JBeauty

Regisztráció dátuma: 2022. április 10.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Vízhiány

Regisztráció dátuma: 2022. április 10.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Vízhiány

MediNatural SPF40 Anti-Aging Fizikai Fényvédő Arckrém

MediNatural SPF40 Anti-Aging Fizikai Fényvédő Arckrém
2023. október 2.

2023.05.24.
Kellemesen csalódtam ebben a fényvédőben. Félve vásároltam meg, de gondoltam, hogy adok neki egy esélyt mivel CSAK fizikai fényvédőket tartalmaz és szépek az összetevői akkor nem lehet baj belőle.
Még ezelőtt soha nem vettem magyar márkától fényvédőt, mindig koreait vagy japánt vásároltam, de ezekből is csak a fizikai szűrőset, mivel érzékeny a bőröm és a szemem környéke ezért nálam sajnos kémiai szűrős fényvédő szóba sem jöhet.
Kb. 1 hónapja használom ezt a fényvédőt 2 pumpálásnyi mennyiséget az arcra és nyakra.

Pozitív:
- hidratáltan tartja a bőrt egész nap (száraz, vízhiányos bőrűként ez nagyon fontos nekem)
- bátran lehet kenni szemkörnyékre is, nem irritálja a szemet
- ad egy tone up hatást, ami nekem kifejezetten nagyon tetszik
- aki szereti a tone up hatást annál akár az alapozót is kiválthatja
- nagyon szép fényt is ad a bőrnek

Negatívum:
- kicsit hosszadalmas az eldolgozása, mivel egy elég tömény krémről van szó (de egy kis gyakorlással bele lehet jönni)

Nálam újravevős, bár azért majd kíváncsi leszek rá, hogy nyáron hogy fog teljesíteni :)

Upgrade 2023.10.02.: a két pumpálásnyi termék amit szoktam használni az arcomra sajnos csak a kutatók által ajánlott fényvédő mennyiségének a 70%-a és ebből még jut a nyakamra is, ha csak ilyen "light-osan" kenem akkor így elfogadható a végeredmény

De amint hogy felkenem az ajánlott mennyiséget az arcomra hozzáteszem jut belőle bőségesen a nyakamra is akkor már vannak gondok a termékkel, 20 percig is eltarthat mire teljesen eldolgozom a terméket a bőrömön
Ezen az sem segít, hogy ha részletekben viszem fel.
hiába dolgozom el láthatatlanná ahogy telik az idő elkezd látszódni az arcomon foltokban és ha az arcomhoz véletlenül épp csak egy picit hozzáérek ott elég csúnyán lejön a krém vagy csíkot húz
rohanos reggeleken semmiképpen nem ajánlom
le kell pontozzam

Clinique Moisture Surge 72-Hour Auto-Replenishing Hydrator

Clinique Moisture Surge 72-Hour Auto-Replenishing Hydrator
2023. június 6.

Az egyik kedvenc nappali hidratálókrémem :)
Nagyon érzékeny a bőröm és akármit próbáltam minden irritálta vagy ha nem bántotta akkor pedig nem hidratált eléggé vagy nem éreztem semmi hatását, mert nem volt bennük semmi hasznos összetevő.
Már 8 éve használom nagy lelkesen, természetesen a többlépéses tudatos arcápolási rutinom során.
Imádom az állagát olyan selymes és könnyed :)

Paula's Choice Skin Perfecting 2% BHA Liquid Exfoliant

Paula's Choice Skin Perfecting 2% BHA Liquid Exfoliant
2023. június 6.

heti 1 alkalommal használom. nem vagyok pattanásos, de az orromon van rengeteg apró mitesszer, amin a Foreo Luna 2 készülékem már sokat segített, mert ezek óriásiak voltak régebben.
Ezt a terméket azért választottam, mert hátha még tudok javítani a helyzeten a Foreo Luna 2 mellett.
Még csak pár alkalommal használtam, de ami nekem nagyon szembetűnő volt, hogy másnap reggel úgy kelek fel mint akit kivasaltak. A homlokon vannak vékony ráncok és azt vettem észre, amikor ezt használom este másnapra eltűnnek teljesen és ad egy glowy finisht, ami nekem kifejezetten tetszik, mivel száraz bőröm van. Igaz nem írják ránctalanítónak, de én látom magomon, hogy igenis simítja az apró, vékony ráncokat.
Újra fogom venni, engem meggyőzött.

