HRenata

Regisztráció dátuma: 2016. április 28.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín

Regisztráció dátuma: 2016. április 28.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín

Catrice Holiday Skin Luminous Bronzosító

Catrice Holiday Skin Luminous Bronzosító
2022. május 20.

Nem vagyok egy hardcore bronzer használó, az eddig próbált bronzosítók valamiért nem működtek rajtam, vagy sárga volt, vagy poros matt vagy túl fényes, vagy szépen eldolgozni nem sikerült. Ezért arra jutottam, hogy ez az egész kategória nem nekem van kitalálva. De ennek mégis adtam még egy esélyt, és jól tettem. Szép a színe, sem nem sárga, sem nem piszkos hatású, egykét suhintás elég és szép, természetes az eredmény. Nem csillogó, de nem is csontmatt. Nekem az illata is tetszik. Tartóssága is rendben van. Kevés kell belőle, szóval évtizedekre elég lesz.

Avène Intense Protect SPF50+

Avène Intense Protect SPF50+
2022. május 20.

Szuper fényvédő, szuper összetétellel. Nekem ez is fontos, hogy lehetőleg olyan termékeket használjak, amelyek mai tudásunk szerint a lehető legkevésbé károsak rám és a környezetre nézve. Fizikai fényvédőket használtam hosszabb ideje, ugye azok nem a legkönnyedebb állagúak szoktak lenni, főleg SPF50 környékén, ezért keresgéltem jó, ùjgenerációs kémiait. Viszont, ahogy előttem is írták, ez sem a legvékonyabb textúra, igaz nem is kifejezetten arcra, smink alá ajánlott termék. Illatmentes, sárgás színű sűrűbb lotion állagú a krém. Normál bőrön is kissé zsíros hatású, sminkelni tudok rá, de picit csúszkál az alapozó rajta és homlokon átfényesedik. Kis púderezéssel nekem ez megoldható, de kombinált-zsíros bőrűeknek így nem lesz kedvenc. Viselete amúgy kényelmes, nem fullasztó egyáltalán, pattanást, egyebet rajtam nem okozott.
Emiatt én nem pontozom le, mert ettől még mint fényvédő jó, strandra, szabadtéri programhoz ahol nem a smink a szempont, arcra is megfelel.

GA-DE Velveteen Eyeshadow Palette

GA-DE Velveteen Eyeshadow Palette
2022. május 19.

A 45 Field of dreams nevű, lilás-rózsaszínes összeállítás van nekem. Kis csinos masszív paletta, stabilan záródik, tükör is van benne, szóval teljesen utazásbarát. A festékek is nagyon jó minőségűek, harmonikus árnyalatok, a mattok szépen satírozhatóak, a fényesek sem potyognak, és olyan elegánsan fényesek, nem a gagyi darabos csillám fajta. Tartóssága alappal kiváló.

Dermedic Sunbrella Protection Cream SPF50 for Children and Babies

Dermedic Sunbrella Protection Cream SPF50 for Children and Babies
2022. május 4.

Fizikai fényvédők között a jobbak közé sorolnám. A tubusból kinyomva sűrű, némileg babapopsi kenőcsre emlékeztető állagú krém, ahogy a tisztán fizikai fényvédők gyakran vaskosabbak, viszont a bőrön szépen eldolgozható, nem a ragadós malter állagúak közé tartozik. Fehér réteget nem hagy, azonban fénylik tőle az arc, emiatt minimum púdert igényel. De sminkelni is lehet rá, az alapozómmal is jól kijön, és az alapozón nem fénylik át. Pattanást, irritációt nem okozott. Jellegéből adódóan zsíros bőrre nem biztos, hogy jól működik, illetve még nyáron nagy melegben meglátjuk, hogy menyire kényelmes viselet.

Kiko Invisible Powder

Kiko Invisible Powder
2022. április 24.

Update: valóban világosít, ahogy egy korábbi véleményben írta valaki. Két kollégám is megkérdezte, hogy minden rendben van-e, mert elég sápadt vagyok aznap... Szóval még a kevésnél is kevesebb mennyiséget szabad felvinni belőle, vagy veszek egy sötétebb alapozót...

