Joe38

Regisztráció dátuma: 2013. május 18.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Vízhiány

Regisztráció dátuma: 2013. május 18.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Vízhiány

Dunhill Edition

Dunhill Edition
2017. november 10.

Egy régi klasszikus,de nem az elcsépelt és mindenki által ismert kategóriából.........
Osztom Kenwoodman véleményét miszerint a kifújáskor elsőnek nekem is a Malizia Vetiver ugrik be róla!
Sőt, nagyon hasonlít rá......!De hát ebben is van vetyver méghozzá valószínűleg nem is spóroltak vele,úgyhogy
nem is nagyon csodálkoztam rajta,Aztán ahogy bekerül a képbe a szív és az alap megjelennek olyan akkordok,
amik elviszik az illatot egy másabb irányba..Nekem például az első 10-20 perc után kifejezetten előjön egy
Cacharel Pour Homme-os hangulat....de attól egy kicsit nyersebb,földesebb köntösben....Szerintem ez lehet a szerecsendió
illetve a virágos ,fenyős jegyek hatása.ha megnézzük az összetevőket nagyon nagy hasonlóságot mutat a 2 illat!
Ez sem véletlen.Szerintem előbújik a leszáradásnál egy Cacharel feeling is a későbbiekben....
Mindenesetre ebből is látszik,hogy nem egy egyszerű ,lineáris illatról beszélünk.
Remek tartóssággal és változatos leszáradással varázsol el minket a Dunhill-nek eme "Kiadása"!
Néha egész jó áron hozzá lehet jutni webshopokban és szerintem magas minőséget képvisel!!
Az én besorolásom az lenne róla ,hogy egy olaszos Maliziás illatot némi francia Cachareles eleganciával megspékelve
hordhatunk egy echte angol minőségi illatszert akár aláírásillatként is ha jó a párosítás!
Egyébként tényleg nem egyértelmű a szín mert sárga parfümök mellett zöldes árnyalat van ,viszont zöld színű löttyök mellett
tényleg inkább sárgának hat......lehet nézőpont kérdése!
Nekem 5 csillag!De aki nem szereti a harsány, olaszos Vetyveres leszáradású páfrányos,fűszeres illatokat annak biztosan
nem fog tetszeni!Egyébként szépen eldöngicsélt rajtam is 6-8 órán keresztül!

Lotto Power Dezodor

Lotto Power Dezodor
2017. november 5.

Nagyon jó kis széria!Ő a kedvenc......
Tényleg nagyon friss és erőteljes, ugyanakkor nem egy tömegcucc.
Van egy kis "retrós" kicsengése, amitől különösen szimpatikus nekem....
Szinte nem is látom sehol csak 1-2 helyen.....Tavasztól őszig egy korrekt kísérőillat szabadtéri programokhoz!
Nem a legfelső szint,de azért jár neki a "jó" elismerés.

Jaguar Evolution for Men

Jaguar Evolution for Men
2017. szeptember 15.

Én személy szerint egy kicsit többet vártam ettől a "fejlődéstől"!
Kétségtelenül modernebb illat mint zöld üveges elődje.De amíg az 88-ban valami újat mutatott az akkori illatok között
és sikerült egy egyedi darabot letenni az asztalra amelyben összetevők egész arzenálja sorakozott fel,
itt most gyakorlatilag egy olyan újragondolással állunk szemben ,ami mindezekben alulmarad!
Se az illat nem hordoz amolyan különleges effektet, amitől kirína a többi illat közül,sem az összetevők száma és érdekessége
nem hasonlít a korábbi koncepcióhoz.....Az üveg gyakorlatilag megegyezik a régivel egy egész egyszerű színváltozással ami talán
az illat hangulatára utal!Az egyetlen pozitívum az ára,mert hogy azért csak egy minőséget képvisel az illat és a márkanév!
Ez a része rendben is van!!Viszonylag elég olcsón 2-3 ezres árfekvésben már beszerezhető a teszter változat belőle!
Igazából szerintem találóbb lett volna az "átalakulás" vagy "változás" alnév ,mert jobban beilleszkedett volna a Jaguár illatok sorába
ez a 2013-as darab!Így viszont nekem ez csak egy marketing illat ,ami arról szól ,hogy feleljünk meg az éppen aktuális divatirányzatnak!
Poroljuk le a régi jól bevált receptet és tálaljuk fel úgy ,hogy most is "ehető" legyen és kicsit alakítsunk rajta,hogy megfeleljen a mai elvárásoknak.
AZ illat nem rossz,bár számomra tucat kategória,az üveg szép kék minőségi,tartósság-hatósugár közepes.Valószínűleg nem fogja nagyon bánni aki mégis
megveszi de nagy csodára és akkora fejlődésre ne számítson mint amit a név sugall........véleményem szerint csillagokban valahol a 3 és 4 között helyezkedik el.Én most inkább lefelé kerekítek, mert szerintem sokkal jobb darabjai vannak a Jaguár szériának......

