Igh12

Regisztráció dátuma: 2016. június 8.
Bőrprobléma: -

Regisztráció dátuma: 2016. június 8.
Bőrprobléma: -

Vichy Pureté Thermale Arctonik

Vichy Pureté Thermale Arctonik
2018. május 8.

Nekem a sminket nem szedi le. A felesleges zsirt az arcról viszont igen - igy inkább akkor használom ha csak otthon vagyok, smink nélkül és épp kedvem van áttöröln valamivel az arcom. Ártani nem árt, nem irritál, és tényleg jó illata van.

Vichy Aqualia Thermal Light Hidratáló Arckrém (régi)

Vichy Aqualia Thermal Light Hidratáló Arckrém (régi)
2018. május 8.

Jó hidratáló, nyom nélkül és gyorsan beszivódik, viszont nekem a szaga nagyon para. Azt hittem a Lancome kencék a leginkább pacsuli szagúak. Tévedtem, ez rosszabb. A sok és felesleges parfüm miatt kap levonást.

Clinique Anti-Blemish Solutions Oil-Control Cleansing Mask

Clinique Anti-Blemish Solutions Oil-Control Cleansing Mask
2018. április 12.

Nem tudom valaki találkozott e a "quitzits" néven ismert jelenséggel, vagyis mikor dohányzásról való leszokás után elboritják az ember arcát a megszámlálhatatlan, fájó, mélyen a bőrben lévő gyulladások, amikkel nem lehet semmit csinálni, ott éktelenkednek akár hetekig, mikor nagy nehezen elmúlnak, lassan gyógyuló sebet, piros foltot hagynak maguk után. Nekem ilyen lett a bőröm. Nem a brutálvészes kategória, inkább olyan közepes.

Állitólag egyszer ez elmulik/ enyhül. Én az 5. hónapban sem láttam javulást, igy kersetem egy kencét ami segit. Azt kell mondjam, ez a krém jó.

Egy hete van meg nekem. Nem lett tiszta az arcom ennyi idő alatt, viszont nem is jelent meg új pukli (Ami nagy javulás. Az utóbbi időben minden nap újabb és újabb puklik jelentek meg, megállithatatlanul) .Pár használat után látható, hogy a kis sebek gyorsabban gyógyulnak, a gyulladások enyhülnek, a mélyen a bőrben lévő bibiket pedig valahogy "felhozza", ez által gyorsabban lehet őket kezelni..Kamasz koromban sem volt soha bőrproblémám egyébként... pár hét múlva irok még hogy hosszabb távon mit tett a krém. Nagyon bizom benne hogy beválik.

Update: 3 hét alatt elmondható, hogy kb 90% ban csökkentette a pattanásokat. A használata óta egy gyulladt pukli jelent *volna* meg az államon, de 2. napra már teljesen elmúlt ezzel a krémmel. Nem használom egész arcon már, csak problémás területeken. Van hogy érzem, hogy valahol alakulna egy fájó pukli, este ezzel lekenem , másnapra nincs már ott semmi. Minden nap használtam belőle, volt hogy vállra is kenve, és még fele bőven megvan.

Eucerin DermoPurifyer Mélytisztító Arctonik

Eucerin DermoPurifyer Mélytisztító Arctonik
2018. március 30.

Első benyomásom, hogy milyen jól tisztit, szépen leszedi a sminket. Vannak a polcomon 3x drágább tonikok, szerintem ez jobb azoknál.
Azért vettem amúgy, mert dohányzásról való leszokás + kardio edzések bevezetése, akorábban mindig tiszta bőrömet kikészitette. Edzés plusz izzadás, és mindenhol piros, gyulladt foltok boritanak, hiába mostam meg vizzel az arcom, használtam a már meglévő tonikokat. Később updatelek, hogy ez bevált e. Eddig egyenlőre 5*

szerintem am. szárit. Bár látok ezzel épp ellentétes véleményeket. :D / igy érdemes lehet csak a zsiros, problémás területeket áttörölni, fertotleniteni, utána vizes vattával ismet áttörölni + hidratáló.

Update: muködni muködik, viszont nekem önmagában kevés, és "lusta" is voltam elég rendszeresen használni. Igy most váltottam: két naponta maszk, és sportolás után ez a tonik.

the Balm Schwing Szemhéjtus

the Balm Schwing Szemhéjtus
2018. március 4.

azért vettem, mert úgy tűnt, ez a "legmattosabb feketére" száradó tus, az eddig próbáltak közül. És valóban, mondhatni "pasztellfeketére" szárad, semmi fényesség. Ez nagyon tetszik. Ha tartósnak is bizonyul, ez lesz a kedvenc, lehagyva 2x drágább versenytársait is.

update: utólag mégis levonok egy pontot. tartósság rendben, szerettem használni, viszont nagyon hamar elfogy. Napi használat mellett nem hiszem hogy kitartott, talán egy hónapig, vagy addig sem. Most nézem hogy 1,7 ml kiszerelés, vásárláskor ezt nem néztem meg. Jó volna ha kiadósabb lenne, ez nagyon kevés.

