Joe38

Regisztráció dátuma: 2013. május 18.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Vízhiány

Regisztráció dátuma: 2013. május 18.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Vízhiány

Luciano Pavarotti for Men

Luciano Pavarotti for Men
2017. február 19.

Azt hiszem nem kell elemezni ezt a parfümöt!Nincs rá szükség..............
Olyan illat ez,amilyen Pavarotti volt.Ritka,különleges,utánozhatatlan.Azon kevés férfihang egyike,
amelytől mindig lúdbőrős leszek!Így van ez most is,miközben ezt a klippet nézem...........
Mint az illat.............
És ennyi!
Update:
Azért mégse legyen ennyi......
Fragmann-nal egyetértek abban,hogy a nyitás és a következő 5-10 percben tényleg a Givenchy Gentleman-t idézi fel,de..
Ami utána jön az már művészet!A fejjegynél megemlítem,hogy más oldalakon szicíliai citromot ír
és a szívjegyben pedig damaszkuszi rózsát,nem tudom mi a különbség a sima és a helyhez kötött gyümölcsök,virágok között ,
de van az biztos!!Ez egy nagyon kifinomult és művészies illat,mint amilyen Pavarotti volt valaha.....
egyedi ,felismerhető és jelenség!!!
Mint mondtam ahogy a fejjegy elillan megjelenik számomra egy második fázis, ami már inkább az Insensé-re hajaz...
Egy vidám ,világos,virágos kellemes akkord ami könnyed és mégis meghatározza az illatot a folytatásban
Több ez egy sima parfümnél,szinte dalol,szinte piszkálja az embert,hogy milyen összetevők kapnak lángra éppen
és veszik át irányítást a folytatásban......nagyon szép a leszáradása az illatnak és
rajtam elég szép metamorfózison megy keresztül.......a klasszikusból kiindulva szinte a modern,kicsit avantgárd felé...
Egy gyenge pontja sajnos mégis van számomra és az a "sillage"!!!
Pavarotti hangja és mint személyiség egyedi volt és utánozhatatlan és ha "erőt" vagy "temperamentumot" kellett
prezentálni a színpadon akkor bizony azt prezentált méghozzá nem is akármilyet....
Ez inkább egy romantikus és művészies illat ,de hiányzik nekem belőle temperamentum.....
nálam végig megmaradt egy bőrközölei állapotban és sajnos elmaradt a Nessun dorma végkifejlete.....
Ettől függetlenül ez egy csodálatos illat!!!Marad az 5 csillag,bár nálam nem ez a parfüm a "Vinceró"...
Pont.

STR8 Adventure

STR8 Adventure
2017. február 12.

Jelen pillanatban ez az aláírásillatom!_Egy friss,ropogós,zöld illat.......
Friss,citrusos nyitás után egy stabil "zöld" páfrányos akkord veszi át a főszerepet,
ami nagyon természetes és egyedi!
Végül egy fás alapban nyugszik meg az illat bőrközelben.....
Összességében nagyon tetszik nekem!!Az arcomon a bőrt dörzsölve még olyan teás(zöld teás..) akkordot is
érzek a kezemen ,pedig ilyen összetevő nincs is benne...talán bergamott vagy lime lehet ...
Hiába olcsó és közepes kategóriás márkanév,mégis nagyon élvezetes és minőségi!
Kedvelem a Str8 illatokat és az "Adventure" közeli az én egyéniségemhez és megfelelő
az elvárásaimnak,együtt használva a dezodorral és a tusfürdővel a tartósság és erősség verhetetlen.......
Nagyon szerethető,stabil illat!!!
Szerintem nem nagyon lehet mellélőni ezzel az illattal tavasztól őszig.....
viszont ami nem jó hír ,hogy én úgy veszem észre eléggé kezd eltűnni a kínálatból ,
úgyhogy kicsit menni kell utána,hogy beszerezze az ember,de megéri!
Csillagból 5 !!!!!_Ez a parfi igazán megérdemli!

Brut Classic Eau De Cologne

Brut Classic Eau De Cologne
2017. február 5.

