jubileum

Regisztráció dátuma: 2013. augusztus 21.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín

Regisztráció dátuma: 2013. augusztus 21.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín

Kiehl's Retinol Skin-Renewing Daily Micro-Dose Serum

Kiehl's Retinol Skin-Renewing Daily Micro-Dose Serum
2022. január 18.

2021. november 22.
Kb egy hete tesztelgetem, ami retinolnál egyébként semmi, de minimum 3 hónapig szeretném tényleg naponta használni. Addig viszont leírom ami esetleg hasznos lehet: Halványsárga színű könnyed hidratáló krémről van szól, nem vizes gélkrém, de nem is zsíros, kellemes, be is szívódik, de nyilván éjszakai használatra van, és annak megfelel. Szemkörnyékre is simán fel tudom vinni, nem bántja a szememet. Nem fest annyita mint a GG Agame-je, az azért nagyon sárga, ez sokkal kevésbé az. Kifejezetten tetszik benne hogy nem csak egyetlen hatóanyag+vivőanyag, hanem komplex krémről van szó, peptidekkel, hialuronsavva, ceramidokkal és niaciamiddal, ami valószínűleg azért is van benne hogy tényleg jól adagolható legyen a formula, és ne kelljen heti 1-2-3 alkalmakkal hozzászokni. Nagyon régen retinolozok, szóval kezdő terméknek nem tudom milyen, valamint az erősségéről sem találtam sajnos infót, pedig érdekelne egy % szám.

UPDATE 2021. december 13.
Na egy hónapja minden nap használom. Igazából tretinoin+glikolsav kombós gélt is használtam előtte, és az se csapta meg a bőröm, nem vált érzékennyé, és nem is amrta, így tényleg nem vagyok mérvadó bevezetés, és érzékenység témakörben. Viszont azokat nem használtam minden nap, ezt igen. Semmilyen irritációt nem okoz, azóta kiderült hogy 0,1% retinol van benne, ami hát nem sok, de a micro dosing módszer elméletben ugyanolyan hatásos mint magasabb dózissal kenni. Azért nem mondom, hogy nem motoszkál a fejemben, hogy vajon ez elég e? De javulás egyébként van. A szem alatti apróbb ráncok halványúltak, és a szeplőim is mintha kevésbé látszódnának, nem tudom hogy ezért e de pattanás is kevésbé jön ki az államon, ez mostanában lett problémám, már tartott 3-4 hónapja.
Amellett hogy egyébként nem spórolok vele, egész tartós a mennyiség, mármint több mint 3 hétre elég volt az első 10 ml-s mintám (rendeléshez csak ezt kértem mikor 4 deluxot lehetett választani hogy legyen elég belőle látni a hatását). Még folytatom a tesztelést, ez csak az első hónap a háromból, de eddig meg vagyok vele elégedve, az ára mondjuk kicsit fáj, retinol szérum van is olcsóbban, de a komplexitása még mindig tetszik, elég jó kis szérumsvédasztal ez a krém, amiket nyilván magasabb hatóanyagmennyiségben vinnék fel külön külön, de ennyi úgyse férne már a rutinba minden este...Egyetlen bajom vele hogy tud kukacosodni azért rendesen, pedig jelenleg a márka saját arcolajával kombinálom. Meg nyilván fényvédővel... :D bár ha valaki fényvédőt nem használ, de ennyit tapsol el retinolra ahhoz lennének kérdéseim, hogy végülis mi a célja ezzel? :D

UPDATE
Szerettem volna megtolni vele a 3 hónapot, de végül két hónap után váltottam. Ez elsősorban nem ennek a krémnek a hibája. Sajnos az aknékkal nem alkotott további eredményt, és bár jelenleg nyilván fókusz az antiageing de elsősorban most ezzel a másik problémával szerettem volna valamit kezdeni, és sajnos erre 0,1% kevésnek bizonyult, mindamellett, hogy nem is aknékra lett formulázva, hanem inkább az irritáció nélküli antiageingre. Egyébként minden téren elégedett voltam vele, kiváló kezdő retinol, kellemes állaggal, komplexebb hatóanyaglistával mint egy TO szérum (ami kinek jó, kinek pont nem). Jó az állaga, jól működik rutinban, szemkörnyéken sem problémás, később lehet visszatérek rá, de most csak hogy érthető legyen 0.05%-os tretinoinra váltottam, ami ennek szögegyenest ellentéte, erős, irritál, viszont gyorsan is hat...

