jubileum

Regisztráció dátuma: 2013. augusztus 21.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín

Regisztráció dátuma: 2013. augusztus 21.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín

Maria Nila Stockholm Colour Refresh

Maria Nila Stockholm Colour Refresh
2022. július 6.

Sokszor szembejött velem, nagyon kíváncsi voltam rá, végül féláron találtam meg egy online bolhapiac platformon bontatlanul, úgyhogy lecsaptam rá. Autumn red árnyalatban, ez és a copper érdekelt volna amúgy is.
Első használat után egyfelől az biztos, hogy a kezemhez jobban ragaszkodik mint a hajamhoz....ez nem a fedésére vagy a színére panasz, inkább csak hú...kell az a kesztyű :DA hajamon nem mertem hosszan hagyni épp csak a minimum hatóidő, de így is szépen fedett kellemes vöröses lett, semmi kínai játék szőr szerűség nem lett a hajamból, ami néha azért az ilyen narancsos pirosas alkalmi festékeknél előfordul. Még tesztelgetem, de egyenlőre fellelkesített az eredmény, ha továbbra se tapasztalok rosszat, tuti megveszem a coppert is, és a 7900 ft-os árát is megéri a nagy doboz. Egyébként a pupás ksizerelés nagy ötlet, meg a fekete pumpa is, így nem hat dzsuvásnak a doboz használat után :D Nekem az ápolás területén nem tűnt annyira intenzívnek, de elmegy, viszont nem ez volt a fő elvárásom, a szín viszont rövid idő alatt is nagyon szép egyenletes, erős, a legszőkébb részeken sincs olcsó farsangi jelmz hatása, és furcsamód a fejbőrőmbe nem szívódott be úgy mint a tenyerembe, szerencsére az fehér maradt:)

The Inkey List 15% Vitamin C + EGF Serum

The Inkey List 15% Vitamin C + EGF Serum
2022. július 4.

Ne vigyétek el nyaralni :D Vagy csak ha garantáltan hidegben marad. Én elvittem hátizsákban, mert kényelmes,e gyszerű antioxidáns, ami azért folyamatos szabadbanlét mellé elég jó ha még kicsit segíti a fényvédőt. Sajnos sokszor utaztunk meleg helyen, és volt hogy átmelegedett a doboza is, de nem tűnt úgy hogy gond van, mert halványsárga votl állaga maradt...aztán megjött az új, és kiderült hogy annyira fokozatos volt a besárgulása hogy csak ekkor tűnt fel, hogy gyakorlatilag már teljesen élénk borostyánszínű a szérum sajnos az újhoz képest ami épp csake gy lehetletnyit sárgás színű, de inkább átlátszó. Sajnos nem maradt stabil a nyári melegben, nem mondom, hogy ez elvárás, hisz ezeket a fürdőszobapolcra tervezik, csak szólok, hogy ne vigyétek hasonló körülmények közé, mert lerövidíti az életét sajnos.

Amikor épp nem sikerül ez a mutatvány,e gyébként egy könnyed enyhén géles, frissítő folyadék, amit könnyű felvinni azonnal megszárad/beszívódik és mehet is rá bármi, nem problémás, nem rántja össze a fényvédőt, nem zsírosítja el az arcot, nem kukacosodik, minden téren tökéeltes szérum.

Nivea Wonderbar Refreshing Face Cleansing Bar

Nivea Wonderbar Refreshing Face Cleansing Bar
2022. július 4.

Örülök, hogy adtam a dolognak mégegy esélyt, a rózsaszínt vettem meg először de az első használat után is húzódó száraz érzetet hagyott maga után. A bőröm egyáltalán nem érzékeny, szóval ez új volt, de ahogy elnéztem a honlapom, amúgy se mindegyiket szánják mindennapos használatra. Először ami meglepett, hogy ez tök nem halványkék mint a képeken, hanem fehér, teljesen illatmentes, szintén apróbuborékos inkább krémszerű állagot vesz fel ha átsimogatjuk kézzel. Sokkal kellemesebb használni, mint a rózsaszínt, és a doboz, amit most lehet hozzá kapni, nagyon szuper, rendes szappantartóbetétes darab, így nem szárad bele a tömb, és jól ki tud száradni. Ezzel el tudom képzelni, hogy végigviszek egy nyárnyi nyaralást fesztivált, külső helyszínes munkát, repülőutat.

Nivea Magicbar Radiance Rose Face Cleansing Bar

Nivea Magicbar Radiance Rose Face Cleansing Bar
2022. július 2.