Iceberg Eau De Iceberg Pour Homme

Iceberg Eau De Iceberg Pour Homme
2017. szeptember 15.

Jó ideje szemeztem már ezzel a parfümmel!!Most jött el az ideje,hogy beszerezzem!
Ahogy Laci is írja néha meglepően olcsón hozzá lehet jutni......Én is 3000 Ft alatt vettem és
még ráadásul nem is tesztert,hanem az Original változatot!
Szerintem meglepően jó vétel ebben az árkategóriában!Egy szép citrusos nyitással kezd az illat
méghozzá elég egyedi hangulattal.Még az ereje is egész jó az elején.....
Aztán a folytatás már egy sokkal enyhébb ,fásabb és aromásabb hangulat...
Valószínűleg a fásságát a vetiver adja illetve az aromás rész leginkább a labdanumnak és az ibolyának
köszönhető!És valóban van egy pézsmás bázis, ami még a vetiverrel keveredve nekem egy picit a Borsalino
Cologne Intense-t juttatja az eszembe.....
Összességében ez egy nagyon friss és egyedi illat ,ami a leszáradás során sokoldalúvá válik....de mindvégig megmarad bőr közelben..
Kategóriájának egy kiemelkedően szép egyede!Az ára nagyon kedvező!Parfümjeim közül talán a legjobb
ár/érték aránnyal rendelkezik!
Aki szeretne egy különleges egyáltalán nem elcsépelt illatot magának tavasztól-őszig és nem szeretne
mélyen a zsebébe nyúlni ehhez annak egy telitalálat lehet!Szépen idomul az öltözékhez is ,mert van benne elegancia
ugyanakkor a citrusosság és,hogy nem egy feltűnő jelenség mégis olyan lazává teszi az egészet!!
Csatlakozom Laci megítéléséhez miszerint ebben a kategóriában ez egy ötcsillagos illat!
Véleményem szerint párját ritkítja!Azt hiszem a későbbiekben állandó tagja lesz a gyűjteményemnek.

L'Oreal Paris Men Expert Hydra Power Borotválkozás Utáni Hidratáló Zselé

L'Oreal Paris Men Expert Hydra Power Borotválkozás Utáni Hidratáló Zselé
2017. július 28.

Nekem tetszik!
Egy kellemes hűsítő zselé állagú arcápoló...
Az illata halovány ,de a kék színnel harmonikus friss,aqua-ás jellegű vizes hangulatú......
Abszolút hidratál!Nem csíp és teljesen hűsítő érzetet nyújt!Nem zavaró,nem ragad,és szépen beszívódik a bőrbe!!
Nem valami olcsó,de akciósan és kupont beváltva olyan ezres körül beszerezhető annyit pedig szerintem megér!
Mellette abszolút lehet parfümöt használni ,
mert ez a semleges "aqua"-ás illat gyakorlatilag fél - 1 óra után szerintem teljesen eltűnik,de a hűs érzet és a hidratáció jóval tovább kitart!!
Nem igazán használtam ilyen jellegű AS Lotion-t korábban borotválkozás után ezért nincs viszonyítási alapom ,
de amit eddig tapasztaltam ezzel a L'oreal-lal kapcsolatban én elégedett vagyok!Minőségi cucc a "Jó" kategóriában!

