jessef2004

Regisztráció dátuma: 2013. június 9.
Bőrprobléma: Tág pórusok

Regisztráció dátuma: 2013. június 9.
Bőrprobléma: Tág pórusok

The Quint Essence Green Essence Hajnövesztő Organikus Sampon

The Quint Essence Green Essence Hajnövesztő Organikus Sampon
2018. december 30.

Még az 1 csillag is túl sok ennek a rettenetnek, komolyan, meg ne vegyétek, egy utolsó gagyi sampon a 100Ft-os boltból többet tud, mint ez. Szét szárítja a hajat, de cserébe legalább büdös, a balzsamjával és a szérummal együtt is több kárt csinál, mint hasznot :(

Estée Lauder Double Wear Nude Water Fresh Makeup SPF30

Estée Lauder Double Wear Nude Water Fresh Makeup SPF30
2017. december 1.

Hatalmas csalódás ez az alapozó. Nemrég elfogyott a Double Wear, s mivel a bőröm állapota az utóbbi időben javult, gondoltam kipróbálom ezt, nem gond, ha gyengébb a fedése. Amit ígér:
-Könnyed textúra, 24 órás fedés, természetes bőrkép: Állagra olyan "könnyed", hogy ennél hígabb alapozót tán még nem is láttam, cserébe beleül az apró ráncokba és pórusokba, olyan érzés mintha olajat kennék a fejemre, rajtam egyszerűen "zsíros bőr" finishe van. Primerrel, primer nélkül, aláhidratálva, és anélkül is. Púderral le lehet mattítani, de ha bármikor a nap folyamán hozzáérek kézzel, vagy akár ha a ruhám hozzáér, lemállik az egész.
-SPF30: biztosan benne van, ezt nem vitatom.
-Folyamatosan hidratálja a bőrt: kivéve az enyémet, amit nagyjából 5 nap alatt teljesen kiszárított amellett, hogy tök zsírosnak látszott mikor használtam :D

Ha ez egy párezer forintos drogériás alapozó lenne, kapna 2 csillagot, de ennyi pénzért, ezzel a névvel még az 1 is sok...és igen, talán nem kellene a sima Double Wear-rel összehasonlítani, de ha az E.L kiad egy terméket majdnem tök ugyanolyan csomagolásban, ugyanolyan üvegben, majdnem ugyanazzal a névvel, akkor nem kell marketing zseninek lenni hozzá, hogy a fogyasztók ugyanazt - vagy jobb - hatást várjanak tőle, mint amit a sima DW-től már megszoktak. Ha az E.L. erre nem számított, akkor meg is érdemlik (szerintem egyszerűen csak jobbnak gondolták ezt a terméket, mint amilyen valójában lett, ennyi a történet)

Avon Planet Spa Turkish Hammamm Tisztító Fekete Szappan

Avon Planet Spa Turkish Hammamm Tisztító Fekete Szappan
2016. október 25.

Nagyon jól tisztít, leszedi a bőrről a sminkmaradványokat és a zsírt, és isteni az illata. Az én bőrömmet eléggé szárítja, úgyhogy mindenképp hidratálnom kell utána, de még ezzel együtt is tökéletes, nagyon szeretem :)

Avon Magix Face Perfector Bőrtónusjavító Sminkalap SPF 20

Avon Magix Face Perfector Bőrtónusjavító Sminkalap SPF 20
2016. október 24.

Nagy reményeket fűztem hozzá, de a probléma ott kezdődött, hogy egy furcsa, olajos réteget vont az amúgy száraz bőrömre a felkenés után. Vártam néhány percet, hátha elmúlik/felszívódik, de sajna nem történt semmi. Utána megpróbáltam rámenni az alapozóval, és meg sem lepődtem, hogy lehetetlen normálisan eloszlatni, csíkos lesz, illetve lecsúszik az egész. 3 kísérletet tettem vele, de mind így végződött. Sajnos nálam nagyon nem vált be.

Baviphat Under My Skin Goodbye Sebum Primer

Baviphat Under My Skin Goodbye Sebum Primer
2014. december 15.

Végre egy sminkalap, ami nálam is működik! :)) Alapozó alá használtam, és látványosan szebb az eredmény, de ami nálam a leglényegesebb, hogy több óra elteltével sem fényesedett ki a homlokom! Ilyet még nem tapasztaltam eddig, nekem ez csodaszer :D Egy hete használom, nem hozott ki pattanásokat, nem okozott irritációt. Biztos, hogy újra fogom venni, ha egyszer elfogy.

Update: Pár hónap után a bőröm megszokta, vagy nem tudom, mi történt, de visszatért a kifényesedés :(

Mizon Pore Tightening Lotion

Mizon Pore Tightening Lotion
2014. november 25.

Sajnos nálam semmit nem csinált, a pórusokat nem húzta össze, a kifényesedéssel sem tudott mit kezdeni, és hidratáló hatása sem volt. Szeretem a Mizon termékeket, de ez pénzkidobás :(

L'Oreal Paris Sublime Soft Micellás Víz

L'Oreal Paris Sublime Soft Micellás Víz
2014. november 2.

Sajnos ez nálam kb annyit mutatott, mintha sima vizet használnék. A sminket egyáltalán nem szedi le (se a vízállót, se a nem-vízállót), a bőrképemen 3 hét rendszeres használat után sem javított, bőrnyugtató hatást sem tapasztaltam tőle. (Egyébként nem hinném, hogy a L'Oreal csinált rossz terméket, egyszerűen csak a túlhype-olt micellás víz maga egy haszontalan dolog. Vagy egyszerűen csak nem nekem találtál k :D)

Claire's Liquid Eyeliner Set

Claire's Liquid Eyeliner Set
2014. szeptember 25.

A tartósságát még nem teszteltem, de a színeket kipróbáltam a csuklómon, és mondhatom, gyönyörűek. Igazi világos, élénk, intenzív színek, jól pigmentáltak, nagyon régóta kerestem már ilyen színes tusokat. A csillámosaknak (ezüst, arany, zöld) nincs alapszínük, csak maguk a színes csillámok vannak benne, de úgy látom, nem spóroltak velük :) Megelőlegezem az 5 csillagot, remélem a tartósság miatt sem kell majd levonnom :)

Kryolan Supracolor Krémalapozó

Kryolan Supracolor Krémalapozó
2014. szeptember 21.

A fedése nagyon jó, és nagyon sok árnyalatban kapható, az árát pedig el sem akartam hinni :) Sajnos nálam maszkhatást keltett, pedig aláhidratáltam, primert is használtam, és vékony rétegben vittem fel, de valahogy mégsem voltam elégedett a végeredménnyel. Ezenfelül hihetetlen gyorsan átfénylett (kb fél órán belül) még púderrel is, viszont a száraz - esetenként hámló - részeket kiemelte. Egyébként a márkát nagyon szeretem, csak ezt a terméküket egyszerűen nem az én bőrömre találták ki :(

Update: Több mint fél év elteltével tettem vele még egy kísérletet, de mintha egyre rosszabb lenne... :(

Claire's Mini Supersize Sminkkészlet

Claire's Mini Supersize Sminkkészlet
2014. szeptember 21.

Én imádom a Claire's-t, de szemhéjfestéket ne vegyetek tőlük. A palettában szépek a színek, de a pigmentáltságuk a 0-hoz közelít, felkenve még szemhéjalappal se igazán látszanak :(