Nagyon kíváncsivá tett ez a kis szappanmentes szappan, főleg mert utazáshoz nagyon praktikus, egy dobozt nekem is sikerült szereznem, nagoyn jó mert van benne rácsos szappantartóbetét, ami miatt nem szárad bele a dobozba mint kb bármelyik másik márka dobozába szokott. Kár hogy ez csak PR ajándék, remélem fogják árulni, én is örülnék mégegynek mert kettő tömböm van, mert ingázom. Maga az arctisztító okoz nálam egy pici húzódást, így utána rögtön hidratálok, és így nem szárít, viszont egyetlen lépésben jól tisztít. Nem folyik ki a táskában, és nem buggyan meg egy 70 fokos kocsiban, és nem szappan, repülőn is könnyítés, hogy nem folyadék...van sok előnye ami miatt bocsánatos, hogy nem hagy maga után túlhidratált érzetet...Illetve alig kopik a mérete, biztos hogy nagoyn sokáig elég. Bevizezve rögtön működik, alig kell átsimogatni, nem csinál nagy buborékos habot, inkább csak ilyen krémszerűt, de nem málik, nem lágy darab, nem hiszem hogy gyorsan szétolvadna.

Sun Ozon Sport Anti Sand Napvédő Spray F50

Sun Ozon Sport Anti Sand Napvédő Spray F50
2022. július 1.

2022. június 23.
Egyre szélesebb az octocrylene-mentes paletta, most elég sok felbukkant a márkánál, krém, spray, pumpás krém, ami kellhet :D Alapvetően olajspray, de tényleg érezni némi frissítő hatást, a spraye azért nem szór 180 fokban mint a drágább sprayk szórófeje, így nagoyn fontos hogy rendes adagot vigyünk fel, és hogy utána elsimítsuk, szerintem a legjobb ha két rétegben viszi fel az ember. Ennek miértjére ajánlom a neten keringő képgyűjteményeket a spray naptejek eredményéről :D Mint egy gyakorlófal egy grafitiparkban :D
Egyébként ezt szépen el lehet kenni ha valaki nem csak ködölget hanem normálisan felfújja a bőrre. Enyhén olajos, de nem folytja meg a bőrt. Ne felejtsük el hogy szabadban sportolásra van, nem városnézéshez meg irodából irodába rohanáshoz, így eléggé bocsánatos ez a "sportos" bőrfény, és valószínűleg kell is, hogy állja az izzadtságot és a vizet.
Olyan szempontból még értékelem is, hogy a bőrolajak általában segítenek benntartani a vizet a bőrben, ami lássuk be szintén nem hátrány.

UPDATE
Külföldről hoztam egy Bipa sajátmárkásat is, ugyanezekkela z ígéretekkel, és meglepett hogy azért ez a jobb, mert a Bipa mégis egy egyel drágább változat. Ez a matabbb, ez a szellősebb, meghát ez itthon is van. Amúgy ez annyira citromillatú, hogy tán még a szúnyogok se csípnek vele, ez az egy gond vele, hogy kész légfrissítő :D

L'Oreal Paris Elseve Hyaluron Plump Sampon

L'Oreal Paris Elseve Hyaluron Plump Sampon
2022. június 29.

Elég nehéz úgy értékelni egy sampont, hogy bejött a kánikula mióta használom, szóval nyilván alapból gyakrabban kéne mosni a hajam. Egyébként kellemes állagú, jól habzó, könnyen kezelhető sampon, kicsit ráuntam a szulfátmentesekre, mert sajnos semmivel nem zsírosodott kevésbé tőlük a hajam, de legalább szívás volt használni, mert nem habzanak...habzó sampont eloszlatni mindenképp könnyebb. Tetszik az átlátszó doboz, nem kérdés meddig van, messziről látom, h ideje szerezni új adagot.

Kiehls' Midnight Recovery Omega Rich Cloud Cream

Kiehls' Midnight Recovery Omega Rich Cloud Cream
2022. június 23.

Nagyon kíváncsi voltam rá a hype miatt, és persze az omega3 miatt is, ami támogathatja a barriert a tretinoin mellett, de sajnos csalódás. Az állaga még egész kellemes, a finishe peddig matt, nem tapadnak bele a hajszálak, viszont sajnos el se tudom kenni jól, már felkenéskor összetúrósodik itt ott. A termékcsalád olaját már régen használom, hajlamos is ezt azt kukacosítani, de ennyire kevés dolgot kapott fel, mint a saját testvérkrémjét, ami nagyon meglepett, azt hittem azért ez tesztelve van ilyenkor, hogy legalább a termékcsalád tagjai egymással jól kijönnek.

