Best of Beauty 2019

jégvirág

Regisztráció dátuma: 2013. május 17.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)
Korcsoport: -

Regisztráció dátuma: 2013. május 17.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)
Korcsoport: -

Alverde Softcreme

Alverde Softcreme
2016. február 1.

Nálam ez a krém nagyon leszerepelt. Anno épp szükségem volt egy jó testápolóra és hát az itteni jó vélemények hatására erre a kreációra esett a választásom. Nem vált be se testre, se arcra, de még kézre sem. A legrosszabbul nálam az arcomon teljesített (csak párszor használtam). Az arcom égett tőle, piros lett és még szárazabb. A testen használva már nem jelentkezett ilyenféle irritáció, viszont valami hihetetlen módon hámlóan szárazra kiszárította a bőrt. Kézkrémnek sem jó. Nagyon szárít!
Ami az állagát illeti: normál krém állag és viszonylag hamar beivódik. Az illata szerintem alkoholos és olyan műszójás. Néha vélek felfedezni - érezni egy enyhe púderes illatot is, de az alkohol, ill. a műszója "illat" így is dominál.
Eddig nagyon úgy tűnik, hogy számomra minden alverdés krém csak irritációt vagy szárazságot okoz (nem ez az első alverdés krémem). Azt hiszem jobb lesz, ha inkább kerülöm a márka krémjeit.

Babylove Mildes Shampoo

Babylove Mildes Shampoo
2014. május 18.

Én ezt már kezdem unni, hogy nekem semmilyen úgymond ''csodatermék'' nem válik be. Minthogy nem kimondottan rossz ez a sampon, de elégedett sem vagyok vele. Kezdem mégis a jó tulajdonságaival: szép összetevők, jól habzik, olajos pakolást is kihoz, nem szárítja ki jobban a hajvégeim, zsíros hajtövet se zsírosít tovább és jó áron is van. És most jönnek a rosszak, amelyek miatt eléggé afelé hajlok, hogy ne vegyem újra, tehát: viszket tőle a fejem - a legtöbb itteni vélemény szerint pedig épphogy ettől nem kéne tartanom; csípi a szemem, ha véletlenül egy kicsi is belemegy; az illata nem túl kellemes, de nem is tartós, viszont a gond inkább azzal van, hogy nem biztosít tiszta, friss hajérzetet; a fejbőrön mintha hagyna egy kellemetlen réteget, annak ellenére, hogy hosszas öblítést végzek (1x kipróbáltam tusolásra is, akkor is tapasztaltam, hogy nehéz lemosni) - lehetséges, hogy ez okozza a viszketést? Mindezek ellenére adok eme terméknek még esélyt, majd meglátom mi sül ki belőle. Van olyan érzésem, hogy a viszketés nem marad abba és jobb, ha máris nekilátok egy újabb szulfátmentes sampon kereséséhez.
U.I.: Egyébként ez a termék nem csak babáknak való, az enyémre rá van írva, hogy ideális felnőttek számára is, tehát miért is ne lehetnének a termékkel szemben elvárásaim?

Dermacol 2in1 Perfect Micelláris Tisztító Víz a Fiatal Arcbőrre

Dermacol 2in1 Perfect Micelláris Tisztító Víz a Fiatal Arcbőrre
2014. május 14.

A sminket és a szennyeződéseket elég jól és aránylag gyorsan leszedi. Szerintem túl illatos (szinte minden Dermacol termék erősen illatosított) és gyakran bele is megy a szemembe, akkor bizony csíp. Az arcon hagy egy réteget maga után, ami kissé ragacsos, de ez arcmosás után el is tűnik (számomra elképzelhetetlen, hogy ne mossak arcot sminklemosás után). Puha és tiszta bőrt eredményez, de az én bőröm igényli így is a krémezést. A flakon fején a nyílás egyébként nincs a legjobban megoldva, nagyon ömlik belőle a lötty, óvatosan kell vele bánni. Sőt, nekem még úgy is ereszt, ha rá van pattintva a teteje és nem álló helyzetben található. Ezt még a megvásárlása napján vettem észre, mert kicsit kifolyt a táskámban (zárva volt végig a teteje), tehát utazáshoz nem a legideálisabb. Mindezek ellenére jó, azaz 3-as terméknek tartom (az összetevők is egész jók - bár lehetne illatmentes és az ára se rossz).

