jubileum

Regisztráció dátuma: 2013. augusztus 21.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín

Regisztráció dátuma: 2013. augusztus 21.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín

Bi Care Sun Sporty Summer Transparenter Sonnenspray LSF50 Fényvédő Spray

Bi Care Sun Sporty Summer Transparenter Sonnenspray LSF50 Fényvédő Spray
2022. augusztus 2.

Happy weekend volt a naptejekre a Bipában, és mivel Bipa kb mindenütt van csak itt nincs, gondoltam nem lenne rossz, egy jó találat, hátha...:)

Erősen illatos olajsprayről van szó, szóval sajnos nem az nyoma sincs fajta, a rossman citrus illatú spraye ilyen szempontból láthatatlanabb, Ez alaposan beolajoz, de hogy igazságos legyen, nem városi szaladgálásra van hiába használom arra, ahogy a flakonon lévő röplabdák is mutatják ez kültéli sportra, strandolásra lett kitalálva. A szórófeje egyébként nagyon jól terít, azért én nem merem nem szétkenni, mert láttam sok képsorozatot, hogy mi lehet belőle ha az ember csak fujkod :D Jó pont hogy nem bántja a szemet, nyaraláson jó b terv, az ára se rossz, főleg ha nyár közepén az ember belefut egy akcióba. De enm a legkényelmesebb az fix.

Revox B77 Plex Bond Repairing Oil

Revox B77 Plex Bond Repairing Oil
2022. július 7.

Nem hagyott nyugodni a kíváncsiság, végüls csak megvettem, hála a nagy hypenak. A márka többi része mondjuk kevésbé ért el, az Olaplex balzsam tán sose fog elfogyni, olyan kevés elég belőle, a samponból elvagyok egy negyedáron kaphatóval is, a többi szintén nem hozott lázba, de egy jó olaj, az mindig jöhet, főleg, hogy elhagytam valahol a fél üveg olaplexemet, és hetek óta nincs meg :D

A leginkább az tett kíváncsivá, hogy rengetegen írták hogy a világ legkönnyebb olaja, mennyire semennyire nem látszik és érződik a hajon. Bár elég hosszú a hajam ahhoz hogy a végekre felvitt olaj ne befolyásolja a zsírosodást, azért ez mégis kíváncsivá tett, mert még mindig bennem van az ellenérzés, hogy egyik ponton küzdök a zsírosodás ellen a másikon meg kenem rá az olajat. Kicsit nekem fura a cseppentője egyébként szórja lögyböli a benne lévő olajat. Az illata viszonylag erős. az állaga tényleg ilyen szárazolaj szerű, hamar elillan, a bőrön is selymes érzetet hagy, de sajnos úgy tűnik az én hajvégeimre kevéske ez. Mintha semmi se történne. Ettől függetlenül persze el lesz használva, csak nem hajvégekre, oda egy testesebb darab kell mégis, viszont hajmosás után amikor a hajam tetején lévő szálak pókhálósodnak ide oda állnak, és úgy nézek ki mint egy elsős aki most jön az úszásról, akkor ezzel át lehet simogatni ezeket a kiálló szálakat, és azonnal egyberántja a hajamat anélkül hogy bezsírozná a fejem tetejét. A hajlakkokat nem szeretem, hisz nem is tesz jót a legtöbb, meghát este moshatod ki mindig, ez viszont bennmaradhat, még ápol is, és jól néz ki az eredmény. Szóval én ezt ilyen babahaj rendezőnek, fizzység simítónak azért tudom ajánlani.

Magic Hair Splash (Epres/Citromos)

Magic Hair Splash (Epres/Citromos)
2022. július 6.

Úristen el se hiszem, hogy ezt pár éve megvettem :D Rögtön 3 dobozzal. A benne lévő vitaminok nagy része a napi szükséges bevitel többszöröse, és hát ez nem úgy működik, hogy a töblet megy is fel a fejünkre hajszálnak :D Ezt azért fontos tudni, hogy a vízben oldódó vitaminok esetében ez csak simán kiürül, valaki írta is hogy neonszínűt pisil tőle.

