgy a színen mennyit változtat, azt nem tudom, nyáron mindig világosodik, de a hatása nekem nagyon bejött! Selymessé és fényessé teszi a hajat, és ha nem teszem a hajtövekre, nem zsírosítja, pedig eddig minden balzsamot el kellett hagynom nyárra emiatt, de ezt nem! Annyi fontos szerintem a használatához, hogy rajta kell hagyni a hajon kb. 1 percig, hihetetlen, hogy mennyire puha lesz tőle a haj! Nemsokára elfogy, és bár a hajbalzsamot ritkán veszem újra (mert általában megutálom őket a zsírosításuk miatt), ezt tuti újra fogom venni. Télen nagyon bevált a kis zacskós intenzív kúra is, azt száraz hajra nagyon tudom ajánlani!