HRenata

Regisztráció dátuma: 2016. április 28.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín

Regisztráció dátuma: 2016. április 28.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín

Zoeva Authentik Skin Foundation

Zoeva Authentik Skin Foundation
2022. március 11.

Update:
sajnos a kezdeti lelkesedés után mégsem vagyok maximálisan elégedett. Ugyanazt tapasztaltam, mint egy másik véleményező, sárgássá válik az elvileg cool árnyalat (090c). Reggel otthon felviszem, aztán a munkahelyen belenézek a tükörbe és észrevehetően narancsos beütése lett. A finishe, állaga továbbra is tetszik és sajnálom mert kényelmes viselet is, de így nem használom, másik színt kipróbálni pedig nincs kedvem őszintén szólva, ahhoz macerás a netes színválasztás, rendelés, miegyéb, hogy utána ne tudjam használni, mert ezek után arra számítok, hogy más árnyalatok is besárgulnak hiába elvileg neutrál vagy hideg tónusúak.

Tőlem is max csillagot kap. Január elején rendeltem akcióban a márka weboldalán. A csomag pár nap alatt ideért. Az oldalon az árnyalatoknál szereplő fotók nagyon hasznosak, a segítségükkel sikerült a színt is eltalálni. Már eleve óriási pozitívum, hogy nem 4-5 árnyalatból kell egy nagyjából megfelelővel beérni.
A csomagolás letisztult, elegáns, a pumpa strapabírónak tûnik. Az alapozó lágy, krémes állagú, de nem túl sűrű, könnyen eloszlik. Vékony rétegben is megfelelő a fedése nekem, és nagyon szépen egybeolvad a bőrrel, semmi maszkhatása nincs. Ha kicsit többet sikerül felvinni, azt is el lehet szépen dolgozni. Kényelmes viselet, nem szárít. Normál bőrfényű a finishe, nagyon természetes a végeredmény. Kezdődő ráncaimba nem ül bele, tág pórusaim nincsenek, azokhoz nem tudom hogyan viszonyulna, de primert is használok alá, az e.l.f putty primerével jól kijön.

L'Oreal Paris True Match Alapozó

L'Oreal Paris True Match Alapozó
2022. március 10.

Évekkel ezelőtt hasznàltam, aztán félretettem, sok más alapozót kipróbáltam, kerestem az igazit inkább kevesebb mint több sikerrel. Most vettem megint egy üveggel ebből, mert úgy emlékeztem, egész jó volt már régen is. Azóta bővült az elérhető színválaszték, az 1.5N Linen árnyalat épp tökéletes. Igaz, ezt rendelni kellett mert a dm-ben ez nincs, de sebaj.
Maga az alapozó nagyon könnyű viselet, picit folyósabb állagú krém, de olyan könnyed krém, nem a tapadós ragadós típus, könnyen terül a bőrön, szépen el lehet dolgozni, nem köt ránk felvitel közben, és utána észrevehetetlen, hogy alapozó van rajtunk, nem maszkos, nem mű hatású, és érzetre sem az az "alig várom, hogy este leszedjem mert egész nap érzem, hogy valami van az arcomon" típusú cucc. Viszont közben mégis szép bőrképet csinál. 40 pluszos, normál, kicsit vízhiányos, kevés bőrhibával rendelkező bőrön legalábbis ilyen. Brutál fedése nem mondanám, hogy van, szóval aki arra vágyik, vagy extra mattításra van szüksége, valószínűleg csalódni fog. Másoknak viszont 5 csillagot érhet.

Giorgio Armani My Way Intense EDP

Giorgio Armani My Way Intense EDP
2022. február 24.

Mintám volt belőle. Nekem nem tetszett, rajtam legalábbis nem volt szép illat. Az eleje erős, orrbaverős gyümölcsillat, amiben a citrus dominál plusz még valami szúrós, valahogy citromos tisztítószer jutott róla eszembe. Később lágyabb, de még mindig ott a citromszag, utána meg olyan semmilyen. Tartóssága és hatósugara viszont jó.

Avon Attraction Game For Her EDT

Avon Attraction Game For Her EDT
2022. február 11.

A miniparfümöt rendeltem meg belőle, szerencsére, mert nem tetszik magamon egyáltalán. A csokin kívül semmi más nem érződik belőle, elejétől végéig csak szimpla csoki illat. Én nem szeretek ennyire ételszagú lenni, plusz az Axe Dark temptation tusfürdőre emlékeztet amit szintén utáltam, amikor a férjemnek az volt. Egyébként a csoki mint összetevő ellen semmi kifogásom, ha amúgy más illatjegyek is előjönnek azért, de ebben rajtam legalábbis ez nem jön össze.
Az Attraction családból továbbra is csak a Sensation az amit kedvelek.

Balea Cosy Brazil Testápoló Krém

Balea Cosy Brazil Testápoló Krém
2021. december 17.