Mikor használtam ezt azért felismertem, és egyszerre fél tablettát ittam meg, a felét reggel a felét este, hogy ne csak egy hullámban kiürüljön, hanem valamennyivel növeljem azért a hasznosulást. Semmiképp se vitatnám el tőle az egyediségét abban, hogy aminosavat hajvitaminban még sose láttam, pedig az egészséges hajhoz valóban fontos ez is, szóval aki tényleg erősíteni akar a haján annak érdemes a fehérjefogyasztását is emelnie, nem csak túlcsordultig töltenie magát biotinnal. Eredményesebb lesz. A hajvitamin akkor jó ha a hullást vitaminhiány okozza, minthogy az emelt vas szedése is akkor javasolt ha az ember vashiányos...Ha átnézed az étkezésed és szószostésztát eszel péksütivel és lángossal, de se sajt se hús, se tojás, se tofu, se hal, se hüvelyes, akkor kezdj gyanakodni, hogy itt a hiba :D A hajnak és a körömnek kell a fehérje is.

Ellenben ha valakinek hullik a haja, az nagyon széles skálán jelezhet kb bármit, nagyon komoly egészségügyi problémát is, szóval egy doboz tabletta árát inkább egy másnapra bejelentkezett vérvételre érdemes költeni, már abból is sokminden kiderülhet. A vitamintabletta ne a fő megoldási kísérlet legyen, hanem csak egy bónuszkísérő.

Na jó de a lényeg, mi is a gondom ezzel a pezsgőtablettával? Egész egyszerűen az, hogy nagyon sokat fizetnek emberek valamiért, aminek nagy része haszontalanul áthalad a testükön, miközben az az illuziójuk, hogy na most aztán mennyi vitamint ettem. A honlapon is szépen le van vezetve hogy ezekhez a vitaminmennyiségekhez miből mennyit kéne megenni, és 150db avokádó, meg 4 kg lazac...persze irreális hogy ennyit meg tudjon enni az ember, de minek is tenné? Ha egyszer az adott vitamin és ásványianyag mennyiségeknek csak a töredékére van szüksége...

Mindemmellett sokan írják, hogy gyomorproblémákat okoz...ahogy egyes vitaminok túladagolása szokott is :D

Ha valaki szeretné szedni, akkor érdemes elosztani a nap folyamán a tablettát, akár negyedelni is, hogy ne legyen vele akkora probléma, de legjobb ha inkább olyan vitamint keres az ember, amiben a hatóanyagtartalom nem irreálisan magas, mert ez egyáltalán nem a "minél több annál jobb" elven működik.
Maga a tabletta egyébként egész jó ízű, szépen oldódik, szóval egy kifejezetten jó minőségű pezsgőtabletta,

A hatás mérésével meg az a helyzet, hogy bármi ami haj az fél éves távon látszik. A tabitól nem fog a 2 éve kinőtt hajszálrész kevésbé törni, és puhább se lesz tőle a haj, mert a hajszálnak nincs keringése, csak arra tud hatással lenni ami a szedés óta hagyta el a hajhagymát, minden más placebó, vagy egy jó hajápolószer :D A törés ellen condicionáló használat, kímélő frizura alváshoz és szeles napokon, hideglevegős szárítás, UV szűrős hajolaj és ehhez hasonló kíméletességek lehetnek a barátaink, mert miután kinőtt az onnantól a hozott anyag, és a bánásmód az, ami meghosszabbítja az életét.

Maria Nila Stockholm Colour Refresh

Maria Nila Stockholm Colour Refresh
2022. július 6.

Sokszor szembejött velem, nagyon kíváncsi voltam rá, végül féláron találtam meg egy online bolhapiac platformon bontatlanul, úgyhogy lecsaptam rá. Autumn red árnyalatban, ez és a copper érdekelt volna amúgy is.
Első használat után egyfelől az biztos, hogy a kezemhez jobban ragaszkodik mint a hajamhoz....ez nem a fedésére vagy a színére panasz, inkább csak hú...kell az a kesztyű :DA hajamon nem mertem hosszan hagyni épp csak a minimum hatóidő, de így is szépen fedett kellemes vöröses lett, semmi kínai játék szőr szerűség nem lett a hajamból, ami néha azért az ilyen narancsos pirosas alkalmi festékeknél előfordul. Még tesztelgetem, de egyenlőre fellelkesített az eredmény, ha továbbra se tapasztalok rosszat, tuti megveszem a coppert is, és a 7900 ft-os árát is megéri a nagy doboz. Egyébként a pupás ksizerelés nagy ötlet, meg a fekete pumpa is, így nem hat dzsuvásnak a doboz használat után :D Nekem az ápolás területén nem tűnt annyira intenzívnek, de elmegy, viszont nem ez volt a fő elvárásom, a szín viszont rövid idő alatt is nagyon szép egyenletes, erős, a legszőkébb részeken sincs olcsó farsangi jelmz hatása, és furcsamód a fejbőrőmbe nem szívódott be úgy mint a tenyerembe, szerencsére az fehér maradt:)

The Inkey List 15% Vitamin C + EGF Serum

The Inkey List 15% Vitamin C + EGF Serum
2022. július 4.

