ilditoth

1945 pont

Regisztráció dátuma: 2015. június 10.
Bőrprobléma: Túlérzékenység

1945 pont

Regisztráció dátuma: 2015. június 10.
Bőrprobléma: Túlérzékenység

Inglot AMC Krémalapozó

Inglot AMC Krémalapozó
2023. december 17.

LW 500 árnyalatot vettem meg, de sajnos a szín nagyon nem lett jó, túl világos, pedig márkaboltban voltam, a tanácsadó ki is próbálta rajtam. Ezek szerint a nyakam sokkal világosabb...
Sárgás undertone a bőröm, light, de nem fair (és általában túl világos alapozókat választok magamnak)
Az állaga, a fedése csoda, alig van illata, és gyorsan el is tűnik, egész nap a helyén marad, szóval tök jó lenne, ha nem néztük volna be az árnyalatot.
Feltettem eladónak, hátha valakinek jó lesz a szín.

Geek & Gorgeous 101 Happier Barrier

Geek & Gorgeous 101 Happier Barrier
2023. november 1.

Nekem nem jött be - igaziból a család egyike sem, nem is nagyon értem magamat, miért vettem meg... a jó vélemények és a szép összetevők miatt, nyilván. Alapvetően a többi termékük is csalódást okozott, pedig mindig csekkoltam, nincs irritáló összetevőjük.
Vízhiányos, kb. mindenre érzékeny a bőröm, ez a krém reggelre (és még pár nappal később is) gyulladt pattanásokat generált. Érzésre megnyugtatta a bőrömet, de hiába.
Illetve, a szemkörnyékemen (ahol aztán tényleg nagyon száraz a bőr) alig szívódott be - gondolom, az arcomon is ott ült egész éjjel, ez okozhatta a pattanásokat.
Másoknak jó, ahogy látom, a hiperérzékenység nem a krém hibája, de így is csak egy hármast tudok adni neki.

Natics Youth Shine Vita C Vitamin Booster

Natics Youth Shine Vita C Vitamin Booster
2023. augusztus 6.

Nagyon sokféle C-vitamint próbáltam, de az utóbbi években ultra érzékeny lett a bőröm, és minden kiütötte. Sajnos, a legutóbb véleményezett, mindenmentes, de többféle C-vitaminszármazékot tartalmazó, jóval drágább terméket is végül testre kellett elhasználnom. Emezt éppen amiatt vettem meg, mert a vélemények erre az irritációmentességre mutattak rá :) Illetve, a másik ok: nem szeretem azokat a formulákat, amiket túlságosan mindentudóvá akarnak tenni, mert nagyobb eséllyel kerülhet beléjük nemszeretem anyag. Ez pont jó összetétel, és szépen össze tudom rakni mindennel, amire még szükségem van.
A szérum maga valóban nagyon gyengéd, egyáltalán nem irritál, nem okozott pattanásokat, viszont szebb lett az összkép tőle. A nagy melegben csak az Australian Gold fényvédőt teszem rá, hogy ne folyjon le smink az arcomról, de ha kicsit hűvösebb az idő, plusz hidratálót is teszek a fényvédő alá.
Én tutti újraveszem!

Pem Delian Meet The Expert Anti-Aging Szérum

Pem Delian Meet The Expert Anti-Aging Szérum
2023. július 18.

Tökéletesen kiforratlan vélemény, egyszer használtam, de már olyan régóta szemeztem vele, hogy most, hogy végre megvettem, muszáj pár sort írnom róla :)
Mivel nincsenek még itt vélemények róla, az összetevőlistára kellett hagyatkoznom, és az eléggé meggyőző (plusz a marketing-duma). A flakon cuki, és ötletes a cseppentője, bár mondjuk én a pumpás kiszerelést jobban szeretem. A termék maga géles, kellemesen eloszlatható, nem ragad (mondjuk ráteszek egy hidratálót, illetve ebben a melegben csak a fényvédőt), és tudtam rá sminkelni is.
Hát ezek alapján 5 csillag, de ugye a peptideknek kell idő, hogy kifejtsék a hatásukat, szóval még jövök vissza mondjuk egy hónap múlva, remélem, lelkesen.

Helia-D Cell Concept Peptid Filler

Helia-D Cell Concept Peptid Filler
2023. július 16.

Impulzusvásárlás volt, nagyjából jónak láttam az összetevőit, és akcióban elfogadható volt az ára is.
Összefoglalva: nem láttam különösebb pozitív hatását (nyilván a peptidek nem instant hatnak), viszont sajnos néhány használat után pattanásokat okozott. Félretettem, pihent, újra használtam párszor, újra pattanások. Eljátszogattunk néhányszor, aztán letettem róla. Nem tudom, mi az oka, mert az összetevők alapján nem okozhatna ilyet, de tény, hogy egy másik Helia-D-termékkel is jártam így (igaz, abban a niacinamide lehetett a ludas, amire valszeg érzékeny lettem)
Látom, sokan mások is elégedetlenek voltak ezzel a termékkel, én sem ajánlom. A dm-ben kb. ilyen áron olyan sok új termék van, érdemes utánaolvasni, és azokkal próbálkozni.

Sundance Színezett Napozó Fluid FF30

Sundance Színezett Napozó Fluid FF30
2023. június 18.

