Joe38

Regisztráció dátuma: 2013. május 18.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Vízhiány

Regisztráció dátuma: 2013. május 18.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Vízhiány

Ferrari Scuderia Ferrari

Ferrari Scuderia Ferrari
2019. augusztus 18.

Ferrari illatok között az egyik favorit!
Olaszos hangulat!De még az új autó-autógumi illatát is sikerült belecsempészniük az összetevők közé!
Alonso egy nagyon kifinomult figura és abszolút jó párosítás az illattal! Hűen tükrözi
az autóversenyzés profi és különleges hangulatát, ami a Scuderia jelzője is lehetne!
Árad a minőség belőle ,de mégsem kirívó az illat!Van benne egy könnyedség, amitől
stabil hétköznapi viseletként is funkciónál!Amolyan aláírásillatként.... Tényleg "Scuderia"!
De megállja a helyét bármilyen eseményen a sajátos "sportos" megjelenéssel mint egy Ferrari...!
Ár /érték arány nagy ott van!Ettől sokkal drágábban is ülnek parfümök a polcokon,amik
hát elég alkalmi kategóriát képeznek és nagyon "réteg" illatok az árukhoz képest!
Szerintem "autós cégtől" egy pozitív csalódás!Különleges élmény viselni és
stabil pontja lehet a hétköznapoknak is ez illat!
Ha Alonso akkor Ferrari és ha Ferrari akkor Scuderia!

Jaguar Classic Red EDT

Jaguar Classic Red EDT
2019. augusztus 18.

Vitatkoznék karakumsivataggal azon ,hogy mennyire férfias ,vagy nem de ezt leszámítva minden amit ír az úgy van!
Valóban édeskés és gyümölcsös a maga nemében,de hát hány olyan férfiillat van még amire ugyan ez elmondható...
Igazából amitől olyan különleges ez a jaguár az ezen összetevőknek a tökéletes egyensúlya!
Érdekes számomra ,hogy egyszerre klasszikus és ugyanakkor modern is az illat!
Ráadásul amit nyújt ezért az árért az egyenesen fantasztikus!Egyik legjobb ár/érték arány!
Szerintem ősszel és télen nem lehet vele melléfogni!Nagyon minőségi és legalább annyira különleges is!
Én még az 5 csillagot is megkockáztatom, mert érzek egy csipetnyi hasonlóságot egy régi kedvencem a Jacomo de jacomo felé...
Ami tényleg egy picit hátránya az illatnak ,hogy valóban lehetne bátrabb az erőssége illetve a hatósugara...
Szerintem nálam ez egy 5-ös alá....

Alain Delon Plus

Alain Delon Plus
2019. január 7.

Számomra a "minden idők legjobb parfümje" kategória volt ,amíg lehetett kapni!
Értetlenül állok az olyan dolgok előtt ,hogy némelyik parfüm 60-80 éve létezik és mind
a mai napig kapható, némelyik pedig a világon mindenütt elismerést szerez ,egy kultusz színész áll mögötte és 10-15 év után fizikálisan megszűnik létezni........................
Aki ismerte nyilván egyetért velem abban,hogy ez egy Full 5 *-os parfüm volt!

Update: Az a baj, ahogy visszatér az ember ehhez az illathoz, ahogy nekem is sikerült mostanában teljesen eltörpülnek mellette
a mostani aquás ,citrusos illatok!! Szinte pénzkidobásnak tűnik bármilyen kortárs kiadású parfüm!!!
Nagy örömömet lelem a viselésében és egyenlőre nem hiszem ,hogy vásárolni fogok új illatokat!
Sajnos amilyen irányt vett a jelenlegi parfümgyártás szinte agymosásként törlik ki a régi klasszikusokat az ember emlékezetéből...
vagy legalább is próbálják...……..már akinél sikerül!
És hogy milyen könyörtelen a marketing piac: Nemrég beleszaladtam interneten egy új Alain Delon parfümkiadásba
amiből sikerült azóta lecsekkolnom 2 -t is. Hát, azt kell mondjam kb. mint a mostani újabb kiadású 2-3 csillagos átlagillatok!
Nem tudom mennyi köze van még ehhez az új sorozathoz Delonnak,
de félek, hogy már nem sok, mert nem vagyok biztos benne,hogy jó szívvel adná a nevét hozzájuk!
Egy szó mint száz, a Delon Plus még mindig az egyik favorit nálam, amivel nem versenyezhetnek a mostani illatok!

Ted Lapidus Altamir

Ted Lapidus Altamir
2018. július 6.

