Jade

Regisztráció dátuma: 2012. március 19.
Bőrprobléma: Tág pórusok

Regisztráció dátuma: 2012. március 19.
Bőrprobléma: Tág pórusok

The Ordinary Natural Moisturizing Factors + HA

The Ordinary Natural Moisturizing Factors + HA
2021. január 13.

Kiváló hidratáló, az én kombinált bőrtípusomhoz teljesen megfelel. Nem túl testes az állaga, könnyen beszívódik, nem csapta ki az arcomat. Én esti rutinban használom, így arról nem tudok beszámolni, hogy a sminkkel mennyire jó barátok.

Lush Honey I Washed My Hair Szilárd Sampon

Lush Honey I Washed My Hair Szilárd Sampon
2021. január 13.

Évekkel ezelőtt már használtam Lush-os szilárd sampont,az annyira nem vált be, hogy évekre inkább elkerültem mindenfajta sampont a cégtől. Aztán úgy alakult, hogy volt lehetőségem kipróbálni más szintén Lush-os szilárd sampont, így elkezdtem kísérletezni a samponkorongokkal. Ezt a fajtát nagyon szeretem, már másodjára veszem meg, de általában váltogatom őket. Érdekes, hogy nekem ez a fajta jobban fogy, mint pl. a Jason & the Argan Oil.
Nem zsírosítja, szárítja a hajam, szerintem kifejezetten jól néz ki, nem érzem, hogy hiányoznának a szilikonos samponok.
Plusz pont, hogy a megvásárlásával nem termelek felesleges műanyag szemetet, utazáshoz pedig nagyon praktikus.

Urban Decay Naked Basics Palette

Urban Decay Naked Basics Palette
2019. július 16.

Ha egy natúr palettát kell beszerezned, akkor ez legyen az. Imádom, hogy nincs tele fényes színekkel, hogy a matt árnyalatok dominálnak. Egy problémám van vele, hogy a fényes árnyalat néha töredezik, de ezt leszámítva semmi. Nagyon jól kihasználható paletta, szerintem megéri rá beruházni.

Too Faced Better Than Sex Mascara

Too Faced Better Than Sex Mascara
2019. július 16.

SPOILER ALERT: nem jobb, mint a szex.

A travel size van meg nekem, a keféje nagyon tetszik, isteni szép szempillákat csinál (szeretem a műszempilla hatást), viszont pár órával később a fele a szemem alatt landol. Ennyi pénzért (a travel size is több, mint 3000ft) jobb minőséget várnék. Szeretném szeretni, de így sajnos nem tudom.

Nivea Sun Napozás Utáni Zuhanyzás Közbeni Frissítő Testápoló

Nivea Sun Napozás Utáni Zuhanyzás Közbeni Frissítő Testápoló
2017. augusztus 6.

Hát ennek biztosan nincs uborka illata... inkább olyan férfias, aftershaves van, ami kifejezetten irritál, így tényleg csak és kizárólag úszás, illetve egész napos strandolás után használom. Egynek elmegy, nem használtam még zuhanyzás közbeni testápolót, így nincs viszonyítási alapom arról, hogy a többihez képest mennyire működik. Egyébként nem tapasztaltam, hogy fulladna alatta a bőröm, meg azért jó, hogy nem feszül a napozás után, elhasználgatom a nyáron, de biztos, hogy ilyet még egyszer nem veszek.

OGX Anti-Breakage Keratin Oil Shampoo

OGX Anti-Breakage Keratin Oil Shampoo
2016. november 8.

Mindenképpen ki akartam próbálni valamelyik OGX sampont és végül az itt olvasottak hatására döntöttem úgy, hogy ezt választom. A klóros és sós víztől kiszáradt hajamnak nagyon jót tett ez a sampont, már kb. két héttel a használat után is volt, aki megjegyezte, hogy úgy nézek ki, mintha a fodrásztól jönnék. :) Együtt használom a balzsamjával és a fújókás olajával, és nagyon-nagyon meg vagyok elégedve, nem zsírosít, nem lesz tőle seprűs a hajam. Bár az ára tényleg elég borsos, de nekem megérte ennyit beleinvesztálni, hiszen számomra tényleg egy csodaszer.
Bónuszként még megemlíteném az illatát: valami isteni! Mások is szokták érezni rajtam, főleg, ha nem használok parfümöt. :)

Pupa Professional BB Cream + Primer SPF20

Pupa Professional BB Cream + Primer SPF20
2016. november 8.