Ami azt illeti vannak klasszikusok a parfümtörténelemben amik generációk óta léteznek ,benne vannak a köztudatban
és bizony alkalmanként előkerülnek a szekrény aljáról vagy csak egyszerűen ahogy korosodunk egyszer csak azt vesszük észre,
hogy drogériás vásárlásainknál észrevétlenül tesszük be a kosarunkba a dezodorját ,de még akár ünnepekkor vagy szülinap névnapnál
találkozhatunk vele a becsomagolt ajándékok között!A Brutt Classic egy ilyen darab.Nem kell versenyeznie semmilyen mostani illattal vagy
divatházzal........egyszerűen csak vagy már ismerjük régről vagy éppen most ismerkedünk meg vele vagy majd a későbbiekben valószínűleg
elkerülhetetlen lesz a találkozás.......... a többit pedig Laci nagyon jól leírta! :)
Részemről szeretem a Vintage cuccokat!Ezt pedig különösen kedveltem fiatalabb koromban illetve más flankereit is!
Még 2 dolgot jegyeznék meg!
1-Ez nem egyenlő a régen árult Brut33 - al ,ami hasonló üveg volt ,de nem átlátszó üvegben hanem sötétzöld műanyag üveges változatban és
kicsit fiatalosabb,kölnisebb és vizesebb változata volt az eredetinek!
2-Szintén nem egyenlő a még most is kapható másabb üveges Bruttal, ami Original névre hallgat!

Valószínűleg leginkább a Brut - Special Reverse feliratos szinte ugyanilyen üveges és dobozos kiadással megegyező, ami Cologne
és az illat valahol az Original környékén van ,de mivel cologne ezért ne várjunk olyan tartósságot és azt az erősséget amit említett társa produkál..
Ezt a változatot már sehol nem látom mostanában.......de előfordulhat még néhol elfekvőben.
Érdekességként pedig ezt a videót ajánlanám azok figyelmébe akik régről ismerik ezt a kölnit,illetve akik nem pedig azért ,mert bizony idáig nyúlik vissza
ennek az illatnak a története ha nem még régebbre .....(1964-ig!) :)
Ebben a filmben(Over The Top!) Stallone kamionsofőrt játszik és bizony a szállítmány, amit szállít nem más mint ez a Brut Kölni,
legalább is ez a parfi látható nagyban a kamion oldalán!!!!Anno mi is ezért vettük meg,ezért használtuk és mert tényleg jó cucc volt és még az most is!! :D :)

Axe Peace EDT

Axe Peace EDT
2016. december 27.

Ugye a dezodornál már említésre kerültek a Dior Fahrenheit felé lévő hasonlóságok,amik ennél a parfümnél még inkább visszaköszönnek!
Remekül viselkedik ebben a téli időszakban rajtam ez az illat!Azért Axe révén bizony egyáltalán nem gagyi cuccról beszélünk!!
Lehet egy alsó középkategóriás márka ,de megbízható és biztonságos módon nyújtja azt ami egy Axe márkától elvárható!
Árfekvése is borzasztóan kedvező és bizony nálánál többszőrösért kínált illatszereket lefitymálva nyújtja azt amit kell!
A hideg ellenére rajtam órákon át érződik és abszolút közeli az eredeti Dior fás-fűszeres picit kesernyés illatvilágához a Peace!
Viselése közben az embert tényleg egy mérhetetlen nyugalom és béke szállja meg, amitől sokkal kiegyensúlyozottabbnak és
lazábbnak érzi magát!Minden férfitársamnak csak ajánlani tudom!Dezodorral együtt használva gyakorlatilag egy Fahrenheit
illatot tudhatunk magunkénak a karakterével együtt,amit az AXE biztosít és meggyőződésem,hogy bizony érti a dolgát!
Ui: Ja és le a kalappal az üveg formatervezése előtt ,mert szerintem az is zseniális!

Alain Delon Classic

Alain Delon Classic
2016. december 27.

