jubileum

Regisztráció dátuma: 2013. augusztus 21.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín

Regisztráció dátuma: 2013. augusztus 21.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín

Annabelle Minerals Mosható Sminklemosókorong

Annabelle Minerals Mosható Sminklemosókorong
2021. augusztus 10.

2021. augusztus 3
Aki ezt a korongot használja életében először, mint moshatót, az légyszi adjon még egy esélyt egy másik fajtának :D Ez tényleg kicsit más, mint a korongok általában, nekem szerencsére többféle is van, és nagyon szeretemm őket, de mindnél megvan, mire jó használni igazán. A nagyon lapos puhák, jók a folyékony és olajos lemosókhoz, a vastagabbak meg vizzel való dolgozáshoz. Ezek pedig puhák szőrösek, remekül habosíthatod rajtuk a habzó lemosót, meg az arcmosószappant, és úgy viheted fel a bőrödre, hogy nem karcolod szét magad. Szerintem a legnagyobb hibája egyébként, hogy középre nem öltöttek egyet, ami megfogja a két rétegét egymáson, mert így nehéz végighúzni a bőrön, helyette olyan mintha egy lezárt zsákot görgernél össze vissza az arcodon. Még próbálkozgatom, de lehet beleöltök a végén, szerintem akkor jó kis korong lesz. Sminklemosókhoz tök nem ajánlom, belelocsolhatod a fél üveget, mire használható, szappanbhoz, tisztavízhez jó.

Vicces, jelenleg én is kb egyet használok, pedig megvan a boxból a teljes csomag, és rendeléshez is jött egy. Ami még lehetne hozzá az valami hálós vászon zsák, mosózsák akármi, amiben tudod gyűjteni és kimosni, sokszor van ilyen a korongkészletekhez. Ezek papírzacskóban jönnek, ami szintén környezetbarát, de hát na...egy mosóháló textil a használatot is szolhálná :D

UPDATE
Befogtam az összeset, a KM boxos ötöt meg még a rendeléseimhez ajiba kapott kettőt is. Nagyon megszerettem őket, a sminket egy másik vékony koronggal és olajos lemosóval szedem le, ezzel pedig a habző lemosót felhabosítóm és szuperül szét tudom vinni, semmennyire sem dörzsöl, de mégis szépen tisztít, reggelente tiszta vízzel használom kitűnően szabályozható hol mennyire nedvesítse át az arcom, így a szemkörnyéken megnyomva több vizet ereszt ki. Kifejezetten hiányolom, ha kifogyok a tisztából, még a végén veszek is még egy adagot, ha ez így megy.

A szennyenél egyébként egy mosózsákba gyűjtöm és a ruhákkal együt mennek be a korongok is, a standard 2 órás mosást zsákban ők is meg a másfajták is jól bírják, ezalatt ki is jön belőlük minden. Nyilván ha valaki csak hetente egyszer mos, akkor célszerű tartani textilkorongot bőven, és én ajánlom, hogy több fajtát is, ilyet a szappanokhoz, habzó lemosókhoz, tiszta vízhez és vékonyat, mondjuk a Flying Tigeröset az olajos lemosókhoz.

Estée Lauder Advanced Night Repair Synchronized Multi-Recovery Complex

Estée Lauder Advanced Night Repair Synchronized Multi-Recovery Complex
2021. augusztus 1.

Van még van 3 7 ml-s mintám, most is került egy hozzám a neszeszeres akcióban, nagyon erősen nyomott, kikerülhetetlen termék :D Őszintén szólva bár használtam már el 1-2 7 ml-st és most is kenegetek egyet, sose éreztem hatalmas különbséget. Kellemes kis szérum amúgy, de valahogy sose vitt rá lélek, hogy vegyek is belőle. Igyekszem mindig ajándék akció idején vásárolni, így mindig ki tudok próbálni valami újat, meg persze ezt :D Jó módszer amúgy, sokmindent eladott már nekem így a márka a cliniquel együtt, de ez valahogy nem győz meg. Vannak kellemes összetevők, meg úgy jó is jó is, de nem az a hűha amiért fejem felett kezdem rázogatni a tízezreseket, hogy vigyétek. Simán veszek pedig drága kozmetikumokat, de ezért 6 maximum 8 ezret fizetnék. Talán csak ennyi a baja, hogy túlárazott, és harmadáron már elégedett lennék a tudásával.