Tartós Szempillagöndörítés

Tartós Szempillagöndörítés
2022. január 13.

Na hát az itteni véleményekből lejött, hogy szakemberhez menni is lutri, szóval gondoltam, rendelek egy itthoni készletet 8000 ft volt, ami kb 2 kezelés ára. Bár őszintén szólva nem is az ár volt a gondom, inkább csak nem szeretek kozmetikába menni, semmi ilyesmiért, és gondoltam kipróbálni így is jó lesz.

Iconsign készlete lett végül, ebben van egy ragasztó 4 folyadék, a göndörítő padok a fura y kefe amivel tisztítani kéne, de hogyan? 3 pár tapasz, 4-4 anyagfelvivő botocska, és szempillaspirál kefe.

Azt már korábban tudtam egy videóból, hogy bármennyire is megalomán göndörítést szeretnénk, arra max a második legnagyobbat érdemes használni, a legkisebbek merőleges pillákat eredményeznek. Az alsó tapaszt megpróbáltam felrakni, de azonnali könnyezést eredményezett, úgyhogy skippeltem , nem ragadtak fel az alsó pillák így sem. Felvittem a ragasztót a szilikonpadra, felraktam, a sarkoknál nyilván nehezen megy, nem is tapad oda, aztán a ragasztóra felsimítottam a pillákat, itt figyelni kell, hogy ne keresztbe, kócosan toljuk fel. Felvittem a göndörítőanyagot, majd lefedtem fóliával ahogy leírás írja, ekkor elkezdtem könnyezni, amint résnyire nyílt a szemem csípte kicsit, a könny leoldotta a ragasztót a szilikonpad mindkét oldaláról, szóval 4 perc után elölről kezdtem a folyamatot, majd ekkor már jobban sikerült, itt ugye nem kéne leszedni a szilikonpadot, de ugye a könnyezés miatt lehetetlen volt fenntartani, tehát a fixálás előtt újraragasztottam sajnos.Majd ápolófolyadék, és a pillákat le se lehet fésülni, a másik szememen már gördülékenyen ment és szebb lett az eredmény, de a fixálás előtt itt is lejött a szilikonpad, így inkább csak folyamatosan igyekeztem a fixálót nedvesen tartani minimális új adaggal. A szükséges 10 perc egyik folyamatnál se volt meg, szóval a tartósságra nagyon kíváncsi leszek. Így elsőre szerintem ez ilyen okés, az eredmény 90%-os annyi hogy a bal szememen picit magasabb lett. Élménynek okés volt, így magamnak a szemeket külön külön csinálva kb egy óra volt.

UPDATE 2021.09.8.
Hát ezt kicsit elrontottam, az első próbálkozás a bal szememen volt, és ez nem lett tökéletes, az a gond hogy a vége is visszagöndörödött és böködi a szemhélyamat, amitől a szemem eléggé irritálódik a szempillatövem kicsit piros azon a részen. Ezt most kb megoldotta egy ápoló krém, és a visszapöndörödött részek kisollóval való levágása. Fontos info: a szempillákat nem kell végig kenni, elég a tövét és max a feléig, a végét hagyjuk meg a göndörítőzselé nélkül, mert még a legnagyobb párnával is visszafelé göndöríti a pillákat, és ez elég kényelmetlen. Másodszorra a jobb szememen kapott eredmény már probléma mentes és szép, itt nem kaptak a szempillavégek a cuccból.

