im

Habos Kakaó
Regisztráció dátuma: 2013. augusztus 15.
Bőrtípus: Zsíros
Bőrprobléma: Tág pórusok

Habos Kakaó
Regisztráció dátuma: 2013. augusztus 15.
Bőrtípus: Zsíros
Bőrprobléma: Tág pórusok

Klairs Midnight Blue Calming Cream

Klairs Midnight Blue Calming Cream

Egy mintát használtam el.
Nem alkoholos, de ahogy kibontottam, erősen szeszes illat csapott meg, ez szerencsére hamar elillant. A krém világoskék, a föntiekhez hasonlóan sűrűbb, nem géles, de könnyen kenhető. Gyorsan beszívódott, tömör, feszes érzetet hagyott maga után, illetve hűsített is kicsit. Mire följegyeztem az első benyomásaimat, és tapogatni kezdtem az arcom, mennyire ragad vagy mennyire nem, már éreztem is, hogy a homlokomnál kukackákban pereg a krém. Hurrá. Egyébként az volt a dolga, hogy a kinyomkodott mitesszereim pirosságát lehúzza, ezt reggelre gyönyörűen meg is tette. Mármint nem arról beszélek, hogy halványodott a pirosság, hanem, hogy egyáltalán nem látszott nyoma a nyomkodásnak. Nem használnám minden nap, és alapvetően pont az a célom a bőrápolással, hogy ilyesmire ne legyen szükségem, de örömmel töltött el, hogy az ígéret igaz.

Benton Fermentation Eye Cream

Benton Fermentation Eye Cream

Egy mintát használtam el.
A teljesen haszontalantól a csodaszerig terjedő spektrumon mindenfélét láttam már róla. Sűrű, viaszos, csúszós, nagyon kiadós, gyorsan beszívódó krém, amely érezhetően védőréteget képez, egész nap feltűnően selymes volt a szemem körül a bőr. Tetszett, de egyelőre még nem száraz annyira ez a terület, hogy ilyen mértékű ápolásra legyen szüksége. Azért megjegyeztem.

By Wishtrend Vitamin 75 Maximizing Cream

By Wishtrend Vitamin 75 Maximizing Cream

Egy mintát használtam el.
Míg a homoktövisolajat a különböző jótékony zsírsavak miatt használják, a gyümölcslevet a C-vitamin-tartalma miatt keverik krémekbe. Mivel az aszkorbinsavas termékeket nem olyan könnyű jól formulázni, ráadásul egyáltalán nem mindegy a koncentráció és a pH, én szívesebben szavazok bizalmat olyan kozmetikumnak, amelynél ez a két adat egyértelmű. Szóval, ha megfeledkezem a homoktövisléről, akkor ez egy citromillatú (úgy megkívántam a lemon curdöt) krém, amely a Purito Deep Sea Pure Waterhöz kísértetiesen hasonló állagú. Kipárnázza a bőrt, védőréteg képezésében nagyon jó, a Care:nel fényvédőm szárító hatását is képes ellensúlyozni. Ha nem szárítana a fényvédőm, soknak érezném.

Purito Deep Sea Pure Water Cream

Purito Deep Sea Pure Water Cream

Egy mintát használtam el.
Mivel egy minta alapján nem tudtam a hatást különösebben megítélni, csak a kozmetikai eleganciáról tudok beszámolni: erősebb, fás-citrusos illatú a krém, sűrű, picit nehezebb, mint amit én általában kedvelek, de nem is az a tipikusan száraz bőrre való, gazdag krém. Nem csigázott nagyon föl, mert a 2% niacinamid miatt C-vitaminos szérum mellett bonyolultabb rutinba illeszteni, és a bergamott illóolajról is le tudnék mondani.

Tonymoly Magic Food Banana Sleeping Pack

Tonymoly Magic Food Banana Sleeping Pack
2018. április 22.