Még csak tegnap kezdtem használni, egyelőre az élményről és a sminkelhetőségről (nincs is ilyen szó) írok véleményt.
Tegnap aláhidratáltam, úgy sok volt. Ma csak hyaluron permet + ez, és így sincs húzódó érzés, viszont így is fénylik kicsit.
Enyhe illat, enyhe színezettség.
Sminkelni jól lehet rá, bár, mint említettem, fénylik, tehát inkább matt hatású alapozóval érdemes használni, a dewy finish már túl fényes lenne.
Még jövök vissza, ha látom, mennyire véd, illetve okoz-e mitesszereket/ pattanásokat!
Egyelőre mehet az öt csillag.

Balea Beauty Expert Liquid Peeling 2% BHA

Balea Beauty Expert Liquid Peeling 2% BHA
2023. június 15.

Nekem is túl olajos, és az orromon generált egy akkora sárga bumszlit egyetlen éjszaka alatt, hogy a frász tört ki. Ennek pedig jó mély nyoma meg is maradt. Emiatt nem úgy használtam el, ahogy kellett volna, hanem olajos arctisztítóként. Utána micellás víz, és arcmosás. Persze ilyen rövid idő alatt túl sok hatása nem lehetett, de pszichésen mintha jobb lett volna a bőröm a használatakor. Még kipróbálok egy almostos BHA-t, mert kb. minden más (aránylag könnyen elérhető) termékben van olyan összetevő, amit kerülök (pl niacin, propilén-glikol)

Update: újravettem, nem pszichésen volt jobb a bőröm, amíg használtam, hanem valóban hatott lemosóként is! Áttörlöm vele az arcomat, 2-3 perc múlva lemosom géles arctisztítóval. Nagyon sokat javít a bőrképemen!

Helia-D Cell Concept Halványító Szérum (régi)

Helia-D Cell Concept Halványító Szérum (régi)
2022. december 19.

Update egy év múlva:
Egy ideig nem használtam, és mikor az új üveget megkezdtem, ijedten konstatáltam, hogy pattanásokat okozott.
Elképzelhető, hogy a niára lettem érzékeny, mert a hátamra kezdtem használni, és ott is csupa kiütés lettem :(

Nem pontozom le, de jelzem.

Majdnem az egész üveg elfogyott már, így írom a véleményt.
Az összetevői miatt vettem meg, mikor éppen jobb állapotban volt a bőröm, és tudtam volna koncentrálni a folthalványításra. Később lett gyanús a dolog, és összenéztem az aPad-dal - majdnem ugyanaz az INCI, csak ebben van niacin is (természetesen a koncentrációt nem tüntetik fel rajta).
Minden szempontból kellemes a használata, jól hidratál, nem okoz pattanásokat, de a foltokkal nem nagyon tud mit kezdeni - sem a sebek után maradtakkal, sem a hormonális (máj)foltokkal.
Szerintem az aPadnak egy jó, azonnal (drogériákban) elérhető alternatívája, hasonló áron, és nekem sokkal jobban be is vált, mint az (az aPad sem halványította a foltjaimat, viszont kis pattikat okozott, hasonlóan a többi G&G termékhez)
Mindkét nagy drogériában kapható.

one.two.free! Super Glow Serum

one.two.free! Super Glow Serum
2022. augusztus 29.

Kétféle C-vitamin-származék is van benne, nahát! Ezt csak most vettem észre, ahogy egy skinsmartos cikket olvasgattam, és ennek kapcsán néztem rá újra az összetevőlistára.
Eredetileg azért választottam, mert nincs benne propanediol, kókuszolaj, propilén-glikol (ezek tapasztalatom szerint nem jók nekem), illetve könnyen elérhető, nem kell rendelgetni, szállítást fizetni. Viszont sajnos nincs ráírva a PH-érték és a koncentráció...
Tutti kis pumpás kiszerelése van, 2 pumpányit teszek fel az arcomra. Érzékeny a bőröm, napi 1 használat fér bele, különben kis pattanásokat okoz (és amikor sebes az arcom, nem is merem használni, párszor próbáltam, rontott a bőröm állapotán). A mitesszereket nem feketíti be, erről olvastam más termékeknél, azonnal zártam is be azokat az oldalakat, köszi.
Szeretem használni, szerintem tényleg szebb a bőröm (ott, ahol nincsenek pattanások, mert azokat egyelőre nem tudom megszüntetni). A folthalványításhoz még nem használom elég ideje, de remélem, az is összejön. Egyelőre ötös :)

Miss Sporty Naturally Perfect Match Alapozó

Miss Sporty Naturally Perfect Match Alapozó
2022. július 21.

Az összes meglévő alapozómat gyanúsítom a bőröm jelenlegi állapota miatt (szilikon, alkohol, parfüm stb), és elkezdtem a dm oldalán keresgélni valami újat - ezt találtam, ellenőriztem itt, aztán elrohantam megvenni :) Szóval nem 100%-ban megalapozott a véleményem, még csak 2* tettem fel, de a színe miatt (Vanilla árnyalat) már megérte kipróbálni. Egyszerűen tökéletes. Egyébként nincs túl nagy színválaszték, nekem mázlim volt vele, de én konkrétan sárga vagyok szoli és béta-karotin nélkül...
És akkor: nem fullaszt (kevés szilikon) és nem fénylik (mondjuk púdert teszek rá). A fedése valóban enyhe, de korrektor úgyis kell, sajnos, illetve, ha szükséges, majd keverek hozzá nagyobb fedésű alapozót. Nem emeli ki a pórusaimat, nem ül bele a ráncokba, nincs benne alkohol és parfüm. A tartósságát még tesztelem.
Egyelőre adok öt csillagot az INCI és a színe miatt; ha nem üt ki, és kibírja a napot, akkor még visszajövök ömlengeni.