Silica púdert kerestem, amiben egyáltalán nincs talkum az inci sehányadik helyén és nem kerül egy vagyonba. Ekkor jött a Kiko weboldalán az év eleji leárazás, így pár más termék mellett ez is a kosárba került. A szállítás simán ment, kb egy hét alatt itt is volt a csomag.
A púder. Ahogy mások is írták, nagyon finom por, kevéske elég belőle. Finom sima, selymes felületet ad. Nem lesz vele poros hatású a smink, csak annyira mattít, hogy még természetes marad az összkép, nem ül bele ráncokba.
A doboza tényleg érdekes, de végülis használható. A benne levő szivaccsal fel lehet ütögetni a púdert, amit utána pár ecsetvonással el lehet simítani, és így kevésbé száll szanaszét, amire amúgy hajlamos a finom szemcseméret miatt. Összességében jó termék, főleg akcióban az ára is jó, és bár külföldi rendelés, de a szállítás sem macera.

Oriflame Infinita EDP

Oriflame Infinita EDP
2022. április 21.

Pont olyan, amilyet kerestem, könnyed, mindennap hordható nappali, munkahelybarát illat, pont annyira elegáns és kortalan, amennyire egy irodai illatnak lennie kell. Nem tucat katalógusillat, nagyon kellemes, az eleje gyümölcsteásan friss, majd picit édesebb lesz, de nem a szokásos vaníliás cukor. Akciósan vettem, a teljes ára azért túlzás.

Geek & Gorgeous 101 A-Game 10

Geek & Gorgeous 101 A-Game 10
2022. április 15.

A gyengébb tesójából elhasználtam 3 flakonnal, utána váltottam erre. Más márkák más formulájú retinolos termékei után nekem ezek váltak be, ahogy az 5-ös verziónál is írtam, ez a forma, állag, csomagolás módja az ami számomra a legjobban és legkényelmesebben használható. Könnyen adagolható, lágy emulzió, könnyen beissza a bőr. Én nem tapasztaltam, hogy sárgára színezne engem vagy a ruhát/ágyneműt. Picit ez is szárít, előtte több réteg toner, nyugtató hidratáló szérum kerül fel előtte, néha utána is kenek hidratáló krémet. Reggelre puha, törebb tapintású bőrrel ébredek.

L'Oreal Paris True Match The One Folyékony Korrektor

L'Oreal Paris True Match The One Folyékony Korrektor
2022. április 15.

Egy ideje nem használtam korrektort, mert minden egekig magasztalt termék nekem igenis megült a legkisebb redőkben is és nap közepére ráncosra száradt.
Ez viszont nem csinál ilyet. A textúra krémes, de nem túl vastag, közepesen fed, szem alatti lilaságot képes elfedni, természetes végeredményt adva. Valóban nem ül bele a pici redőkbe, nem szárítja a bőrt és nem lesz poros matt egy-két óra múlva, amitől garantáltan múmiának nézünk ki. Tartóssága kiváló. Nem egy hatalmas kiszerelés, és ehhez képest főleg nem is a legolcsóbb drogériás korrektor, de legalább valóban használható.

Oriflame Essense & Co. Tusfürdő Citrommal és Verbenával

Oriflame Essense & Co. Tusfürdő Citrommal és Verbenával
2022. március 27.

Akciósan rendeltem, a teljes ára szerintem vicc, azért ez csak egy tusfürdő... és nem is valami kiemelkedő, ilyen egynek elmegy kategória. Az illata sima, kissé mű citrom, nem nagy élmény, átlagosan habzik, semmi extra nincs benne, pl hogy kevésbé szárítana. A pumpás flakon praktikus. Kb a felénél kézmosó szappan lett belőle, amikor már inkább zavart a műcitrom illat.

Batiste Wonder Women Száraz Sampon

Batiste Wonder Women Száraz Sampon
2022. március 27.

Ezt én imádom. Amúgy is a Batiste szárazsamponjait veszem csak, de ezért a verzióért különösen odavagyok, szuper az illata, és persze tökéletesen működik mint szárazsampon, sőt én úgy találom.hogy jobb is mint a többi verzió, de lehet, hogy ezt csak beképzelem magamnak. Mindenesetre gondolkodás nélkül veszem újra.