Fás-fűszeres, orientális különlegesség.
Amitől egy kicsit talán ismerős és ettől nem esik elsőre hanyatt tőle az ember az a "onemillon"feeling
ami a nyitásnál egy kicsit jelen van. De hamar változik és jön egy mélyebb tónus, ami inkább a 80-as évek végén
és a 90-es években gyártott illatokban volt jelen.A Dunhill Man, vagy talán még Cerutti Pour Homme volt ilyesmi.....
Persze az Altamir nem ezeknek a hasonmása, hanem inkább egy efféle régi alap-illat egy kicsit felturbózva
a mostani onemillion féle fűszerezéssel és ezek elegyéből egy kellemes édeskés, orientális férfi illat született meg,
ami szimpatikus!! És ha hozzátesszük ,hogy még mindemelett nem is drága és kibontakozva már egyáltalán nem az a
szembejövős férfiparfüm, akkor bizony ez egy nagyszerű vétel és egy nem mindennapi "signature" illata lehet egy férfinak.
Tőlem megkapja az öt csillagot, de csak azért mert ismerem a Lapidus ház többi illatait és szerintem ez egy kicsit
különlegesebb és szerethetőbb a többinél. Jó vétel!

Nikos Sculpture Pour Homme

Nikos Sculpture Pour Homme
2018. július 6.

Érdekes jelenség! :)
Először is, már az üvege zseniális. Akár szobadíszként is funkcionál, nemhogy még illatanyag is van benne...
Másodszor, az egyik legjobb ár/érték arányú illat! Mert amellett, hogy teljesen univerzális-bárhová, bármikor
hordható szinte bármilyen korosztály számára tavasztól őszig - még ráadásul szinte pár db ezresér megvehető,
mert szinte mindig akciós valahol és ez az újragyártott verzió is elég jó tartóssággal bír....
mondjuk nekem rengeteg illatom van itthon ezáltal nem feltétlenül az élvonalat képviseli, de azt kell mondanom,
hogy nem nagyon lehet vele mellé fogni! Egyet értek azon hozzászólókkal akik szerint mediterrán férfiak alap illata,
mert én is úgy vagyok vele ,hogy mivel kékszemű világosbarna hajú férfi vagyok, valahogy ez az illat egy kicsit
disszonáns érzetet nyújt, de alkalmi illatnak abszolút működik és nagyszerű darabja a gyűjteményemnek!
Tőlem 4 csillag jár neki és remélem az új God's Night is hamarosan a gyűjteményem tagja lesz!!!

Jacomo Deep Blue EDT

Jacomo Deep Blue EDT
2018. június 17.

Nagyon szép munka a Jacomo divatháztól!
Friss, ropogós, fűszeres illat egy nagy adag kék vízi tónussal...
Sokan hasonlítják a Cool Water-hez, ami félig meddig helyes is,
de azért ez nem egy CW hasonmás!! A fejillat 80 %-ban hozza a Cool Water
aqua-ás aromáit, de a szívjegy fűszeres akkordja elviszi egy másabb irányba az élményt.
Tényleg találó a mélykék jelző, mert amíg a CW egy hűs csobbanás a tengerparton, addig a
DB egy felfrissülés a mélyvízben messze a parttól!!A Jacomo egy nagyon régi kompetens
divatház az illatok terén. Nem egy parfümje élte túl a nagy parfümreformációt az ezredfordulón.
80-as,90-es években kiadott parfümjeik mind a mai napig keresett illatok! A Deep Blue egy 10 éve
született illat és tökéletesen képviseli a divatház koncepcióját. Helye van a mostani illatvilág nagyszámú
egyedei között és emellett rendelkezik klasszikus alapokkal, ami egyáltalán nem jellemző a mostani
parfümökre.....Szerintem, aki kedveli a Cool Water-es hangulatú illatokat remek választás lehet alternatívaként,
de hangsúlyozom, hogy a fűszeres jellegéből adódóan új élmény részese is lesz! Picit harsányabb és klasszikusabb módon
közelíti meg az Aqua-ás kategóriát ,de garantáltan hozza azt a minőséget, amit a Jacomo-tól elvárhat az ember!
Ár/érték arányát is figyelembe véve egy nagyszerű választás ebben az évszakban!

Bentley Infinite EDT

Bentley Infinite EDT
2018. június 17.

Kellemes, gyantás, férfias illat! Egyszerre ugranak be nekem élmények, hangulatok abból az időből
amikor az Azzaro Visit-tet és Cacharel Nemo-t használtam!Ugyan az a fás - aromás illatvilág.
Szépen hozza azt a miliőt, amit a Bentley márka képvisel. Szép az üveg kidolgozása is.
Az illat remek ,férfias karaktere egyáltalán nem egy szokványos és mai "aquatikus" illatélmény! Sokkal inkább egy maszkulin
gyantás, cédrusos férfiillat, ami remekül passzol a grandiózus megjelenéshez ,egy bőrüléshez illetve egy magasabb minőséghez, amit
a Bentley márka képvisel! Számomra egy erős 4-es kategória. Mivel ehhez hasonló illattal már találkoztam korábban és
a többi Bentley illatot még nem volt szerencsém kipróbálni így a maximális pontszámmal még várnék, mert gyanús ,
hogy ér még meglepetés ezzel a márkával kapcsolatban.....