Egyébként sűrű kicsit habszerű állagú világoskék testes krém, összetevői közt rengeteg növényi zsír és olaj van, illetve a párologtatópolc is beleborult, sajnos erről nem fog leszokni a márka, szóval fontos, hogy csak az vegye meg akinek bírja a bőre az illoolajokat kozmetikumokban. Egyébként ebből az elméleti illatkavalkádból kidominál a levendula, a rózsa, rozmaring és gyakorlatilag az inci szinte teljes utolsó sora kicsit háttértáncos.
Egy kis szalicilsav és cink is került bele, ami azért alkalmassá teszi pattanásos bőrre is. Egyébként használva se folytogató az állaga, de szerintem igazán zsíros bőrre azért lehet nem kellemes viselet. Viszont szerencsére tényleg gyorsan beszívódik, már ami nem kukacosodik össze a felszínen :D Szerintem egy próbát megér, de mivel kiskiszerelés egyenlőre nincs, mindneképp kérjetek pakettet a boltban vagy a webshopos rendeléshez, ezt a krémet lehet szerintem szeretni is nagyon meg utálni is.

Ombia Sun Ultra Sensitive Sonnenlotion SPF50+

Ombia Sun Ultra Sensitive Sonnenlotion SPF50+
2022. június 22.

Németországban vettem, azóta felkerült rá egy ohne Octocrylene pecsét, teháthogy a csomagolás kb ez, a név ugyanez, de újraformulázott változat van már a polcokon. Így már nem kell attól félnem, hogy véletlen belekenem a szemembe a kézfejemről, és bedagadásig könnyezik. Egyébként mindemellett vegán, parfümmentes is.

3.90 euroért nagyon kíváncsivá tett mit tud, és kell is azért valami amit enyhébb sugárzásu napokon lehet locsolni. Egyébként egész meglepett, sokkal ragacsosabb, zsírosabb cuccra számítottam, ez csak egy testesebb testápoló, biztos hogy 2-3-al többet kell rajta simítani, mint a drágább társain mire jól eldolgozza az ember, de cserébe utána már kellemes a jelenléte, nem az a tipikus strandos naptej amire számítottam, folyékonyabb sokkal, abszolút jó mindennapokra. Ár érték arányban pedig zseniális.

Catrice True Skin Mineral Loose Powder

Catrice True Skin Mineral Loose Powder
2022. június 21.

2021. november 14.
Ez a kis hialuronsav tartalom zseniális ötlet, mostanában rengeteg púdert próbáltam a mindennapos naptejhasználat miatt (ugye öregedés jeleninek 80%=nap), és a szemme körül egyszerűen folyton mazsola voltam, összeaszik apró ráncok keletkeznek ideiglenesen...nem jó állapot, de ez a púder nem csinál ilyesmit, eleve a tiszta sodium hyaluronate is gyönyörűen egységesíti a bőrt, szóval alapból nagyon jó púderalapanyag lenne márcsak a külsőségek miat is de így segít kicsit megőrizni a bőr nedvességtartalmát miközben a bőr és a naptej olaját lefojtja. Szuper. Tény a doboz tényleg nem a legjobb, és vagy túl sok jön ki a szűrőn vagy túl kevés...

UPDATE 2022. január 10.
Ez a doboz egy rémálom, mellétekeredik akárhogy próbálja az ember, aztán másnap meg nem nyílik ki, minden sminkeléskor irány a konyha egy vajazókésért, hogy valahogy leszedd a tetejét. Nyilván ez magának a kozmetikumnak nem befolyásolja aminőségét, még mindig szuper, de elképesztően használhatatlan a csomagolás, most egy befőttesgumi van rajta, hogy kevésbé tudjon rászorulni a teteje, de valamibe mindenképp át kell töltenem.

UPDATE
Na jó sajnos mostmár azt kell mondjam, hogy de a doboz sajnos befolyásolja a kozmetikumot. A púder ami benne van továbbra is jó, és ötös. Viszont eleve nagyon kevés van a dobozban, amiből az utolsó grammot ki se lehet szedni, mert egyszerűen nem lehet jól odacsalni a lyukakhoz, próbáltam fogóval lefeszíteni róla a szűrő réteget, de nem ment. Nem akartam összetörni az egészet...de így lényegében mindennapos bosszúság van vele, ráadásul a termék egy része kukába megy a végén, arról nem is beszélve hogy ennyire kevés púderre ez egy hatalmas adag műanyag, ami legalább lenne jó...de minden tekintetben akadályozza a használatot

Vichy Capital Soleil UV-Age Daily Fényvédő Fluid Photo-Aging Ellen SPF50+

Vichy Capital Soleil UV-Age Daily Fényvédő Fluid Photo-Aging Ellen SPF50+
2022. június 19.