UPDATE 2021.09.20.
Ez egyszerűen zseniális, 12 napja folyamatosan olyan a szemem mint egy precíz spirálozás után, sose gondoltam, hogy az a hosszú pilla, amit szeretnék, végig itt volt, csak irányba kellett rakni :D Az elrontott rész épp annyit engedett hogy mostmár nincs zavaró érzet, szép nagyon és ráspirálozni is szuperül lehet, bár épp csak színezem vele, mert nekem bőven elég ez a hatás magában is. Különösen szuper volt hogy az elmúlt időszakban voltam utazni, és esküvőn is, és nem kellett az elkenődő spirálokkal vacakolni, vagy attól tartani, hogy a 12. óra után hogy néz ki... Ha meglesz a második alkalom, még updatelek egyet, de egyenlőre még kicsit sincs szükség rá.

UPDATE
4 hónapja használom, a gélek fele még megvan, igazából sose azért csináltam újra mert elmúlt a hatása, inkább mindig csak ráigazítok. Azóta szereztem hozzá fekete szempillafestéket is, ezzel együtt méglátványosabb. Szenzációs úgy felkellni, hogy olyan a pillám, mint régen spirállal együtt, ha pedig extráznám még rá lehet menni azzal is. Bírja a beígért 4-6 hétig legalább, nem tört le a pillám, nem is ritkult. Az elkészítés meg egyre jobban megy, kellett azért kis gyakorlás.
Egyszerűen ezt kerestem, és megvan.

M.A.C Styler Split End Hair Trimmer

M.A.C Styler Split End Hair Trimmer
2022. január 13.

Megérkezett, túl is vagyoka z első használaton. Az itteni vélemények alapján le lehetett szűrni, hogy aki olcsót vett annak zömében nem jött be a dolog. Hosszas mérlegelés után hogy két és félszer annyit megér e megvettem a drágát, és igazából teljesen jól működik, nyilván saját türelemre és precizitásra is szükség van hozzá, hisze ahogy a meghajlított tincs a kezünkben sem mutatja meg rögtön az összes tört véget, úgy a gépben se fogja, ezért kell többször átmenni rajta és érdemes el el fordítani mozgatni a tincset a kettő között. Akkor működik a legjobban ha egy rétegben ráteríszjük a fogakra a tincset. Engem nem tépett, nem vágott le hosszú részt, teljesen biztonságosan működött. Hallottam fodrásztól olyan véleményt, hogy dehát ez a nem tört végeket is levágja, vagy a még növekvő szálak végét....dehát hosszú hajnál a még növekvő szálak végét akkor 3 évig ne vágjuk le? :D Szerintem jó hogy a fele olyan hosszú szál végét is frissíti, pont ez a lényeg. Elégedett vagyok vele, az eredmény szerintem jobban szolgálja a haj kevésbé törését hosszútávon, mint a látványosságot, de tény hogy simább szebb is a haj, de ezt szerintem főleg a viselője látja.

Amúgy így... nem nagyon értem hogy miért itt van véleményezve teljesen másik olcsóbb verzió, a Nivea krém alá se megyünk leírni a véleményünk a Dove-ról csak mert mindkettő hidratáló. Itt megvan adva egy konkrét márkájú gép. Valaki akinek az olcsóbb van meg, nem tudja felregisztrálni azt is külön? Úgy akkor a csilalgos értékelés is hiteles lenne, nem csak akkor derülne ki a különbség ha végigolvasunk mindent.

Geek & Gorgeous 101 Stress Less

Geek & Gorgeous 101 Stress Less
2022. január 10.

2021. december 5.
Bizonytalan voltam, mert nekem z a cica dolog sose hozott semmilyen látható változást, legalábbis az LRP-s cica krémek olyanok voltak mintha egy random hidratálókrémet kennék, semmi látványos gyulladáscsökkenés vagy sebgyógyulás nem volt...igazából nem látványos verzió sem. Egyedül az vett rá erre a szérumra, hogy itt van mellette egy másik hatóanyag is, és hát najó...hátha így már működik. Az elmlúlt hónapokban úgy szétesett a bőröm mint még soha, éjszakáztam, tengersok munkám volt, sok volt a stressz, és ennek kezelésére a cukorbevitel. A cukrot csökkentettem kb felére, ez szinte azonnal látszott, már másnap sok nap után először nem volt rosszabb a bőröm mint előtte. De már tele vagyok pöttyel sebbel pirosággal...erre kezdtem el használni ezt a szérumot, és jelenleg úgy tűnik nagyon bevált. A mostnaában kicsit káoszosodott rutinom is helyregereblyéztem, hogy ne maradgasson ki mindig valami feledékenységből. Ez a szérum pedig beépült akár napi 3 alkalommal is, mert gép előtt dolgozom itthon most épp, így könnyű köztes délutáni rutint is berakni egy rövid időre amíg lángol a probléma. A pirosság múlik a sebek gyógyulnak, napról napra jobb a helyzet, mellé enyhe tejsavas toner megy és nianciamid persze erre a problémakörre. Retinolozok is de azt évek óta, és emellett alakult ki a probléma, szóval én azt hiszem ez a szérum volt a nagy segítség kívülről, és a cukorcsökkentés belülről.

