Jadviga

Regisztráció dátuma: 2015. június 25.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: Pigmentfoltok

Regisztráció dátuma: 2015. június 25.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: Pigmentfoltok

NIOD Survival 0

NIOD Survival 0
2018. június 10.

Én is ezt választottam első NIODomnak és egyáltalán nem bántam meg! Meglepően sokat ad hozzá a hidratáláshoz, úgyhogy kenem este és reggel is. Pikkpakk beszívódik és bármit megtűr magán. A barna színe egyáltalán nem látszik a bőrön. Az illata valóban furcsa, két napig gondolkodtam, mire emlékeztet. Aztán beugrott: nekem kimondottan szerecsendiós ( a krumplipüré íze jutott róla eszembe, jóanyám szerecsendióval készíti). Eddig bármilyen rétegzős rutin hidratáló hatása kifújt néhány óra után, ezzel még délután is vállalható a bőröm állapota. Valószínűleg újravevős, hacsak nem próbálkozom meg valamelyik spf- es változatával. Ja, és reggel- este 1-1 pumpálásnyival másfél hónap alatt a fele fogyott el.

The Ordinary Vitamin C Suspension 23% + Ha Spheres 2%

The Ordinary Vitamin C Suspension 23% + Ha Spheres 2%
2018. február 25.

2017.06.05: Én megszerettem! Már egy háromnegyed tubust elhasználtam belőle, így lassan meg kell rendelnem újból. De nekem inkább néha szárazba hajlik a bőröm, ami ráadásul elég rezisztens a magas százalékú AHA savak miatt. Nálam csak két napig bizsergett. A beszívódása mennyiségfüggő. Mivel én folthalványításon dolgozom és niacinamidot is használok, így ezt a reggeli rutinba próbáltam beilleszteni. Hétköznaponként egy leheletvékony rétegben 10-15 perc elég neki, hogy utána folytatható legyen a rutin. Hétvégi reggeleken pedig bőséggel kenem, no akkor viszont minimum egy óra kell a teljes beszívódáshoz. Hogy folthalványít-e, azt még nem tudom, viszont eddig még nem erősödtek a nyári naptól a foltjaim ( amik sajnos, 50-es fényvédő ide vagy oda, a naptól mindig erősebb árnyalatot kapnak...) Így nekem már az is bíztató, hogy nem látom az erősödést. Úgyhogy egyelőre igen erős 4 csillag. Majd felhúzom 5- re, ha el tudom dönteni, pontosan ő ügyködik- e a foltjaimon.

Up 2018. 02. 25. Utána elhasználtam egyet a TO 30%-os szilikonosból, de nekem ez jobban bevált. Tegnap megrendeltem újra, Tindigó új széruma mellé, amit hétköznap reggelenként használok, hétvégi nagyágyúnak, amikor bőven van időm kivárni, hogy felszívódjon. Így megadom az ötödik csillagát is.

Tindigo Mild & Pure Cleansing Liquid Balm

Tindigo Mild & Pure Cleansing Liquid Balm
2018. február 2.