Alain Delon talán második parfümje a sorban eme tökéletesség!Nagyon nagy kedvenc volt annak idején.A mai parfümmániámat szerintem annak köszönhetem ,hogy amikor megszűnt és nem nagyon lehetett már kapni a Classic-ot és a Plus-t,akkor elkezdtem járni a drogériákat és próbálgatni az illatokat ,hogy melyik parfüm hasonlít az általam nagyon kedvelt illatok valamelyikére...........Sajnos ezek annyira egyedi illatok voltak,hogy azóta sem találtam hasonmást,de még csak kicsit hasonlót sem!!!
Ezért már csak abban bízhatom ,hogy hátha egyszer elkezdik újra gyártani a régi "kollekciót"
és nem kell tovább keresgélnem a hasonmásokat, hanem az eredetit magamra fújva fürödhetek kedvenc illatomban nap, mint nap.......................és már megint egy 5*-os legenda!!!!
Update : Ismét gyűjteményemben tudhatom az "Original"verziót is!!! :)
Hihetetlen ,hogy megmaradnak az emberben illatok a múltból!Mikor megszimatoltam kb.25 év után ezt a parfümöt pontosan azt éreztem ,
amit vártam!Döbbenetes egyediség van benne!És ahogyan a drága és minőségi boroknál,pezsgőknél az idő még csak jobban
összeérlelte az összetevőket.....talán még kifinomultabb és édeskésebb lett, mint amilyenre emlékeztem és talán még aromásabb az illatvilága!
Ezek az összetevők ezen arányokkal való elegye a tökéletes illatszer ,amit szerintem valaha is emberi kéz megalkotott!!
Nem szeretem bírálni a parfümök készítőit,a besorolásukat és a divatházakat vagy márkaneveket,de "niche" illatok vagy drágábbnál drágább divatházak
ide vagy oda,de ezzel az anno "középkategóriás!" illatszerrel nem veheti fel a versenyt senki és semmi sem!
Nagyon sajnálom,hogy az AD márka és illatai eltűnnek és kivonulnak az illatszer kereskedelemből!Mert igen is egyedit,maradandót és időtállót alkottak!
És bizony bátran mondhatom,hogyha beszerezhetőek és megfizethetőek lennének ezek az illatok részemről nem is nagyon hiszem ,hogy használnék
valaha másféle parfümöket az Alain Delon illatokon kívül!!!
(Kivéve azt a pár másikat ,amik ugyanennek a korszaknak a szüleményei és a mai nappal már épp úgy eltűnt illatszerek,mint akár ez az AD Original is!)

Luxure Vestito True Blue EDT

Luxure Vestito True Blue EDT
2016. december 27.

Éppen ma volt szerencsém kipróbálni üzletben a tesztert!
Nekifutásból Laci besorolása az, amit leginkább közelinek éreztem a leszáradásnál,de....
Mivel két fújás volt a kezemen azért órákkal később is finoman döngicsélt a csuklómról az illat és
szerintem szépen hozza az eredetit!Totális tavaszi-nyári illat!Inkább a tartóssága megnyerőbb....
A sillage megmarad bőrközeli állapotba, de ott viszont az árának megfelelő módon biztosítja fás-vizes tónusokat.
Innen már inkább a másik 2 hozzászólóval kell egyetértenem!
Szó sincs róla ,hogy ugyanolyan ,vagy jobb lenne az eredetinél!Viszont mivel nagyon vetélytársa sincsen
(mert nem tudok másik VMEF utánzatról!!!)így bátran kiállhat a Luxure ezzel az illatszerrel is többi utánzat mellé.
Mert igen is szépet és jót alkotott és ebben az ár/érték arányban egy jó erős 4 csillagot kiérdemel nálam ez a munka!
Ne hasonlítsuk a Vestito-hoz,mert ahogy a "Meduzá"-nak és az Eua Fraiche-nek sincs semmi köze egymáshoz úgy jelen esetben is
2 különböző illatról beszélünk!Szép ajándék és kellemes, biztonságos viselet lehet tavaszi-nyári szezonban!

Axe Iced Musk And Ginger

Axe Iced Musk And Ginger
2016. december 17.