Battistoni Roma Marte 61 EDT

Battistoni Roma Marte 61 EDT
2018. június 10.

Nemrég találtam egy Webshop-ban.Remek áron volt és tetszett a leírása a Fragrantica-n.Nem haboztam,megrendeltem.
Nagyszerű vétel volt!:)
Egy romantikus hangulatú illat telis-tele fűszerekkel,virágokkal és az Olaszok már megint egy különleges koktélt főztek!
Nagyon egyedi akkordok csattognak a kifújásnál !Mindamellett egy kellemes,nyugtató jelenség ami még egy kicsit
ismerős is lehet az idősebb korosztály számára.......
Itthon szerintem abszolút az ismeretlenség homálya fedi mind a márkát mind ezt a parfümöt konkrétan.
De mégis mikor először megéreztem olyan barátságos és ismerős volt számomra...
Fogalmam sincs mire emlékeztet.Talán csak kiérződik belőle valami virág vagy a fűszerek kombinációja nem tudom...
Egyébként azon kevés férfiillatok közé tartozik amiben van Magnólia!De az Opoponax vagy édes mirha sem egy hétköznapi
összetevő!Lehet ezek határozzák meg az illat magját!Ezektől olyan különleges vagy ettől olyan ismerős?Lehet.
Mindenesetre számomra ez egy különleges élmény és egy zseniális alkotás!5 csillag és egy pacsi az Olaszoknak!!! :)

Loewe 001 Man EDP

Loewe 001 Man EDP
2018. június 10.

Nagyon jól kevert főzet! Igaz az illat mind árban mind minőségben a felsőkategóriát képviseli, de azt kell
mondanom, hogy bizony jogosan! Az általam ismert Loewe illatok szofisztikáltak, minőségiek és hozzák
azt a különleges élményt, ami elvárható ebben az árkategóriában! Rendelkezik egy fás, száraz, pézsmás akkorddal
amitől én leginkább a Dior Homme-hoz tudnám hasonlítani, de a leszáradásnál már megjelennek benne olyan
fűszeres aromák, amik egyedivé teszik számomra az illatot. Szépen hozza a tartósságot is. Szerintem egy 6-8 órás elfoglaltsághoz
mint pl. munkába, vagy egy családi-baráti összejövetelnél végig jelen lehet rajtunk ,de nem fitogtatva, hanem egy visszafogott ,de határozott
módon. Ár/érték arányban abszolút a helyén van az illat! Jó vétel és különleges élmény viselni a Loewe 001-es parfümjét!
Maximális pontszám, annak ellenére, hogy az illat sokak számára ismerős lehet elsőre...,de tartalmilag több ez szimpla Dior Homme "utánzatnál"!

Oriflame Voyager Spirit

Oriflame Voyager Spirit
2018. május 21.

Először is,szerintem ez egy nagyon különleges illat!Az utazás és a spirituálé hangulata, ami körüllengi az embert miközben viseli!
Egy természetes gyantás-fűszeres aroma, ami abszolút férfias és lehengerlő.Érzek hasonlóságot más márkák illatai felé,mint pl.
Kenzo Homme vagy a Cacharel Nemo ,de akár a Lalique Hommage Voyager-el is párhuzamba állíthatnám bár az nekem
inkább egy kicsit dohos vagy régies hangulatú,de a fássága és keletiessége mégis hasonló.....
Másrészt, ami felkeltette az érdeklődésemet az amikor olvastam róla ,hogy az összetevőkben a Mastic bokor gyantája van
ami hasonló a fenyő vagy cédrus gyanta illatához.Nem sok olyan parfümmel találkoztam amiben van ez az összetevő ,de amikben szerepel
a fragrantica-n bogarászva azok elég különleges illatok egytől-egyig.És nem tévedtem most sem ,
mert a Voyager Spirit spirituális hangulatáért szerintem leginkább ez a varázsgyanta a felelős és igen különlegessé teszi az összhatást!
Itt feljebb a termékleírásban "örökzöld pisztácia" néven szerepel,
de akit érdekel esetleg az itt a krémmánián is utána olvashat az összetevők között "Pistacia Lentiscus" vagy "masztik gyanta" néven.
Elég jó a tartóssága a Voyager Spirit-nek és talán még beszerezhető is ,bár azt kell mondjam egyre kevesebbszer látom már az elérhetőségét.
Szerintem az Oriflame illatok között és az üzletek polcain fellelhető márkák között is a jobbak közé sorolnám.
Egy jó erős 4 csillagot mindenképp megérdemel és talán akkor érdemes használnunk ,ha egy kicsit ki akarunk zökkenni a szürke hétköznapok világából..