Chat D'or Eggo for Men Green

Chat D'or Eggo for Men Green
2017. július 28.

Ez egy zseniális utánzat!Anno volt nekem eredetiben HB Hugo green-em és szerettem is használni ,de amikor elfogyott
valahogy nem éreztem a hiányát illetve mivel mindig is gyűjtöttem a parfümöket volt mivel pótolni....
Most évek elteltével ismét beleszaladtam ebbe az illatba igaz csak hasonmás révén ,de megfogott benne valami!
Nagyon "zöld" hangulata van!Igazi fűszeres,aromás férfias attitűd......
A fejjegy harsány frissességgel rendelkezik,aztán a folytatásban már megjelennek a virágos-herbás jegyek
végül a bázisban szépen leülepszik a dolog és megmarad egy páfrányos, fás -mohos karakter, amolyan barber shop jelleggel.
Szerintem szép munkát végzett a Chat d'or!!! Hozza az eredeti Hugo Green klasszikus feeling-jét és még sikerült egy kis érdekes
modern karaktert is belevarázsolni amitől abszolút viselhető és fiatalos még a mostani irányzatok ellenére is!!
Én nagy örömmel használom ebben a nyári melegben és az ár/érték arányt figyelembe véve csak ajánlani tudom férfi társaimnak is!
Tőlem kap egy jó erős 4 csillagot!Sillage-Longevity téren is elégedett vagyok.Utánzat ellenére is jól szerepel minden nap...4-5 óra jelenléttel.
A doboza és az üveg is meglepően emlékeztet az eredetire és még a kulacsos kupakot is szépen megoldották... :)

Lalique Hommage A L'homme Voyageur

Lalique Hommage A L'homme Voyageur
2017. június 11.

Ez az az illat,ami nekem nem a "rossz" és nem a "finom" kategóriákat erősíti.
Viszont van benne egy hangulat ami fenomenális!!!Nekem ez egy hangulat parfüm!.
Teljesen összhangban van a nevével!Egy utazás,vagy utazó hangulat,amiben megjelennek a különböző helyek,
korszakok és az illaton keresztül mi is odakerülünk az adott helyszínre vagy időbe........zseniális cucc!
Nekem például egy kicsit olyan dohos pinceszag jut róla az eszembe mintha egy régi romos épületben
a pincében mászkálnék vagy mondjuk egy nagyon régi templom falai árasztanák magukból ezt az illatot,
vagy egy "régi" város,mondjuk Velence enyhén csatornaszagú utcáin kujtorognék a többszázéves házak
között ........ és nagyjából be is határoltam,hogy szerintem kinek is állhat jól ez az illat!
Mondjuk egy régészprofesszornak,mint Indiana Jones! ;) És itt nem a színész :Harrison Ford-ra gondolok!!
Konkrétan a filmbeli karakterre: a régészprofesszorra!!
Aki egyik pillanatban egy egyiptomi ásatásokon vesz részt ,aztán máskor Velence középkori pincerendszerében középkori leletek után
kutat,de nem utolsó sorban barlangokban tár fel rejtélyeket mondjuk Indiában....
Szerintem pont egy ilyen karakterhez passzol és ráadásul még a korosztály is stimmel!!
Lehet egyébként,hogy az összetevők között a papirusz-zuzmó-borostyán trió adja meg a Voyageur karakterét és ezen összetevők
akkordjai idézik nálam ezt a antik,vagy régies hangulatot,de szerintem totál olyan!!Ötletes készítmény !!!
Mindazonáltal van egy érzéki, keleti és klasszikus vetülete is amitől magában hordoz egy klasszikus érzést,
mint egy univerzális és időtlen illat!
Nem annyira feltűnő, de szépen teljesít a nap folyamán!
Ez az a parfüm amit semmiképpen nem ajánlanék kipróbálás nélkül senkinek!
Egyáltalán nem mondanám hétköznapinak!!
De,ha valaki mondjuk gyűjtő mint én vagy szereti a nem hagyományos ,alkalmi és egyedi illatokat
annak erősen ajánlott!!Higgyétek el Michael Almairac egy zseniális orr és ebben a parfümben is nagyot alkotott!!!
Én a pontozásnál most 2 dolgot állítok szembe egymással: Egyediség vagy különlegesség illetve a viselhetőséget,de persze
az ehhez tartozó ár sem egy lényegtelen szempont!!Az hogy különleges az nem vitás viszont szerintem nagyon alkalmi a karaktere és ezért az árért igen sok
elegáns és nagyszerű illat közül választhatunk, ezért tőlem egy 5:3 -as aránnyal 4-es átlagot kap.