Ne vigyétek el nyaralni :D Vagy csak ha garantáltan hidegben marad. Én elvittem hátizsákban, mert kényelmes,e gyszerű antioxidáns, ami azért folyamatos szabadbanlét mellé elég jó ha még kicsit segíti a fényvédőt. Sajnos sokszor utaztunk meleg helyen, és volt hogy átmelegedett a doboza is, de nem tűnt úgy hogy gond van, mert halványsárga votl állaga maradt...aztán megjött az új, és kiderült hogy annyira fokozatos volt a besárgulása hogy csak ekkor tűnt fel, hogy gyakorlatilag már teljesen élénk borostyánszínű a szérum sajnos az újhoz képest ami épp csake gy lehetletnyit sárgás színű, de inkább átlátszó. Sajnos nem maradt stabil a nyári melegben, nem mondom, hogy ez elvárás, hisz ezeket a fürdőszobapolcra tervezik, csak szólok, hogy ne vigyétek hasonló körülmények közé, mert lerövidíti az életét sajnos.

Amikor épp nem sikerül ez a mutatvány,e gyébként egy könnyed enyhén géles, frissítő folyadék, amit könnyű felvinni azonnal megszárad/beszívódik és mehet is rá bármi, nem problémás, nem rántja össze a fényvédőt, nem zsírosítja el az arcot, nem kukacosodik, minden téren tökéeltes szérum.

Nivea Wonderbar Refreshing Face Cleansing Bar

Nivea Wonderbar Refreshing Face Cleansing Bar
2022. július 4.

Örülök, hogy adtam a dolognak mégegy esélyt, a rózsaszínt vettem meg először de az első használat után is húzódó száraz érzetet hagyott maga után. A bőröm egyáltalán nem érzékeny, szóval ez új volt, de ahogy elnéztem a honlapom, amúgy se mindegyiket szánják mindennapos használatra. Először ami meglepett, hogy ez tök nem halványkék mint a képeken, hanem fehér, teljesen illatmentes, szintén apróbuborékos inkább krémszerű állagot vesz fel ha átsimogatjuk kézzel. Sokkal kellemesebb használni, mint a rózsaszínt, és a doboz, amit most lehet hozzá kapni, nagyon szuper, rendes szappantartóbetétes darab, így nem szárad bele a tömb, és jól ki tud száradni. Ezzel el tudom képzelni, hogy végigviszek egy nyárnyi nyaralást fesztivált, külső helyszínes munkát, repülőutat.

Nivea Magicbar Radiance Rose Face Cleansing Bar

Nivea Magicbar Radiance Rose Face Cleansing Bar
2022. július 2.

Nagyon kíváncsivá tett ez a kis szappanmentes szappan, főleg mert utazáshoz nagyon praktikus, egy dobozt nekem is sikerült szereznem, nagoyn jó mert van benne rácsos szappantartóbetét, ami miatt nem szárad bele a dobozba mint kb bármelyik másik márka dobozába szokott. Kár hogy ez csak PR ajándék, remélem fogják árulni, én is örülnék mégegynek mert kettő tömböm van, mert ingázom. Maga az arctisztító okoz nálam egy pici húzódást, így utána rögtön hidratálok, és így nem szárít, viszont egyetlen lépésben jól tisztít. Nem folyik ki a táskában, és nem buggyan meg egy 70 fokos kocsiban, és nem szappan, repülőn is könnyítés, hogy nem folyadék...van sok előnye ami miatt bocsánatos, hogy nem hagy maga után túlhidratált érzetet...Illetve alig kopik a mérete, biztos hogy nagoyn sokáig elég. Bevizezve rögtön működik, alig kell átsimogatni, nem csinál nagy buborékos habot, inkább csak ilyen krémszerűt, de nem málik, nem lágy darab, nem hiszem hogy gyorsan szétolvadna.

Sun Ozon Sport Anti Sand Napvédő Spray F50

Sun Ozon Sport Anti Sand Napvédő Spray F50
2022. július 1.