Hát én fiú oldalról nézve pont ellentétben vagyok Málni véleményével!
Megvettem mind a 3-at. A 3 közül ez tűnik izgalmasnak!Míg a másik 2
inkább vaníliás,édeskés dohányillat egy kis pézsmás köntösben, addig ez egy friss,
gyümölcsös,talán még egy kicsit kesernyésnek is tűnő citrusos jelenség!
Tartóssága teljesen rendben van!Véleményem szerint ebben a "trióban" ezt találták el a legjobban!
Karakterben és stílusban ez hozza legtöbbet!
Ezért is nálam 5 csillag.Lehet nem most télen van igazán a szezonja ,de tavasszal és nyáron nagyon szépen hozza
az előbb leírtakat egy megfizethető és nap,mint nap használható illatkategóriában!
Ui:Egy kis érdekesség,hogy míg a pézsmás alap abszolút stimmel, addig a ráírt gyömbér gyakorlatilag
nem is szerepel az összetevőlistán,viszont amit írtam fentebb kesernyés akkordot benne gyakorlatilag
abszolút hozza a "Ginger" benyomást.......

Brut Splash-On Lotion Arcvíz

Brut Splash-On Lotion Arcvíz
2016. december 3.

Volt nekem anno egy Brut 33 (Fabergé) nevezetű arcszeszem...ugyan ezzel a The Splash On Lotion felirattal!Teljesen
átláthatatlan zöld műanyag flakonban volt -ugyan ez a fazon- és talán ezüst színű kupakkal.......és talán USA gyártmány....
Konkrétan a 80-as évek végéről beszélek!Aztán egyszer csak ez a "33"-as sorozat eltűnt és megmaradt az "Original"
verzió a "zöld Brut"-ból ami már szerintem az Unilever kiadás volt...Ez is az.
Ami az érdekesség,hogy anno is a 33-as sorozat egy másabb illat volt..valahogy puhább,egy kicsit modernebb és virágosabb
kiadása az originálnak....épp olyan karakteres volt ,mint az eredeti ,de attól viselhetőbb,fiatalosabb,játékosabb........
Mintha valahol olvastam volna ,hogy másabb volt az illat koncentrációja
Nagyon szerettem!
Most amikor megláttam ,hogy most is van a klasszikus üveges SOL verzió belőle nem haboztam,azonnal megvettem!
Már útközben hazafelé tettem egy kicsit a kezemre belőle.Első nekifutásra az Original köszön vissza,de hamar el is tűnik
ez a karakán,bőrős férfias karakter és ott marad egy sokkal szelídebb arcvíz jellegű,hígabb (játékosabb!) illatka,mint anno a 33 volt!
Nem azt mondom,hogy ez 1 az 1-be ugyanaz az illat mint anno a Brut 33 SOL,hanem talán közelibb hozzá ,mint a jelenleg is kapható
Original vagy Special Reserve verziók!Én személy szerint örvendek ,hogy rátaláltam és kap is 4 szép nagy csillagot tőlem a régmúlt
emlékeire való tekintettel!Azért nem 5-öt ,mert sajnos azért ez nem úgy teljesít mint említett 2 társa!(Edt vagy Cologne!!)
Viszont aki egy picit nosztalgiázni szeretne vagy ismerte a szóban forgó régi verzióját (elődjét) eme klasszikusnak,
annak mindenképp megéri beszerezni!Lehet tavasszal - nyáron jobban megmutatja magát...így télen csak egy kis fellángolás a régi időkből..

Cote d'Azur True Star Men

Cote d'Azur True Star Men
2016. november 29.