Én ezt BB krémként vettem még a tavasz végén, azóta kisebb megszakításokkal használom. Bevallom, először csalódott voltam, mert a fedése gyenge, tényleg inkább egy színezett hidratálókrém jellege van (mint kiderült elég figyelmetlen voltam a vásárlásnál). Szerencsére azért nincsenek durva bőrhibáim, így adtam neki egy esélyt és eléggé megkedveltem. Nyárra szerintem tökéletes volt, még egy esküvőt és végigcsináltam vele. Viszont az illatával nagyon nem vagyok kibékülve, nagyon-nagyon erős és számomra zavaró is.
Hétköznapi "alapozónak" számomra megfelel, de ha elfogy, akkor nem hiszem, hogy újra fogom vásárolni, de egy próbának jó volt.

Catrice Prime and Fine Eyeshadow Base

Catrice Prime and Fine Eyeshadow Base
2016. február 19.

Azt nem mondom, hogy használtam már ennél jobb szemhéjalapozót, mert ez nincs így, de nem emlékszem, hogy a korábban használtakkal lett volna ennyi problémám. Én a lelkendezős blogbejegyzések után jobbra számítottam. Az a legnagyobb baja, hogy egy idő után átzsírosodik, és becsíkozódik a szemfesték. Ilyen velem már elég régen történt. Jó, hogy nem egy óra után történik ez, de én négy-öt óránál többet nem adnék neki. Én jobban szerettem a tégelyes verziót, mert azzal tényleg lerobbanthatatlan volt a smink, jöhetett kánikula, Volt fesztivál, esküvői sírás, tényleg nem volt rá panasz, csak az állagára.
Szóval nekem ez nagyon nem vált be, elhasználom, mert egynek jó, de nem fogom újravásárolni.

Rimmel Matte BB Krém SPF15

Rimmel Matte BB Krém SPF15
2016. február 19.

Nyaralás előtt kerestem még egy olyan bb-t, amit nyugodtan bele lehet dobni a neszeszerbe, nem nehéz, nem üveg, átmegy a reptéri ellenőrzésen. Mivel spórolás volt a nyaralás miatt, ezért nem akartam drága cuccot venni, és teljesen véletlenül esett rá a választásom. Kellemes meglepetés volt a termék, azóta is ezt használom (főleg mivel nem találom azt, ami helyett vettem). Teljesen alkalmazkodik a nyári, a téli bőrszínemhez, nem ragad, nem kell rá púder. Szerencsére nekem most már csak főként mitesszereim, meg tágabb pórusaim vannak, így a fedése általában jó, de ha vannak pattanások, azokhoz kell korrektor. Összességében szerintem egy eléggé szerethető darab, hétköznapokra tökéletes, bátran ajánlom bárkinek. Nem biztos, hogy ezt veszem majd újra, ha elfogy, mert szeretek kísérletezni, de semmi sem kizárt. :)

Lush Lord Of Misrule Krémtusfürdő

Lush Lord Of Misrule Krémtusfürdő
2016. február 19.

Hagytam magam megvezetni, mikor megvettem ezt a tusfürdőt. Nagyon megtetszett a színe, az illata is. Itthon derült ki fürdés közben, hogy nagyon folyós, szerintem így annyira nem gazdaságos, több fogy. Az illata meg ennyi idő után valahogy nem az igazi, nem is tudom mi baj van vele. Lent írta valaki, hogy régebben jobbakat alkotott a Lush, és ezzel sajnos egyet is értek valamennyire, már ami a tusfürdőket illeti.
Nem lenne ez egy rossz tusfürdő, nem akarom nagyon lepontozni, mert annyi mindenkinek bejön, biztos velem van a baj. Mondjuk féláron vettem egy 250 milist, így elnézőbb vagyok. Lehet elég lett volna csak 100 mili. Kap hármast tőlem, mert se nem jó, se nem rossz.