Joe38

Regisztráció dátuma: 2013. május 18.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Vízhiány

Regisztráció dátuma: 2013. május 18.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Vízhiány

Oriflame Voyager Spirit

Oriflame Voyager Spirit
2018. május 21.

Először is,szerintem ez egy nagyon különleges illat!Az utazás és a spirituálé hangulata, ami körüllengi az embert miközben viseli!
Egy természetes gyantás-fűszeres aroma, ami abszolút férfias és lehengerlő.Érzek hasonlóságot más márkák illatai felé,mint pl.
Kenzo Homme vagy a Cacharel Nemo ,de akár a Lalique Hommage Voyager-el is párhuzamba állíthatnám bár az nekem
inkább egy kicsit dohos vagy régies hangulatú,de a fássága és keletiessége mégis hasonló.....
Másrészt, ami felkeltette az érdeklődésemet az amikor olvastam róla ,hogy az összetevőkben a Mastic bokor gyantája van
ami hasonló a fenyő vagy cédrus gyanta illatához.Nem sok olyan parfümmel találkoztam amiben van ez az összetevő ,de amikben szerepel
a fragrantica-n bogarászva azok elég különleges illatok egytől-egyig.És nem tévedtem most sem ,
mert a Voyager Spirit spirituális hangulatáért szerintem leginkább ez a varázsgyanta a felelős és igen különlegessé teszi az összhatást!
Itt feljebb a termékleírásban "örökzöld pisztácia" néven szerepel,
de akit érdekel esetleg az itt a krémmánián is utána olvashat az összetevők között "Pistacia Lentiscus" vagy "masztik gyanta" néven.
Elég jó a tartóssága a Voyager Spirit-nek és talán még beszerezhető is ,bár azt kell mondjam egyre kevesebbszer látom már az elérhetőségét.
Szerintem az Oriflame illatok között és az üzletek polcain fellelhető márkák között is a jobbak közé sorolnám.
Egy jó erős 4 csillagot mindenképp megérdemel és talán akkor érdemes használnunk ,ha egy kicsit ki akarunk zökkenni a szürke hétköznapok világából..

Cofinluxe Taxi EDT

Cofinluxe Taxi EDT
2018. május 19.

Egy klasszikus Mark Buxton-től 84'-ből!Ugyan több helyütt is azt írják a 2000-es évben készült,de nem.
1984-ben indult.A 2000-es évektől már az újra forgalmazása zajlik!Bizony egy elég nagy múltú illattal állunk szemben.
Ami a kategóriáját illeti nagyon közeli illat a Drakkar Noir-hoz.Ugyanolyan füstös,édeskés fouger illat a maga nemében!
Remek alternatívája lehet a drágább kategóriás Drakkar-nak!Minőségi illat elég jó tartóssággal és
nagyszerű áron lehet még mindig kapni egy népszerű webshopunkban.Szerintem gyűjtőknek kötelező,de akár remek ajándék is lehet
a 3x-en túliaknak akik már találkoztak és használtak korábban Drakkar illatot!Elégedettek lesznek a taxi-val is!
Én személy szerint az 5 csillagot meghagynám a Drakkar-nak ami nagy kedvencem 82-ből ,de értékelendő Buxton
munkája is méghozzá legalább 4 csillaggal!Sikerült megkörnyékezni a Guy Laroche-i magasságokat!

Loewe Pour Homme EDT

Loewe Pour Homme EDT
2018. április 20.

Nagyon szép koktél a 70-es évekből!!!Érződik a minőség belőle.
Szerintem már abban az időben is egy modern irányvonal lehetett,mert állítom
a mai napig megállja a helyét akár a mostani illatok között is!
Klasszikus citrusos nyitás,ami kicsit előhozza az Eau Sauvage hangulatát ,
majd a folytatás egy szép édeskés virágos irányba tereli az illatot ami végül egy
szappanos fouger akkordban teljesedik ki és marad is meg szép hosszú időn keresztűl...
Zseniális maradandó illat egy grandiózus divatháztól,ami időtálló,klasszikus és mégis modern
szemléletben készült.Számomra felső kategóriás elhelyezést érdemel,ahol az ár még ha drága is
tökéletes összhangban van a minőséggel!