UPDATE
Hát már a második üveg is hazajött, fürdetem benne a problémás részeket, bármennyit meginna a bőröm belőle, tényleg hatásos, és úgy összepasszol bármivel, mintha csak tisztavíz volna, semmi kukacosodás...

Clinique Even Better Clinical Serum Foundation SPF25

Clinique Even Better Clinical Serum Foundation SPF25
2022. január 10.

2021. december 29.
Végre kibontottam, még hónapokkale zelőtt vettem féláron, de az elődjét még el akartam használni mielőtt nekilátok. Először is ez a pumpálós megoldás nem rossz, az üveg csoamgolás viszont para, könnyen szétcsattanhat a mosdókagylóban ha az ember leveri. Nyilván fantasztikusan hangzik, hogy 3 szérum benne lehet a sminkünkben, legalábbis a semminél mindenképp jobb, a féynvédő se rossz de igazából se télre se nyárra nem elég, mert alapból egyik alapozóból se menne fel annyi, hogy valódi féynvédő hatása legyen, akármilyen faktorszámot is írnak rá, de ebből pláne nem, még problémás bőrre is elég néhány csepp.

Alapvetően kamera elé vettem, ott gyönyörű, a bejáratott even better árnyalatomat rendeltem meg, de valóban ahogy soakn írják, pár perc alatt a kezemre kinymott ecsettel szétkent alapozó is látványosan besötétedett. Szerencsére a jó színre, de azért a választást ez nem könnyíti meg. Az biztos, hogy jól építhető, egyáltalán nem olajos krémes cucc, inkább hasonlít a catrice HD liquidjéhez, csak annyira azért nem folyékony, de hasonlóképp van egy iylen megszáradás szerűsége. Emiatt matt a finishe és erősen is fed. Szemkörnyékre nekem rá kellett mennem hidratálóval hogy ne legyen még gyűrötebb az a két kis karika ami ott van...illetve közelről, élőben brutálisan cakey, de mivel őrült jól fed, videófelvételen jól mutat. Utcára még ki fogom majd próbálni,d e szerintem mikro mennyiséggel, alatta fényvédővel, hátha így kevésbé ül a pigment a felszínen, mert most kicsit azt érzem hogy pillanatok alatt illan el a nedvesség, és kicsit iylen púderalapozó hatása lesz. Ettől egyébként kényelmesebb viselni, a régi even betterbe azért még alapos púderezés után is beletapadtak hajszálak, amik aztán csiklandozták a bőrt, és persze iylenkor az ember jól belekaparint a sminkjébe...ezzel nem hiszem hogy lesz iylen gond.

Utcára még kiderül viselhető e.

UPDATE
Viselhető! Alaposan alá kell hidratálni, és meglepően sok krémet eltűr maga alatt, mivel az alapozóban nincs krémesség olajosság, viszont szépen zárja ezek sorát. Nyiéván kukacosodós szérumokat édemes kerülni. A maszk kicsit bele tud koptatni, és azért pár óra alatt csökken a fedés, de szétgyulladt aknés államból is szép fehér rizsescsokit csinált :D Nyilván nem glettpaszta, a textura sajnos marad, szerencsére az aknéprobléma megoldódni látszik azóta, néhány folt árulkodik még, amiket ebből mikro mennyiséggel lehet eltüntetni gyönyörűen. Annyia tükk hogy a bőrre ne vigyük fel cseppekben, kupacokban, inkább kézfejről vagy plecilapról indítsunk ott vigyük szét egyenletesen, és onnan induljon az ecset. Ecset pedig kell hozzá sajnos nagyon, kézzel inkább csak ovodai ujjrajz lesz az emberből...
Nagyon jó, hogy mivel nem egy "nedves" alapozó, amit úgy viszünk fel mint kocsira a fényezést, hanem már a saját finise is matt, ezért nincs az az önálló életet él egy réteg az arcunkon érzés. Szépen ráterül, a tág pólusokon azért tényleg tud cakey lenni, én sokszor nem is full alapozást csinálok, hanem az orr környékét és a tágadd pólusú részeket kihagyom, de ezt csak tökéletes színnel lehet megcsinálni...

