jubileum

Regisztráció dátuma: 2013. augusztus 21.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín

Regisztráció dátuma: 2013. augusztus 21.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín

Ferulic Brew Antioxidant Facial Treatment With Lactic Acid

Ferulic Brew Antioxidant Facial Treatment With Lactic Acid
2021. december 13.

2021. október 29.
Nagyon örültem neki, hogy ezt is lehetett rendelés mellé választani ajándékba, mert nagyon kíváncsi voltam rá. Egy 40 ml-s deluxe mintám van belőle, bő 3 hét használat után kb félig van, szóval egész sokáig elég lehet a nagyobb verzió. A tejsav tartalma egyébként nincs az egekben, 4% alatt van, szóval simán jó lehet azoknak, akik még nem használtak semmilyen savat. Az illata elég erős, mint egy tál fűszeres olasz étel, ez leginkább azért fura mert az összetevő lista tele van elvileg citrusos illatú olajokkal. Gyulladt piros sebekre kentem, azokon sokat segít karon, arcon nekem kevésbé volt hatásos, de ott nyilván már pattanásokról volt szó, amik után kevésbé tiszta seb marad, mint mikor megégetem magam. Égett sebeknek gyorsan lehúzta a vörösségét. Arcon nem látok egetverő változást, bár a honlapon lévő előtte utána képen se láttam. Szép napi adagos tejsav, jól összefér nekem a retinollal is, erre nem rossz, szerintem ilyen alacsony koncentrációban többhónapos használat kell az eredményhez, egyenlőre csak tényleg jó sebgyógyító. Annyi, hogy ez is két rétegű termék, nem emulgálószeres megoldással van benne az olaj komponens, így fel kell rázni, de nagyon hamar különvállnak újra a rétegek, szóval gyorsan kell utána önteni a cuccot.

Az illata egyébként elég karakteres, érdemes boltban megszagolni, mintát kérni belőle.

UPDATE
Sajnos nem annyira tudok eredményeket felmutatni, a gyulladt égett sebeken jól szerepelt, de csak ott, az arcomon nem hozott változást, pedig másfél hónapja használom heti 6 alkalommal. Nem vész össze semmivel, és az olajtartalma kellemes, de igazából ennyi, lehet előtte fotó kellett volna, hogy látszon történik e valami...bár itt is úgy érzem, hogy az igazi hatóanyagok micro dosing alapon mennek, és nagyon hosszú időre vannak tervezve, viszont azért az illoolajokat ki lehetett volna hagyni a storyból, meglepne, ha nem okoznak irritációt rengeteg embernek ebben aformában. A honlapon 7 napra már változást ígértek...ennél azért jóval türelmesebb vagyok :D De szerintem ez azoknak jó akik feljebb lépnének a lemosás hidratálás minimál esti rutinból, és valami nyengédet iktatnának be, ott lehet változást hoz ha valakinek eddig nem érte tejsav a bőrét soha.

Kiehl's Daily Reviving Concentrate

Kiehl's Daily Reviving Concentrate
2021. december 4.

Mióta egy kapott luxusmini egyszer belefolyt a neszeszeremben menthetetlenül még bontatlan állapotban (vigyázzatok a cseppentős Kiehl's minikkel, egy részüknek kiugrik a gumipumpája) azóta nagyon vágytam rá hogy legyen még esélyem kipróbálni. Így egy évvel később a feketepénteken 25%os kedvezménnyel végre rendeltem egy 15 ml-st. Szerintem ezekből az arcolajokból ennyi is rettentő sokáig elég tud lenni. Nagyon kellemes egyébként felkenni, púder nélkül is dewy finishe van, nem olajos tocsogós. Jó bőrérzetet kölcsönöz. Összességében elég pozitív élmény, de azért fenntartásaim vannak, nagyon sok ebben az inciben az illatanyag. Nem is értem a márkát, zseniális cuccaik vannak de a termékeik felénél beleborul a párologtatóbavalók polca a formulába.

Számomra nem volt sose irritáló egy illoolaj sem, de ennek ellenére is szívesebben használok tiszta hatóanyagokat növényi levek és koncentrált kivonatok helyett. Mégis itt van ez a kis olaj, és szívesen használom, mert nagyon kellemes bőrérzetet ad, szép a finishe, feltöltve érzem tőle a bőröm, rugalmasabbnak... Az összetevő másik oldala szép, de azért maximálisan egyetértek vele hogy túlárazott. Télre jó, eltesztelgetem, lehet néha kérem majd rendelés mellé a mintát, teljes áron nem hiszem hogy jön még egy, de ha nagyon hiányolja a bőröm akciósan vagy csomagban azért lehet újravenném.

Simple Protect ‘N’ Glow Triple Protect Moisturiser SPF30

Simple Protect ‘N’ Glow Triple Protect Moisturiser SPF30
2021. november 29.