Egy szép darab az illatok hasonmásai között!
Először is,karakterét tekintve egy sötét és mély illat!
Ha valaki arra asszociálna ,hogy az eredeti egy "extrém" illat,és ergo ez is egy erős, tartós,
hivalkodó típusú illat lesz az csalódni fog!!Nagyon finoman és művészien megkomponált mély fekete illat az eredeti!!!
Egyértelmű Trussardi karakter és egyedi hangulat!
Ebben a tekintetben szépen teljesít a True Star is!
Nyilván az árát figyelembe véve ne várjunk csodát(már pedig vannak!! :D!),de összességében szerintem igenis
visszaadja az eredeti Trussardi BE hangulatot!Elég jól bírja napközben!A Sillage is nagyjából rendben van!
Így ősszel-télen kellemes hangulatú kísérő lehet bármilyen alkalomhoz!
Aki szereti a füstös,bőrös,aromás illatokat mint pl.a Drakkar Noir vagy a Ferrari Scuderia Black annak mindenképp
érdemes kipróbálni ezt darabot is Azur-éktól és ha tetszik és bejön akkor, nincs más hátra mint szembesülni a ténnyel,
hogy bizony mindenből az igazi a legjobb,ahogy a neve is sugallja..... ;) Hajrá!!!
Nekem egy jó erős 4 csillag és erősödik bennem egy pozitív hozzáállás a Cote Azur illatokhoz,mert úgy veszem észre ,
hogy van néhány márka, ami elég jól ad a minőségre és érdemes kipróbálgatni az illataikat ,még ha csak utánzatok is!

Givenchy Gentleman

Givenchy Gentleman
2016. november 19.

Csatlakoznék fragmann rövid,tömör ám annál velősebb kifejtéséhez!
Szinte minden szavával egyetértek!
Ott kezdődik,hogy nekem is van egy 2 ml-es mintám belőle és most ,ahogy írom
a review-t itt illatozik a nyakamon az eredeti fekete fehér dobozos illatminta tartalma....
Persze amiről beszélek a pici üvegcse fekete kupakjában benne maradt 0,2 ml-nyi cucc!!
Döbbenetes erő!Egy citrusos-fahéjas,fanyar fejjegy egy csipetnyi rózsás ,mézes, édeskésebb akkorddal,
majd órákkal később folytatódik egy pacsulis,cédrusos szívjeggyel,ami szintén órákkal később megnyugszik,vagy kiteljesedik egy
mohás,bőrős,vaníliás alapban.Mivel egy 74'-es parfümről beszélünk ebben még ott van a "Civet" mint az erotika kézzelfogható
megtestesítője is!Hát mit ne mondjak furcsa érzés viselni......olyan időkapszula és mind máig egy alappillére a mindenkori parfümgenerációknak.
Páromhoz is odahajoltam egy pillanatra,hogy felismeri -e mi van most rajtam?És döbbenetes módon,rávágta,hogy GIVENCHY!!
Csak ennyire egyértelmű,hogy miről is beszélünk!Az újhoz még nem volt szerencsém,de kicsit felcsigázva ezek után
pótolnom kell ezt a hiányosságomat is!Mindenesetre olvasván fragmann leírását optimista vagyok én is!Szerintem se tűnjön el egy ekkora
parfümóriás!És ismerje is meg a fiatalabb generáció,hogy honnan is erednek az illatok,milyen metamorfózison is mennek keresztül és milyen éppen aktuális divat trendeknek kell megfelelniük amellett,hogy azért ne felejtsék el a "gyökereiket"!
És igen, mi is úgy hívtuk ezt akkoriban ,hogy "dzsivendzsi"!!! :) Sőt ,ha nem figyelek még ma is úgy mondom néha!! ;)
De hát mit számít....nem ez a lényeg,hanem,hogy még ma is ott a polcokon és még mindig van rá igény,
még mindig felveszi a versenyt bármelyik mostani új illattal!Az egy más kérdés,hogy a jelenlegi ruhadivat mellett
egy mai 20 éves fiún értelmezhetetlen ez a cucc!De nekünk parfüm mániákusoknak és az idősebb korosztály képviselőinek
egy kötelező darab!Alapköve annak az útnak, amin fiatal korunk óta járunk és egy időkapszula is egyben, amely visszaröpít minket a gondtalan
fiatalkorunkba,és kedvünkre nosztalgiázhatunk úgy, hogy közben nem kell kellemetlenül éreznünk magunkat a mostani illatokat
használok mellett......
Nekem külön kuriózum,hogy a kiadás éve egybeesik a születési évemmel így személyes kapcsolatom is van az illattal!
Mindent egybevéve ,ahogy az utolsó terminátorban Schwazenegger mondaná : "Régi,de nem elavult!"
A pontozásom nekem is a "régi kiadásnak szól,ami nyilván 5 csillag!És egy kalapemelés a Givenchy ház előtt!!!