Egy mintát (sem) használtam el.
Szerintem ezzel a mintával már mindenki találkozott, aki valaha rendelt Koreából, én csak most bontottam ki. A COSRX alvókáit nagyon szerettem, főleg a rizseset, és nem titok, hogy nappali hidratálókrém helyett is kenegettem őket, de ez a banános nyaflaty… nos, nem hozta meg a kedvem a teljes mérethez. Egy könnyen kenhető, sárga krémről van szó, szintetikus banánillattal. (Szerintem sokkal műbb, mint a The Body Shop banános samponé.) Beszívódva valamiféle púderes érzetet hagyott maga után – ez nem az a tipikus tápláló érzet. Egy óra múlva zsír kezdett kiömleni az arcomon: különösen az orromon és az államon. Marcsi vs. Tonymoly – 1:0, a minta maradékát kidobtam.

Tetesept Eine Portion Liebe Fürdősó

Tetesept Eine Portion Liebe Fürdősó
2018. április 22.

A halványrózsaszín por a vízbe szórva kék és piros lett, ebből keveredett halvány szederszín, púderes-bogyósgyümölcsös illattal. Hirtelen ötlettől vezérelve öntöttem a vízbe egy adag Barnängen Sauna Relax habfürdőt is, aztán már csak egy mesén járt az eszem, nem tudom, hol olvastam, valamilyen északi nép meséje, kisgyerekek szednek benne sárga színű lápi szedret.

Balea Men Energy Q10 Szemkörnyékápoló

Balea Men Energy Q10 Szemkörnyékápoló
2018. április 22.

Géles-vizes állag, könnyű felszívódás, rendszeres használattal egyszer csak észreveszed, hogy olyan sima, hidratált a szemkörnyéked, amilyen korábban nem volt. Bőven megéri az árát. Kenegettem vele a pilláimat és a szemöldökömet is. Sajnos nem voltam elég elszánt, hogy a kezdetektől dokumentáljam a változást (növekedést), így csak szubjektív meglátásaimat tudom leírni: ahogy az átlátszó gél rászárad a szőrszálakra, ad nekik egy kis tartást, vastagságot, volument, vagyis mindenféle formázó szebben és szebbet mutat így a lemosásig, akár a szintén áttetsző, de kifejezetten sminkelési célra gyártott szempilla- és szemöldökgélek esetében. A barátomnak is hozott egyet a Mikulás, de begyulladt tőle a szeme. Nem a Mikulástól és nem a Mikulásnak.

Essence Studio Nails Azonnali Körömágybőr Eltávolító

Essence Studio Nails Azonnali Körömágybőr Eltávolító
2018. április 22.

Hónapokig használtam lelkesen, de valahogy sosem volt olyan szép a körömágyam, mint a képeken a lányoknak. Gondoltam egyet, egyszer mindössze langyos, babafürdetős vízben áztattam kicsit meg a kezem, mit ad Isten, gyönyörűen vissza tudtam tologatni a bőrt. Erre a zselés trutyira semmi szükségem.

For Your Beauty Üveg Körömreszelő

For Your Beauty Üveg Körömreszelő
2018. április 22.

Picit időigényesebb dolgozni, de sokkal szebben tudom ezzel formázni a körmeimet, mint a korábbi fémmel. Alapkellék.

Rimmel Nail Nurse 5 in 1 Base & Top Coat

Rimmel Nail Nurse 5 in 1 Base & Top Coat
2018. április 22.

Először szkeptikus voltam, azt gondoltam, ilyen nincs, hogy mindkét feladatot képes jól ellátni egy lakk. Végül ez lett a kedvencem, mert csúszós-fényes alapot képez, szépen terül rajta minden, és fedőlakként is gyönyörű ragyogóvá teszi az alatta lévő színt. Hatalmas üveg, dupla használattal is nehéz lesz a végére érni. Betonbiztossá teszi a manikűrt, csak a körömvégi kopás szokott látszani.