2018.01.23: Még nem akartam felbontani, mert van még az előző arcmosómból, de az itt olvasott eltérő vélemények hatására kíváncsi lettem a termékre, vajon mit is vettem, mert vásárláskor alapvetően a kíváncsiság vezérelt, izgatott ez a háromfázisú kombináció. Leszögezem, általában szemsminklemosó-patikai mosakodókrém- micivíz trióból áll az arctisztításom, nincs igazán összehasonlítási alapom. Az arcápoló rutinomból viszont tudom, hogy a korommal szárazabbá vált bőrömnek jól esnek az arcolajak. Úgyhogy most kizárólag az első benyomásom írom le, a csillagszám is csak ennek szól. Szemhangsúlyos sminket használok, így azt előre leszedtem, az arcomon viszont EL DW Nude Water Fresh és egy Mac krémpír nap végi maradványai voltak. Egy pumpálás a tenyérbe, arcmasszírozás. Olajos réteg a bőrömön... Lehet, hogy nekem az egy pumpányi csík sok lesz? Lehet, ki kell még kísérleteznem. Viszont éppezért jól tudtam masszírozgatni. Aztán jött a meleg vízzel leöblítés. Sokszor, alaposan. Csak azért se akartam törölközőt használni, hogy lássam utána a micivizes vattát. Valóban maradt ugyan utána egy érdekes tapintása az arcomnak, de nem tudom azt mondani, hogy olajos réteget hagyott volna. De valami volt, az biztos, és az a valami számomra nem volt kellemetlen. Ezután az arcom egyik felét letöröltem micivízzel, de a vatta teljesen tiszta maradt, illetve a törléssel az arcomról is eltűnt az a bizonyos réteg . Gyanítom, hogy a sima arctürcsi azt ugyanúgy leszedi, micivíz nélkül is. Az arcom másik felén megvártam, hogy mi lesz azzal a réteggel. Pár perc után eltűnt. Felszívódott volna? Mindenesetre a bőrömnek ( hangsúlyozom, inkább száraz) nem esett rosszul. Lehet, hogy csak az olajak ápoló hatása volt? Nem tudom, de azt tudom, hogy az arcom tiszta lett, amit a vattakorong is bizonyított. Lehet, hogy ez a lemosót is bőrtípusa válogatja??? Jövök majd még frissíteni, több napos használat után.

Frissítve, február 02: Eltelt két hét, mindennap használtam. Teljesíti, amit ígér, nekem tetszik, a bőröm szereti. Megadom az utolsó csillagot.

Estee Lauder Re-Nutriv Ultimate Radiance Alapozó SPF15

Estee Lauder Re-Nutriv Ultimate Radiance Alapozó SPF15
2018. január 20.

Bementem egy EL szaküzletbe, hogy egyszer az életben kipróbálnék egy HE alapozót, idősödő ( khmm, 44) vízhiányos bőrre, szerencsére nekem már nem kell erős fedés. Három tégelynyi mintával távoztam: Ez, a Renutriv és a Perfectionist bő egy heti adagja volt a tégelyekben. Otthon kieséses körmérkőzést játszattam velük, az arcom két oldalára különböző alapozót kenve. A színeket nálam tökéletesen eltalálta a hölgy, így azzal nem volt gond. A kezdeti bőrkép mindhárom alapozónál egyforma volt, bár talán a Perfectionist kicsit erősebben fedett. A nap második felében azonban kezdett külön látványt felvenni a két arcfelem, ráncocskáim tekintetében mindenképp. A legjobban épp a P. emelte ki a ráncokat a szem körül, az arcbúbom tetején. Lényegesen kevésbé a Renutrív, de mivel azt mondta az eladó, hogy ez kimondottan idősebb bőrre való, ezért gazdagon tápláló, így valóban, igencsak fénylett már kora délutánra. A legjobban az én bőrömön a DW Nude WF teljesített, a háromból az kapta az öt csillagot. De úgy érzem, néhány év múlva teszek ezzel még egy próbát!

Estée Lauder Perfectionist Youth-Infusing Alapozó SPF25

Estée Lauder Perfectionist Youth-Infusing Alapozó SPF25
2018. január 20.

Bementem egy EL szaküzletbe, hogy egyszer az életben kipróbálnék egy HE alapozót, idősödő ( khmm, 44) vízhiányos bőrre, szerencsére nekem már nem kell erős fedés. Három tégelynyi mintával távoztam: Ez, a Renutriv és a Perfectionist bő egy heti adagja volt a tégelyekben. Otthon kieséses körmérkőzést játszattam velük, az arcom két oldalára különböző alapozót kenve. A színeket nálam tökéletesen eltalálta a hölgy, így azzal nem volt gond. A kezdeti bőrkép mindhárom alapozónál egyforma volt, bár talán a Perfectionist kicsit erősebben fedett. A nap második felében azonban kezdett külön látványt felvenni a két arcfelem, ráncocskáim tekintetében mindenképp. A legjobban épp a P. emelte ki a ráncokat a szem körül, az arcbúbom tetején. Lényegesen kevésbé a Renutrív, de mivel az kimondottan idősebb bőrre való, ezért gazdagon tápláló, így igencsak fénylett már kora délutánra. A legjobban az én bőrömön a DW Nude WF teljesített, az kapta az öt csillagot.