Naptejrendelés közben találtam, és épp c vitamin szérumot kerestem, de aztán megakadtam ezen a terméken, 30 faktor, fizikai fényvédő, semmi oktokrilén, amitől vízcsappá változik a szemem. Van benne c és e vitamin, sőt még nianciamid is, minden amit felkennék reggel az van benne. Szóval angyon vártam hog ymegérkezzen, és igazából egész jó kis kellemes, jól beszívődő viszonylag matt krém, annyi hogy ha megfelelő mennyiséget ken fel belőle az ember ahhoz, hogy tényleg 30 faktoros védelmet adjon, akkor sajnos kukacosodik. Fehér réteget nem hagy, és vékony rétegben jól működik, szobába szerintem kifejezetten jó lehet, vagy fényvédő alá

Ilcsi ParadiC-Vit Pakolás

Ilcsi ParadiC-Vit Pakolás
2021. november 28.

Hát ez olyan....felemás, maga a cucc firssen nyitva is olyan, mint amit otthon kutyult valaki, büdős, a tetején ahogy kiszáll belőle a nedvsség más színűvé válik, nyúlós pudingszerű, ami miatt nehezebben kezelhető. Nagyon sufnis termék...értem hogy natúrkozmetikum, de azért valami zavart érzek ebben a formulában. Ugyanakkor azért jól felszívja a bőrről az olajat, és valamelyest összehúzza a pólusokat, ilyen szempontból nem rossz. Szóval nem rossz termék, nem is nagyon jó, használni meg igazából inkább negatív élmény...maszkecsettel kevésbé gusztustalan élmény, de azért nem az igazi.

Kiehl's Youth Dose Eye Treatment

Kiehl's Youth Dose Eye Treatment
2021. november 24.

Hát azért itt már megint valaki a Retinyl Palmitate-ra írta rá hogy retinol, bár jó pont hogy pro-retinol, szóval azért ez nem csúsztatás igazán, de óvatlanok nem biztos hogy ismerik a különbséget.

Amúgy egy bőrszínű sűrű krém, nem színezett, csak szimplán ez a színe a krémnek, mintha alapozó lenne, de nem hagy maga után egyébként színréteget. Kukacosodni azért tud, ha nem keni elég vékonyan az ember. Jó ez az üvegcső végződés, hideg, átlátszó van benne egy kis elegancia...

Nem rossz krém, de nekem hetek, hónapok alatt se hozott semmi pluszt, pedig nem csak a pro-retinol van benne, hanem kicsit gyorsabban ható összetevők is. Összességében szerintem ez kb egy 3000 forintos krémecske nagyon felárazva. Inkább a márka avocados szemkörnyékápolója és egy retinol szérum mellé, mint ez a "sokat markol keveset fog" termék.

Kiehl's Clearly Corrective Brightening and Smoothing Moisture Treatment

Kiehl's Clearly Corrective Brightening and Smoothing Moisture Treatment
2021. november 19.

Hú hát meglepett ez a krém, mármint a szérumából volt egy 15 ml-s kiszerelésem, amit elég sokáig használtam, de nem láttam semmi változást, aztán lett ebből két 3 ml-s mintám, amit hetekre elhúzva tudtam használni, mert csak 2 kisebb területen kezelek vele szeplőket és kétnaponta használtam, így rengeteg volt a 3 ml is, és azt kell mondjam, van változás, pedig többhónap alpha arbutin is benne volt már a storyban, és nyilván most se egyedül használtam, hanem ment mellette retinol és niaciamid, és persze mindig fényvédő reggelente, tehát nem egyedüli az érdem, de úgy látom, hogy övé egy része mindenképp. Ha spot szerű problémátok van mindneképp próbáljátok ki a mintával jól elhúzva a dolgot kétnaponta használva, hogy láttok e javulást mielőtt megveszitek, mert szerintem simán látható pár hét alatt, csak nyilván mielőtt elkezdenénk kimerni a vizet a fürdőkádból, előtte talán zárjuk el a csapot, szóval fényvédő ezerrel télen is, mert anélkül egy lépése előre és legalább 3 hátra.

Syoss Repair Boost Intensive Hair Mask

Syoss Repair Boost Intensive Hair Mask
2021. november 14.

Tesztelőnek választottak, így jutottam hozzá, előtte nem tudtam róla, de kíváncsi voltam, mert amit így kiadnak tesztelésre az ritkán rossz termék. Őszintén szólva azt hittem ettől is fényes lesz a hajam, mint a legtöbb hajpakolástól...hát ettől fényesebb nem lett, viszont nagyon más állaga lett tőle, sokkal erősebbnek tűntek a szálak, olyan feltöltött érzés volt megfogni a hajam vizesen és szárazon is, mintha megerősödött volna. Szóval nem feltétlen az az 5 méterről látszik hogy csinálnál vele valamit, de szép egészséges és kellemes tapintású lett.