Estée Lauder Micro Essence

Estée Lauder Micro Essence
2021. július 30.

Na csak felkeltette az érdeklődésemet annyira ez a kis cucc a KM boxból, hogy ma megérkezett egy 30 ml-s méret. Igazából a 7 ml is egész sok volt, pár csepp elég arra, hogy jól szétvigye az ember a bőrén, mint egy szérumot, most tervezem konzisztensebben használni, aztán kiderül. Amíg a 7 ml-s tartott, tetszett, főleg hogy van egy kis tonerem, eddig csak termálvíz sprayt használtam.
Tetszik, hogy nem ránt össze maga felett semmit.

Estée Lauder Advanced Night Micro Cleansing Foam

Estée Lauder Advanced Night Micro Cleansing Foam
2021. július 30.

Vettem pár utazós méretű cuccot most a neszeszeres akcióban, az is utazós témájú, meg a rendelésem is:) Ez volt köztük az újdonság, de szerettem volna kipróbálni egy lemosót. Igazából ez a légies hab dolog így...nem tűnt fel. Nem lesz belőle hab, inkább csak egy könyedebb, nem géles állagú szappan. Nagyon nem szárít, annyira nem, hogy még hiányzott is kicsit hogy más érzés legyen a bőrömön mint arcmosás előtt. Ez szerintem nagoyn száraz bőrűeknek szuper lehet.

Maybelline Volum' Express Vízálló Szempillaspirál

Maybelline Volum' Express Vízálló Szempillaspirál
2021. július 30.

A maszkidőszakban fel kellett ismernem, hogy kell egy vízálló spirál, mert amúgy a lélegzetem párája 20 perc alatt a szeme alá küldi azt, amit old a vít. Rettenetes sok keresgélés, és krémmánia olvasás után kötöttem ki ennél. Igazából mint szempillaspirál semmi extra, fekete, hosszabb pillák, tudja amit kell, és fennmarad, és nem kenődik szét, nem pandásodik, nem hullik le darabokban. Megteszi.

Revox Just Peptides 10% Arcszérum

Revox Just Peptides 10% Arcszérum
2021. július 21.

Hát ez olyan igazi rutinfillem, mint egy filler epizód egy sorozatban, ha nagyon figyelsz biztos hozzáad valamit a storyhoz vagy a karakterekhez, de igazából kihagyható. Elkenegetem, miért ne? De ha elfogy nem ezért fogok azonnal elrohanni újra. Viszont jó pont hogy elég engedelmes szérum, persze revoxosan nyálka ez is mint akármelyik, de éjszakai rutinba tényleg jól belemegy, nem veszik össze semmivel.

Eucerin Sun Photoaging Control Extra Könnyű Naptej Testre FF50+

Eucerin Sun Photoaging Control Extra Könnyű Naptej Testre FF50+

2021. június 14
Hát érzetre egy teljesen oké kényelemes naptej, csomagban vettem arcra való párjával. Ez iylen kb semmi extra, max a leírás, hogy ez nem csak véd, de van benne egyéb hatóanyag is. Ára így csoamgban ha úgy vesszük elég baráti, kb niveás, annyit bőven megér. A 6000 kicsit túlzás, de patikai márka gyakorlatilag mindig le van árazva. Az apivita 50 faktorosát teszteltem még emellett, egyértelműen ez a kényelmesebb, ez kevésbé sűrűbb is.