Estée Lauder Double Wear Nude Water Fresh Makeup SPF30

Estée Lauder Double Wear Nude Water Fresh Makeup SPF30
2018. január 20.

Bementem egy EL szaküzletbe, hogy egyszer az életben kipróbálnék egy HE alapozót, idősödő ( khmm, 44) vízhiányos bőrre, szerencsére nekem már nem kell erős fedés. Három tégelynyi mintával távoztam: Ez, a Renutriv és a Perfectionist bő egy heti adagja volt a tégelyekben. Otthon kieséses körmérkőzést játszattam velük, az arcom két oldalára különböző alapozót kenve. A színeket nálam tökéletesen eltalálta a hölgy, így azzal nem volt gond. A kezdeti bőrkép mindhárom alapozónál egyforma volt, bár talán a Perfectionist kicsit erősebben fedett. A nap második felében azonban kezdett külön látványt felvenni a két arcfelem, ráncocskáim tekintetében mindenképp. A legjobban épp a P. emelte ki a ráncokat a szem körül, az arcbúbom tetején. Lényegesen kevésbé a Renutrív, de mivel az kimondottan idősebb bőrre való, ezért gazdagon tæpláló, így igencsak fénylett már kora délutánra. A legjobban az én bőrömön ez a DW Nude teljesített. Nem zsírozott, nem szárított, nem ült ráncokba, csak egységes szolíd ragyogást adott, ami így 40 felett néha jól tud jönni. EZT vettem meg. Leginkább azért, mert sosem találtam még olyan alapozót, ami pár óra után nem ül bele a ráncocskákba és inkább levesz, mint hozzámvág pár évet.

Tindigo Shake & Shine Serum 15% C-Vitaminnal

Tindigo Shake & Shine Serum 15% C-Vitaminnal
2018. január 16.

Nekem állagában sokkal jobban sikerült szérumnak tűnik, mint a régi lila üveges, pedig legalább kettőt abból is elhasználtam, illetve kettőt az OST 21.5- ből is. Valóban nem érzek semmi furcsa, fémes szagot ( bár a réginél sem emlékszem, hogy számomra zavaró lett volna az illata, a furcsa szag inkább az OST- re volt jellemző). Valóban nem hagy semmilyen tapadós, ragacsos érzetet ( bár inkább száraz bőröm van, valószínűleg mindent becuppant. ) A tavalyi egész éves folthalványítós projektem ( folyamatos C vit plusz egyéb célzott hatóanyagok kenésével) kimondottan sikeresnek ítélhetem, így bő két heti, napi egy használat után botorság lenne e szérum folthalványító hatásáról mesélnem, de a magas hatóanyagtartalma miatt biztos vagyok benne, hogy az is van neki. Csak annál látványosabb, aki nem bombázta eddig folyamatosan magas százaléknyi C vitaminnal a bőrét. Ami viszont számomra igen látványos az új állag mellett, az a hidratáló hatása és az a belülről jövő ragyogás, az az egészséges bőrkép, ami a tükörbe nézve fogad. Összegezve: a lila sem volt rossz, de ezzel lehetett fokozni.

My Hsin-Ni Q10&Royal Jelly Double Lifting Mask

My Hsin-Ni Q10&Royal Jelly Double Lifting Mask
2017. augusztus 17.