Saffee Cleansing Oil-to-Milk Make-Up Remover

Saffee Cleansing Oil-to-Milk Make-Up Remover
2023. június 5.

notinon az ingyenes kiszállítás miatt választottam
nagyon szépen leoldja a sminket. viszont ha belemegy a szembe, akkor nagyon tudja csípni.
napi szinten történő használat mellett megtanultam úgy használni, hogy minél kisebb mértékben csípje a szememet
ha megint ezen múlna az ingyenes kiszállítás akkor ismét bátran megvenném, mert nem rossz termék az árához képest

Benefit High Brow

Benefit High Brow
2023. május 18.

Nekem a High Brow Duo Pencil van meg Light árnyalatban.
Alig vártam, hogy megjöjjön a rendelésem és kipróbálhassam. Nagyon tetszett külföldi youtubereknél.
Ahhoz képest, hogy milyen drága nagyon nem tartós. Amit azért elmondhattak volna az influencerek :(
Frissen sminkelve nagyon szép eredményt lehet vele elérni, amit ugye a videókban is láttam. De sajnos néhány óránál nem bírja tovább, ami nekem nagy csalódás. Ha olcsóbb lenne, akkor még elnézném neki, de így nem.
Pozitívum azonban, hogy nem okoz allergiát, nem irritál.

Clinique High Impact Szempillaspirál

Clinique High Impact Szempillaspirál

Upgrade: óriási csalódás :(
azóta vettem másikat, kibontás után az első pár alkalommal csodálatos volt, egész nap a helyén maradt és gyönyörő szempillákat csinált, de kb. 4. használat során észrevettem, hogy a festék szárazabb a kefén, olyan mintha már több hónapja használtam volna, ja és persze ezzel elkezdett ismét pandázni
sajnos azt kell mondjam, hogy nekem nem éri meg az árát, ebben az árkategóriában vannak jobb minőségű szempillaspirálok
kár érte, pedig nekem eddig CLINIQUE termék nem okozott csalódást
a két csillagot azért adom meg neki, mert a szemet nem irritálja

Nekem kicsit csalódás ez a szempillaspirál, mivel lepereg, pandázik pár óra után.
Sajnálom, pedig olyan szép természetes szempillákat lehet vele csinálni. Most csak úgy tudom használni, hogy teszek alá primert és így kibírja a nap végéig. De ezzel meg az a bajom, hogy ha használok hozzá primert, akkor elveszíti azt a természetes megjelenését amit úgy imádok benne :(
Nem tudom, hogy csak azért van-e ez a pandázás és pergés mert vásárlás után állt kibontatlanul a fiókban 9 hónapig, vagy csak tényleg ennyit tud.
Minden esetre ha így van, akkor nem éri meg az árát még akciósan sem.
Mivel nagyon szeretem a Clinique termékeit, ezért adni fogok neki még egy esélyt. Veszek majd egy újat és meglátjuk.

La Roche-Posay Déodorant 24H Peaux Sensibles

La Roche-Posay Déodorant 24H Peaux Sensibles
2023. május 18.

Update: nyáron volt 1-2 alkalommal amikor kellemetlenül éreztem magam, mert a termék illata összekeveredett a saját "illatommal" és olyankor büdösnek éreztem magamat :/ Tehát a szagok semlegesítése, amit ígér nem minden esetben igaz.
Remélem fejlesztenek még rajta, hogy tökéletesítsék a stiftet, mert nem okoz irritációt és egész jók az összetevői, de addig is még keresem az igazit.

Tetszik, hogy a termék alumíniumsó és alkoholmentes. Az izzadást nem gátolja, nem szünteti meg. Ugyanúgy izzadok vele, mint amikor nem kenek semmi dezodort. De szerencsére a termék illata érződik izzadás esetén. Ami kellemetlen lehet az, hogy ha izzadsz és olyan ruha van rajtad, akkor nagyon meg fog látszódni, mivel egyáltalán nem gátolja az izzadást.
Az illatát viszont nagyon szeretem, olyan finom és könnyed, nem tolakodó.

Lancôme Teint Idole Ultra Wear Alapozó SPF15

Lancôme Teint Idole Ultra Wear Alapozó SPF15
2023. január 21.