UPDATE
Hát nyáron melegben, párában azért megvana kellemetlen bőrérzet, már nincs sok belőle, alapvetően testre most csak ezt használtam, zéro színváltozás, nincsenek új pöttyök egész nyáron, tehát UVB-t biztos jól szűr remélem UVA-ban is jó, sajnos ez nem derül ki mekkora. Az egyetlen ami miatt váltani fogok az octocrylén, mert ezzel most óvatoskodnom kell nehogy a szemem közelébe kerüljön belőle bármennyi, és néha azért betalál a könnyezéssel ez az összetevő így is, hogy csak testre megy fel, de azért élhető, elfogy, újra is venném akár, ha ez nem lenne.

V.sun Take Care SPF50

V.sun Take Care SPF50
2021. július 21.

Na hát a Müllerben 20% van most a fényvédőkre, úgyhogy mivel életem legnagyobb naptej kereső szakaszában vagyok, gondoltam, most jöjjön egy random arcravaló. Fontos az octokrylen mentesség, mert csípi a szemem nagyon, és szűnni nem akaróan egész álló nap. Ez nagyjából le is felezi a piaci kínálatot.

Örülök, hogy ez a hialuronsav dolog lassan már alap egy csomó gyártónál, nyáron azért nem hátrány ha van egy kis plusz belőle. 70 ml-s a tubus teljes áron 5-6 ezer forint közt, a prémium kategóriában igazából ez nagyon kellemes ár. Általában ennyit 50 néha 30 ml-ért kérnek el. A krém maga sűrű, de könnyed, érezni az arcon, de nem fullasztó, nem szívódik be teljesen, de nem is diszkógömb. Sajnos a zsíros bőrre való naptejekkel mindig megjárom, mert valahogy úgy néz ki, ha nem adunk semmi olajat szerencsétlen formulának, akkor a szárazanyag kukacosodik hamar. Ebben pont van annyi, hogy kenegethető jó alap legyen, ki mernék menni púder nélkül az utcára, de azzal meg már végképp okés, de rá is tudok sminkelni anélkül hogy az olajmentes naptejek furcsa rétegződése vagy kukacosodása megakadályozna benne. Eddig egy nagyon jó találat.

Fontos: Ez 2in1, krémparfümnek is beillene, vanília illattal, szóval ha ez valakinek nem pálya, akkor a Catch the sun az illatanyag mentes változat. Sajnos az ki volt fogyva nálam.

UPDATE 2021. július 9.
Nagyon meglepő de egy ilyen testes sűrű krém és mégis ebből tudom felkenni a legnagyobb mennyiséget egyszerre. Kinyomom a megfelelő 5 forintosnyi habcsókot szétviszem várok pár másodpercet aztán elsimogatom mégegyszer és kész, nincs fehér nyom. Nem fullad be alatta a bőröm, nem érzem azt a hullámszerű verejtékezést amit sok zsíros naptej alatt, hogy meg akarna szabadulni tőle a bőröm. Ugyanakkor van egy kis tapadós olajos érzet a bőrön, de akkor érzem ha hozzáérek, és egy-egy hajszál is feltapad néha, ha púder nélkül viszem fel. Viszont púderre is simán újra lehet kenni (ha muszáj) még a 3. bekenés után se kezd el gusztustalanná válni, egyszerűen nem érzem azt hogy felszaporodna a zsír. A púder helyett amúgy egy kis papírral leitatás is működik. Száraz bőrre szerintem tökéletes, normálra is, ha valaki nem ragaszkodik a full matthoz, zsírosra nehéz megmondani, nekem a zsíros részeken nem problémás. Egyszerűen nem rosszabb (érzés és hatás) mintha egy bármilyen nappali krémet kennék fel, csak ez egy teljesértékű fényvédő. Továbbra sincs kukacosodás, hiába csapom alá a teljes nappali arzenált.

UPDATE
Nekem szuperül működik arckrémnek is a bőröm jól hidratált ha napokig ezt használom, olyan feltöltött, teljesen jó kis plusz pont. Sajnos a Catrice 5 in 1 púdere azért össze tudta rántani kegyetlenül kukacosra, de más púderek nem.