Hmmm! 42 évet megéltem, nagy szájjal bőszen hangoztatva, hogy hála istennek, nekem milyen rezisztens arcbőröm van. A pigmentfoltjaimmal vívott harcaim során már túl vagyok a 20%-os AHÁn, az 0.1 %-os tretinoinon, és a 4%-os hydroquinonon is, amik tuti nem bőrkímélő hatóanyagok, bár a hatásuk látványos. Emiatt bármit simán az arcomra kentem. Eddig. Most csak egy kis optikai tuningot szerettem volna reggelre. Az meg is volt, este feltettem, reggel szép, tömör bőrrel ébredtem. Aztán estére olyan furcsán forró volt az arcom. Másnap reggelre, 24 óra múlva olyan kontaktallergiát váltott ki , hogy most is jeges borogatással ülök az arcomon, hogy az égő érzést enyhítse. Vörös foltok, néhol sok apró hólyag és ödémás foltok. Szét tudnám kaparni a fejem! Mi a csuda volt ebben, hogy így kikészített??? Ja, hogy miért gondolom, hogy a maszktól lett? Mert életem első olyan fátyolmaszkja, ami a nyakat is befedi, miközben tecnikailag a fülre is fel kell akasztani, hogy tartsa a nyakrészt. Ergo: a nyakamon is tisztán kivehető a vörös foltokból, meddig ért a maszk és a fülem mögött is lángol... Ennyit az optikai tuningról.

Uriage Bariésun Mineral Krém SPF50+

Uriage Bariésun Mineral Krém SPF50+
2017. augusztus 11.

2017 július 1.: Na, nálam a tavalyi baklövését most szépítette az Uriage. Míg a Bariésun fényvédő spray SPF 50+ mellett megégtem,ettől egy balatoni héten tesztelve fikarcnyit sem kapott színt az arcom, ami az én két nagy melazmás foltomnak kimondottan áldás, nomeg így a lelkemnek is! Szárazkás bőröm így nyáron is elviseli ezt a tömény krémet. Zsíros bőrre biztosan sok lenne, de a normál bőrűeknek is érdemes előbb kipróbálni, mielőtt ennyit költenének rá. Kezdetben rémítően fehér, de ha sokáig kenegetve bedolgozzuk a bőrbe, akkor nekem nem hagy zavaró réteget. De valóban sokáig és alaposan kell kenegetni, ami reggelente azért macerás. És várni is a további smink előtt, bár mindent jól tűr magán. Engem hidratál, és bár igen sűrű, nem okozott sem pattanást, sem mitteszert. Tavasszal azt mondtam, ha az 50- es fizikai sem fogja meg a foltok nyári besötétedését, akkor semmi, akkor feladom. Eddig ebben kiválóan teljesít. Az állaga miatt vonok csak le egy csillagot, de ez a négyes nagyon erős négyes. Ha nyár végén is ezt az arcom látom a tükörben, akkor egye csuda az állagát, megkapja az ötödiket is és újraveszem.

Update másfél hónap múlva: a 40 fokos hőségriadós hetet is a Balatonban vészeltem át. Jelentem, a foltjaim alig erősödtek. Végre nincs sírógörcs a nyaralás végén a tükör előtt! Állagától függetlenül, kizárólag a hatása miatt örömmel adom meg az 5 csillagot!

Anaconda Professional Biopeel AHA Intenzív Szérum

Anaconda Professional Biopeel AHA Intenzív Szérum
2017. február 21.

Ő volt a tavaly téli hámlasztóm. Nálam méltán kiérdemli az "ennyiért csodaszer" jelzőt. Heti 1 használattal is nagyon sokat segített a pigmentfoltokon és a szarkalábakon. A fáradt, fakó bőrömet megújította. Egy gondom volt vele: bár szavatossági, sőt felbontástól számítottan megfelelő időn belül voltam, mikor a maradékot idén ősszel elővettem, egy sötétbarna, szúrós szagú trutyi jött csak a flakonból.Állásában megromlott a nyár folyamán. Ezért ugyan pontlevonás nem jár, ( lehet hogy csak hibás darab volt), de nem árt, ha tudjátok... Azonnal újra akartam venni, hogy ne múljon el a tél nélküle, de akkor épp beszerezhetetlen volt, így a dupla kellemetlenség miatt bosszúból megcsaltam egy tubus retinollal. De érzem, ha nem szüntetik be, találkozunk mi még :)