Chanel Les Beiges Healthy Glow Alapozó SPF25 / PA++

Chanel Les Beiges Healthy Glow Alapozó SPF25 / PA++
2018. március 4.

A legjobb tulajdonsága ennek az alapozónak, az, hogy szépen fed. Ez alatt azt értem hogy nem ül bele a pórusokba. Még nagyitós tükörrel sem látni, hogy bármi lenne az arcon.
Fedése gyenge (nem létező?!). Semmilyen bőrhibát, kis piros foltot sem fed el. Igy inkább annak lehet jó, akinek amugy tökéletes a bőre :D viszont apró szinegyenetlensége van, és ezt szeretné korrigálni.
Tartósságát közepesnek mondanám. Hamar fényesedik, kopik, igazitgatni kell.
Igy kap pontlevonást. 17 ezer forint egy "szépen fedő" de semmi bőrhibát el nem tüntető alapozóért ami nem tartja magát pár óránál több ideig, szerintem sok.

Update: lassan 3 hete van a polcomon, más alapozók (El, Shiseido, és Lancome) társaságában. Ezért az egyért egyszer sem nyúltam. Tényleg nem tud semmit jobban, mint az emlitett 3 márka alapozói, tartósságban mindegyiket alulmúlja, és drágább is. Bár chanel szerintem, ha csapvizet árulna müanyag flakonban, az is 10.000 Ft nál kezödne. A leg túl-hypoltabb, túlárazottabb márka, szerintem.

Joico Daily Care Balancing Sampon

Joico Daily Care Balancing Sampon
2018. február 7.

Normál, félhosszú, nem festett hajon:

Szolid sampon. Illata szinte semmi, ami számomra pozitivum, tisztitani tisztit, harmadszori átdörzsölésre habzik fel rendesen az én hajamon.
A balzsama viszont furcsa - kb mintha semmit nem tennék a hajamra, hajmosás végén nehézkesen tudom csak kifésülni.
Engem rögtön hajmosás után szárit, alvás után viszont újra hidratálódik a hajam, és kellemesen puha lesz. Annyira nem szimpatikus, maradok a Tiginél.

Kryolan Anti Shine Powder

Kryolan Anti Shine Powder
2018. január 31.

tényleg mattit, tartós és nagyon kevés kell belőle. ez a kedvenc mattitó púderem. Ami márkákat próbáltam eddig Mac, Sisheido, Vichy átlátszója... ez mérföldekkel jobb, kiadósabb, és tartósabb ezeknél, plusz olcsóbb is.

Eucerin PH 5 Shampoo

Eucerin PH 5 Shampoo
2018. január 24.

nagyon gyorsan zsirosodik a hajam, ha ezt a sampont használom. Mosás után közvetlen / aznap még elmegy, de másnap már zsiros, és lelapul. Más samponokkal ilyen gondom nem volt. Normál hajam van. Ez a zsirosság is furcsa, mert nemcsak a hajtöveknél lapul le, nehezedik el a haj, a hajvégek is kopottnak, élettelennek tünnek.
A furcsa, gyors zsirosodás miatt még elhasználnám, mert amúgy kétnaponta mosok hajat. Viszont 2. napon viszketni kezd a fejbőröm, ha ezt használom. Nem voltam soha korpás, semmi gond a hajammal, vagy a fejbőrömmel. Csak egy egyszerü / jó tisztitó sampont kerestem. Ez nagyon nem vált be.

Clarins Arctisztító Tej Alpesi Gyógynövényekkel

Clarins Arctisztító Tej Alpesi Gyógynövényekkel
2018. január 9.

Önmagában használva túl sok, túl parfümös. Kipróbáltam vizes bőrön, vizes vattára egy borsónyit téve. Így legalább nem fordul fel az ember gyomra a pacsuliszagtól. A sminket nem viszi le.

B verzióként gondoltam: első lépésként maradok a házi kókuszolajos lemosómnál, végezetül vizes-vattán-borsónyi mennyiséget használva áttörlöm ezzel az arcom. Pár nap elteltével pattanások jelentek meg.

Ha valaki nem is lesz kiütéses, ez a termék az arcunk összekenegetésén kívül, akkor sem jó semmire.