Nivea Sun Q10 Anti-Age & Anti-Pigments Napozó Arckrém SPF50

Nivea Sun Q10 Anti-Age & Anti-Pigments Napozó Arckrém SPF50

2021. június 25.
A Clinique csak fizikai fényvédőket tartalmazó fluidjának keresem az utódját, mert mostmár 9900-ra emelték fel a 30 ml árát, ráadásul folyamatosan hiánycikk.
Sokadik próbánál tartok, nem hitem volna, hogy a Niveánál kötök ki, időközben kiderült hogy az octokriléntől kifolyik a szemem, úgyhogy sok pénz landolt a kukában.
Ez a mai próbám, az ára akciósan 2200 volt, szóval ezzel nincs gond, elsőre tetszik ez a fluidos állag, leizzadt már egy réteg naptejet, c vitamin szérumot és egy réteg púdert viselő bőrre kentem fel először, azon az alapon, hogy ha ezt nem kapja le akkor biztos jó. Ezzel együtt sem morzsálódik vagy kukacosodik, nincs fullasztó bőrérzet, van olajos fénye, de biztos vagyok benne hogy egy réteg púder megoldja. Semmi fehér réteg, nagyon könnyen eloszlatható. Egyenlőre ennyi.

Update
Kicsit háttérbe szorult a angy tesztelésben már 10en vannak a naptejes polcon és szaporodnak, ez a fényvédő köztük az oké kategória. Neme gy szerelem termék, de továbbra is kellemes, nem kukacosodik úgy mint a sokkal drágább eucerinek, kicsit géles is, jó érzés felkenni és viselni, a smink az olyan soso rá nálam, és ha megszalad a c-vitamin szérum reggel azzal azért össze tud kavarodni, de működik. Jó lenne tudni mekkora az az UVA védelem, az eus szabály alapján legalább harmada az 50-nek, de érdekelne egy pontosabb adat.

Clinique Even Better Alapozó SPF 15

Clinique Even Better Alapozó SPF 15
2021. július 21.

Úgy két éve használom, nem mindennap így egy iylen kis üveg nagyon sokáig elég, de most mar itthon van az utódja és az várja a sorát. Persze nem az elégedetlenség, hanem az a plusz hatóanyagozás vett rá, hogy azzal is tegyek egy próbát. Ez egy olyan igazi kamera elé való alapozó, óriás mennyiségben is komfortos tud maradni rövid ideig, jól kiegészíti a termékcsalád korrektora. Viszont az fix hogy érteni kell a felvitelhez, szóval szép alapos eldolgozás, aztán gyors fixálás mielőtt begrimaszolod a ráncokba. Fixálva már nem fog elmászni.

Mindennapokra is működött nekem, sokkal kisebb mennyiségben, remekül működnek a clinique sun naptejjel, kár hogy az atommód megdrágult, az azért nem elég olyan sokáig ugye, ha az ember úgy keni hogy védjen is rendesen.

Én tényleg többször tapasztaltam, hogy egésznapos viselés után este szebb volt a bőröm mint mikor felkentem, ami szerintem több mint ami egy sminktől elvárható, a cink oxid remek kis csodaszer ha szét van gyulladva sebesedve valami.

Színt nem volt könnyű találni, de a szaküzletben segítettek.

Remekül meg lehet vele teremteni azt az olajos base layert, amin az ember kidolgozza hol mennyire legyen vastag, jól megy bele a korrektor, és az árnyékok is ha nagyon belemegy, jól fed, és egész sok fennmarad belőle estére is hiába kenek csak egy borsónyit az egész arcra. A 15 faktor meg jó hogy van, nyilván ez alapozó nem várok többet, aztán reméljük senki nem hiszi azt, hogy ez elég, azok ellen a sugarak ellen amik nem leégéssel támadnak, leégni mondjuk ettől se fog az ember.