Elfogyott egy tégely és lehet, hogy újraveszem. Elsőre az illata picit szokatlan volt, inkább keserűcsoki illat, míg én a hagyományos kakaó illatra számítottam. Viszont menet közben egészen megszerettem, olyan kellemesen testes, melengető aroma. A krém állaga, hatása is tetszett, sűrűbb de nem vajszerű krém, elég könnyű eloszlatni, nem ragacsos, puha, táplált bőrt eredményez. Őszi, téli hűvösebb időkre épp megfelelő termék.

Essence Pretty Fast Körömlakk

Essence Pretty Fast Körömlakk
2021. november 8.

A 05-ös lila színű van meg. Nagyon szép mély lila szín, és nem barnás vagy bordós lila, hanem végre csak lila :) ez az amit kerestem. Egy rétegben is fed, de én minden lakkot két rétegben viszek fel. Valóban gyorsan szárad, de azért azt én nem tapasztaltam, hogy màr felvitel közben megszárad és ne lehetne szépen felvinni. Szépen terül, az ecset az a széles fajta, amivel számomra legalábbis könnyebb lakkozni.
Tartósság. Én minden manikűrt alap-és fedőlakkal készítek, és a jó minőségű alapon és fedőn múlik leginkább, hogy a mű mennyire lesz tartós. Semmilyen lakktól nem várom el, hogy csupasz körömre egy rétegben rákenve tartós legyen... még ha ezzel a marketingszöveggel próbálják is eladni. És ha ezt várnám, akkor minden lakkot 0 csillagra értékelhetnék. Megvan a befutó alap- és fedőlakkom, amivel az összes lakkozás gond nélkül tart egy hétig tökéletes állapotban, essence, catrice vagy avonos lakkokkal. Amit egy színes lakktól várok az a széles szìnválaszték, jó fedőképesség, gyors száradás és kedvező ár, ez a lakk hozza ezeket, így jár a max csillag.

Lee Stafford Hair Growt Shampoo

Lee Stafford Hair Growt Shampoo
2021. október 20.

Nagyon jó! Egy kedves fórumtárs véleményének hatására vettem meg. Első használat utáni benyomás: eszméletlen jó puha lett a hajam, és a tartása is más. Azóta még párszor mostam hajat vele, minden használat után olyan lágy a hajam mint eddig még semmi mástól. Elsőre valóban nemigen habzik, csak második mosásra, de ez van így más samponnal is. Utána használok balzsamot, nem a màrka egyik balzsamát hanem van még az Elseve dream long balzsamomból.
Nekem nem szárít és viszketést sem okoz. Az illata kellemes, én nem mondanám olyan brutál erősnek, és nem is kering napokig körülöttem. Volt egy Gliss kur samponon egyszer, na annak volt tolakodóan sok az illata.

Zoeva Positively Beautiful Brush Set

Zoeva Positively Beautiful Brush Set
2021. október 16.

Ez az első szettem a márkától. Annyian szeretik a Zoeva ecseteket, hogy mindenképp ki akartam próbálni, korábban olcsóbb drogériás meg utánzat ecseteim voltak csak.
Ez egy jól összeválogatott alap készlet, az én sminkelési szokásaimhoz és tudásomhoz pont elég. Az ára több mint baráti, a lila szín pedig a gyengém.
Mióta megvan, a többi ecsetemhez nemigen nyúlok. Szép, igényes kidolgozású minden darab ebben a készletben, jól tisztíthatóak, nem hullik egyik sem, a formájukat is tartják, a méretük is pont jó az én aránylag kis méretű szemeimhez.

L'Oreal Paris Excellence Cool Creme Hajfesték

L'Oreal Paris Excellence Cool Creme Hajfesték
2021. október 15.

Az 5.11 árnyalattal festettem már kétszer a hajam. Előtte is festve volt már, más márkájú festékkel.
Az eredmény olyan lett, mint a dobozon szereplő kép. A festék állaga jó, vállig érő hajra egy doboz bőven elég volt. A lila sampon és balzsam jópofa, a balzsam több alkalomra elég, bár én a megszokott hajápolóimat használom a festések közti hajmosásoknál. De így sem válik rezessé az árnyalat. A szín valamennyit fakul pár mosás után, de nem látványosan és továbbra is szép marad a következő festésig.
Sajnos az ősz szálakról ez a festék is elég hamar lekopik. Mivel az 5.11 hasonlít az eredeti hajszínemhez, a lenövés nem lenne látványos, viszont az ősz szálak már 3 hét után észrevehetőek. Ezért nem max csillag.
Ennek ellenére megint ezt fogom venni, mert ugyanezt tapasztaltam több más festékkel is, és az eddig használtak közül ez a jobbak között van.

Geek & Gorgeous 101 Liquid Hydration

Geek & Gorgeous 101 Liquid Hydration
2021. szeptember 12.

Akciós volt amikor épp mást is akartam rendelni skinsmartról, így gondoltam itt az alkalom kipróbálni. Hát, nekem ez olyan meh... se a hatása, se a felhasználói élmény nem nyűgözött le. Sokféle tonikot használtam előtte, köztük több koreait, azok szerintem, az én bőrömnek messze többet adnak, mint ez, hidratálásban, bőrnyugtatásban, mindenben.