Balea Hautrein Pattanás Leszárító Tapasz Szalicilsavval

Balea Hautrein Pattanás Leszárító Tapasz Szalicilsavval
2021. november 14.

Nem mondom, hogy elmulassza de az biztos, hogy valamelyest útját állja a pattanás kialakulási folyamatnak. Zseniálisan ragad, és alig látszik (most így utcára nyilván nem megyek ki vele, de mondjuk maszkviselős napokon ez is sima) Tökéletesen betölt egy védelmi funkciót, akár a frissen megnyitott pattanst is le lehet vlee ragasztani, hogy ne fertőződjön, ne nyúlkáljon bele az ember, akár egy érőben lévőt, hogy ne kaparássza le az ember öntudatlanul. Éjszakára is megvédi az érzékeny részt a párnától. alá is lehet egyébként kenni tonert, vagy bármilyen vizes bázisú hatóanyagot, én zynerit oldatot szoktam, de ha az nincs akkor niaciamid oldat is tud menni alá. Olyan cuccot, ami nem olajos, de segíti a fertőtlenítést és gyógyulás, és még így is feltapad, illetve leragasztva a problémás pontokat, úgyanúgy rá lehet menni arra a részre az esti rutinnal, nem szedi fel a kis tapaszokat.

Az INCI vicces ugye nyilván műanyag lapról van szó, tehát PVP mint kozmetikai összetevő bekerült :D Az alkohol denát picit problémás, de valamilyen szinten épp az a lényeg, hogy szárítsunk, és tényleg csak spot. A teafaolaj meg vitatott, de így nyilván sokkal jobb mintha valaki naturba teafaolajat kenne a bőrére várva a csodát egy rendesen beállított bőrápolási rutin helyett.

Ez a tapasz ilyen SOS cucc, ha valami kijön...olyan mint egy fájdalomcsillapító a fogfájásra...elmulassza az aktuális tünetet, de a problémát amiből jön, azt nem, és ezt nem is lehet elvárni tőle.

Revox Just Azelaic Acid Suspension

Revox Just Azelaic Acid Suspension
2021. november 11.

Annyira olyan érzés mintha semmi nem lenne rajtam, hogy egy napon belül többször is felkentem, nagyon könnyed krém, nagyon gyorsan eltűnik a bőrről. Sikerült vele túlszárítanom az állam, de a pattanások is egész jól eltüntek, nyilván én csináltam butaságot, csak hát az ember türelmetlen. Szóval hiába nem látni érezni hogy csinál valamit, azért csinál:D

Revox Rózsavíz Avokádó Olaj Szemkörnyékápoló Folyadék

Revox Rózsavíz Avokádó Olaj Szemkörnyékápoló Folyadék
2021. november 11.

2021. november 6.
Ma hazajött, előljáróban csak az alap infókat írom le, mert új termék és lehet valakinek ez is segít. Először is ez nem folyadék, inkább gélkrém, még nagyobb mennyiségben is gyorsan felissza a bőröm, olajkeverék rózsavízzel, emulzió, van benne azért vitatott összetevő...ez nem az a krém ami nyugodtan felkenődhet a vízvonalra is, ott azért csíp (nyilván nem is erre van, de lehet valakinek számít.)

Az hogy sötét szem alatti karikákon segít, az pedig egy nyilvánvaló hazugság, a sötétség genetikus, azon a korrektor vagy egy mostanában divatbajövő BB glow kezelés esetleg segít, egy krém semmiképp, az öregedést a fényvédő előzi meg és a reitinol fordítja némileg vissza. Ez a krém a dehidratáltságban mazsolásodásban, húzódásban feszülésben, puder miatti kiszikkadásban tud segíteni, pontosabban mindezek ellen veheti fel a harcot, emiatt pedig kipihentebb küllemet eredményez, de önmagában semmi nincs benne ami olyan hű de antiage cucc lenne :D Ez egy hidratáló krém némi antioxidáns tartalommal, de utóbbira lehet jobb egy célzott szérum, szóval érdemes eszerint kezelni, és reális elvárásokkal megvenni. Emellett jól beszívódo, nem olajos fényes, zsíros, mégis tele jó kis olajokkal, nappalra is jól működő krémről van szó, ami 30 ml kétezer forintért...tehát szuperolcsón szemkörnyékápolóhoz képest nagy kiszerelés.

UPDATE
Nekem sajnos szemkörnyékre nem elég, annyiban szuperjó hogy tényleg nyomtalanul szívódik fel. Kézbevéve olyan mint a meleg serpenyőbe dobott vajdarab, olvad, és csúszkál. Emiatt jól szétkenhető, nappali krémnek kiváló, szemkörnyékre is és akár egész arcra (kiszerelés is lehetővé teszi). Azért még próbálgatom, de inkább az arcom többi részére ad elég hidratálást, és szemkörnyékre valami testesebb kell. De ha valaki kifejezetten száraz érzetű, matt finisű cuccot keres, annak jó lehet.