2022. június 23.
Egyre szélesebb az octocrylene-mentes paletta, most elég sok felbukkant a márkánál, krém, spray, pumpás krém, ami kellhet :D Alapvetően olajspray, de tényleg érezni némi frissítő hatást, a spraye azért nem szór 180 fokban mint a drágább sprayk szórófeje, így nagoyn fontos hogy rendes adagot vigyünk fel, és hogy utána elsimítsuk, szerintem a legjobb ha két rétegben viszi fel az ember. Ennek miértjére ajánlom a neten keringő képgyűjteményeket a spray naptejek eredményéről :D Mint egy gyakorlófal egy grafitiparkban :D
Egyébként ezt szépen el lehet kenni ha valaki nem csak ködölget hanem normálisan felfújja a bőrre. Enyhén olajos, de nem folytja meg a bőrt. Ne felejtsük el hogy szabadban sportolásra van, nem városnézéshez meg irodából irodába rohanáshoz, így eléggé bocsánatos ez a "sportos" bőrfény, és valószínűleg kell is, hogy állja az izzadtságot és a vizet.
Olyan szempontból még értékelem is, hogy a bőrolajak általában segítenek benntartani a vizet a bőrben, ami lássuk be szintén nem hátrány.

UPDATE
Külföldről hoztam egy Bipa sajátmárkásat is, ugyanezekkela z ígéretekkel, és meglepett hogy azért ez a jobb, mert a Bipa mégis egy egyel drágább változat. Ez a matabbb, ez a szellősebb, meghát ez itthon is van. Amúgy ez annyira citromillatú, hogy tán még a szúnyogok se csípnek vele, ez az egy gond vele, hogy kész légfrissítő :D

L'Oreal Paris Elseve Hyaluron Plump Sampon

L'Oreal Paris Elseve Hyaluron Plump Sampon
2022. június 29.

Elég nehéz úgy értékelni egy sampont, hogy bejött a kánikula mióta használom, szóval nyilván alapból gyakrabban kéne mosni a hajam. Egyébként kellemes állagú, jól habzó, könnyen kezelhető sampon, kicsit ráuntam a szulfátmentesekre, mert sajnos semmivel nem zsírosodott kevésbé tőlük a hajam, de legalább szívás volt használni, mert nem habzanak...habzó sampont eloszlatni mindenképp könnyebb. Tetszik az átlátszó doboz, nem kérdés meddig van, messziről látom, h ideje szerezni új adagot.

Kiehls' Midnight Recovery Omega Rich Cloud Cream

Kiehls' Midnight Recovery Omega Rich Cloud Cream
2022. június 23.

Nagyon kíváncsi voltam rá a hype miatt, és persze az omega3 miatt is, ami támogathatja a barriert a tretinoin mellett, de sajnos csalódás. Az állaga még egész kellemes, a finishe peddig matt, nem tapadnak bele a hajszálak, viszont sajnos el se tudom kenni jól, már felkenéskor összetúrósodik itt ott. A termékcsalád olaját már régen használom, hajlamos is ezt azt kukacosítani, de ennyire kevés dolgot kapott fel, mint a saját testvérkrémjét, ami nagyon meglepett, azt hittem azért ez tesztelve van ilyenkor, hogy legalább a termékcsalád tagjai egymással jól kijönnek.

Egyébként sűrű kicsit habszerű állagú világoskék testes krém, összetevői közt rengeteg növényi zsír és olaj van, illetve a párologtatópolc is beleborult, sajnos erről nem fog leszokni a márka, szóval fontos, hogy csak az vegye meg akinek bírja a bőre az illoolajokat kozmetikumokban. Egyébként ebből az elméleti illatkavalkádból kidominál a levendula, a rózsa, rozmaring és gyakorlatilag az inci szinte teljes utolsó sora kicsit háttértáncos.
Egy kis szalicilsav és cink is került bele, ami azért alkalmassá teszi pattanásos bőrre is. Egyébként használva se folytogató az állaga, de szerintem igazán zsíros bőrre azért lehet nem kellemes viselet. Viszont szerencsére tényleg gyorsan beszívódik, már ami nem kukacosodik össze a felszínen :D Szerintem egy próbát megér, de mivel kiskiszerelés egyenlőre nincs, mindneképp kérjetek pakettet a boltban vagy a webshopos rendeléshez, ezt a krémet lehet szerintem szeretni is nagyon meg utálni is.