Dove Beauty Finish Deo Spray

Dove Beauty Finish Deo Spray
2014. május 11.

Friss: Múltkor csak 4 csillagot kapott tőlem, most viszont megadom neki a maximumot! Újra beszereztem egyet és kijelenthetem, hogy eddig ez a leghatásosabb dezodor és izzadáscsökkentő, amit valaha is használtam. Az illata nem egy álomillat, de sikerült megkedvelnem, szerintem rágógumis és sokkal jobb, mint az izzadtságszag. Csúnya összetevők ide-oda, úgy érzem nélkülük nem lenne hatásos ez a termék (amúgy a természetes kozmetikumokat részesítem előnyben, csak sajnos a natúr deók nálam hatástalanok). Mint ahogy már régebben is írtam, ez a deó nálam a legnagyobb kánikulában is jól teljesít. Még ha meg is izzadok, szagom nincs. Borotválkozás után is simán lehet használni, egyáltalán nem csíp és szerencsére a ruhákon sem hagy nagyon nyomot - előtte nagyon jól fel kell rázni, így kevésbé porol. Sajnos azt vettem észre, hogy a Dove-os deókból mifelénk ezt a fajtát a legnehezebb beszerezni, a többi Dove deó meg nem annyira hatásos.

Régi: Érdekes/szokatlan illata van, eleinte tetszett, de később egyre jobban irritálta az orrom, mintha az illata átváltozott volna valamilyen zavaró, kissé vegyszeres szaggá (ezt egy másik dove-os deónál is tapasztaltam). Egyébként nem rossz termék, dezodorált (nem szeretem az illatát, de legalább nincs izzadtságszag) és meglepő módon kevésbé izzadtam, ha használtam. A leghihetetlenebb dolog, hogy egy kánikulában való biciklizés után szinte száraz volt a hónaljam (nálam ez egy csoda, mert nagyon izzadós vagyok). Sajna a vége felé már nem volt annyira hatásos és az illatát is megutáltam,4 csillagot kap tőlem.

Ebelin Körömlakklemosó Friss-gyümölcsös Illattal

Ebelin Körömlakklemosó Friss-gyümölcsös Illattal
2014. május 7.

Jól lestrapálja a körmöket, mert nehezen távolítja el a lakkot, főleg a sötéteket. Sajogtak a körmeim a használata után. Azonkívül erős MŰgyümölcsös - acetonos SZAGA van. Nem jó a kiszerelése sem, a pumpás megoldás sokkal jobb.

Ebelin Fültisztító Pálcika

Ebelin Fültisztító Pálcika

Jó. Több hozzáfűznivalóm nincs :D

Playboy Vip For Her

Playboy Vip For Her
2014. május 7.

Új: Valahogy kiábrándultam ebből az illatból, ez nem az én illatom, nem szívesen használom, de másnak ettől függetlenül tetszhet. Jobban belegondolva, tartósnak sem mondható, de ez már nem is zavar.

Régi: Nekem tetszik az illata és tartós is rajtam. Én sem szeretem egyébként a Playboyt, de ha egyszer jó áron volt (ráadásul kuponom is volt hozzá) és az illata tetszett, hát miért ne vettem volna meg?

Alverde Nutri-Care Sampon Mandula és Argán

Alverde Nutri-Care Sampon Mandula és Argán
2014. május 7.