Borzasztó illata van, engem a Chanel No.5-ra emlékeztet, aminek ki nem állhatom az illatát.
Több árnyalatban is van mintám belőle. Jelenleg a 03 beige diaphane árnyalatot használom.
Szép warm tone makeup-ot lehet készíteni vele, pedig nekem elég fehér világos színű a bőröm és ettől sokkal világosabb árnyalatú alapozókat szoktam használni. De ennek ellenére mégis nagyon természetes a végeredmény.
Előkelő helyen szerepel benne az alcohol denat, amire azt hittem, hogy majd szét fogja szárítani a bőrömet a nap végére, de nem tette. Pedig volt rajtam púder is. Más hidratáló hatású alapozó sokkal jobban szétszárította az arcomat, mint ez, pedig annak elvileg a hidratálás lett volna a funkciója.
Teljes méretben nem venném meg magamnak, mert én a dewy finish-t részesítem előnyben magamon, mivel száraz a bőröm. Nem én vagyok a célközönsége ennek az alapozónak.
Csak azért pontozom le szegényt, mert nem tetszik, hogy van benne alkohol, ráadásul az INCI elején, mert az ugye hosszútávon senki bőrének sem tesz jót. Illetve nem tudok megbarátkozni az illatával. Valamint drágának is tartom.

Some By Mi Galactomyces Pure Vitamin C Glow Toner

Some By Mi Galactomyces Pure Vitamin C Glow Toner
2023. január 4.

Nagyon jó kis termék. Még csak fél üveggel használtam el belőle, de már most szinte teljesen elhalványította egy az arcomon lévő nagyobb pigmentfoltot.
Nem gondoltam volna, hogy ez ennyire be fog válni, Hiszen eddig csak C-vitaminos szérumokkal próbálkoztam, tonik változattal még soha.
Nagyon megéri az árát, mert nagy mennyiség, ami sokáig kitart és teszi is a dolgát annyira, mint az aszkorbinsavas szérumok, de árban ez jobban megéri.
Először féltem tőle, mert páran írták különböző oldalakon, hogy nem bírta a bőrük hosszútávon.
Úgy látszik nekem szerencsém van vele, mert nekem nem bántja a bőrömet, pedig nekem is érzékeny, kipirosodásra hajlamos a bőröm és minden nap a reggeli rutin része.
Újravevős.

Geek & Gorgeous 101 B-Bomb

Geek & Gorgeous 101 B-Bomb
2023. január 4.

Upgrade: két használat után tele lett az állam apró fehér pattanással tőle, egymás hegyén hátán voltak, hát nem volt valami szép látvány :(
Egyik napról a másikra kijött 8 db pattanásom, majd következő nap még több, harmadnapra pedig már NO COMMENT úgy elleptek a pattanások.
Arra gondoltam, hogy csak purging lesz, mert ez az egy új termék volt a rutinomban, ez a termék befolyásolja a faggyútermelést és kezeli a pattanásokat, ami felgyorsíthatta az öntisztulást. valamint csak oda jöttek a pattanások ahol amúgy is szokott lenni ezért kitartottam és használtam a terméket tovább és jól gondoltam mert a negyedik nap már látszódott, hogy szépül az arcom, egyre kevesebbek lettek a pattanások és mostanra teljesen el is múltak. :)
Az egész tisztulás körülbelül 5-6 napig tartott összeségében.

Én Revox-os niacinamide szérummal kezdtem. De ég és föld a kettő. Az én bőrömnek sokkal jobban megfelel a G&G széruma.
Imádom a vizes, könnyed állagát. Eddig nem bántotta a bőrömet, de még igazából csak most kezdtem el használni, majd kiderül.
Pipettája is sokkal jobb minőségű, mint a Revox-os társának.
Annak ellenére, hogy olyan vizes és könnyed az állaga mégis sokkal kényelmesebben tudom használni. Nem csöppen le a pipettáról,a Revox szérumánál ugyan ezt már nem tudom elmondani. Valamint a Revox széruma hajlamos volt kukacosodni is az arcon. Pedig nem mondanám magam amatőrnek, hogy esetleg rosszul használtam. 12 éve csinálom a tudatos többlépéses bőrápolási rutinomat (napi 2*40 perc) :D
Amúgy ha szabad megjegyeznem nekem lassabban is fogy, mint a Revox-os.
Legközelebb a TO niacinamide szérumát is szeretném kipróbálni :)