Isana Dark Ocean EDT

Isana Dark Ocean EDT
2017. június 9.

Ma próbáltam a tesztert(Edt) a bőrömön.....
Igazából elsőre egy elég markáns illat,amolyan maszkulin bomba ,ami szépen körbeveszi az embert
és elég rendes hatótávolsággal van felszerelve...
Aztán a tartósságával sincs semmi gond.Ebben a melegebb időben gyakorlatilag fél napon keresztül
éreztem a kezemen....
Közben egész végig azon gondolkodtam,hogy van egy háttér akkord benne, ami nagyon emlékeztet valamelyik
macsós régebbi parfümre.....de attól ez sokkal egyszerűbb és hétköznapibb illat.
Aztán jött a megvilágosodás....elkezdtem tűnődni,hogy valami hiányzik belőle, amitől nem teljesen olyan mint amire
hasonlít......végül az édeskés akkordot hiányoltam,konkrétan vagy a pézsmát vagy talán a fenyőbalzsamot vagy így együtt a kettőt
ami például zseniális egyensúlyban van például a Banderas - Antonio-ban,ami egy szenzációs illat volt ,de teljesen eltűnt!!!
Így hát azt kell mondjam,hogy egy remek alkotás ez a parfüm!Nagyon szép összhangban van benne a szerecsendió,szantálfa és a cédrus!
Más oldalakon még említenek valami "allantoint" és "varázsmogyorót" az összetevők között, amiknek bőrpuhító,bőrnyugtató,gyulladáscsökkentő,és pórus összehúzó hatásai is vannak!!!Egyszóval ez egy kis csodaszer!!!
Ráadásul én még érzek egy kis hasonlóságot az Antonio Banderas - Antonio illata felé csak ez frissebb és fásabb míg a Banderas nekem
pézsmás-fenyőbalzsamos, amolyan édeskés,gyantás típusú illat,de szerintem hajaz rá egy kicsit!!!!
Gondolom ezért az árért nyilván egy szintetikus koktélt kapunk ,de ez még így is bőven jobb egy csomó sokkal drágább
löttynél ,amiket ilyen-olyan márka logó alatt árulnak többszörös áron!!!!Nekem bejött ez a cucc és adok is neki 4 hatalmas csillagot!!
Ha jobban hasonlítana az Antónióra meg merném kockáztatni,hogy állandó tagja lenne a gyűjteményemnek amolyan "aláírásillatként" használnám,
de sajnos attól egy kicsit kommerszebb,hétköznapibb az illat.......De mindenképpen egy jó vétel!!!Érdemes kipróbálni....
Update:Ma futottam még egy kört Isana Dark Ocean Ügyben egy másik Rossmann-ban.....
Azért 2 dologgal kiegészíteném amiket eddig írtam:
1-Azért a Banderas-hoz való hasonlóság elég távoli!Ez egy sokkal harsányabb és hétköznapibb(egyszerűbb!!) illat.
Ha valaki az Antonio hasonmását keresi lehet csalódni fog ebben az illatban ,mert nem hozza azt a balzsamos,kifinomult macsós
karaktert mint az említett nagy tesó!!! Inkább csak egy akkord benne,ami emlékeztet rá,de attól ez még nem hasonmás!
2-Ma is próbáltam a tesztert a kezemen -ami ugye edt- és kerestem a szememmel ,hogy hol van original üvegben és konstatálnom kellet,
hogy ebből,vagy ezekből nincs edt!!!Gyakorlatilag 2 üzletben is voltam mindkét helyen csak After Shave kapható!!
Tehát aki most jelen pillanban szeretne vásárolni Isana DO-t annak be kell érnie az After Shave-el, ami nyilván ugyan ez az illat ,de nem biztos,
hogy ugyanezek a paraméterek vonatkoznak rá ......azért ezt vegyétek figyelembe.......
Nem változtatok a leírásomon,de amiket írtam az az edt-ről szól!(Ami viszont úgy néz ki ,hogy nem kapható!)