Weil Kipling

Weil Kipling
2018. március 4.

Szerintem a Legjobb parfüm volt,amivel valaha találkoztam az Alain Delon Plus-al karöltve!
Kár,hogy már nem gyártják.......................No Comment...........Természetesen 5*
Update:
Időközben sikerült beszereznem belőle ,mert annyira meghatározó illat volt ez fiatal koromban ,hogy
muszáj volt éreznem az illatát....
Igazából tartalmazza a 80-as évek vége - 90-es évek maszkulin karakterét, de valahogy olyan intelligens módon!
Semmi túlzás ,semmi pofáncsapós .....inkább úgy belekúszik az ember orrába az illat és ott ingerli a szagló receptorokat
,hogy vajon mi lehet ez az érdekes illat,mintha már éreztem volna régen valahol.... ;)
Meg kell mondjam,hogy nekem leginkább egy édeskés levendula akkord a meghatározó benne ,de azért ettől
összetettebb a jelenség!!Alapjaiban egy bőrős bázis a legkiterjedtebb része a leszáradásnak ,
de közben többször erőre kap benne egy aromás felhang, amitől szerintem nagyon különleges lesz az illat!
Sőt szerintem ez a része a dezodorban még jellemzőbb és dominánsabb volt!!
Imádom!Egy kicsit vaskalapos úriemberes benyomást kelt,de amolyan szimpatikus módon és
mégis valahogy olyan modern és izgalmas!
Egyáltalán nem értem ,hogy miért szüntették meg.....ettől sokkal unalmasabb illatokkal találkozom
nap mint nap a drogériákban és simán veszik a férfitársak!!A Kipling szerintem virágkorát élné manapság!!
Azért hátha valamilyen formában újból megjelenik majd az üzletekben vagy Webshopokban!!Semmi sem lehetetlen.... ;)
Valahol olvastam ,hogy a Weil cég ugyan háttérbe vonult ,de nem tűnt el a piacról!Ott vannak a nemzetközi bemutatókon
és bizonyos területekre folyamatosan gyártanak parfümöket és gondoskodnak is az utánpótlásról
csak lehet ez pont nem Európa és nem ez a régió......sajnálatos módon....
Az 5 csillag evidens a Kipling esetében és nagyon örülök neki ,hogy ismét néha magamon érezhetem az illatát!!!
Valahogy egy Indiana Jones film idézet ugrik be most nekem a Frigyládából, amikor a vége felé Belloq mondja
Indy-nek hogy : "Rajtunk csak átsiklik a történelem ,de ez.........maga a történelem!"
Hát, valahogy így vagyok én is a Kipling-el. :)

Borotalco Fresh Tusfürdő

Borotalco Fresh Tusfürdő
2018. március 3.

Meg kell mondjam megkedveltem ezt a márkát,azon belül is ezt a 2 tusfürdőt!
Egy abszolút tisztaság érzést biztosít!Semmi zavaró,semmi irritáció....
És magában hordoz egy amolyan J&J -os babfürdetős púderillatot,
amit kb. 16 évvel ezelőtt használtunk amikor a lányom pici volt!
Szerintem ezért az árért nagyszerű vétel ,kellemes élmény és tartós illat!!
kell ennél több? ;)
Aki szereti a pézsmás,édeskés púderillatot mindenképp ajánlom.
Néhol bele lehet botlani akciósan 399 Ft-ért!! 5* ;)

Yves Rocher Ambre Noir Pour Homme EDT

Yves Rocher Ambre Noir Pour Homme EDT
2018. február 6.