Kiehl's Super Multi-Corrective Cream

Kiehl's Super Multi-Corrective Cream
2021. december 22.

Másfél hónapja használom, sok mintám volt belőle készletben és rendeléshez is kaptam ajándékba luxus miniket. Tényleg nem kell belőle sok és kellemes hidratáló krém, hatalmas örgedésgátlást nem igazán tudok felmutatni, de arra amúgy is inkább a retinolt és a fényvédőt kenem.Mint hidratáló jól működik, nappalra is púderrel, vagy rásminkelve tökjó. Alapvetően a Loreal Pro-Xylane-ja van benne ami rengeteg drogériás cuccban is, amikből teljes termékcsaládokat lehetne megvenni ennyiért. Szóval ár érték arányban borzalmas sajnos és azért az INCI is csak a sárga pöttyök miatt tűnik szépnek, egyébként tele megkérdőjelezhető növényi cuccokkal, illatosítókkal...Nem irritál nem okoz problémát (nekem), de nem értem minek. Igazából a jelenlegi ár 30-40%-át érné összehasonlítva más hasonló összetevőjű krémekkel, csak hát Kiehl's, és ezt úgy mondom, hogy nagyon szeretem a márkát...

Ferulic Brew Antioxidant Facial Treatment With Lactic Acid

Ferulic Brew Antioxidant Facial Treatment With Lactic Acid
2021. december 13.

2021. október 29.
Nagyon örültem neki, hogy ezt is lehetett rendelés mellé választani ajándékba, mert nagyon kíváncsi voltam rá. Egy 40 ml-s deluxe mintám van belőle, bő 3 hét használat után kb félig van, szóval egész sokáig elég lehet a nagyobb verzió. A tejsav tartalma egyébként nincs az egekben, 4% alatt van, szóval simán jó lehet azoknak, akik még nem használtak semmilyen savat. Az illata elég erős, mint egy tál fűszeres olasz étel, ez leginkább azért fura mert az összetevő lista tele van elvileg citrusos illatú olajokkal. Gyulladt piros sebekre kentem, azokon sokat segít karon, arcon nekem kevésbé volt hatásos, de ott nyilván már pattanásokról volt szó, amik után kevésbé tiszta seb marad, mint mikor megégetem magam. Égett sebeknek gyorsan lehúzta a vörösségét. Arcon nem látok egetverő változást, bár a honlapon lévő előtte utána képen se láttam. Szép napi adagos tejsav, jól összefér nekem a retinollal is, erre nem rossz, szerintem ilyen alacsony koncentrációban többhónapos használat kell az eredményhez, egyenlőre csak tényleg jó sebgyógyító. Annyi, hogy ez is két rétegű termék, nem emulgálószeres megoldással van benne az olaj komponens, így fel kell rázni, de nagyon hamar különvállnak újra a rétegek, szóval gyorsan kell utána önteni a cuccot.

Az illata egyébként elég karakteres, érdemes boltban megszagolni, mintát kérni belőle.