Worth Pour Homme

Worth Pour Homme
2017. május 28.

Egy vaskalapos úriember illat a 80-as évekből Angol módra.......
Klasszikus illat,amiben szép számban sorakoznak az összetevők!Azt hiszem meg kell követnem saját magamat, mert
ugyan én tettem fel a krémmániára ezt az illatot a Fragrantica szerint ettől több összetevő is van benne...
Megtalálható benne a tipikus 80 -as évek illatvilágának 3 rendhagyó jegyzete a
bergamott-levendula-tölgymoha trió!És ezek köré épül zseniális mértékben a többi is....
Nagyon szép egyensúly uralkodik ebben a lében!Szerintem az aromás - fougere kategóriában
az egyik legszebb kreálmány!Azért az angolok tudnak ha akarnak!És itt akartak!Ebbe beleadtak apait -anyait!
Szépen odaraktak abban az időben a polcokra egy olyan készítményt amely simán megállta a helyét a nagy márkák között!
Sőt még akár versenyre is kelt velük!Tartóssága meglepően jó és a leszáradás során remek fázisokon megy keresztül !
Néha fel-fel tűnik 1-2 webshopban a ritkaságok között ráadásul nem is olyan horror áron,úgyhogy aki gyűjti a parfümöket vagy
csak egyszerűen kedveli a 80 évek citrusos-fás-fougere illatait ne habozzon!Nyugodtan vágjon bele mert azt fogja kapni amit
vár!Egy kis időutazás angol módra az öltönyös,úriemberek világába amikor még az igazi férfi illatok aromái konzervatív módon
voltak felépítve és az akkori illatok férfiasságot,határozottságot és erőt sugároztak viselőjéről ,de egyben ízléses és kulturált módon
sugalltak eleganciát és kifinomultságot is!
Maximális pontszám és még egy gyöngyszem, ami nem tűnt el hanem meg tudott maradni ebben a modern aquás-citromos jegyzetek
irányította ellágyult és "unisex" beállítottságú világban........és ahogy a neve is mutatja bizony magában hordozza az old school illatok "értékeit" !

Puma Push The Heat Deo Spray

Puma Push The Heat Deo Spray
2017. május 23.

Nagyon finom kis illat!Nekem abszolút orientális....
Emlékeztet régi kifejezetten fűszeres illatokra a 80-as,90-es évekből!
A piros szín találó. Az érzékiség faktort elég rendesen belekeverték ebbe a koktélba.....
Szerintem ez egy klasszikus főzet modern átfogalmazása.Szép munka a Puma-tól!
Részemről 5 csillag ,de remélem megy még lejjebb is az ára ,mert a bevezető árfekvést
kicsit magasra tették és így elgondolkodik rajta az ember ,hogy ennyiért ki próbáljon -e új illatot
vagy maradjon a jól bevált régi,olcsóbb illatoknál....ráadásul a kiszerelés sem hoz több fújást a sablon
dezodor mennyiségeknél......ezt leszámítva érdemes kipróbálni!!!