Most találkoztam másodszor Yves Rocher illattal.....
Azt kell mondanom,hogy ott az üzletben a próbánál máris szimpatikus volt a többi férfi illat között...
Végül ezt az illatot választottam.
Itthon először este próbáltam ki,aztán egy másik nap reggel magamra fújtam,hogy had szóljon.
Az esti felfújás nagyon szimpatikus volt.Eléggé tetszik nekem ez a balzsamos ,fás tónus ,ami a meghatározó az illatban.
Az "Amber" részébe én most nem mennék bele,mert azon túl, hogy nincs is az összetevők között,nem is feltétlen
ebben az irányban nyújt pozitív élményt az illat! Ugyan a Fragrantica írja a borostyánt ,
de magán a dobozon lévő összetevő lista sem említi azt!Így én sem firtatnám a névadás mivoltját...viszont:
A "Noir" szó a nevében mindenképpen találó....van egy nagyon szép "édeskés,sötét vonal" benne,
ami szépen végigkíséri az egész leszáradást!Bármilyen "Noir" is ez ,igazából téli illatnak szerintem tökéletes!
Egy édeskés-keleties felhang pedig tovább színesíti számomra az összhatást.
Nekem nagyon tetszik!Nem vagyok egy Yves Rocher rajongó,de ez most bejött nekem!
Az illat minőségi és számomra meglepően jól teljesített mind éjszaka és mind a nappali használat során..
Itt jegyzem meg ,hogy mindezen tesztek most téli időszakban ,hideg időben voltak és nem tudom ,
hogy melegben is hasonlóképpen viselkedik-e rajtam az illat!Meglátjuk.
Különösen tetszik ,hogy érdekes és természetes összetevőkből áll a parfüm.
Valahogy érződik a minőség belőle és egyáltalán nem hétköznapi illat!
És még fel vélek fedezni benne egy amolyan nem mai hangulatot is ,amitől kifejezetten "vintage" érzésem van.
Örülök ,hogy erre esett a választásom és szerintem egy jó erős 4 csillaggal megállja a helyét a minőségi polcon!
Megadnám neki az 5 csillagot is,de egy kicsit drágának találom és ez egy kicsit visszatartó tényező!
Akciósan-féláron viszont ragyogó ár/érték arányú vétel lehet! ;)

Antonio Banderas The Secret

Antonio Banderas The Secret
2017. december 28.

Igazából nem tudom mit gondoljak pontosan erről az illatról........,de van egy koncepcióm.
Először is:Most kaptam karácsonyra a páromtól....megvette nekem ,mert neki nagyon megtetszett!
Így én szívesen fújom magamra ,ha kedveskedni akarok neki ,mert tudom ,hogy ezt biztosan szereti!
Ebből a szempontból teljesen jó vétel,szép ajándék és az illat is rendben van!
Másodszor mint gyűjtő és parfümkedvelő azért megjegyzem,hogy ez az illat vajmi kevés egyediséggel
különlegességgel rendelkezik,hiszen "millió" irányból köszön vissza a drogériákból más márkanevek alatt.
De valahogy mégis, a Bandi-tól olyan elfogadható,szerethető és ráadásul megfizethető is!
Szerintem a Banderas illatok sorában ez egy erős 3-as kategória,de.....
Mivel a páromnak nagyon bejön és tőle kaptam ajándékba így nyugodt szívvel adok rá négyet is!
Ui: És innen üzenem molnardokigergely-nek - akinek egyébként nagy tisztelője vagyok - ,hogy lám nem kell ahhoz
egy Chanel 5 sem pedig egy Terre d' Hermés ,hogy egy illat levegyen egy nőt a lábáról......
Elég hozzá egy Banderas is, ha a megfelelő emberen van éppen ;)
Minden más alkalomhoz pedig jöhetnek a klasszikusaok pl. az Opium Pour homme........ ;)
Vagy Elizabeth Taylor szavaival élve : "I never face the day without perfume." :)

Borotalco Original Tusfürdő

Borotalco Original Tusfürdő
2017. december 1.

Vettem egyet kipróbálni.
Ugye ez nem egy echte női vagy férfi tusfürdő,inkább én egy amolyan unisex tisztaságillatnak vélem...
Annak viszont párját ritkítja!!Zseniális ez a krémes,pézsmás,púderes hangulat.
Meglepően tartós és a tusfürdő állaga is krémes, jól habzó,minőségi főzet...nekem totál olasz cucc! ;)
Összességében nagyon tetszik!Ár/érték arány kiváló!(389 Ft-ért vettem!)
Minőségi tusfürdő az egész családnak egy pézsmás,olaszos,púderes kicsengéssel ,ami meglepően sokáig jelen van még fürdés után is!
Hajrá,jöhet belőle a Fresh verzió is!