Az alverdétől eddig 2 fajta sampont használtam és nem vagyok róluk jó véleménnyel. Az egyik - régi iszapos - eszméletlen módon zsírosította a hajam és korpa ellen sem volt hatásos, a másik - nyírfás, zsályás - pedig szárazabb, sprődebb hajkoronát eredményezett, szintén nem váltott meg a korpától, sőt, nagyon viszketett tőle a fejem. Mindezek után én merészeltem bevállalni egy újabb alverde sampont, ezt. Hogy miért? Jól hangzott, hogy olajos, hátha segít a száraz hajvégeimen.
Párszor már használtam, így megvan róla is a véleményem. A hajtövek puhábbak lettek egy icipicit, no de a hajvégek? Azok változatlanul is szárított szalmára emlékeztetnek, rendesen szúr a hajam, ha a bőrömhöz ér. Természetesen használok mindig balzsamot, anélkül még rosszabb lenne a helyzet, de meg kell jegyeznem, hogy a mostani balzsamom is elég gyenge (gliss kur - million gloss). Egyébként ennél a terméknél is fellépett a fejviszketés, a Sodium Coco-Sulfate-ra gyanakszom. Maga a sampon amúgy jó illatú, engem mézeskalácsra emlékeztet egy kicsit, kár, hogy csak a lemosásig érződik (vagy addig se?). Az állaga is rendben van, sötétebb méznek néz ki, viszont sok kell belőle (hosszú hajam van), egy hajmosás alkalmával kis túlzással a sampon negyedét elhasználom, ergo nem gazdaságos. Röviden: nem jött be ez sem, nem veszem újra.

Gliss Kur Million Gloss Balzsam

Gliss Kur Million Gloss Balzsam
2014. április 21.

Már egy jó ideje nem vettem semmilyen Gliss Kur-os terméket, mert nem váltak be (anno jó párat elhasználtam). Sok más fajta balzsamot is kipróbáltam már, de a ''csoda'' valahogy mindig elmaradt, vagy csak 1-2napig tartott. Gondoltam újra megpróbálkozom ezzel a márkával, miután hosszasan hezitáltam a kül. balzsamok fölött. Emellett döntöttem, mert jókat olvastam róla és le is volt árazva - nekem pl. a csomagolása nem jön be, nem szeretem a flitteres csili-vili cuccokat. Szóval érdekes egy balzsam ez, tényleg sok kell belőle és vizes hatású. Én megszoktam, hogy balzsamozás közben az ujjaimmal fésülöm/gubanctalanítom a hajam, könnyedén szokott menni, de ennél valahogy nem. Mire sikerül akadálymentesen "kifésülni'', egy csomó balzsamot elhasználtam. Viszont amikor már mosom le, nem is habos a víz (ami nekem nem baj, csak szokatlan), mintha semmit se használtam volna. Talán beszívódik a hajba? Lehetséges ez? Igazából a hatása csak egy napig tart (csodáról azért nincs szó), de másnap újra fakó, száraz, drótszerű sörénnyel ébredek... Nem veszem újra, nem változott a véleményem a Gliss Kurral kapcsolatban - egy jó ideig újra figyelmen kívül hagyom ezt a márkát.

Alverde Babaszappan Bio Sheavajjal és Bio Kamilla-Kivonattal

Alverde Babaszappan Bio Sheavajjal és Bio Kamilla-Kivonattal
2014. március 13.

Nekem az Alverdétől a krémszappan vált be a legjobban, erre most már egy dm polcán sem találom, azt hiszem megszűnt :S. Szóval jobban körülnéztem, mivel is pótolhatnám és rátaláltam erre. Illatban, kinézetben szinte ugyanolyanok. Az összetevőknél viszont már fellelhető a különbség. Ez tartalmaz pluszban shea vajat, kamilla kivonatot és alkoholt. Talán épp az alkohol miatt nem vált be, mert a krémszappanban nincs és nem szárított, ez meg igenis szárít. Az illata miatt nem veszem újra, hiába emlékeztet a hajdani kedvenc szappanomra. Ami viszont jó ebben a termékben, hogy nem mállik szét könnyen.