2022. június 9.
18 óra szabadban, tengerparton napokig, 8as UV index mellett, és bár figyelek arra, hogy árnyékban legyek, kempingkörülmények közt ez azért nem mindig megoldható. Új szerzemény volt, előtte mintából tesztelve, de egyértelműen ezt akartam vinni az útra, nyilván testre való és mist kiegészítéssel. Reggel kentem fel inkey list c vitaminjára, illetve tengerbe menés előtt, naponta 2 maximum 3 alkalommal, mellé napi 2 alkalommal átködöltem az Anthelios Invisible Mist-el városnézés közben. Nagyon élhető volt így, és nagyon jól működött, semennyire sem látszott meg, hogy napon voltam. Úgyhogy ilyen téren jól vizsgázott.

Sminkelni is tudtam rá mindig, és púderrel abszolút komfortos a bőrön, az nyáron amúgy nekem növeli is a komfortérzetet, ha van rajtam egy kis púder.

Írták lejjebb hogy szépek az összetevői, és én ezzel maximálisan egyetértek, az alkohol ellenére is, fluid naptejet egyrészt nem nagyon csinálnak enélkül, és nálam ez nem okozott problémát, viszont a lista többi része meg egy nagyon szépen komponált UVszűrő rendszer, ahol a legtöbb UV tartományra jut valami, és egymást is tudják védeni a szűrők, amelyiknél szükség van erre, emellett pedig került bele niacinamid, ami tényleg jó segítség lehet a pigment foltok ellen. Akad benne antioxidáns, az E vitamin amit szintén érdemes naptej mellé használni mert nagyon jól segíti a védekezést.Én amúgy is használok c vitamint, de van aki örül ha a fényvédőt feltolja egy nyári reggelen. És vannak benne azért ápoló összetevők is, amik azért segíthetnek ellensúlyozni például az alkohol denatot is. A parfüm felesleges volt de sok nem lehet benne, semmi illata nincs.

Nagyon nyomós érv mellette, hogy oktokrilén mentes fluid. Ettől a szűrőtől nekem egész nap folyik a szemem, egy bizonyos koncentráció felett, viszont a naptejek elég jelentős részében van belőle nem is kevés. De ez a fluid nem bántja a szememet semmenyire, én az alkoholt se éreztem soha.

Ami szerintem a legjobb benne, hogy probléma nélkül fel lehet vinni belőle a megfelelő mennyiséget, ami ugye 1,25ml lenne csak az arcra és a nyakra. Nem kukacosodik, nem fojtogatja a bőrt, nagyjából akármennyit fel tudok rétegezni, majd sminkelni és púderezni, nem lesz gusztustalan, nem ül be sehova, és nem kukacosodik. Viszont a ráírt 5-6 pumpálás inkább 8, mire tényleg annyit kenünk fel mint kéne. De a pumpás doboz nagyon jó, az LRP fluidjához képest összehasonlíthatatlanul kényelmesebb kicsit egyforma adagokban hozzájutni a folyadékhoz, az összevissza folyatgatás helyett.

UPDATE
16-17 nap altt kivégeztük párommal közösen az első doboz, időközben ő is rászokott erre a fényvédőre, mert ő is azt mondta egyáltalán nem érzi az arcán, és lelkesen fel is ken belőle 6-7 pumpálásnyit, ami fiúknál nagy szó, hogy fel is keni és még megfelelő mennyiséget is:) Ma újravettük és a patikus is áradozott róla, hogy miylen szuper, ő is ezt használja. Továbbra is megvan minden előnye, tökéeltes sminkalap, még hidratál is valamennyire, legalábbis a bőröm bőven nem sínylette meg annyira se az egész napos szabadbanlevést (ismét egy utazás a múlt héten) sem a sós levegőt, sem a napsütést. Egyetlen problémám vele, hogy eszetlen drága 40 ml-je, és egyáltalán nincs nagyobb kiszerelés, pedig ugye a 40 ml 1,25ml/nap számolva egy hónap körül lenne (ha az újrakenést mással oldjuk meg mint pl én a mist-el) örülnék egy 2 hónapos kiszerelésnek legalább, ez így nagyon utazóméret. Vagy egy utántöltőnek olyan tasakos kiszerelésben.