Pino Silvestre Sport Cologne

Pino Silvestre Sport Cologne
2017. november 13.

Szerintem ez egy nagyon egyedi és minőségi illat!Érdekes módon az eredeti Pino Silvestre a fenyős,mohás,
klasszikus hangulatával inkább az idősebb korosztály kötelező darabja volt és inkább az ezredforduló előtt!
Meg kell mondjam amellett,hogy szerettem a 80-90-es évek illatait és az Originál PS-ben is megláttam a szépséget
mégsem hordtam soha magamon....valahogy túl soknak éreztem....nem találtam hozzá megfelelő alkalmat amikor
viselhetném...
Viszont nemrég beleszaladtam ebbe a Sport Cologne kiadásba és úgy gondoltam érdekes lehet,hát megvettem.
Az egyik legjobb vételem volt állítom!Mondjuk az első kifújásnál egy elég markáns "nem mai" illatvilág
csapott az arcomba,de már az is érdekes volt számomra ,mert volt benne valami egyedi...valami játékos és sárga...
Talán a fejillat hordoz magában egy kis Insensé-s hangulatot a 90-es évekből.Aztán kezd átalakulni az illat egy kicsit
modernebb irányba, ahol belépnek a virágos akkordok...Innen már nekem abszolút a sportos vonalat képviseli az illat.
Itt néha elkapott egy Trussardi Action Sport benyomás is, pedig az szerintem abszolút "kék" citrus illat!
A végkifejlet zseniális!Ahogy előjönnek a balzsamos,krémes,pézsmás aromák a még tartó citrusos,virágos utóhanggal....
Rég találkoztam ennyire különleges,friss,sportos illattal.....
Nekem kétségtelenül az egyik legjobb ár/érték arány ebben a kategóriában!
Cologne révén én is féltem,hogy egy kicsit alul teljesít majd de szerencsére ahogy az elődje is a SC is remekül helyt áll
és egy jó közepes erősséggel és hatósugárral órákon keresztül érezhető rajtam.
Talán nem kifejezetten a téli sportok nélkülözhetetlen társa,de tavasztól-őszig egészen biztos nem okoz csalódást!
Az üvege szerintem is magában hordozza a klasszikus parfümvilág küllemét egy kis modern csavarral...
Maximus Pointus!

Antonio Banderas The Secret Temptation EDT

Antonio Banderas The Secret Temptation EDT
2017. november 12.

Hát ilyen illattal már találkozni lehetett korábban más divatházak kiadásai között....
De hát ez elég sok Banderas parfümre elmondható...Talán 1-2 kivétel van a palettán, ami kifejezett egyediséggel rendelkezik!
Hát ez nem az.Viszont, ami negatívum az nagyjából ennyi és még talán az induló ára,ami üzletben 100 ml / 10 db ezres !!
Ez elég ijesztő volt számomra... :(
Ami nekem tetszett a Banderas illatokban korábban,hogy nyújtott egy minőségi feelinget,szépen hozva akár drágább divatházak
ismertebb illatainak hangulatát, viszont teljesen elérhető áron és jó erős közepes tartóssággal,hatósugárral....
Ez még a mai napig is így van ,de az árak valamiért nagyon elszabadultak!Most már megjelent webshopokban is és az induló árhoz képest
látványosan visszavettek a forgalmazók is!!Így már lényegesen szimpatikusabb köntösben mutatja magát! Most már tényleg van egy kis "titkos csábítás"! ;)
Az illat maga szépen hozza a kategóriáját.Egy füstös,fás illat remek tartóssággal!Engem emlékeztet a Zara Cédrusos parfümjére illetve vele
párhuzamosan hozza egy kicsit a Zirh Ikon füstösségét!A mostani ár/érték arány már lényegesen barátibb!!Ha megy ez még lejjebb is akkor megint bővült
egy egész jó "valahonnan ismerős" illattal a a drogériák parfümpolca, amit a jó öreg Banderas prezentált nekünk!!
Azért egy próba vásárlás előtt ajánlott az ismert üzletekben!!Nekem mondjuk bejön,de nem ez e kedvencem a Banderas illatok közül!