UPDATE
Sajnos nem annyira tudok eredményeket felmutatni, a gyulladt égett sebeken jól szerepelt, de csak ott, az arcomon nem hozott változást, pedig másfél hónapja használom heti 6 alkalommal. Nem vész össze semmivel, és az olajtartalma kellemes, de igazából ennyi, lehet előtte fotó kellett volna, hogy látszon történik e valami...bár itt is úgy érzem, hogy az igazi hatóanyagok micro dosing alapon mennek, és nagyon hosszú időre vannak tervezve, viszont azért az illoolajokat ki lehetett volna hagyni a storyból, meglepne, ha nem okoznak irritációt rengeteg embernek ebben aformában. A honlapon 7 napra már változást ígértek...ennél azért jóval türelmesebb vagyok :D De szerintem ez azoknak jó akik feljebb lépnének a lemosás hidratálás minimál esti rutinból, és valami nyengédet iktatnának be, ott lehet változást hoz ha valakinek eddig nem érte tejsav a bőrét soha.

Kiehl's Daily Reviving Concentrate

Kiehl's Daily Reviving Concentrate
2021. december 4.

Mióta egy kapott luxusmini egyszer belefolyt a neszeszeremben menthetetlenül még bontatlan állapotban (vigyázzatok a cseppentős Kiehl's minikkel, egy részüknek kiugrik a gumipumpája) azóta nagyon vágytam rá hogy legyen még esélyem kipróbálni. Így egy évvel később a feketepénteken 25%os kedvezménnyel végre rendeltem egy 15 ml-st. Szerintem ezekből az arcolajokból ennyi is rettentő sokáig elég tud lenni. Nagyon kellemes egyébként felkenni, púder nélkül is dewy finishe van, nem olajos tocsogós. Jó bőrérzetet kölcsönöz. Összességében elég pozitív élmény, de azért fenntartásaim vannak, nagyon sok ebben az inciben az illatanyag. Nem is értem a márkát, zseniális cuccaik vannak de a termékeik felénél beleborul a párologtatóbavalók polca a formulába.

Számomra nem volt sose irritáló egy illoolaj sem, de ennek ellenére is szívesebben használok tiszta hatóanyagokat növényi levek és koncentrált kivonatok helyett. Mégis itt van ez a kis olaj, és szívesen használom, mert nagyon kellemes bőrérzetet ad, szép a finishe, feltöltve érzem tőle a bőröm, rugalmasabbnak... Az összetevő másik oldala szép, de azért maximálisan egyetértek vele hogy túlárazott. Télre jó, eltesztelgetem, lehet néha kérem majd rendelés mellé a mintát, teljes áron nem hiszem hogy jön még egy, de ha nagyon hiányolja a bőröm akciósan vagy csomagban azért lehet újravenném.

Simple Protect ‘N’ Glow Triple Protect Moisturiser SPF30

Simple Protect ‘N’ Glow Triple Protect Moisturiser SPF30
2021. november 29.

Naptejrendelés közben találtam, és épp c vitamin szérumot kerestem, de aztán megakadtam ezen a terméken, 30 faktor, fizikai fényvédő, semmi oktokrilén, amitől vízcsappá változik a szemem. Van benne c és e vitamin, sőt még nianciamid is, minden amit felkennék reggel az van benne. Szóval angyon vártam hog ymegérkezzen, és igazából egész jó kis kellemes, jól beszívődő viszonylag matt krém, annyi hogy ha megfelelő mennyiséget ken fel belőle az ember ahhoz, hogy tényleg 30 faktoros védelmet adjon, akkor sajnos kukacosodik. Fehér réteget nem hagy, és vékony rétegben jól működik, szobába szerintem kifejezetten jó lehet, vagy fényvédő alá

Ilcsi ParadiC-Vit Pakolás

Ilcsi ParadiC-Vit Pakolás
2021. november 28.

Hát ez olyan....felemás, maga a cucc firssen nyitva is olyan, mint amit otthon kutyult valaki, büdős, a tetején ahogy kiszáll belőle a nedvsség más színűvé válik, nyúlós pudingszerű, ami miatt nehezebben kezelhető. Nagyon sufnis termék...értem hogy natúrkozmetikum, de azért valami zavart érzek ebben a formulában. Ugyanakkor azért jól felszívja a bőrről az olajat, és valamelyest összehúzza a pólusokat, ilyen szempontból nem rossz. Szóval nem rossz termék, nem is nagyon jó, használni meg igazából inkább negatív élmény...maszkecsettel kevésbé gusztustalan élmény, de azért nem az igazi.